Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie ma biby na Majorce ;)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8676
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.04.2024 10:06

te kiero napisał(a):I to się bardzo ceni :idea:

Hiszpania wydaje się być całkiem przyjazna turyście, który chce wypożyczyć samochód :D .


mchrob napisał(a):Fajna ta wypożyczalnia.

Mają też punkty w Maladze, Alicante i na Ibizie.
Jak będę się w końcu wybierać do tej odwlekanej Andaluzji to na pewno będzie to pierwsza firma, której ofertę sprawdzę.


mysza73 napisał(a):Ale burżujstwo :lol:
My zawsze bierzemy najtańszy ... i prawie zawsze dostajemy Pandę ;)

Oj tam, oj tam. Tak rzadko korzystamy, że można się szarpnąć :oczko_usmiech: .
A tak na poważnie to ten wiber ma bardzo niewielkie różnice w cenie dla poszczególnych segmentów, a wyższe auto świetnie sprawdziło się przy parkowaniu, zwłaszcza na poboczach przy punktach widokowych.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4725
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 24.04.2024 21:24

marze_na napisał(a): Trafił się opel mokka.

Fiu, fiu, szczęściarze :oczko_usmiech:.
Też bym chciała trafić kiedyś na takiego opelka, ale my to tak jak Aga, zawsze najtańszy model wybieramy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15694
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.04.2024 21:37

Wypożyczalnię zapisuję (uczciwe warunki wynajmu, cena...no nie mam porównania), może kiedyś, choć Majorka jest u mnie daleko na liście, nawet tej hiszpańskiej...

Ja, jak dziewczyny, zawsze biorę auto najniższej kategorii, choć nigdy Pandy nie trafiliśmy...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8676
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.04.2024 22:03

megidh napisał(a):ale my to tak jak Aga, zawsze najtańszy model wybieramy.

piekara114 napisał(a):Ja, jak dziewczyny, zawsze biorę auto najniższej kategorii,

No dobra, żeby nie było, że pozwoliliśmy sobie na jakieś niewiarygodnie wielki cenowe szaleństwo :chytry: .

Wrzuciłam w tego wibera wypożyczenie na 6 dni na koniec maja i wyrzuciło mi następującą ofertę w opcji all in:
Group A Economy (Toyota Aygo or similar) 31,20€/day
Group A2 Economy (Ford Ka+ or similar) 31,55€/day
Group B Economy (Renault Clio or similar) 32,29€/day
Group C2 SUV (Kia Stonic or similar) 33,34€/day - nasza opcja
Group C Family (Renault Megane or similar) 33,82€/day
Group C24 Family Large SUV (Volkswagen T-Cross) 35,56€/day

Różnica w zasadzie żadna - jedna kawa dziennie :oczy: .
To naprawdę fajna wypożyczalnia jest 8) .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 25.04.2024 09:11

marze_na napisał(a):
Wrzuciłam w tego wibera wypożyczenie na 6 dni na koniec maja i wyrzuciło mi następującą ofertę w opcji all in:
Group A Economy (Toyota Aygo or similar) 31,20€/day
Group A2 Economy (Ford Ka+ or similar) 31,55€/day
Group B Economy (Renault Clio or similar) 32,29€/day
Group C2 SUV (Kia Stonic or similar) 33,34€/day - nasza opcja
Group C Family (Renault Megane or similar) 33,82€/day
Group C24 Family Large SUV (Volkswagen T-Cross) 35,56€/day

Różnica w zasadzie żadna - jedna kawa dziennie :oczy: .
To naprawdę fajna wypożyczalnia jest 8) .

Faktycznie nie ma różnicy 8O
Ja to bym nawet to C24 brała ... tylko nie VW :roll: ;)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8676
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.04.2024 09:13

mysza73 napisał(a):Ja to bym nawet to C24 brała

Z tym rozmiarem bym jednak aż tak nie szalała. Majorka cierpi na deficyt miejsc parkingowych przy największych atrakcjach.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 25.04.2024 09:15

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Ja to bym nawet to C24 brała

Z tym rozmiarem bym jednak aż tak nie szalała. Majorka cierpi na deficyt miejsc parkingowych przy największych atrakcjach.

Słuszna uwaga :cmok:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.04.2024 19:39

Ajajaj... Piękny przegląd hiszpańskości na Balearach :)
Jak mówiłem wielokrotnie, w tym kraju znajdzie się wszystko :)
I sacra dla ducha i lazury i zieleń i gotyki i pyszne jedzenie i jeszcze lepsza kawa i wino :)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 26.04.2024 09:11

Patrzyłem na ceny wypożyczalni w Andaluzji, to wygląda, że jest trochę drożej, ale dramatu nie ma. Jak zwykle zawstydzająca relacja się szykuje, jakość zdjęć, ilość odwiedzonych miejsc i pokazanych detali zachwyca i przy okazji wpędza mnie w kompleksy, że ja tak nie umiem ;). Będe śledził.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8676
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 26.04.2024 11:36

tony montana napisał(a):Jak mówiłem wielokrotnie, w tym kraju znajdzie się wszystko :)
I sacra dla ducha i lazury i zieleń i gotyki i pyszne jedzenie i jeszcze lepsza kawa i wino :)

Mnie przekonywać nie musiałeś. Nigdy nie miałam najmniejszych wątpliwości, że z Hiszpanią byśmy się polubili 8) .
Wszystko się zgadza, no może poza tą kuchnią. Paella bardzo, bardzo na tak, ale już te wszystkie tapasy nie do końca do trafiają w mój gust. Raczej tłusto I ciężko.
I ten wszechobecny majonez :roll: . .
Biorę oczywiście pod uwagę fakt, że Majorka może nie być do końca reprezentatywa, ale skrojona bardziej pod podniebienia turystów, brytyjskich i niemieckich.


_Piotrek_ napisał(a):Patrzyłem na ceny wypożyczalni w Andaluzji, to wygląda, że jest trochę drożej, ale dramatu nie ma.

Zauważyłam, że to się mocno różni w zależności od terminu.

_Piotrek_ napisał(a):Jak zwykle zawstydzająca relacja się szykuje, jakość zdjęć, ilość odwiedzonych miejsc i pokazanych detali zachwyca i przy okazji wpędza mnie w kompleksy, że ja tak nie umiem ;). Będe śledził.

Dzięki. Przyznam, że trochę się zaczerwieniłam :).


Ruszymy pełną parą po majówce, bo na razie bujamy się do Chorwacji 8). Przez nami Mikulov :hut: .
Ostatni raz samochodem w Cro byliśmy w 2013 roku :oczy: .
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 26.04.2024 13:57

marze_na napisał(a):I ten wszechobecny majonez :roll: . .

Ruszymy pełną parą po majówce, bo na razie bujamy się do Chorwacji 8). Przez nami Mikulov :hut: .
Ostatni raz samochodem w Cro byliśmy w 2013 roku :oczy: .


Nie ma takiej ilości majonezu, która jest nie do zjedzenia :diabelek:

No czekamy i miłego wypadu :pociesza:

pozdrawiam, Michał
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.04.2024 14:33

marze_na napisał(a):Wszystko się zgadza, no może poza tą kuchnią. Paella bardzo, bardzo na tak, ale już te wszystkie tapasy nie do końca do trafiają w mój gust. Raczej tłusto I ciężko.
I ten wszechobecny majonez :roll: . .

Ja mam z hiszpańską kuchnią zupełnie na odwrót :mg: Paelli, co prawda, nie jadłam, ale to zupełnie nie moje smaki; nawet ryżu nie lubię ;)

Natomiast tapasy bardzo na tak :D Podoba mi się sama idea tego, że nie trzeba dużo jeść :D Nie lubię uczucia przejedzenia ;) A tak to trochę tego, trochę tamtego.

I majonezu w tapasach za dużo nie uświadczyliśmy, jedynie w patatas bravas. Bardzo smakowały nam boquerones fritos (smażone sardele), chorizo, smażona cukinia w cieście z miodem, krokiety z sera koziego... (Mniammm, ślinka mi cieknie, a do obiadu daleko ;)) Do tego obowiązkowo sałata z burratą i warzywami - pysznymi pomidorami, avocado... Na pewno nie jest to kuchnia wyrafinowana (królują ziemniaki ;)), ale tapasy mega mi pasują 8)

Udanego wypoczynku w Cro :D :D :D
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2515
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 26.04.2024 17:37

Majorkę wspominam naprawdę bardzo miło, prawie wszystkie miejsca z zajawki ropzonaję, bo przez tydzień zjeździliśmy ja dość dokładnie. Chętnie odwiedzę ją ponownie razem z Wami :) .
Ps. Wypożyczalnia świetna, ale my też mieliśmy fajną, bo właścicielem jest praktycznie sąsiad (emigrant z okolic Płocka) :mg:, więc telefonicznie ustalałam (czyt. targowałam się) warunki, oczywiście opcja z pełnym ubezpieczeniem, bez ryzyka, karty itp.
Poprzednia strona

Powrót do Hiszpania - España

cron
Nie ma biby na Majorce ;) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone