Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 30.03.2018 12:08

Coraz częściej zastanawiam się czy warto dodawać sobie nowych stresów i kombinacji, jak również ryzyka, że się gdzieś pobłądzi i oprócz niepotrzebnych nerwów, trafi się jeszcze mandat za wybranie złego zjazdu. Być może są ludzie, którzy to łatwo ogarną i bez stresu pokonają trasę pokazaną przez dids76 (dzięki za świetną robotę). Ja do takich niestety się nie zaliczam :( ( delikatnie mówiąc ,może znacząco spaść poziom radości z jazdy do Chorwacji wśród wszystkich podróżujących :wink: )
W tym roku, podczas planowania trasy przejazdu przez Słowenię, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze cechy charakteru . Wiem, że dla mnie podróż na wkur...niu nie jest warta tych 30 euro.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.03.2018 12:41

Eger napisał(a):
Ale jak czytam hasla w stylu:
zamilcz, smiecisz, wypisujesz glupoty
i jednoczesnie poparcie jedynie slusznej opcji przez moderacje,

to sprawa jest jasna 8)


Eger napisał(a):Na pewno jest to dominujace i oficjalne stanowisko na forum, bo przeciwnicy objazdu sa od razu podpadnieci i krytykowani przez moderacje, czyli wladze :D



Eger napisał(a):Nie moje malpy,nie moj cyrk, ale lansowanie przez rzadzacych formalnie i nieformalnie na forum tego objazdu i chmaskie traktowanie kazdego, kto podwazy ten mit, nie jest normalne


Stajesz się monotematyczny i za chwilę mi się to znudzi

Eger napisał(a):Straszne, jak ludzie zeby zaoszczedzic 15 euro, tak potrafia sobie komplikowac zycie
wymyslajac takie trasy jak powyzej

Przeciez to jest robienie z siebie ostatnich dziadow 8)


A za takie stwierdzenie spokojnie mógłbyś forum opuścić. Na razie proponuję Ci opuścić ten wątek bez mojej pomocy :sm:

Wesołych Świąt 8)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1780
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 30.03.2018 13:17

Habanero napisał(a):Być może są ludzie, którzy to łatwo ogarną i bez stresu pokonają trasę pokazaną przez dids76 (dzięki za świetną robotę). Ja do takich niestety się nie zaliczam :( ( delikatnie mówiąc ,może znacząco spaść poziom radości z jazdy do Chorwacji wśród wszystkich podróżujących :wink: ).

Święte słowa. Zależy od charakteru. Ja jestem obsrany jak jestem 20km poza domem, a co dopiero w innym kraju.
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 30.03.2018 20:31

Trajgul napisał(a):
Habanero napisał(a):Być może są ludzie, którzy to łatwo ogarną i bez stresu pokonają trasę pokazaną przez dids76 (dzięki za świetną robotę). Ja do takich niestety się nie zaliczam :( ( delikatnie mówiąc ,może znacząco spaść poziom radości z jazdy do Chorwacji wśród wszystkich podróżujących :wink: ).

Święte słowa. Zależy od charakteru. Ja jestem obsrany jak jestem 20km poza domem, a co dopiero w innym kraju.


Może nie tylko od charakteru ale od pewności siebie i ogólnej orientacji w terenie kierowcy. Dla mnie to też forma pewnej przygody w podróży tak sobie pojechać niekonwencjonalną drogą. A jak przy tym mozna przyoszczędzić to czemu nie. I druga kwestia. Zawsze Austrie i Słowenię przejeżdzam w nocy. Będąc na autostradzie robie sie szybko senny. Za to na innych drogach jakoś wzmaga się koncentracja i mimo zmęczenia lepiej sie jedzie. Ale to tylko moja opinia.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 31.03.2018 17:14

Eger napisał(a):Napisalem wczesniej, ze na szczescie nikt nikogo nie moze zmusic :lol:

Ale jak czytam hasla w stylu:
zamilcz, smiecisz, wypisujesz glupoty
i jednoczesnie poparcie jedynie slusznej opcji przez moderacje,

to sprawa jest jasna 8)


Nie strugaj pajaca. Wątek jest o objeździe, a ty uzewnętrzniasz się o tym czy jest to opłacalne czy nie.
Znajdź/załóż sobie wątek pt. Objazd A w SLO - bez sensu i tam przemycaj swoje życiowe mądrości. Obserwując twoje wypociny wydaje mi się jednak, że będziesz prowadzić tam dyskusję ze sobą :idea: , co oczywiście nie przeszkodzi ci pokłócić się i zwyzywać siebie od "dziadów" :lol:

P.S. Osobiście uważam i podkreślałem to wielokrotnie, że moderacja na tym forum nie działa, a ty tu prawisz dyrdymały że M/A coś/kogoś promuje czy cię miesza z błotem. Niestety forum jest zarządzane za bardzo liberalnie, bo działalność takich typów jak ty spowodowała że wygląda ono jak śmietnik, a nie źródło przejrzystej informacji. Gdyby to ode mnie zależało, to twoich postów by w tym wątku nie było, bo w żaden sposób nie korespondują z tematem.
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 31.03.2018 22:44

Nie rozumiem po co jest ciągnięty temat Egera. Gościu już od kilku dni nie pisze a niektórzy wyskakują i wypominają jego wpisy już dawno po fakcie mając do gościa pretensje, że pisze nie na temat a sami robią to samo. Fakt , facet nie prezentuje poziomu jaki przynalezy do tego forum, ale może skonczmy z tym?
Taka moja propozycja na Święta ...
pozdrawiam
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 01.04.2018 07:00

A mi sie objazdem zwyczajnie nie chce jechać :oczko_usmiech: . Moze to kwestia kryzysu wieku średniego.... :mrgreen: Na 10 wyjazdów 4 jechałem objazdem. Mimo ze nasz budżet wakacyjny zawsze wynosi 5000 pln i z roku na rok nas stać na wakacjach na coraz mniej z racji cen to w zeszłym roku jechaliśmy na bogato autostradą od Zabrza do Baśki Vody :mrgreen: . Wyjazd we wrześniu więc odpadł z automatu korek na granicy ( to spory argument i w sezonie tez bym omijał ). Do tego jechaliśmy z 3 letnim dzieckiem zadającym miliony pytań więc kazde dodatkowe 30 minut w trasie byloby męczące :mrgreen: Dwa lata temu jechaliśmy objazdem, zle skręciliśmy za Mariborem i jechaliśmy kilka kilometrów po szutrowej drosze a potem kolejne kilometry przez górki i zakręty.... ( wiem, mój błąd ).Sam objazd jakiś skomplikowany nie jest ale dla nas w zeszłym roku priorytetem było jechać cały czas "na wprost" na południe, tempomat i nie przejmować sie niczym. Cena za autostrade jest oczywiście z kosmosu i tego nie neguję, ani tego ze ktos chce te 30E miec w kieszeni. Czy wypiłem mniej piwa a moje dziecko zjadło mniej lodów na miejscu ? Nie sądzę :P Juz przed wyjazdem ustaliliśmy jak pojedziemy i ile to bedzie kosztowało. W tym roku jeśli dane nam bedzie jechać to tez nie omijamy autostrady i przychylam sie do opini Habanero :wink:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 01.04.2018 09:09

Dla kogoś kto na codzień jeździ dużo za kółkiem i porusza się intuicyjnie oraz ma dobrą orientację w terenie , ten objazd to bułka z masłem , dla pozostałych to może być wyzwanie.
Zaliczam się do tej pierwszej grupy a i tak pomykam autostradą , bo na Istrię objazdem się nie opłaca :D....
I może nie płaczę ( bo w ogólnym budżecie wakacji dla 4- ro osobowej rodziny to mały ułamek ) ale płacę za autostradę i śmigam na tempomacie.
Pamiętam za to jak jechałem 3 lata temu objazdem , piękne widoki podziwiane przy 50km/h :wink:
serwan
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.03.2018
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) serwan » 01.04.2018 23:38

..czyli od razu opeer.. :) link który wkleiłem kilka postów wyżej to nie opis trasy, ale coś co można otworzyć w google'u i dać się poprowadzić, stąd uznałem że ma wartość dodaną (nie znalazłem na forum takiego 'kliknij w telefonie i jedź jak pokazuje'); co do oszczędności - czytam że '15e' czy '30e'; dodam że w moim przypadku to 60e (vw bus) i jakby nie liczyć 250 zeta za godzinę krócej w trasie to uważam sporo - i dlatego objazd mnie interesuje; a żeby po drodze nie stawać na każdym zakręcie i nie czytać opisów - zrobiłem sobie trasę w google'u; oczywiście kto woli hajłejem niech jedzie hajłejem.. :)

pozdrawiam
serwan
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 02.04.2018 01:03

serwan napisał(a):..czyli od razu opeer.. :) link który wkleiłem kilka postów wyżej to nie opis trasy, ale coś co można otworzyć w google'u i dać się poprowadzić, stąd uznałem że ma wartość dodaną (nie znalazłem na forum takiego 'kliknij w telefonie i jedź jak pokazuje'); co do oszczędności - czytam że '15e' czy '30e'; dodam że w moim przypadku to 60e (vw bus) i jakby nie liczyć 250 zeta za godzinę krócej w trasie to uważam sporo - i dlatego objazd mnie interesuje; a żeby po drodze nie stawać na każdym zakręcie i nie czytać opisów - zrobiłem sobie trasę w google'u; oczywiście kto woli hajłejem niech jedzie hajłejem.. :)

pozdrawiam
serwan

Jeżeli jedziesz do Novigradu to dolicz jeszcze 200 kun za chorwacką autostradę i wyjdzie Ci niecałe 100 zł. oszczędności i 2 h w plecy. Chyba, że w Chorwacji też bocznymi, to wtedy 5 h w plecy.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 02.04.2018 07:08

Pääkäyttäjä napisał(a):(...) Czasem odnoszę wrażenie, że w społeczeństwie zamiera umiejętność pytania a poznanie czegokolwiek mocno spłycają. (...)
Ja już nie. Już nie odnoszę wrażenia. Mam po prostu pewność.
Do braku umiejętności pytania, dołączam brak umiejętności czytania tudzież słuchania ze zrozumieniem.
Na temat umiejętności pisania - przekazywania swoich myśli przy pomocy alfabetu - wylano tu rzekę, ocean wręcz.
Daruję więc sobie.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Trasa (google link) 2018, Warszawa - północna Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 02.04.2018 09:29

serwan napisał(a):hej,

gdyby ktoś szukał - trasa jak niżej pomija (wg mojej obecnej wiedzy) płatne autostrady w Słowenii; a nuż się komuś przyda :)

https://maps.app.goo.gl/?link=https://g ... 456a2448a6

pozdrawiam
serwan
Pomyliłem się. W wypadku tej trasy nie ma żadnych oszczędności, jedynie strata czasu min 4 h w dwie strony.
serwan
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.03.2018
Re: Trasa (google link) 2018, Warszawa - północna Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) serwan » 02.04.2018 10:02

Habanero napisał(a):
serwan napisał(a):hej,

gdyby ktoś szukał - trasa jak niżej pomija (wg mojej obecnej wiedzy) płatne autostrady w Słowenii; a nuż się komuś przyda :)

https://maps.app.goo.gl/?link=https://g ... 456a2448a6

pozdrawiam
serwan
Pomyliłem się. W wypadku tej trasy nie ma żadnych oszczędności, jedynie strata czasu min 4 h w dwie strony.

o. a coś bliżej skąd takie wnioski (oszczędności)?
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 02.04.2018 10:07

Kolego serwan dolicz opłaty za autostradę w Cro za busa (kat B) , oraz paliwo za dłuższą trasę . Wielokrotnie na tym forum już pisano , że objazd autostrady w SLO , jadąc w kirunku Istrii jest zupełnie nie opłacalny , zarówno finansowo jak i czasowo....no chyba że piękne widoki stawiasz ponad wszystko ...to jestem w stanie to zrozumieć, ale zapewniam Cię że w oklicach Poreća są również piękne.... :D
serwan
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.03.2018
Re: Trasa (google link) 2018, Warszawa - północna Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) serwan » 02.04.2018 10:08

serwan napisał(a):
Habanero napisał(a):
serwan napisał(a):hej,

gdyby ktoś szukał - trasa jak niżej pomija (wg mojej obecnej wiedzy) płatne autostrady w Słowenii; a nuż się komuś przyda :)

https://maps.app.goo.gl/?link=https://g ... 456a2448a6

pozdrawiam
serwan
Pomyliłem się. W wypadku tej trasy nie ma żadnych oszczędności, jedynie strata czasu min 4 h w dwie strony.

o. a coś bliżej skąd takie wnioski (oszczędności)?

dotarło; w chorwacji podskoczyły ceny za odcinki, to masz na myśli? dłużej autostradą w cro zżera oszczędności z slo?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 144
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone