Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nuda..czyli urlop w Cro po raz.. osiemasty str 97

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013
Re: Nuda....czyli urlop w Cro po raz czternasty

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 01.12.2015 17:23

Jakie cudowne wspomnienia :D
My byliśmy dopiero 3 razy w Chorwacji, 4 już zarezerwowany... nic nie zapowiada, że w kolejnych latach zmienimy kierunek :mrgreen:
Dziś gdy przeglądam zdjęcia to po zdjęciach widzę, że dzieci rosną :wink:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Nuda....czyli urlop w Cro po raz czternasty

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 01.12.2015 19:19

Bartek1977 napisał(a):Niesamowita pamiątka - fajne fotki Macie z pierwszego razu w CRO... A niektóre miejsca są jakby czas się zatrzymał....

Stare zdjęcia, szczególnie w rodzinnym albumie to fajna pamiątka :D
Lubię czasami pooglądać i powspominać dawne czasy :roll:
te kiero napisał(a):fajne wspomnienia :!:
do Chorwacji, mógłbym jeździć o każdej porze, deszczu nie uświadczyłem jeszcze podczas żadnego wyjazdu za Velebit, więc chętnie doświadczę :D

To masz wyjątkowe szczęście :D
Wyjazdy wrześniowe mają to do siebie, że czasami popada :(
Ale deszcz też jest potrzebny, żeby np po to by powspominać :roll:
piekara114 napisał(a): ale teraz bije od Was obojga tyle uśmiechu i życzliwości, że jesteście od wielu nas o wiele młodsi :D

oj tam,oj tam :oops:
piekara114 napisał(a): Duże widzieliście jak na pierwszy raz w tym "wojennym kraju" :D

byliśmy żądni oglądania, zwiedzania ........... 8O
i trochę młodsi :oczko_usmiech:
kibic hr napisał(a):My dopiero dwa razy wypoczywaliśmy w Chorwacji i oba w Baskiej Vodzie,która i dla nas stała się miejscem debiutu. Mamy i na następny lipiec wstępną rezerwację i ponownie w Baskiej Vodzie ale przez jakiś czas byłem mocno zainteresowany Rogoźnicą i dlatego chętnie pośledzę Państwa relację.

Witaj
My w zasadzie zmieniamy co roku miejsce na wypoczynek , choć i od tej reguły były wyjątki. :wink:
Dzięki temu mamy możliwość zobaczenia wielu ciekawych miejsc
Ural napisał(a): Krakusowa młoda to Ty jesteś tylko te zdjęcie z aparatu z kliszą kodaka albo canona jest stare.

Dzięki za komplement :oops:
a nie tak dawno jeden z forumowiczów myślał, że ja już emerytką jestem
Ural napisał(a):Tak a propo ten facet koło Ciebie co się kręci, no ten cwaniak z wąsikiem to kto to ?
Pierwszy mąż ...... :roll:

tak , pierwszy i..... zarazem ostatni :oczko_usmiech:
przed metamorfozą :mrgreen:
Mikeee napisał(a):
wygląda na to,że to ta sama "ekipa" :?
pozdrawiam,
Michał

rzeczywiście , to jakaś wędrująca banda głupoli :twisted:
renatalato napisał(a):Super Aniu, fajnie że udało ci się wkleić fotki z fotoplastikonu :wink: , tak naprawdę to są całkiem, całkiem ładne, a najważniejsze pamiątkowe :lol: :smo:

mam jeszcze trochę w zanadrzu :wink:
Sara76 napisał(a):Aniu, ale zadawałaś szyku w 2001 roku (paski poziome, paski pionowe no i grochy :mrgreen: ), a zdjęcie Janusza z wąsem - bezcenne! Bardzo mnie rozczuliło zdjęcie z Makarskiej (to na głównym placu/ rynku przed schodami), bo mam podobne tylko z 2004 roku i też z fotoplastikonu...

Tak, wtedy starałam się iść za duchem mody :oczko_usmiech: :lool:
teraz już nie jestem taka trendy :wink:
21monika napisał(a):Jak zawsze pełen szacunek dla Was obojga, zdjęcia z fotoplastikonu zaje...fajne. :papa:

:lol:
JoannaMaxel napisał(a):Jakie cudowne wspomnienia :D
My byliśmy dopiero 3 razy w Chorwacji, 4 już zarezerwowany... nic nie zapowiada, że w kolejnych latach zmienimy kierunek :mrgreen:
Dziś gdy przeglądam zdjęcia to po zdjęciach widzę, że dzieci rosną :wink:

Jesteście młodzi, wiele wyjazdów przed Wami :D
Życzę, by kierunek Wam się nie odmienił, w Chorwacji jest tyle pieknych miejsc do zobaczenia :roll:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Nuda....czyli urlop w Cro po raz czternasty

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 01.12.2015 19:32

krakusowa napisał(a): Podobno po południu ma się poprawić. Ano zobaczymy
Siedzimy więc w pokoju i zaczynamy wspominać nasze wcześniejsze pobyty w Chorwacji.....


Parę minut przed dwunastą przestaje padać :mrgreen: idziemy więc na spacer
Kierujemy się w stronę mariny
chorwacja 2015 058.jpg

chorwacja 2015 059.jpg

chorwacja 2015 060.jpg

chorwacja 2015 064.jpg

chorwacja 2015 065.jpg
a kuku

chorwacja 2015 066.jpg
może partyjka?

chorwacja 2015 067.jpg

chorwacja 2015 068.jpg

chorwacja 2015 069.jpg

chorwacja 2015 073.jpg

chorwacja 2015 074.jpg

chorwacja 2015 071.jpg

chorwacja 2015 072.jpg

chorwacja 2015 078.jpg
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Nuda....czyli urlop w Cro po raz czternasty

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 01.12.2015 19:50

Deszcz co chwilę troche pokapuje, ale my idziemy dalej 8O
Jest ciepło i parno, po drodze mijamy dość dużo spacerujących :roll:
Jachtów, śmigaczy i innych super łódek ogrom 8O
Dla mnie jest to nowość, mimo tylu pobytów w Chorwacji w marinie jestem pierwszy raz :mrgreen:

chorwacja 2015 079.jpg
wilk morski

chorwacja 2015 080.jpg
ooo trochę słoneczka

chorwacja 2015 081.jpg

chorwacja 2015 082.jpg
kościół parafialny – wybudowany w 1615 roku

chorwacja 2015 084.jpg
widok z mariny na miasteczko

chorwacja 2015 085.jpg

chorwacja 2015 086.jpg
a cóż to za ptak ?
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Nuda....czyli urlop w Cro po raz czternasty

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 01.12.2015 20:03

jesteśmy na półwyspie Gradina i dochodzimy do małego kościółka - kaplicy Maryji Dziewicy
Kaplica poświęcona jest patronce mieszkańców i portu Rogoznicy Gospie od Kapelice (Pani od Kaplicy), z którą związana jest legenda o cudownym obrazie Matki Boskiej, który znalazł rybak Ivan M. Bogavic Tumburko.
W 1772 roku Tumburko łowiąc ryby przy półwyspie Gradina zobaczył niezwykłe światło i kiedy przybliżył się do skały, z której wydobywało się światło znalazł obraz Matki Boskiej. Obraz zabrał ze soba do domu i schował w skrzyni jednak obraz w niewyjaśniony sposób wrócił na swoje miejsce w skale. Sytuacja powtarzała się trzy razy. Po tych zdarzeniach mieszkańcy wraz z księdzem postanowili w tym miejscu wybudować kapliczkę a święto odbywające się do dziś zostało ustanowione w 1776 roku.
Święto odbywa się 2 lipca na Petrovcicu kiedy Święty obraz jest przewożony łodzią w obecności księdza i młodych dziewcząt ubranych w białe sukienki do Caprinowej promenady gdzie oczekuje biskup wraz z wiernymi aby potem przejść w procesji przez Rogoznicę do kościoła parafialnego WNMP. Obraz zostaje w parafii do pierwszej niedzieli po święcie Gospa od Karmela kiedy w procesji morzem i lądem jest odstawiany na miejsce.
W 1887 roku Rogoznicę zdziesiątkowała czarna ospa która codziennie zabierała 40 ludzkich żyć. Ówczesny proboszcz zebrał parafian i razem z nimi udał się boso w procesji do Kaplicy gdzie modlili się o zmiłowanie po czym epidemia natychmiast ustała.
znalezione w necie
chorwacja 2015 087.jpg

chorwacja 2015 096.jpg

chorwacja 2015 098.jpg

chorwacja 2015 100.jpg

chorwacja 2015 093.jpg

Poniżej koaplicy znajduje sie jeszcze druga kapliczka :roll:
chorwacja 2015 088.jpg

chorwacja 2015 094.jpg

chorwacja 2015 095.jpg

chorwacja 2015 101.jpg

chorwacja 2015 104.jpg
widok na Rogoznicę i marinę
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009
Re: Nuda....czyli urlop w Cro po raz czternasty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 01.12.2015 22:58

Co do pogody w Chorwacji to wydaje mi się, że w ciągu ostatnich dwóch lat bywała kapryśna. W ubiegłym roku byliśmy w lipcu i padało chyba ze 3 razy (ale deszcz szybko mijał), raz nawet była ulewa. W tym roku byliśmy natomiast we wrześniu i również padało (można powiedzieć, że prawie dwa bite dni, w tym podczas zwiedzania Plitvic - średnia przyjemność spacerować ponad 3 godziny w deszczu po mokrych pomostach :( , no i w ostatnim dniu, gdy byliśmy w Zagrzebiu, ale to już chyba taka świecka tradycja, bo Zagrzeb już drugi raz żegnał nas deszczem :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Nuda....czyli urlop w Cro po raz czternasty

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.12.2015 11:32

Sara76 napisał(a):Co do pogody w Chorwacji to wydaje mi się, że w ciągu ostatnich dwóch lat bywała kapryśna.

Też odniosłam takie wrażenie. W relacjach z 2014 roku często można było zobaczyc pochmurne niebo czy deszcz. Sami go doświadczyliśmy na początku września. W tym roku w Cro nie byłam, ale wydawało mi się, czytając relacje, że nie było tak źle. Krakusy swój urlop spędzali już po sezonie, więc wtedy z tą pogodą różnie bywa :]
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013
Re: Nuda....czyli urlop w Cro po raz czternasty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 02.12.2015 11:48

Obrazek
:o Rzeczywiście pogoda "nie-chorwacka"... 9 sierpnia kapliczka tak się prezentowała... A jak cykady o tej porze roku ? Pełne wigoru, czy zmęczone sezonem?
Załączniki:
IMG_7340Krakusy.JPG
subim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 02.03.2010
Re: Nuda....czyli urlop w Cro po raz czternasty

Nieprzeczytany postnapisał(a) subim » 02.12.2015 12:46

kiedyś się śmiałem z kolegi, że on 7 raz do Tucepi :) teraz sami się "nudzimy" bo do Cro na urlop pojedziemy chyba po raz 10 albo 11 :) także gonimy Was bez wytchnienia :D
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Nuda....czyli urlop w Cro po raz czternasty

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 02.12.2015 17:45

pomyłka :wink:
Ostatnio edytowano 02.12.2015 17:49 przez krakusowa, łącznie edytowano 1 raz
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Nuda....czyli urlop w Cro po raz czternasty

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 02.12.2015 17:49

Sara76 napisał(a):Co do pogody w Chorwacji to wydaje mi się, że w ciągu ostatnich dwóch lat bywała kapryśna. W ubiegłym roku byliśmy w lipcu i padało chyba ze 3 razy (ale deszcz szybko mijał), raz nawet była ulewa. W tym roku byliśmy natomiast we wrześniu i również padało (można powiedzieć, że prawie dwa bite dni, w tym podczas zwiedzania Plitvic - średnia przyjemność spacerować ponad 3 godziny w deszczu po mokrych pomostach :( , no i w ostatnim dniu, gdy byliśmy w Zagrzebiu, ale to już chyba taka świecka tradycja, bo Zagrzeb już drugi raz żegnał nas deszczem :papa:

agata26061 napisał(a):
Sara76 napisał(a):Co do pogody w Chorwacji to wydaje mi się, że w ciągu ostatnich dwóch lat bywała kapryśna.

Też odniosłam takie wrażenie. W relacjach z 2014 roku często można było zobaczyc pochmurne niebo czy deszcz. Sami go doświadczyliśmy na początku września. W tym roku w Cro nie byłam, ale wydawało mi się, czytając relacje, że nie było tak źle. Krakusy swój urlop spędzali już po sezonie, więc wtedy z tą pogodą różnie bywa :]

Podczas naszych 14 pobytów kilka razy zdarzyło się, że dzień lub dwa popadało. I zawsze było dość ciepło.
Tylko jeden z urlopów był nietypowy,
Wrzesień 2007 roku.
Tu można poczytać moją relację z tego pobytu
alpy-i-jadran-moja-wakacyjna-wyprawa-2007-t17742.html
był to najgorszy pod względem pogody pobyt w Chorwacji, a Jadran był taki zimny, że aż szczypało podczas pływania :twisted: Przez to pływanie nabawiłam się anginy :evil:

A z tym Zagrzebiem to rzeczywiście jest coś nie tak .Jak wyjeżdżaliśmy z niego ( 2013 rok) to też lało :twisted:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Nuda....czyli urlop w Cro po raz czternasty

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 02.12.2015 17:53

Bartek1977 napisał(a): Rzeczywiście pogoda "nie-chorwacka"... A jak cykady o tej porze roku ? Pełne wigoru, czy zmęczone sezonem?

Zazdroszcze takiego koloru nieba i Jadranu :lol:
A cykady podczas naszego spaceru chyba miały poobiednią drzemkę :wink: :oczko_usmiech:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Nuda....czyli urlop w Cro po raz czternasty

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 02.12.2015 17:59

subim napisał(a):kiedyś się śmiałem z kolegi, że on 7 raz do Tucepi :) teraz sami się "nudzimy" bo do Cro na urlop pojedziemy chyba po raz 10 albo 11 :) także gonimy Was bez wytchnienia :D

My staramy się za każdym razem wylądować w jakimś innym miejscu 8O
Choć w Zaostrogu byliśmy już 3 razy :oczko_usmiech:

Oooo mój drogi :D my tak łatwo nie damy sie dogonić, :smo:
pod warunkiem, że będzie zdrowie i kasa :lool:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Nuda....czyli urlop w Cro po raz czternasty

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.12.2015 18:07

Fajna retrospekcja! :)

Ale oprócz tego.... NUUUUDA ;)

8) :oczko_usmiech:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Nuda....czyli urlop w Cro po raz czternasty

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 02.12.2015 18:41

tony montana napisał(a): Fajna retrospekcja! :)

dzięki :lol:
tony montana napisał(a):Ale oprócz tego.... NUUUUDA ;)
8) :oczko_usmiech:

NUUUUUDA :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nuda..czyli urlop w Cro po raz.. osiemasty str 97 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone