Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.03.2018 09:28

Pääkäyttäjä napisał(a):G
Ależ owszem, ma :)

vinjetni.JPG

Nie chodziło mi o mapkę, tym bardziej że ona do zbyt dokładnych nie należy :wink:
Dla mnie odnośnikiem jest tabelka z tej strony http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/d ... nene-useky
"Seznam úseků podléhajících zpoplatnění Platný od 1. 1. 2018." gdzie mamy rozpisane wszystkie płatne odcinki.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 27.03.2018 09:41

dids76 napisał(a):Dla mnie też wybór jest prosty, nad autostradą bedę się zastanawiał jak CRO wejdzie do strefy Schengen. Do tego czasu będę jeździł objazdem, jak nie tym to innym :wink:


Opcja zakupu winiety i przejechania coraz dłuższej autostrady jest kusząca, ale dalsza budowa i kolejki na granicy w Macejl szybko ten optymizm gaszą. Ja też zostanę przy objeździe do momentu wejścia do strefy Schengen.
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2018 11:21

dids76 napisał(a):Nie chodziło mi o mapkę, tym bardziej że ona do zbyt dokładnych nie należy :wink:
Dla mnie odnośnikiem jest tabelka z tej strony http://www.ceskedalnice.cz/pro-ridice/d ... nene-useky
"Seznam úseků podléhajících zpoplatnění Platný od 1. 1. 2018." gdzie mamy rozpisane wszystkie płatne odcinki.


Nie przesadzałbym - przy takiej małej ilości autostrad i ekspresówek w Słowenii, taka szczegółowa lista chyba nie jest potrzebna ;) Zagadka, dlaczego Google Maps pokazuje płatny odcinek zapewne związana jest z tym:

Úsek od budovy hraničního přechodu Gruškovje ke státní hranici (0,56 km) byl otevřen 11. prosince 2009..


A potem "w słoweńskich internetach" trafiam na to:

podlehnik_b.JPG


Odcinek od punktu kontrolnego do granicy państwa jest traktowany jak płatny, co jest z leksza nieporozumieniem. Czekam jeszcze na odpowiedź z DARS - coś czuję, że oni bombardowani pytaniami z naszej strony, coś w końcu wykombinują :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2018 12:40

Szybkie pytanie, szybka odpowiedź. DARS ma gotowy szablon, tylko co jakiś czas zmieniają szczegóły :mrgreen:

dars.JPG


Jaśniej się chyba nie da :mrgreen:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 27.03.2018 13:42

No to z czasem korki pojawią się w Cvetlin i Rogatec. :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.03.2018 14:42

Pääkäyttäjä napisał(a):Szybkie pytanie, szybka odpowiedź. DARS ma gotowy szablon, tylko co jakiś czas zmieniają szczegóły :mrgreen:

dars.JPG


Jaśniej się chyba nie da :mrgreen:

Będzie jaśniej, jak będzie przetłumaczone na polski.
Nie wszyscy znają angielski.
No i na polski grubą czcionką

No i mam pytanie - kto jest chętny zaktualizować wątek przyklejony i zamknięty. :?:
Jak się zgłosi chętny - odblokuję.
dorion
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 19.04.2009
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorion » 27.03.2018 17:10

elka21 napisał(a):
dorion napisał(a):Bardzo proszęhttps://www.google.pl/maps/dir/46.40999 ... m2!4m1!3e0

Nie wiem, od którego momentu, i gdzie, ale wyświetla się informacja, że ta trasa obejmuje odcinki płatne :roll:.



Mapy zawsze mają jakieś błędy
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 27.03.2018 18:02

I tyle kombinowania żeby zaoszczędzić 126zł masakra :D
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2018 18:15

Straszne, jak ludzie zeby zaoszczedzic 15 euro, tak potrafia sobie komplikowac zycie
wymyslajac takie trasy jak powyzej

Przeciez to jest robienie z siebie ostatnich dziadow 8)
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 27.03.2018 18:22

Szczególnie jak koszt wakacji wychodzi od 6 do 10 tys nie rozumiem tych oszczędności 30euro 8O 8O :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2018 19:04

Do tego wystarczy chwila nieuwagi, przegapienie jednego punktu z instrukcji
i oszczedzajacy znajdzie sie na platnej autostradzie
A wtedy mozna zaplacic wiecej niz 15 euro 8)

Pieniadze zaoszczedzone na winiecie i tak sie wyda na konsumpcje
15 euro, czy 30 euro przy dwukrotnym przejezdzie, to nawet nie koszt jednego obiadu dla rodziny 8)

Nikt nie zmusza do podrozy przez Slowenie i Austrie
Jest trasa przez Wegry,gdzie laczny koszt winietek bedzie mniejszy,a czas podrozy podobny 8)
A nie trzeba kombinowac wymyslajac objazdy z instrukcja obslugi na cala strone
i jechac tym objazdem w ciaglym stresie z powodu 15 euro 8)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 27.03.2018 19:11

ja jeżdżę objazdem bez stresu...wręcz z przyjemnością :mrgreen: i nie chodzi wcale o to 15 czy 30 ojro :wink: w sezonie szanuję swój czas...i dokąd Cro nie będzie w strefie Schengen będę jeździł objazdem ale po swojemu 8)
tak jechałem też w nocy i nie widzę w tej drodze nic strasznego 8O
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 27.03.2018 19:18

Wszyscy szanują swój czas :D rok temu jadąc w niedzielę nie było żadnych korków a wjeżdzałem do Cro o godzinie 19:00 :lol:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.03.2018 19:26

Eger napisał(a):Nikt nie zmusza do podrozy przez Slowenie i Austrie
Jest trasa przez Wegry,gdzie laczny koszt winietek bedzie mniejszy,a czas podrozy podobny 8)
A nie trzeba kombinowac wymyslajac objazdy z instrukcja obslugi na cala strone
i jechac tym objazdem w ciaglym stresie z powodu 15 euro 8)

Tak samo jak nikt nie zmusza do jazdy objazdem, kto chce ten z niego korzysta, kto nie jedzie autostradą. A nie wszyscy jadą z rejonu gdzie trasa przez Słowację i Węgry jest podobna czasowo i kilometrowo do trasy przez Austrię i Słowenię :wink:
Tak jak napisał kolega słoma79, nie chodzi o same 30 euro za winietę.
Jeżdżę objazdem od 2008 i nigdy nie wdziałem w nim nic skomplikowanego, nawet w jego tegorocznej wersji. Nigdy też się nie stresowałem podczas jazdy objazdem :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.03.2018 20:01

Janusz Bajcer napisał(a):No i mam pytanie - kto jest chętny zaktualizować wątek przyklejony i zamknięty. :?:
Jak się zgłosi chętny - odblokuję.

Dzięki dids76 za dobrą robotę. :idea: :lol:
Posty przeniesione do wątków ogłoszeniowych, ten wątek zostaje jako dyskusyjny. :idea:

Jeśli ktoś nowy pyta objazd w tym wątku, można odesłać go do przeczytania wątku właściwego.
:arrow: objazdy-autostrad-w-slowenii-rok-2018-t53718.html
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 140
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone