Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nin i okolice 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 14.01.2013 21:04

Co prawda, zdjęcie to publikowałem na "rozbiegówce", ale najlepiej chyba oddaje atmosferę wiatrodnia.

Obrazek

A tak na marginesie, to nie wiem czy ktoś z Was drodzy Forumowicze to czyta i ogląda. :roll:
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 14.01.2013 21:34

Czyta i ogląda.
Ale tak w nawiasie to chyba pomyliłeś działy.
Pozdrawiam
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 14.01.2013 22:05

Może i tak. W zasadzie miałem tylko zdjęcia opublikować, ale jakoś na pisanie mi się wzięło :lol: .
Staram się więc mało pisać. Nie wiem, czy można wszystko przenieść do działu "Relacje z podróży"?
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 14.01.2013 22:10

Skoro ktoś to czyta i ogląda, to muszę się Wam jeszcze przyznać, że tak właściwie to naszą pierwszą wycieczką podczas wakacji w Ninie była wyprawa do Sibenika. Uświadomiła mi to właśnie żona. Tak więc najpierw był Sibenik, a potem Zadar. Za tę małą nieścisłość przepraszam.
Postaram się to nadrobić. :lol:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 14.01.2013 22:16

Nie będę się tu rozpisywał o Sibeniku. Miasto jest piekne, starówka z katedrą super, a widoki z twierdzy cudowne.
Oto kilka fotek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 14.01.2013 23:23

No dobrze, Zadar i Sibenik mamy za sobą. :oczko_usmiech: Dziś już późno.
Mam nadzieję, że trochę się Wam spodobało. Jutro dalsza część Ninu w moim obiektywie z pewną dozą opowieści. Rzeczywiście, może nie jest to najbardziej odpowiednie miejsce na forum, lecz cóż.

Tymczasem dobrej nocy Cromaniacy. :papa:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.01.2013 09:14

Witam.

Za sprawą tych zdjęć wspominam swój ostatni urlop...
:D

iwwoj napisał(a):Może i tak. W zasadzie miałem tylko zdjęcia opublikować, ale jakoś na pisanie mi się wzięło :lol: .
Staram się więc mało pisać. Nie wiem, czy można wszystko przenieść do działu "Relacje z podróży"?


Można - chcesz?


POzdrawiam
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.01.2013 17:58

Jacek S napisał(a):Witam.

Za sprawą tych zdjęć wspominam swój ostatni urlop...
:D

iwwoj napisał(a):Może i tak. W zasadzie miałem tylko zdjęcia opublikować, ale jakoś na pisanie mi się wzięło :lol: .
Staram się więc mało pisać. Nie wiem, czy można wszystko przenieść do działu "Relacje z podróży"?


Można - chcesz?


POzdrawiam


Oczywiście, że chcę. Jeśli można prosić to chciałbym to przenieść do "Relacji z podróży" - tak się to chyba ten temat nazywa. Dziękuję i Pozdrawiam.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.01.2013 18:09

Witam na wieczornej sesji mojej opowieści z CRO w 2012 roku.
Tak więc zaczynam.

Jak zapewne wiecie - wiało, lecz po tych kilku wiatrodniach i naszych wycieczkach do Sibenika i Zadaru, wiać przestało. Zgodnie zresztą z zapowiedziami naszych gospodarzy.
Woda w Jadranie jakby zimniejsza, ale nic to, do Bałtyku jej daleko. :lol:
Rozpoczęliśmy więc dni plażowania. :boss:
Początkowo chcieliśmy jeździć naprzemian - jeden dzień wyjazdowy, jeden na plaży, lecz wiatrodni nasze plany lekko pokrzyżowały.
A oto kilka zdjęć z plażowania.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.01.2013 18:29

No to kilka ujęć z Ninskiej plaży za nami. Później zamieszczę jeszcze kolejne.

Z Waszych relacji, które skwapliwie czytałem przed wyjazdem do Ninu, zorientowaliśmy się, że wspaniałą wycieczką może być zwiedzenie wyspy Pag. Tak też i zrobiliśmy.
Na marginesie muszę dodać, że Pag nas oczarował do tego stopnia, że byliśmy na niej dwa razy. Za drugim razem wybraliśmy lepsze, popołudniowe słońce do zdjęć. Wielu już pisało o Pagu, ja tylko dodam, że ten księżycowy krajobraz oraz sam wjazd na wyspę jest cudowny.

Poniżej kilka fotek z wyspy Pag.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.01.2013 19:12

Pag, ach ten Pag. Jeszcze kilka jego ujęć chciałbym Wam drodzy Cromaniacy pokazać, choć zdaję sobie sprawę z tego, że większość z Was go widziała, lubi lub podziwia. Tak oto pozostał on w Naszej pamięci.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dwie wycieczki na Pag spowodowały, że poważnie zastanawialiśmy się nad tym miejscem jako cel podróży w roku 2013, ale o tym potem. :lol:
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.01.2013 19:23

No dobrze, z Pagu wracamy do Ninu. Jak obiecałem jeszcze kilka jego obrazów. W tym chyba jedno z występu klapy.
Koncert super, atmosfera rodzinna.
O i jeszcze trochę fauny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.01.2013 20:01

Teraz trochę opowieści z Ninu. Krótki komentarz do zdjęć powyżej.

Występ klapy ISKON, tak się chyba nazywał ten zespół. Zapewne jak większość z Was, my, oprócz zdjęć kręcimy też filmy, które później nagrywamy dodając muzykę, napisy, tworząc z materiału, który przywieźliśmy filmik dokumentalny. Do tychże filmów, jak pisałem wcześniej dodajemy muzykę, muzyęe lokalną - stąd wiedzieliśmy co to "klapa". Z chęcią wybraliśmy się więc na koncert. I nie zawiedliśmy się. Głosy wspaniałe, zarówno na żywo, jak i w nagraniach, atmosfera wspaniała, przypominająca rodzinne świętowanie. Bawiliśmy się do późnego wieczora. Polecam wszystkim.

Fauna - no cóż - jaszczurka jak jaszczurka, ale żółw zadziwił nas swoją obecnością na ścieżce, którą szliśmy z apartmanu na starówkę. Szczególnie cieszył się nasz synek - Michałek. Żółw to namiastka egzotyki dla nas - ludzi północy.

I jeszcze coś, Nin to świetne miejsce dla katesurferów. Stanowią oni swoisty folklor tego miejsca i dodają kolorytu plaży. Poza tym wszystko to, co surferzy wyczyniają, jest świetne dla oka plażowiczów. Można oczywiście spróbować samemu w szkółce na plaży.

Ostatnim punktem atrakcji w Ninie było otwarcie muzeum antycznego Ninu, czyli Aeony. Był to fajny wieczór, z muzyką klasyczną, pokazem fimu 3D o Aeonie, a także degustacją miejscowych win i potraw. Polecam tych klika pokoi w muzeum Ninu antycznego, które znajduje się tuż obok najmniejszej katedry na świecie.
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.01.2013 20:36

Błoto!
Z tą myślą jechaliśmy również do Ninu. Ninskie blato - wielokrotnie opisywane przez Cromaniaków - stało się i naszym udziałem.
Tak więc, po części staliśmy się czarnymi, murzynami czy jak tam sobie każdy, czy każda z Was to nazwie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 15.01.2013 20:40

Trochę egzotyczna, jak na CRO plaża piaskowa, to też specyfika Ninu. Mimo wszystko fajna zabawa na piaszczystej plaży w CRO.

W tym roku wakacje zapowiadają się jednak tradycyjnie - na kamyczkowej plaży. Planujemy bowiem Drasnice. I w tym miejscu chciałbym Was prosić o kilka recenzji Drasnic.
Wiemy, że to mała wioska, ale byliśmy też w Marusici, wiec zad...ie nie jest dla nas problemem.
:oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nin i okolice 2012 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone