Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Narciarska huśtawka w Nassfeld

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 21.03.2013 19:36

mysza73 napisał(a):
Potter, pewnie się już pakujesz, co ? :oczko_usmiech:

Biały barszczyk i chrzanik już zakupione :mrgreen: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 21.03.2013 22:06

Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Potter, pewnie się już pakujesz, co ? :oczko_usmiech:

Biały barszczyk i chrzanik już zakupione :mrgreen: .


A do czego ten chrzan psze Pani? :)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 21.03.2013 22:43

tony montana napisał(a):
Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a):
Potter, pewnie się już pakujesz, co ? :oczko_usmiech:

Biały barszczyk i chrzanik już zakupione :mrgreen: .


A do czego ten chrzan psze Pani? :)

A do barszczyku i białej kiełbaski psze pana :D . U nas od tego zaczyna się każde Wielkanocne Śniadanko :mrgreen: .
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.03.2013 12:52

Potter aleee ci zazdroszczę :)
Tak już mam, że czasami mam dość szusowania podczas "narciarskiego tygodnia", ale zaraz po powrocie z chęcią bym tam wróciła i dalej męczyła się w tych buciorach z kaskiem na głowie :)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 22.03.2013 18:37

Roxi napisał(a):Potter aleee ci zazdroszczę :)
Tak już mam, że czasami mam dość szusowania podczas "narciarskiego tygodnia", ale zaraz po powrocie z chęcią bym tam wróciła i dalej męczyła się w tych buciorach z kaskiem na głowie :)

Sama sobie zazdroszczę :mrgreen: . Chociaż oprócz chrzanu i barszczu nic nie jest przygotowane (nawet pranie czeka :roll: ) ... Ale te minusy nie przesłaniają mi plusów :lol: . Byle tylko deski i buciory były gotowe :papa: .
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 25.03.2013 11:44

Dzień 6- czwartek: Lodowiec Molltaler

W czwartek pogoda nie lepsza niż w środę. Stwierdziliśmy, że jak już ma nas męczyć mgła i śnieg, to przynajmniej na lodowcu ;)
Spakowaliśmy graty i ruszyliśmy w dość długą drogę, bo na lodowiec Molltaler było ok. 65km.

c9076747c5.jpg


Lodowiec Molltaler należy do najmniej popularnych austriackich lodowców, odwiedzanych przez polskich narciarzy. Miłośnicy białego szaleństwa jako cel swoich alpejskich eskapad wybierają popularne lodowce w Tyrolu, bądź ośrodek w Kaprun z lodowcem Kitzsteinhorn.

Molltaler to ośrodek narciarski, który powstał stosunkowo niedawno. Jego rozkwit nastąpił dopiero kilka lat temu, po wybudowaniu kolejki Molltaler Express. Jest to podziemna kolej toro- linowa o długości 4800m!

Musicie sobie wyobrazić nasze miny, kiedy podjechaliśmy na parking, a tutaj wyciągu ani widu ani słychu. Okolica dolnej stacji kolejki sprawia wrażenie dzikiej i niedostępnej. Dookoła doliny urwiska skalne i strome zbocza porośnięte gęstym lasem. Wszystko to sprawia wrażenie niezbyt przyjaznego miejsca i powoduje paniczne myśli w stylu "gdzie ja tu będę jeździć".

DSC09115.JPG


Wchodzimy w korytarze, a tam czekał wagonik, który pomknął w górę przez wydrążony tunel!
Kolejka, którą odbywa się pierwszą cześć podróży w kierunku lodowca, to model określany mianem "kreta", czyli podziemna kolej szynowa, której trasa prowadzi wykutym w skale tunelem. Wagonik kolejki Molltaler Express jest wielkości -mniej więcej- trzech wagonów tramwaju i mieści sporą ilość ludzi.

DSC09116.JPG


DSC09117.JPG


DSC09118.JPG


Od tragedii podobnej kolejki w Kaprun znacznie spadło zaufanie do tego typu jednostek.
11 listopada 2000 roku - w dzień otwarcia sezonu narciarskiego - o godzinie 9.02, w tunelu linowo-szynowej kolejki - zabierającej narciarzy na szczyt lodowca w Kaprun- wybuchł tragiczny w skutkach pożar. Życie utraciło w nim 155 ludzi, a jedynie dwunastu udało się uratować. W kolejce Gletscherbahn nr.2 życie straciło 149 ludzi, lecz trujące gazy dotarły także do drugiej, znajdującej sie w tunelu kolejki, zabijając konduktora i jedynego pasażera, a następnie wydostały się na górnej stacji - do centrum handlowego, zabijając dodatkowo cztery osoby. Wśród ofiar znalazły się m.in. sławy narciarskie - największą liczbę ofiar stanowili Austriacy - 92.

Na szczęście bez żadnych przygód Molltaler Express wwozła nas na wysokość 2790m.

DSC09121.JPG


DSC09126.JPG


cdn.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 25.03.2013 11:48

longtom napisał(a):...na biegówkach byliśmy.


I znów w słońcu. :D

pzdr :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.03.2013 13:03

Roxi napisał(a):
Od tragedii podobnej kolejki w Kaprun znacznie spadło zaufanie do tego typu jednostek.
11 listopada 2000 roku - w dzień otwarcia sezonu narciarskiego - o godzinie 9.02, w tunelu linowo-szynowej kolejki - zabierającej narciarzy na szczyt lodowca w Kaprun- wybuchł tragiczny w skutkach pożar. Życie utraciło w nim 155 ludzi, a jedynie dwunastu udało się uratować. W kolejce Gletscherbahn nr.2 życie straciło 149 ludzi, lecz trujące gazy dotarły także do drugiej, znajdującej sie w tunelu kolejki, zabijając konduktora i jedynego pasażera, a następnie wydostały się na górnej stacji - do centrum handlowego, zabijając dodatkowo cztery osoby. Wśród ofiar znalazły się m.in. sławy narciarskie - największą liczbę ofiar stanowili Austriacy - 92.


pamiętam tą tragedię, byłem w szoku jakieś 100km dalej, jakaś masakra :(
faktycznie pustki w kolejce...
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 25.03.2013 13:15

Fotki z głowy ciekawe.
Ale ta trasa ponad 7km i bez ludzi to już prawdziwy rarytas! Pusto na takiej trasie to jak dar losu... :D :mrgreen:

Oglądałem kolejkę i wyciągi w rejonie Molltal ale latem, zatem ciekaw jestem co proponują tam zimą... :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 25.03.2013 21:53

longtom napisał(a):I znów w słońcu. :D


W takim wiosennym mrozie biegaliście :?: Brrr... to już wolę pod wodę ;)

te kiero napisał(a):pamiętam tą tragedię, byłem w szoku jakieś 100km dalej, jakaś masakra
faktycznie pustki w kolejce...


Ja o tej sytuacji dowiedziałam się... u fryzjera. Od słowa do słowa, opowieści gdzie byliśmy, gdzie jeździliśmy i przywołał sprawę tej kolejki. Wróciłam do domu, wyguglowałam i... dobrze że nie wiedziałam o tym przed wyjazdem, bo bym pewnie do tego "kreta" nie wlazła :roll:

W drodze powrotnej w kolejce był tłok :?

Fatamorgana napisał(a):Oglądałem kolejkę i wyciągi w rejonie Molltal ale latem, zatem ciekaw jestem co proponują tam zimą...


Za dużo widać nie będzie, bo mgła była taka, że czasami błędnik wariował ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 26.03.2013 10:17

Lodowiec Molltaler: ciąg dalszy

Jak już przejechaliśmy taki kawał drogi, to trzeba było troszeczkę pojeździć.

DSC09139.JPG


DSC09140.JPG


Po pierwszym zjeździe, kiedy po drodze, za skrzyżowaniem tras spotkaliśmy prawie zapłakaną Niemkę, która nie wiedziała jak jechać, bo się pogubiła we mgle stwierdziliśmy, że idziemy do baru na tradycyjnego Knedla ze śliwką.

DSC09133.JPG


W słońcu musi być tutaj cudownie, rozsuwają dach i można wystawić buzie do słoneczka.

DSC09135.JPG


My trafiliśmy, jak trafiliśmy więc trzeba było zebrać się w sobie i ruszyć na stok.

DSC09136.JPG


DSC09128.JPG


Na szczęście zaczęło się troszeczkę wypogadzać, ale jazda dalej była trudna. Największy problem miały błędniki. Po zatrzymaniu wydawało się, że dalej jedziemy i się zwyczajnie przewracaliśmy stojąc już w miejscu ;)

DSC09138.JPG


Trasą najbardziej nadającą się do szusowania była trasa nr 9. Niestety praktycznie wszyscy to zauważyli i było na niej dosyć tłoczno.

DSC09144.JPG


DSC09145.JPG


DSC09152.JPG


DSC09157.JPG


DSC09158.JPG


Na szczęście dało się znaleźć puste i mało uczęszczane miejsca.

DSC09159.JPG


DSC09162.JPG


DSC09163.JPG


DSC09164.JPG


DSC09166.JPG


DSC09167.JPG


DSC09175.JPG


Na szukaniu drogi we mgle zleciał nam praktycznie cały dzień. Zbieramy się do domu.
Szkoda, wilka szkoda, że lodowiec okazał się dla nas taki surowy, bo widoki pewnie są niesamowite :(

DSC09176.JPG


DSC09178.JPG


DSC09179.JPG


DSC09181.JPG


Wyszliśmy z kolejki, a tam... wiosna na całego!
Niesamowite, że pogoda jest tak różna....

DSC09184.JPG


DSC09185.JPG


Przed nami ostatni dzień narciarskiej huśtawki.
Zapraszam :)
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 01.04.2013 15:01

Roxi co się dzieje z zakończeniem ? :D Dlaczego nie ma :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10897
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.04.2013 19:46

bardzo ładne foty, a ich ilość 8O jeszcze mi mało :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.04.2013 08:29

husband napisał(a):Roxi co się dzieje z zakończeniem ? :D Dlaczego nie ma :papa:


Kompletny brak czasu, ale już wszystko co miało to się poukładało, więc myślę że zakończenie jest już tuż tuż :)
Mam nadzieję, że jeszcze chwilkę poczekacie, bo muszę zdjęcia ogarnąć ;)

te kiero napisał(a):bardzo ładne foty, a ich ilość jeszcze mi mało :D


Dziękuję, ale jakie mają być zdjęcia jak takie piękne widoki były ;)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 03.04.2013 09:21

Wiem coś o huśtawce pogodowej na nartach :roll: .
Ja też czekam na kolejną porcję zdjęć :papa: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Narciarska huśtawka w Nassfeld - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone