Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Nasza Lokva 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
elfik44
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 02.12.2019 09:15

Mullin, sklep zaopatrzony bardzo dobrze. Kupisz wszystko. Ale najlepiej na zakupy pojechac raz na jakiś czas do Omisia, tam masz większy wybór i mniejsze ceny. Uważaj na ceny na ryneczku w Omisiu.
I pyszne lody i rewelacyjne restauracje.
Na plażę chodziliśmy na pieszo, ze wszystkim tobołkami, zapasem wody i przekąskami. Ja z astmą dawałam radę:))

Odcinek na jedno auto to około 150 metrów z dwoma ostrymi zakrętami.
Idac plażą w stronę Sagity na plaży jest bar z piwem i lodami.
stew666
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 10.01.2020 22:30

Witam
Przebrnąłem przez cały wątek, zachęcony przez Zbyszka w prywatnej wiadomości, aczkolwiek już wcześniej czytałem fragmenty tego tematu.
Ja również wybieram się z małżonką do Lokvy Rogoźnicy w tym roku, będzie to nasz 2 pobyt w tym samym miejscu, czyli u Perica, pierwszy był w 2013 roku.
W międzyczasie byliśmy 4-krotnie w Chorwacji w Podstranie, koło Splitu w apartamencie Baki. Miejsce oraz gospodarze (Alberto, Zlata i ich córki) tak przypadli nam do gustu, że jechaliśmy tam z przyjemnością, nie mniej jednak bardzo dobrze wspominamy nasz pierwszy pobyt w Lokvie Rogoźnicy, stąd w tym roku powrót do korzeni ;-), zresztą nawet będąc w Podstranie kilkukrotnie odwiedzaliśmy gospodarza Marko Peric, oraz bywaliśmy na plaży w Lokvie.
Planujemy pobyt od 13 lipca, więc może uda się spotkać ze Zbyszkiem na przysłowiową kawę po przyjeździe. Plany na wypoczynek, zwiedzanie, jakieś tam są, zobaczymy jak będzie z realizacją. Tradycyjnie sprzęt do pływania (materace itp), oraz maski, płetwy, kamerka już czekają, może jeszcze coś nowego wpadnie mi do głowy. Tak mi się przypomniało, że ktoś pytał o autobusy do innych miejscowości z Lokvy, my w 2013 roku zwiedziliśmy Omiś, Makarską, Split, właśnie wybierając jako środek transportu autobus np. linii Split-Makarska-Split, poczytałem w internecie jak kursują te autobusy i po zejściu do głównej ulicy na przystanek czekaliśmy na przyjazd, wystarczyło machnąć kierowcy, aby się zatrzymał, kwota biletu niewielka, klimatyzacja na pokładzie, więc całkiem przyjemnie, i bez szukania na miejscu miejsc parkingowych np. w Splicie. Dodatkowym atutem była możliwość "skosztowania" ;-) tradycyjnych trunków, czy piwa. Oczywiście były tez wyjazdy autem, ale wtedy, wiadomo... woda, soczki itp.
Pozdrawiam czytelników tematu o Lokvie i nie tylko.
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 10.01.2020 22:41

Witaj Robercie!Kawa z wkładką ( czyt. rakiją naszego gospodarza) na wejście u nas 13 lipca. Niestety my za wiele tej kawy nie wypijemy, wracamy kolejnego dnia do PL:)
Sidney
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sidney » 18.01.2020 14:41

Witaj Zbyszku
W jakim terminie macie pobyt ?

Pozdrawiam Sławomir
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 18.01.2020 17:21

Sidney napisał(a):Witaj Zbyszku
W jakim terminie macie pobyt ?

Pozdrawiam Sławomir

Pierwsze 2 tyg lipca:)
Sidney
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sidney » 18.01.2020 20:32

To się miniemy szkoda
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 15.06.2020 07:58

Oferta Last Minute:)
Musiałem ze znajomymi zrezygnować z wyjazdu do Chorwacji ( problemy zdrowotne żony ) i zwolniły się 3 apartamenty w Lokvie Rogoznica w terminie 01.07.2020-14.07.2020 gdzie jeżdżę od 5 lat!Z bólem serca musieliśmy zrezygnować:(.
Apartamenty 2+2, 2+2 i 2+1.
Apartamenty z widokiem na morze, balkonem w pełni wyposażone, sprawdzone przez nas samych:) o których tu się w relacji rozpisuję:).
Cena będzie na pewno okazyjna.
Poza moim terminem jest jeszcze kilka możliwości.
Zachęcam do wypoczynku u naszego gospodarza, my już tęsknimy:(
Więcej informacji na priv.
czesiu1976
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 19.06.2020 00:49

To pewnie Ivo załamany że na początku sezonu 3 apartamęty mu odpadły no ale choroba nie wybiera może ktoś się znajdzie
Zbyszek pozdrowienia dla was i powrotu do zdrowia
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 19.06.2020 06:52

czesiu1976 napisał(a):To pewnie Ivo załamany że na początku sezonu 3 apartamęty mu odpadły no ale choroba nie wybiera może ktoś się znajdzie

Z tego co juz wiem to już ekipa się zgłosiła do Ivana.
Dzięki Czesiu!
MaReEK
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 19.06.2020 07:19

amatus1 napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):To pewnie Ivo załamany że na początku sezonu 3 apartamęty mu odpadły no ale choroba nie wybiera może ktoś się znajdzie

Z tego co juz wiem to już ekipa się zgłosiła do Ivana.
Dzięki Czesiu!

Potwierdzam :papa:
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 19.06.2020 11:10

Super Marku! Ciesze się, ze skorzystasz kosztem nas...najważniejsze, że Ivan nie będzie miał z mojego powodu "strat". Jest to bardzo dobry człowiek i on będzie zadowolony i przede wszystkim Wy:). Zachęcam do przeglądania zdjęć, opisów miejsc gdzie byliśmy gdyż w okolicy jest gdzie plażować i co zwiedzać:).W razie pytań proszę śmiało pisać...
Kto wie, może nam uda się jeszcze w tym roku odwiedzić Ivana i Naszą Lokve. Łza w oku się kręci na myśl, że mielibyśmy tam nie być:( :cry:
MaReEK
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 20.06.2020 14:18

Dzięki Zbyszku, temat przeczytany od A do Z. My się nastawiamy na typowe plażowanie, jedziemy z małymi dziećmi. A w okolicy chyba już wszystko zwiedzone we wcześniejszych latach. :) Czy mógłbyś dokładnie zaznaczyć w którym miejscu jest ta słynna plaża z dużym kamieniem?
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 21.06.2020 08:42

jeden z kamieni ten mniejszy jest w naszym avatarze ( przy nim się rozbijamy), większy do skakania jest ok 60 od niego:). Plaza nazywa sie Beach Tuna, znajduje się około 600 m od Lokvy w kierunku na Mimice. Obecnie przy tej plaży postawiono pomnik świętego Floriana.
magda1985
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda1985 » 07.07.2020 08:42

Wyberam sie do apartamentu boja i mate ,polecacie??
elfik44
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik44 » 07.07.2020 09:15

magda1985 napisał(a):Wyberam sie do apartamentu boja i mate ,polecacie??

Ja polecam z całego serca. Trzeba tylko pamiętac o tym, ze dojazd nie jest łatwy a na plaże się idzie pionowo w dól. Potem przechodzi się przez Jardanke i schodami w dól.

Jeszcze jak Mate żył jeździliśmy kilka lat z rzędu. Teraz chyba synowie ogarniają. Cudowni ludzie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nasza Lokva 2016 - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021