Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasza Lokva 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 02.12.2019 10:15

Mullin, sklep zaopatrzony bardzo dobrze. Kupisz wszystko. Ale najlepiej na zakupy pojechac raz na jakiś czas do Omisia, tam masz większy wybór i mniejsze ceny. Uważaj na ceny na ryneczku w Omisiu.
I pyszne lody i rewelacyjne restauracje.
Na plażę chodziliśmy na pieszo, ze wszystkim tobołkami, zapasem wody i przekąskami. Ja z astmą dawałam radę:))

Odcinek na jedno auto to około 150 metrów z dwoma ostrymi zakrętami.
Idac plażą w stronę Sagity na plaży jest bar z piwem i lodami.
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 10.01.2020 23:30

Witam
Przebrnąłem przez cały wątek, zachęcony przez Zbyszka w prywatnej wiadomości, aczkolwiek już wcześniej czytałem fragmenty tego tematu.
Ja również wybieram się z małżonką do Lokvy Rogoźnicy w tym roku, będzie to nasz 2 pobyt w tym samym miejscu, czyli u Perica, pierwszy był w 2013 roku.
W międzyczasie byliśmy 4-krotnie w Chorwacji w Podstranie, koło Splitu w apartamencie Baki. Miejsce oraz gospodarze (Alberto, Zlata i ich córki) tak przypadli nam do gustu, że jechaliśmy tam z przyjemnością, nie mniej jednak bardzo dobrze wspominamy nasz pierwszy pobyt w Lokvie Rogoźnicy, stąd w tym roku powrót do korzeni ;-), zresztą nawet będąc w Podstranie kilkukrotnie odwiedzaliśmy gospodarza Marko Peric, oraz bywaliśmy na plaży w Lokvie.
Planujemy pobyt od 13 lipca, więc może uda się spotkać ze Zbyszkiem na przysłowiową kawę po przyjeździe. Plany na wypoczynek, zwiedzanie, jakieś tam są, zobaczymy jak będzie z realizacją. Tradycyjnie sprzęt do pływania (materace itp), oraz maski, płetwy, kamerka już czekają, może jeszcze coś nowego wpadnie mi do głowy. Tak mi się przypomniało, że ktoś pytał o autobusy do innych miejscowości z Lokvy, my w 2013 roku zwiedziliśmy Omiś, Makarską, Split, właśnie wybierając jako środek transportu autobus np. linii Split-Makarska-Split, poczytałem w internecie jak kursują te autobusy i po zejściu do głównej ulicy na przystanek czekaliśmy na przyjazd, wystarczyło machnąć kierowcy, aby się zatrzymał, kwota biletu niewielka, klimatyzacja na pokładzie, więc całkiem przyjemnie, i bez szukania na miejscu miejsc parkingowych np. w Splicie. Dodatkowym atutem była możliwość "skosztowania" ;-) tradycyjnych trunków, czy piwa. Oczywiście były tez wyjazdy autem, ale wtedy, wiadomo... woda, soczki itp.
Pozdrawiam czytelników tematu o Lokvie i nie tylko.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 10.01.2020 23:41

Witaj Robercie!Kawa z wkładką ( czyt. rakiją naszego gospodarza) na wejście u nas 13 lipca. Niestety my za wiele tej kawy nie wypijemy, wracamy kolejnego dnia do PL:)
Sidney
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 16.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sidney » 18.01.2020 15:41

Witaj Zbyszku
W jakim terminie macie pobyt ?

Pozdrawiam Sławomir
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 18.01.2020 18:21

Sidney napisał(a):Witaj Zbyszku
W jakim terminie macie pobyt ?

Pozdrawiam Sławomir

Pierwsze 2 tyg lipca:)
Sidney
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 240
Dołączył(a): 16.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sidney » 18.01.2020 21:32

To się miniemy szkoda
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.06.2020 08:58

Oferta Last Minute:)
Musiałem ze znajomymi zrezygnować z wyjazdu do Chorwacji ( problemy zdrowotne żony ) i zwolniły się 3 apartamenty w Lokvie Rogoznica w terminie 01.07.2020-14.07.2020 gdzie jeżdżę od 5 lat!Z bólem serca musieliśmy zrezygnować:(.
Apartamenty 2+2, 2+2 i 2+1.
Apartamenty z widokiem na morze, balkonem w pełni wyposażone, sprawdzone przez nas samych:) o których tu się w relacji rozpisuję:).
Cena będzie na pewno okazyjna.
Poza moim terminem jest jeszcze kilka możliwości.
Zachęcam do wypoczynku u naszego gospodarza, my już tęsknimy:(
Więcej informacji na priv.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 19.06.2020 01:49

To pewnie Ivo załamany że na początku sezonu 3 apartamęty mu odpadły no ale choroba nie wybiera może ktoś się znajdzie
Zbyszek pozdrowienia dla was i powrotu do zdrowia
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 19.06.2020 07:52

czesiu1976 napisał(a):To pewnie Ivo załamany że na początku sezonu 3 apartamęty mu odpadły no ale choroba nie wybiera może ktoś się znajdzie
Zbyszek pozdrowienia dla was i powrotu do zdrowia

Z tego co juz wiem to już ekipa się zgłosiła do Ivana.
Dzięki Czesiu!
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 19.06.2020 08:19

amatus1 napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):To pewnie Ivo załamany że na początku sezonu 3 apartamęty mu odpadły no ale choroba nie wybiera może ktoś się znajdzie
Zbyszek pozdrowienia dla was i powrotu do zdrowia

Z tego co juz wiem to już ekipa się zgłosiła do Ivana.
Dzięki Czesiu!

Potwierdzam :papa:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 19.06.2020 12:10

Super Marku! Ciesze się, ze skorzystasz kosztem nas...najważniejsze, że Ivan nie będzie miał z mojego powodu "strat". Jest to bardzo dobry człowiek i on będzie zadowolony i przede wszystkim Wy:). Zachęcam do przeglądania zdjęć, opisów miejsc gdzie byliśmy gdyż w okolicy jest gdzie plażować i co zwiedzać:).W razie pytań proszę śmiało pisać...
Kto wie, może nam uda się jeszcze w tym roku odwiedzić Ivana i Naszą Lokve. Łza w oku się kręci na myśl, że mielibyśmy tam nie być:( :cry:
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 20.06.2020 15:18

Dzięki Zbyszku, temat przeczytany od A do Z. My się nastawiamy na typowe plażowanie, jedziemy z małymi dziećmi. A w okolicy chyba już wszystko zwiedzone we wcześniejszych latach. :) Czy mógłbyś dokładnie zaznaczyć w którym miejscu jest ta słynna plaża z dużym kamieniem?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 21.06.2020 09:42

jeden z kamieni ten mniejszy jest w naszym avatarze ( przy nim się rozbijamy), większy do skakania jest ok 60 od niego:). Plaza nazywa sie Beach Tuna, znajduje się około 600 m od Lokvy w kierunku na Mimice. Obecnie przy tej plaży postawiono pomnik świętego Floriana.
magda1985
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda1985 » 07.07.2020 09:42

Wyberam sie do apartamentu boja i mate ,polecacie??
elfik44
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 13.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 07.07.2020 10:15

magda1985 napisał(a):Wyberam sie do apartamentu boja i mate ,polecacie??


Ja polecam z całego serca. Trzeba tylko pamiętac o tym, ze dojazd nie jest łatwy a na plaże się idzie pionowo w dól. Potem przechodzi się przez Jardanke i schodami w dól.

Jeszcze jak Mate żył jeździliśmy kilka lat z rzędu. Teraz chyba synowie ogarniają. Cudowni ludzie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Nasza Lokva 2016 - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone