Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiastka RAJU - Korcula 2013 :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 26.04.2014 13:16

:mrgreen: dobrze dobrany lakier to podstawa :lool:
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 26.04.2014 13:25

To teraz trochę o Prizbie. Nie dała mi się odkryć do końca, bo tego dnia bardzo wiało. Słonko chowało się za chmurami. Chwilę się poopalałyśmy, ale kiedy słońce zaszło na dłużej, zawinęłam się w ręcznik i schowałam w namiocie plażowym. Nie pomogło :( i tak było mi zimno. Wiatr niemiłosierny. Zastanawiałam się, czy na pewno jestem w Chorwacji... 8O Przecież tu miało być ciepło... :roll:
Plaża w Prizbie jest oddzielona jakby na dwie. Tak więc dodatkowo wiało, bo plaże są na "przestrzał". Można też troszkę pospacerować po okrągłej wysepce przy tych plażach. Jest też na niej (na tej wysepce) plaża FKK.
Plaża kamienista, a kamienie kanciaste... Stanowczo zbyt kanciaste, więc nie w moim guście :mrgreen:
Wobec powyższego, chciałam się jak najszybciej stamtąd ulotnić. A chłopaków jak zwykle gdzieś poniosło... Szarpnął mnie nerw - zimno, kanciasto, głodno i od domu daleko... A tych nie ma!
Schowałyśmy się przed wiatrem za wypożyczalnią motorówek i czekałyśmy... aż nas zmiecie z powierzchni ziemi, albo na zbawienie w postaci chłopaków - a konkretniej kluczyków od samochodu...
Kilka fotek z Prizby:
(Choć uwielbiam stać za obiektywem aparatu i cykać fotki, tego dnia zupełnie nie przyszło mi to do głowy. Na szczęście chłopaki jakieś cyknęli).
Załączniki:
IMG_3332a.jpg
Zdjęcie robione z wysepki przy plażach...
IMG_3318a.jpg
Tam, gdzie białe parasole - tam kanciaste plaże ;)
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 26.04.2014 13:26

andeo napisał(a)::mrgreen: dobrze dobrany lakier to podstawa :lool:


Zgadzam się :mrgreen: I dobrze nałożony :lol:
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 26.04.2014 13:46

Zwialiśmy z tej plaży - oczywiście na Korculę :D
Posiłek, lody, zakupy - standardowo ;) I lecimy do domku.
Późnym popołudniem my zabieramy się za pranie, a chłopaki rozsiadają się na tarasie i grają... w "Piotrusia" :lol: Zawinęli małej karty i wymyślili grę na rozkazy, gdy ktoś przegra. Można się tylko domyślać, jak głupie mieli pomysły. A że tak wkopali naszego kawalera, że zawsze przegrywał, mogli rozkazać mu, co im się żywnie spodobało. I takim oto sposobem Janek m.in. został pomalowany cały farbkami. Musiał też wyprać im gacie... Chciał to zrobić w gumowych rękawiczkach :mrgreen: Ale Paweł mu je schował. Tak więc, gacie zamiast wyprane, były wypłukane - bo trzymał je 2 palcami :lol:
Śmiechu przy tym mieli tyle, że zastanawiałyśmy się czy nie słychać ich na Hvarze...
Wariaty, ale jak ich tu nie kochać? :wink:
Dobra, dość o gaciach. Teraz na poważnie - niebawem wątek żywcem wyjęty z thrillera... Niektórzy mieli już śmierć w oczach...
Zapraszam wszystkich :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.04.2014 15:17

To ja w takim razie czekam na ten thriller, chociaż komedie w wykonaniu Waszych facetów też są bardzo dobre!
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 26.04.2014 15:42

Czekam na ciąg dalszy ... :D
belfer
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 06.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) belfer » 26.04.2014 22:47

Fajnie się czyta :) , sprawdzę te miejsca na Korculi już w tym roku w sierpniu!! Czekam na c.d. :D
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 26.04.2014 22:53

szrek27 napisał(a): Wpadli w oko nawet pewnej parze męskiej na plaży... Niestety, szans nie mieli u naszych chłopaków :lol:


...i znów ochlapałem monitor ze śmiechu :evil: :lol:
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 27.04.2014 23:33

Jestem i już zapodaję ciąg dalszy :)

Wieczorem chłopaków naszło, że muszą jechać do jakiejś knajpy w Vela Luce, by skorzystać z Internetu. Każdy pomysł jest dobry, żeby się wyrwać gdzieś w męskim gronie... Nie ma problemu - przecież mają takie prawo :wink: Nie możemy im tego zabronić. Jednak, żeby za bardzo się nie wyluzowali, posłałam z nimi małą :mrgreen: W całej tej sytuacji widziałam same "plusy": :D
1. Panowie będą "spokojniejsi" przy dziecku.
2. Mała będzie miała wycieczkę przed snem...
3. ... a my chwilę spokoju :mrgreen:

Pojechali. Nastała błoga cisza...
Żadnych: "mamusiu, chcę jeść", "mamusiu, chcę siku", "mamusiu, gdzie tatuś?"...
Tudzież: "stary capie miałeś się opalać", "ściągaj gacie, idziemy pływać"... itp.
Rozsiadłyśmy się więc przy gorącej czekoladzie i dyskutowałyśmy - jak to kobitki - temat zawsze się znajdzie :wink:
Na tarasie było już chłodnawo, więc przeniosłyśmy "imprezę" do jadalni. Zgasiłyśmy światła na tarasie, ale drzwi zostawiłyśmy otwarte, by słyszeć szum morza (wbrew pozorom, w potoku naszych wypowiadanych słów i ożywionej dyskusji, dało się usłyszeć jego szum :mrgreen: ).
Zapadła już ciemność, a biorąc pod uwagę, że wokół domku nie było żadnych latarni - ciemność była wyjątkowo przenikliwa...
I nagle - jak się Aga nie rozedrze!!!
Widząc jej przerażoną minę, wpatrującą się w ciemność na tarasie - jakby czekającą na śmierć i słysząc krzyk, który zdawał się nie mieć końca, chybnęłam razem z krzesłem w bok, by ukryć się za ścianą i ryknęłam razem z nią:
- Aaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zaczęłyśmy się trząś jak osiki. Bałam się obejrzeć - pewnie na tarasie stoi jakiś Bośniak z karabinem... W końcu wojna była tu całkiem niedawno, może się jakiś zabłąkał... :mrgreen:
Skoczyłam za ścianę i czekałam na śmierć. Skoro widziałam ją w oczach Agi, to ona musi być gdzieś blisko...
Po chwili, Agnieszce brakło już oddechu. Nie odrywając wzroku od ciemności na tarasie, zapytała:
- Co to było?!
- Ale co? Nie wiem o co ci chodzi. Ni z tego, ni z owego zaczęłaś się drzeć. Co zobaczyłaś?
- Nic nie zobaczyłam. Usłyszałam gwizd. Ktoś tu jest... Czemu na tarasie jest zgaszone światło?! - rzuciła się, by je oświecić i pozamykać drzwi.
Jak usłyszałam, co ją tak przeraziło, wybuchnęłam śmiechem.
- Z czego ty się śmiejesz? - zapytała.
- Ten gwizd... To sygnał mojego SMS-a :lol:
- Ludzie! Ja prawie zeszłam na zawał!
- A ja razem z Tobą. Nie wiedziałam, że masz tyle pary w płucach. I jeszcze ten przerażający wzrok! Myślałam, że ktoś do ciebie celuje!
- A dlaczego tak odskoczyłaś z tym krzesłem? - drążyła.
- Myślałam, że jak zaczną strzelać, to schowam się za ścianą. Taki odruch... :lol:

Chwile horroru zakończyły się z leksza ubawem, ale przede wszystkim konkretnym wnioskiem:
Nigdy więcej nie zostaniemy wieczorem same w tym domu!

Jednak prawda o "gwiździe" jeszcze przez dłuższy czas nie sprawiła, że przestałyśmy się trząść. Jakoś emocje nie pozwalały nam się uspokoić i z niecierpliwością czekałyśmy na powrót chłopaków, by poczuć się bezpieczniej...

W sumie, jakby się zastanowić, to w tej głuszy spokojnie mógłby nas ktoś napaść, gdyby wiedział, że są tam same bezbronne 2 kobitki... Ale na szczęście przeżyłyśmy - oby jak najmniej takich czarnych myśli :mrgreen: I co za tym idzie - takich przeżyć :mrgreen:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 29.04.2014 21:58

Strach ma wielkie oczyyyy 8O


:oczko_usmiech: :papa:
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 30.04.2014 13:41

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Strach ma wielkie oczyyyy 8O


:oczko_usmiech: :papa:


Dokładnie ;)

Niebawem wycieczka do Dubrownika. Zapraszam :papa:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4704
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 01.05.2014 19:56

Cześć Fiona
Dołączam do grona "uczestników" Twojej relacji. Trafiłam na nią dzisiaj i przeczytałam od początku aż do zaproszenia do Dubrownika z zapartym tchem. Stylem pisania potrafisz zachęcisz do czytania i czekania na następne wpisy. Zdjęcia robisz wspaniałe. Czekam z zapartym tchem na opis pobytu w Dubrowniku. Byłam w nim w zeszłym roku i ciekawa jestem, czy moje wrażenia pokryją się z Twoimi.
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 02.05.2014 19:59

W Dubrowniku byłem we wrześniu, przemieszczałem się po murach okalających stare miasto i to nie było do końca to czego chciałem - straszne tłumy!

:devil:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4704
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 02.05.2014 20:22

Ja w Dubrownika byłam pod koniec maja. Nie poszliśmy na mury, bo zachciało nam się chodzić po schodach w północnej części starego miasta. Góra, dół, góra, dół i tak bez końca. Wrażenia super. Ludzi już trochę było, ale w tych uliczkach spokój i cisza.
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 03.05.2014 16:23

dhmegi napisał(a):Cześć Fiona
Dołączam do grona "uczestników" Twojej relacji. Trafiłam na nią dzisiaj i przeczytałam od początku aż do zaproszenia do Dubrownika z zapartym tchem. Stylem pisania potrafisz zachęcisz do czytania i czekania na następne wpisy. Zdjęcia robisz wspaniałe. Czekam z zapartym tchem na opis pobytu w Dubrowniku. Byłam w nim w zeszłym roku i ciekawa jestem, czy moje wrażenia pokryją się z Twoimi.


Witam. Cieszę się, że się podoba relacja. Przepraszam za dłuższą przerwę. Myślę, że jutro wieczorkiem zapodam fotki z Dubrownika i inne ciekawe widoczki ;)
ARTUR_KOLNICA napisał(a):W Dubrowniku byłem we wrześniu, przemieszczałem się po murach okalających stare miasto i to nie było do końca to czego chciałem - straszne tłumy!

:devil:


My niestety nie weszliśmy na mury :( ale mamy przynajmniej powód, by tam jeszcze raz pojechać :) Ale będą foty z góry SRD. :papa:
Ostatnio edytowano 03.05.2014 21:55 przez szrek27, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Namiastka RAJU - Korcula 2013 :) - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone