Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nurkowanie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szpancer
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.06.2005
nurkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) szpancer » 01.06.2005 21:20

Moze ktos z was juz nurkował w chorwacji??? JAk tak to napiszcie jake sa orientacyjne ceny nurkowania oraz wyporzyczenia sprżetu (oprocz ABC)
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 02.06.2005 08:10

W CRO nurkowałem na Pagu, Murterze, na Istrii (okolica Puli i Rovinj), Mali Losinj, Trogir, Hvar.
Najlepiej sprawdź na stronach jednego z chorwackich centrów nurkowych. jedno z nich masz pod tym adresem

http://www.trogirdivingcenter.de/

Dodatkowo mozesz sprawdzić na stronie polskiej Nautiki - mają bazy (jeśli dobrze pamiętam) na Hvarze i na Pagu.

Średnio za jedno nurkowanie (przepłynięcie łodzią, opieka przewodnika nurkowego, ładowanie butli) musisz liczyć 20 euro. Są droższe np na Baronie Gautschu cena ok. 40 euro
Konieczny jest zakup pozwolenia na nurkowanie w CRO (ważne rok) za 100 kun (jeśli od ubiegłego roku nic się nie zmieniło).

Ceny wypożyczenia sprzętu są zróżnicowane - nie pamiętam w tej chwili konkretów (mam swój więc nie muszę wypożyczać) ale nie należą one do najniższych, szczególnie hjeśli wykupujesz pojedyncze nurkowania (lepiej kupić pakiet).
Jeśli masz znajomego któy prowadzi w Polsce centrum nurkowe (może twój instruktor) taniej wyjdzie wypożyczenie sprzętu w POlsce i zabranie go ze sobą (jeśli jedziesz samochodem). Nie wiem jak planujesz pobyt w CRO, ale jeśli byłoby to kilka miejsc pozostaje problem dobrania sprzętu w poszczególnych centrach nurkowych (wyważenie i takie tam :lol: ).
Zabierając sprzęt z Polski możesz go wcześniej "opływać".

To tyle.

Darek
dex55
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 07.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dex55 » 04.06.2005 14:11

jeśli chcesz nurkować na małych głębokościach w poszukiwaniu np. muszli zaopatrz się w tani sprzęt do nurkowania a mianowicie maska i rurka oraz płetwy. Świtna zabawa. :D Przy zakupie spujrz na firmę MARES. :D
Gajowy
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajowy » 04.06.2005 17:09

Na stronie http://www.nautica.pl/cenniki/cennikHvar1.htm
jest cennik Nautici (Hvar) - w Cro z nimi nie nuralem, ale w Egipcie i owszem i śmialo moge polecić. Najtańsi nie są, ale specjalnie drodzy też nie, za to profesjonalni.
Więcej o nurkowaniu w Cro pewnie znajdziesz na pl.rec.nurkowanie.
Ja jadę w II połowie czerwca w okolice płw. Peljesać - ma półwyspie jest ze 3 bazy, będzie więc w czym wybierać (a może ktoś tam nurał i może polecić którąś z tych baz?).
Darz nur.
Gajowy
Mag
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 17.08.2002
Do Tuudee

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mag » 20.08.2005 13:52

Witam

Czy mógłbym Cię prosić o adres e-mail?
Mam kilka pytań w sprawie nurkowania w Chorwacji.

Pozdrawiam
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 22.08.2005 07:53

Mag napisał:
Witam

Czy mógłbym Cię prosić o adres e-mail?
Mam kilka pytań w sprawie nurkowania w Chorwacji.

Pozdrawiam
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Ale kogo :?:
Mój adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone