Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Narciarska huśtawka w Nassfeld

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Narciarska huśtawka w Nassfeld

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.03.2013 14:10

Rok temu podczas mojego narciarskiego tygodnia stwierdziłam, że następny wyjazd na narty będzie w marcu.
Styczeń to zdecydowanie za zimny czas na szusowanie po ośnieżonych zboczach Alp.
Jak zaplanowaliśmy tak zrobiliśmy i pierwszy tydzień marca w kalendarzu został zakreślony czerwonym kolorem z dopiskiem „narty”.

Termin wybrany, trzeba było się tylko zdecydować na to, gdzie pojedziemy. Wahaliśmy się między Zillertalem razem z lodowcem Hintertux, a Nassfeld. Do wyboru mieliśmy wielokrotnie sprawdzony region, znane trasy, przetarte barowe szlaki i coś nowego.
Nassfeld jest największym ośrodkiem narciarskim w Karyntii, zaliczanym od lat do dziesiątki najlepszych ośrodków w Austrii. Jest mało popularnym regionem wśród naszych rodaków, jednak w sieci można znaleźć sporo zdjęć zdecydowanie zachęcających do szusowania w Karyntii.

Jak tu się zdecydować, kiedy na jednej szli są piękne widoki z lodowca Hintertux i szusowanie po trasie Harakiri, a na drugiej właściwie jeden konkretny ośrodek narciarski.
Problem z decyzją został rozwiązany po przeczytaniu relacji, gdzie autor ostrzegał przez poparzeniami słonecznymi po opalaniu… jedziemy do Nassfeld/Hermagor.

Serdecznie zapraszam na wizytę w Karyntii i ośrodkach narciarskich położonych zaledwie kilka kilometrów od włoskiej i słoweńskiej granicy.

Dodam jeszcze, że w tym roku wyposażyliśmy się w cudo techniki zwane GoPro (głównie z myślą o nurkowaniu ;) ), więc będzie sporo zdjęć zrobionych tym właśnie sprzętem. Fotki wyglądają trochę dziwnie, ale za to filmy nakręcone w czasie jazdy z perspektywy czubka kasku wyglądają nieziemsko. Jak coś zmontuję, to na pewno wrzucę.
To tak na zachętę, w stanie surowym ;)

Klik

Mam nadzieję, że relację będzie się przyjemnie czytało i może ktoś skorzysta z zawartych w niej informacji.
Ostatnio edytowano 10.03.2013 20:33 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.03.2013 14:19

Ja z informacji narciarskich na pewno nie skorzystam :wink: ,
ale na piękne, górskie widoki popatrzę z przyjemnością :P .
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.03.2013 14:26

Hi, hi... Ludzi jak na Krupówkach... Dziko stok wygląda z perspektywy ca. 2m...
Kiedyś widziałem ujęcia z narty. Czad!
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.03.2013 14:39

mysza73 napisał(a):Ja z informacji narciarskich na pewno nie skorzystam :wink: ,
ale na piękne, górskie widoki popatrzę z przyjemnością :P .


Witam pierwszą osobę :)
Pięknych widoków nie powinno zabraknąć, więc zapraszam na ciąg dalszy.

FUX napisał(a):Hi, hi... Ludzi jak na Krupówkach... Dziko stok wygląda z perspektywy ca. 2m...
Kiedyś widziałem ujęcia z narty. Czad!


W tym miejscu zawsze było sporo ludzi, wysiadali z wyciągu i nie wiedzieli za bardzo co ze sobą zrobić :)
Ujęcie GoPro z narty też musi ciekawie wyglądać... szkoda, że o tym nie pomyśleliśmy.

Od razu dodam pierwszy zdjęciowy odcinek, widoczków jeszcze nie będzie, ale mimo wszystko zapraszam ;)

Dzień 1- sobota: Gliwice- Weissenbriach

Z Gliwic wyruszyliśmy około godziny 9.00. Plany były ambitniejsze, ale wyszło jak zawsze. Na miejscu musieliśmy się stawić do godziny 18.00, więc tak czy siak było sporo czasu.

GOPR0048.MP4_snapshot_00.23_[2013.03.06_17.04.44].jpg


Wbiliśmy się na A1 i pomknęliśmy w kierunku Ostravy. Most w Mszanie oczywiście jeszcze nie jest oddany, ale objazd jest bardzo dobrze oznakowany.

Później Czechy, Austria i zjazd w kierunku Hermagoru w okolicach Villlach.

GOPR0051.MP4_snapshot_00.08_[2013.03.06_17.29.00].jpg


GOPR0052.MP4_snapshot_00.05_[2013.03.06_17.29.57].jpg


GOPR0069.MP4_snapshot_00.15_[2013.03.06_17.31.16].jpg


GOPR0070.MP4_snapshot_00.09_[2013.03.06_17.32.49].jpg


GOPR0076.MP4_snapshot_00.04_[2013.03.06_17.34.11].jpg


Nasza miejscówka to Weissenbriach, urocze alpejskie miasteczko. Podjeżdżając pod kwaterę już nam się podoba, w środku jest tylko lepiej.

DSC08967.JPG


P1070842.JPG


P1070843.JPG


P1070844.JPG


P1070845.JPG


Szybko ogarnęliśmy cały nasz majdan i poszliśmy… na saunę, jak się okazało błogosławieństwo po całodziennym szusowaniu.

P1070848.JPG


P1070849.JPG


W następnym odcinku pierwsze szusy :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10894
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.03.2013 14:39

Hintertuxer, Solden, i inne Kapruny :lol: swojskie klimaty, chętnie przysiądę i poszusuję; w tym roku miało być Mayrhofen, ale musi wystarczyć Chopok i Lomnicke Sedlo (Sk)

he, he mam podobnie, do sauny z Carlsbergiem :oczko_usmiech:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.03.2013 14:51

Roxi napisał(a):Serdecznie zapraszam na wizytę w Karyntii

Korzystam z zaproszenia. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.03.2013 15:05

Ja też chętnie przysiądę i popatrzę na szusowanie i zimowe krajobrazy :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.03.2013 17:23

Obecny :D
Z przyjemnością poznam Wasze kolejne "nartowisko" :wink:
Chyba już mi się podoba ( trzeba dopisać do forumowej kolekcji )



Pozdrawiam
Piotr
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.03.2013 17:49

Jak będą też leżaczki przy stokach i drinki z palemką to też z chęcią popatrzę na góry i (mam nadzieje) słoneczko

:) :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.03.2013 18:04

te kiero napisał(a):Hintertuxer, Solden, i inne Kapruny :lol: swojskie klimaty, chętnie przysiądę i poszusuję; w tym roku miało być Mayrhofen, ale musi wystarczyć Chopok i Lomnicke Sedlo (Sk)


Na początku też szukałam miejscówki w Mayrhofen, ale wyszło Nassfeld. Polaków tam mniej niż do tej pory spotykałam na stokach w Tyrolu. Dobrze i niedobrze, bo to zawsze miło jak się rodaków spotyka. Jeden dzień szusowaliśmy na lodowcu Molltaler i tam naszych było zdeeecydowanie więcej ;)

te kiero napisał(a):he, he mam podobnie, do sauny z Carlsbergiem :oczko_usmiech:


Inaczej się nie da :)

Franz napisał(a):Korzystam z zaproszenia. :)


maslinka napisał(a):Ja też chętnie przysiądę i popatrzę na szusowanie i zimowe krajobrazy :)


Witam i oczywiście zapraszam na ciąg dalszy :)

piotrf napisał(a):Obecny :D
Z przyjemnością poznam Wasze kolejne "nartowisko" ;)
Chyba już mi się podoba ( trzeba dopisać do forumowej kolekcji )


:)
Nartowisko trochę inne niż te w tamtym roku, bo więcej szusowania, a mniej stokowego zwiedzania, ale mam nadzieję, że zdjęcia nie będą monotematyczne ;)

tony montana napisał(a):Jak będą też leżaczki przy stokach i drinki z palemką to też z chęcią popatrzę na góry i (mam nadzieje) słoneczko


Hej :D
Będzie i słoneczko i drinki... ale bez palemki :roll: Mam jednak nadzieję, że bombradino sprosta wymaganiom :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10894
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.03.2013 09:12

Roxi napisał(a):
te kiero napisał(a):Hintertuxer, Solden, i inne Kapruny :lol: swojskie klimaty, chętnie przysiądę i poszusuję; w tym roku miało być Mayrhofen, ale musi wystarczyć Chopok i Lomnicke Sedlo (Sk)


Na początku też szukałam miejscówki w Mayrhofen, ale wyszło Nassfeld. Polaków tam mniej niż do tej pory spotykałam na stokach w Tyrolu. Dobrze i niedobrze, bo to zawsze miło jak się rodaków spotyka. Jeden dzień szusowaliśmy na lodowcu Molltaler i tam naszych było zdeeecydowanie więcej ;)



najgorsze, że ceny karnetów na SK często zbliżone do A :roll: :( a porównywać jednak dalej nie ma co, czekam na relację...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8666
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 11.03.2013 09:33

Gdzie narty tam ja.
Z chęcią poznam nową miejscówkę.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 11.03.2013 09:42

Jestem, jestem :lol: .
Kwaterka wygląda super ! Sauna ?!
A ile kosztowała jesli można spytać ...
Kamerka to superaśny pomysł !
Też o tym myślę tylko, że te ceny :evil: .
Ja znowu zapytam - ile takie cudo kosztuje ?
Wrzucaj jak najwięcej filmików ... Ogladając filmik czułam się jakbym jechała razem z Twoim mężem :mrgreen: . Super wrażenie 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.03.2013 10:23

Jak narty, to i ja jestem 8)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.03.2013 10:26

marze_na napisał(a):Gdzie narty tam ja.
Z chęcią poznam nową miejscówkę.


Witam serdecznie :)
Ja w takim razie już wkrótce zapraszam na pierwsze narciarskie odcinki.

Potter napisał(a):Jestem, jestem :lol:


Czekałam, czekałam :lol:

Potter napisał(a):Kwaterka wygląda super ! Sauna ?!
A ile kosztowała jesli można spytać ..


Sauna była wliczona w cenę. Na recepcji leżała lista rezerwacji, trzeba było się tylko wpisać i sauna na godzinę była do naszej dyspozycji.
Super opcja :)

Potter napisał(a):Kamerka to superaśny pomysł !
Też o tym myślę tylko, że te ceny .
Ja znowu zapytam - ile takie cudo kosztuje ?


Jakiś dokładnych kosztów nie znam, poza tym my mamy kamerkę razem z wszelakimi obudowami podwodnymi do 60m itd., dodatkowym monitorem (podstawowa kamerka jest bez monitorka), pilotem WIFi... bajerów jest do tego mnóstwo. To od nich zależy ostateczny koszt GoPro.

jozek75 napisał(a):Jak narty, to i ja jestem 8)


Miło mi ;)
Widzę, że sporo narciarzy na forum :)
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Narciarska huśtawka w Nassfeld
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone