Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nurkowanie.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 07.02.2010 11:52

Nie ma znaczenia czy dajesz nura na 5,10 czy 15m w szpeju masz mieć zezwolenie ważne 1 rok od daty wystawienia. W centrach chorwackich nury sa zazwyczaj najtańsze np. Wodice 20E z łodzi + powietrze +balast;



Pzd be-ja
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 07.02.2010 12:44

W tamtym roku zaliczyliśmy jednego nura na Pagu i rzeczywiście nie jest to tani interes.
Jak to mniej więcej wyglądało znajdziesz tutaj.
Na ceny trochę ponarzekać można, ale w tym roku też sobie nie odpuścimy ;)
Do tego bierzemy małą, 3 litrową butlę, na trochę przybrzeżnego zanurzania starczy...
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 07.02.2010 15:15

Ja się zawsze targuję, z Chorwatami ne ma problema (mam cały majdan + ponton z silnikiem) jak z ceny nie zejdą to przynajmniej nur w super miejscówce. Z Niemcem i Italjanem też udało mi się potargować, W Jelsie baza niemiecka nury po 22E +wozduch, Priżba baza włoska 20e + wozd.
Są w Cro bazy polskie, ale ceny w ubiegłym sezonie powalały np; 2 nury 70E, pakiet 10- 300e to troszkę dużo



Pzb be-ja
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 07.02.2010 21:00

No tak hmmmmm nie wiele mi to dało znaczy hhhhee spodziewałem się czegoś bardziej optymistycznego hhhhhhee no nic skoro ktoś co lubi robić płać i płacz :D No nic dziękuję. Może ukradkiem gdzieś się schowam hhhhhee
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 08.02.2010 09:14

Nurkowanie z zasady do tanich sportów nie należy :(
My na przykład sprzęt kompletujemy już drugi rok... a jeszcze trochę nam brakuje :roll:
Co jakiś czas, a to trochę ołowiu, a to maseczka.... i tak powoli do kompletu ;)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 08.02.2010 18:20

Roksa wiem wiem takie dziwne hobby ale piękne sobie wybrałem. Narciarstwo i nurkowanie i doskonale wiem ile to kosztuje. Tym bardziej ze za zasadę mam kupowania nowego sprzętu. Wiem czemu to napisałaś że tak drogi sprzęt a żałuję na wykupienie pozwolenia, zgadza się coś w tym jest, nie wypowiadał bym się gdybym udał się na wyjazd do Chorwacji z nurasami i temu podporządkował swój urlop, ale tak nie jest. Jadę tam z rodzinką i takie będą te wakacje rodzinne. A to miał być tylko miły dodatek. Nie nurkuję zaborczo może to dziwne ale ostatnio 2 lata temu właśnie w Chorwacji i boli mnie że tyle pieniędzy wydać na może dwa nurasy po godzince. Dlatego jeśli zdołam zapakować całe te graty zabiorę je a jak będzie tak będzie i tyle serdeczne dzięki za odzew i Pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 08.02.2010 19:04

consett0805 napisał(a):Wiem czemu to napisałaś że tak drogi sprzęt a żałuję na wykupienie pozwolenia, zgadza się coś w tym jest


W ogóle mi to do głowy nie przyszło :)
Nurkuję razem z mężem i tak samo mi, jak i jemu było szkoda tej pokaźnej sumki za godzinę pod wodą w Cro- więc jak widzisz, mamy takie samo podejście do tematu ;)
Miłego nurkania życzę i tyle samo wydechów co wdechów ;)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 08.02.2010 21:44

:lol:
conger
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) conger » 14.02.2010 15:47

be-ja napisał(a):Indywidualne nurki cena zezwolenia ok 2500k
Z bazy od 20-35 oiro za nura w tym opłata roczna 100k ( liczona od dnia wystawienia)
Nur bez zezwolenia to masa kłopotów i bardzo duża grzywna, więc się nie opłaca.
Zezwolenie wydaje Chorwacki Związek Nurkowy
Kar jest kilka w zależnośći od wykroczenia np.Art 14 nur bez zezw oraz głębiej niż jest to dozwolone w nurkowaniu sportowo rekreacyjnym od1000 do 4000k.
Art 15- 2000- 5000k nie przestrzeganie zarządzeń dot ruchu morskiego (jeżeli nurkuje w miejscach nie dozwolonych bez zezwolenia)
Dla poznania zagadnienia polecam Ci świetny przewodnik Ivany Ostoić pt; Nurkowanie w Chorwacji.
Pozycja zawiera adresy baz, przepisy, oraz miejsca udostępnione do turystyki nurkowej.
Pzd be-ja


be ja ,ja w sprawie ksiazki o ktorej piszesz-nurkowanie w chorwacji ivany ostoic .skontaktuj sie na priva prosze adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 16.02.2010 18:52

Witam. Conger co Cię interesuje?. Adres poczty podałem Ci na pw

pzd be-ja
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 19.02.2010 19:24

Witam. W związku z wieloma pytaniami na pw. odnośnie przewodnika nurkowego (wydawcy) podaję dane: wydawca IQ. d.o.o,Blue bubble edition, Mesnićka 30 Zagrzeb. tel. 01 4851008, fax 01 4851292
Nurkowanie w Chorwacji
Ivana Ostoić- Zagrzeb:IQ Blue bubble edition 2000
ISBN 95398391-0-6
I. Nurkowanie-podręcznik


Pzd be-ja
szolo78
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.10.2009
Nurkowanie w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) szolo78 » 01.05.2010 18:18

Witam Forumowiczów. W tym roku na początku czerwca juz po raz 4 wybieram sie do przepieknej Chorwacji. Z tym że w tym roku po raz pierwszy jak "licencjonowany":)) Nurek. Ukończyłem kurs PADI 1 - do 18 metrów i ze sprzetu mam tylko tradycyjbe ABC. Wybieram się do Makarskiej. Czy może ktoś podpowiedzieć mi gzie mam sie kierować w celu wypożyczenia pozostalego sprzętu, kogoś kto by mnie "wywiózł gdzieś na fajne nurkowanie i pokierował. Mysle że dobrym rozwiązaniem była by jakaś baza PADI. Ceny orientacyjne też mile widziane... Z góry dzięki za info, udanych urlopów !!!
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 01.05.2010 18:34

Wystrczy chcieć i w net wrzucić hasło...
Na stronie www TZ Makarska jest namiar na bazę nurkową....
tu

Będę powtarzac do znudzenia.. strona miejscowej tz to zawsze podstawa.
Poza tym Hrvatski ronilački savez na swoich stronach ma wszystkie bazy z podziałem na regiony.tu
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 01.05.2010 18:46 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
szolo78
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szolo78 » 01.05.2010 18:46

super, dziękuje za pomoc, jeszcze dokładnie jej nie ogarnołem ale super strona i na pewno przydatna. Pozdrawiam,
szolo78
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szolo78 » 01.05.2010 19:25

Dopiero teraz zauwarzyłem że Państwo jak rozumiem mieszkają na wyspie Hvar?!! Super. Byłem tam 3 lata temu, piekna wyspa! A teraz za pośrednictwem pani Krystyny Bakoty z Makarskiej bierzemy w czerwcu ślub z moją narzeczoną na wybrzeżu Makarskiej !! Nurkowanie o którym wcześniej pisałem jest dodatkowa atrakcja. Pozdarwiam serdecznie i jak pogoda w Hrvatskiej, jak bedzie na początku czerwca??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone