Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nocleg tranzytowy nad Balatonem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.08.2006 09:47

Niekoniecznie musisz nocowac nad samym Balatonem. Za Nagykanizsa w kierunku na granice w Letenie jest miejscowosc Sormag (cos ok 3-4 km od Nagykanizy). Tam jest fajny penscjonacik z knajpką ISTVAN PANZIO znajduje sie po prawej stronie tuz przy drodze (trudno go nie zauwazyc).Mozna płacic kartami kredytowymi a nocleg to ok 2000-2500 HUF od osoby
kulas
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulas » 31.08.2006 11:41

Piotrek_B napisał(a):Niekoniecznie musisz nocowac nad samym Balatonem. Za Nagykanizsa w kierunku na granice w Letenie jest miejscowosc Sormag (cos ok 3-4 km od Nagykanizy). Tam jest fajny penscjonacik z knajpką ISTVAN PANZIO znajduje sie po prawej stronie tuz przy drodze (trudno go nie zauwazyc).Mozna płacic kartami kredytowymi a nocleg to ok 2000-2500 HUF od osoby


Hmm, troche z boku jesli porownywac to z moja trasa z BiH. Jade przez Osijek. Ewentualnie moge pojechac trasa nr.6 albo dobic do autostrady nad Balatonem. Dlatego szukam w rejonie balatonu albo przy trasie 6 na Budapest.
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 31.08.2006 22:54

Beata W. napisał(a):Zdecydowanie niemiecki. Ja go nieznam a że tam raczej po angielsku mało kto mówi ( Pani w MC Donalds cośtam mówiła), to na kempingu dogadywałam się na migi i było OK.

Pozdrawiam



Czyli jednym słowem nie powinno być problemu ze znalezieniem noclegu w jakiejś przyzwoitej cenie (nie więcej niż te 60-70zł/osobę)?
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 01.09.2006 08:15

Myślę, że nie. Sczególnie już we Wrześniu. Ale polecam dojechać nad Balaton raczej za dnia aby na spokojnie czegoś poszukać. A w związku z tym należy wziąść pod uwagę fakt iż od granicy ze Słowacją zaszybko się niejeździ. W niektórych wsiach jest ograniczenie 30-40 km/h i ja przynajmniej widziałam na tej trasie chyba 3 albo 4 patrole policji ( również nieoznakowane).

Pozdrawiam
Maciek79
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 20.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciek79 » 20.07.2007 14:07

Beata W. napisał(a):Myślę, że nie. Sczególnie już we Wrześniu. Ale polecam dojechać nad Balaton raczej za dnia aby na spokojnie czegoś poszukać. A w związku z tym należy wziąść pod uwagę fakt iż od granicy ze Słowacją zaszybko się niejeździ. W niektórych wsiach jest ograniczenie 30-40 km/h i ja przynajmniej widziałam na tej trasie chyba 3 albo 4 patrole policji ( również nieoznakowane).



jak to od granicy ze Słowacją jedzie sie juz wolno? Z mapy wynika, że od Budapesztu do balatonu jest autostrada, dopiero pozniej zaczyna sie jednopasmowa..

Własnie planuje niedlugo wyjazd do cro przez węgry i szukam różnych informacji na temat tej trasy.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 20.07.2007 14:36

Są dwie możliwości jazdy przez Wegry. Jedni jeżdżą przez Budapeszt autostradą ale moim zdaniem jest to dużo dłuższa droga no i trzeba zakupić winietę na autostradę. My jechaliśmy drogą chyba 86 poniżej Balatonu, która jest wolniejsza ale krótsza i bez opłat. A jeśli niechcesz dojeżdżać do Balatonu to jest jeszcze krócej do samego przejścia granicznego ( my przejeżdżaliśmy W Letenye). Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nocleg tranzytowy nad Balatonem - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone