Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

No własnie, jeśli nie CRO to CO?

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015
No własnie, jeśli nie CRO to CO?

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 14.05.2017 20:38

Witam,

drodzy Cromaniacy, powoli lecz nieuchronnie zbliża się okres wakacji i trzeba zacząć coś planować o czym marzyć.
Po dwóch latach w Chorwacji (Peljesac i Riwiera Makarska) nabieram powoli ochoty na jakąś odmianę.
Tzn. plan awaryjny jest przygotowany czyli wyjazd na Hvar :)

No i tu mam pytanie do was, doświadczonych podróżników gdzie można by pojechać jeśli nie do Chorwacji?
Termin to zapewne będzie druga połowa września, wyjazd na 10-12 dni.
Preferujemy wypoczynek hybrydowy, czyli trochę leżenia na plaży (ale nie za wiele bo mnie to szybko nudzi), trochę bujania się po okolicy autem, trochę zwiedzania i trochę włóczenia się po pobliskich miejscowościach.
I jeszcze kwestia czy jechać na własną rękę czy z biura podróży? (wiem, że to zależy od miejsca).
Może powiem co mi wpada w oko, a wy może coś poradzicie?
1. Bella Italia - Toscana! Człowiek który kocha całą włoską motoryzację, ich kuchnię i język nigdy nie był we Włoszech (prócz kilku szybkich delegacji) !!! Ale też trochę boi się tam jechać sam autem... I tu chodzi mi po głowie wycieczka z Itaki...
2. Y viva Espana - Barcelona? A może bardziej nietypowo czyli okolice Bilbao i Pireneje?
3. Portugalia? Lizbona?
4. Zostać w klimatach Bałkanów i zobaczyć Czarnogórę?
5. Objazdówka po Alpach plus jakiś chill nad jeziorem Garda/Como ?
6. Francja za drogo i niebezpiecznie, Grecja jakoś nie podnieca...
7. Czymś mnie zaskoczycie?

Budżet tak do 6000zł za dwie osoby(co by mi tu ktoś z Szeszelami czy innymi Malediwami nie wyskoczył ;) ).
Co wy na to?

Pozdrawiam
Kamil
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 16.05.2017 21:15

Po wstępnej lekturze forum chyba jednak zdecydujemy się na Toskanię :)

Tutaj mam jedno zasadnicze pytanie do bywalców. Gdzie nad morzem szukać noclegów, tak aby było względnie tanio, spokojnie, cicho, mało turystów, jakiś kawałek sensownej plaży, lodziarnia, trochę sklepu.
Wiadomo, że do można te kilka km można dojechać.

Drugie pytanko, kto był w muzeum Ferrari w Maranello? Warto?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.05.2017 21:32

stpman napisał(a):Tutaj mam jedno zasadnicze pytanie do bywalców. Gdzie nad morzem szukać noclegów, tak aby było względnie tanio, spokojnie, cicho, mało turystów, jakiś kawałek sensownej plaży, lodziarnia, trochę sklepu.

Kilka osób polecało campingi w Marina di Bibbona. Mnie zachęciła piekara114 w tej relacji :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.05.2017 22:21

Walp - fajnie, że się zdecydowałeś....
Tylko nie wiem jak z tym plażowaniem w II połowie września będzie w tej okolicy? Myślę, że na pewne upalne dni to raczej niżej powinno się celować....
Może Cypr? I plaże, i piękny naturalny przylądek i ciekawe miejsca do zobaczenia.... Właśnie piszę relację stamtąd, ale zimową... Loty można tanio upolować, samochód też, ceny na miejscu pozytywne, a koszty wejściówek to max. 4,5 eur.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.05.2017 22:27

piekara114 napisał(a):Tylko nie wiem jak z tym plażowaniem w II połowie września będzie w tej okolicy? Myślę, że na pewne upalne dni to raczej niżej powinno się celować....

Planujemy Toskanię w dniach 3-10 września i nie nastawiamy się głównie na plażowanie. Potem 4 dni w Rzymie. Wrzesień wybrałem z tego powodu, że dwukrotnie byłem we Włoszech w sierpniu i był to dość uciążliwy czas na zwiedzanie. :wink:

Mam nadzieję, że we wrześniu na Il Gineprino będzie właśnie tak:
stpman napisał(a):... względnie tanio, spokojnie, cicho, mało turystów, jakiś kawałek sensownej plaży, lodziarnia, trochę sklepu.
:)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 16.05.2017 23:44

stpman napisał(a):Gdzie nad morzem szukać noclegów, tak aby było względnie tanio, spokojnie, cicho, mało turystów, jakiś kawałek sensownej plaży, lodziarnia, trochę sklepu.

Ja co prawda stacjonowałem w Casole d'Elsa, ale 3 razy byliśmy nad morzem. Całkiem przyzwoicie (jak na Toskańskie wybrzeże) prezentowała się Cecina i San Vincenzo

stpman napisał(a):Drugie pytanko, kto był w muzeum Ferrari w Maranello? Warto?

wracając w zeszłym roku z Sardynii/Korsyki odwiedziłem muzeum Ferrari w Maranello - opisałem i pokazałem co nieco w tym miejscu

Czy warto? Mimo wszystko warto, choć spodziewałem się czegoś więcej. Sporo miejsca poświęcone jest F1. Najbardziej żałuję, że nie zdążyłem już do muzeum Lamborghini, które znajduje się kawałek dalej.

pozdrawiam,
M
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2017 09:21

Walp, Twój termin dla mnie jest ok. bardziej mi chodziło o pogodę w II połowie września jak planuje stpman. Potrafi być już chłodno: warto zobaczyć tuopis z tego okresu
lubadom
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubadom » 17.05.2017 09:42

stpman napisał(a):...........................
4. Zostać w klimatach Bałkanów i zobaczyć Czarnogórę?
..........................


4. Zostać w klimatach Bałkanów i zobaczyć ........................ trochę "egzotyki" - może Albanię.
O ile mówimy o plażowaniu, nie powinieneś być zawiedziony.
Co do zwiedzania ciekawych miejsc i miasteczek, naprawdę Albania oferuje sporo atrakcji.
Twój czas 10-12 dni powinien dać naprawdę spore możliwości poznania wybrzeża i atrakcji przy nim.
Pogoda i ceny w II połowie września powinny być jak najbardziej na plus.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.05.2017 09:47

piekara114 napisał(a):Walp, Twój termin dla mnie jest ok. bardziej mi chodziło o pogodę w II połowie września jak planuje stpman. Potrafi być już chłodno: warto zobaczyć tuopis z tego okresu

Rozumiem. :) Nie wyłapałem, że stpman chce jechać w 2. poł.. września. W pierwszym zdaniu napisał, że zbliżają się wakacje,
więc z automatu pomyślałem lipiec-sierpień.

Rzeczywiście jest istotne, jeżeli chodzi o termin, czy nastawiamy się głównie na zwiedzanie, czy plażowanie. Koleżanka wróciła z weekendu majowego w Barcelonie. Myślała, że poplażuje, ale niestety woda zimna, temperatury na długi rękaw.
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 20.05.2017 13:08

Zmartwiliście mnie trochę tym, że może nie być fajnej pogody w drugiej połowie września w Toskanii... Liczyłem, że będzie tam bardzo podobnie jak w Dalmacji, a tam we wrześniu jest zazwyczaj jeszcze bardzo ciepło :)

Czy faktycznie we Włoszech trzeba aż tak bardzo uważać na ich małe oszustwa/grzeszki wobec turystów? Bo powiem szczerze, że trochę mnie to zniechęca...
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 20.05.2017 13:56

piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.05.2017 13:49

stpman napisał(a):Zmartwiliście mnie trochę tym, że może nie być fajnej pogody w drugiej połowie września w Toskanii... Liczyłem, że będzie tam bardzo podobnie jak w Dalmacji, a tam we wrześniu jest zazwyczaj jeszcze bardzo ciepło :)

Pogody przewidzieć się nie da. Zeszłoroczny wrzesień (pierwszy tydzień) nie rozpieszczał, potem było lepiej, ale nigdy nic nie wiadomo. Zwróć też uwagę na to, że Adriatyk jest zasłoniętym akwenem, morze Liguryjskie jest otwarte, nie zasłonięte pasem wysepek....
Może lepiej popytań na blogach Polek mieszkających w Toskanii, w mojej relacji (Walp dał namiary) na początku jest kilka linków, może dadzą Ci info jak z tą pogodą we wrześniu... przeszukam jeszcze inne blogi, bo kojarzy mi się taki z codziennego życia w Toskanii, dzieci, szkoła, itp. ..
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.05.2017 16:50

stpman napisał(a):Zmartwiliście mnie trochę tym, że może nie być fajnej pogody w drugiej połowie września w Toskanii... Liczyłem, że będzie tam bardzo podobnie jak w Dalmacji, a tam we wrześniu jest zazwyczaj jeszcze bardzo ciepło :)

Kiedy sprawdzam średnie temperatury dla regionu Toskanii, to we wrześniu są one tylko 3-4 stopnie niższe niż w lipcu i sierpniu,
ale jak pisze piekara114, nie da się przewidzieć dzisiaj, jak będzie w pierwszej albo drugiej połowie września.
stpman napisał(a):Czy faktycznie we Włoszech trzeba aż tak bardzo uważać na ich małe oszustwa/grzeszki wobec turystów? Bo powiem szczerze, że trochę mnie to zniechęca...

Takich rzeczy w ogóle nie biorę pod uwagę, w takim sensie, żeby miały mnie one zniechęcać do wyjazdu do danego miejsca/kraju.
Podstawowe zasady ostrożności należy zachowywać wszędzie. :wink:
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 22.05.2017 19:52

Dzięki za wszelkie informacje :) A co myślicie o Korsyce?
Mało informacji, mało ludzi tam jeździ a wyglada interesująco i nieco tajemniczo :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.05.2017 20:01

Jest trochę (ale mało info) o Korsyce. No i odśwież français....
http://korsyka.net/informator/kiedy-naj ... echac.html
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
No własnie, jeśli nie CRO to CO?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone