Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiary na mechaników samochodowych w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ilona2626
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilona2626 » 24.08.2014 16:09

Witam wszystkich,
Przed wyjazdem do CRO przejrzałam wątek na wszelki wypadek , spisałam jeden adres mechanika na wyspie krk w Malińskiej.Nie sądziłam że po przyjeździe napiszę tu cokolwiek:P
Niestety dobrze się mówi jak się jedzie ...gorzej jak się stanie i się nie wie co chodzi a mąż nie jest mechanikiem. Wjeżdżamy śmiało pod górę z Baśki do Punatu a tu nagle huk!! mówie mężu !! guma!!! dobrze ze była zatoczka, zjechaliśmy, dziecko w płacz :cry: ja w szoku :evil: co teraz :?: spod maski wystaje jakaś uszczelka pozrywana, leje się olej a my na czubku góry. Na wakacjach byliśmy ze znajomymi którzy tym razem zostali w domu tylko koleżanka z nami się zabrała. To co dzwonimy po Tomka niech nas holuje a potem bedziemy myśleć. OK. tylko z czego ja zapomniałam telefonu, meżowi się zawiesił (nigdy tego nie robił) a koleżanka nie miała nr do kolegi. No to se myśle koniec z nami jesteśmy uziemieni, zostaniemy na tej górze do końca życia! więc patrze jadą Polacy, zatrzymali się podwieźli do domku, Tomuś ledwo nas pociągnął pod tą górę do apartamentu. I co teraz? nie ma internetu! więc chłopcy rozkręcili co się zepsuło a był to intercooler i wio na drugi dzień do KRK-u tam sklep z częściami, pytam a ten do mnie jedzcie do salonu porsche w Rijece tam to mają, albo za nami jest szrot moze tam. Ja na to jaki porsche!!!!to zwykły WV ale trudno, więc poszliśmy na szrot gość nas olał, coś powiedział i poszedł, wiec my do asystentek w biurze niech dzwoni do Rijeki i zapyta o część. Kobitka dzwoni i mówi -mają:) ale za 1800 pln!!! masakra, tyle kasy , koniec wakacji po jutrze wyjeżdzamy o tu taki zonk,nie mamy tyle kasy! ja w płacz co teraz!!! chopina który nas na początku olał, widząc mnie zapłakaną, wziął intercooler i kazał wrócić za 2 godz. Czekaliśmy jak na szpilkach, odebraliśmy go posklejany jakąś specjalną gumą , chłopcy załozyli i o dziwo działa!!!!!!!!!chłop za posklejanie zażyczył sobie 300kun, ale co tam lepsze to niż 1800zł! niestety okazało sie że jedzie bez turbo. Z wyspy 40 km pod górę jechaliśmy na dwójce z duszą na ramieniu, na szczęście potem jakoś z górki leciał:):)do teraz nie wieżę że się doczłapaliśmy, Ot cała historia, nie zyczę nikomu awarii samochodu. pozdrawiam :papa:
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 28.08.2014 18:15

beci37 napisał(a):
1.jpg

wracając do tematu tutaj naprawiliśmy auto , aku zakupiony za 1100 kun . Wcześniej nie pisałam bo nie miałam możliwosci , podaję dane warsztatu do którego kieruje Generali Assistance

Potwierdzam i polecam, szybka usługa i nie jest drogo.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 29.08.2014 08:30

garbowski napisał(a):
Z napisał(a):
A to że gdy akumulator nie trzyma to nie ma sensu jego ładowanie to to chyba wiesz?

..nie no spoko..tylko jak podłączysz minus nawet bardzo blisko rozrusznika to i tak część prądu popłynie do akumulatora..chyba że klemę minusowa odłączysz, ale tak przyznam szczerze nigdy samochodu z przewodów nie odpalałem. W swoim mam pod maską z przodu specjalne miejsce do podłączenia plusa bo aku schowany pod siedzeniem z tyłu i kable musiały by być sporo długie.

ok. lecz nie ładujesz najpierw pustego akumulatora,część tak lecz nie całość.Można również próbować odpalić auto podłączając na wyczerpany akumulator(tylko po co skoro nie trzyma?). Można go sobie ładować do osranej śmierci.
exec
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 01.07.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) exec » 22.09.2014 16:03

edekxp napisał(a):W Makarskiej obok szpitala ( nie pamiętam ulicy) jest elektryk samochodowy.Pomógł mi bo skończyły się szczotki w rozruszniku.
Naprawia też alternatory itp.
Jeżeli ktoś bedzie szukał to trzeba wjechać do szpitala i ulicą do końca, mały warsztacik.


Hej. Ja dzisiaj skorzystałem z usług tego elektryka.
Ciężko było trafić bo to wygląda jak prywatna brama....
Szybko zdiagnozowal padnięty akumulator w moim saab ie.
Tylko cena nowego prawie dwa razy taka jak w PL . Zapłaciłem u niego za nowy aku autoPower 74ah 680cca 90 euro + 5 euro za sprawdzenie i wymianę.
W Polsce można taki sam dostac juz od 210 zł z tego co widze.
Także może lepiej podjechać do sklepu motoryzacyjnego jeśli ktoś nie chce przepłacać?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.09.2014 16:15

A wystarczy podjechać do elektryka w PL z kilkuletnim akumulatorem i sprawdzić, co w nim słychać.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 22.09.2014 20:17

Kiedyś jeździło się na akumulatorach aż auto padło(przynajmniej tak było w jednostkach wojskowych) lecz były za to odpowiedzialne odpowiednie działy tzw.akumulatorownie które to wykonywały sezonowe odsiarczanie ogniw i takie ogniwo mogło działać latami jak było serwisowane a te padliny które teraz próbują nam wciskać to zwykły szajs jest,mam kilka aut i kupiłem mniamniuśny(podobno) akumulator Boscha do busa(dwa lata to gówno wytrzymało) a oryginał japoński chodzi w outlanderze już siódmy rok i nawet nie jęknie.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.09.2014 20:21

Z napisał(a):a oryginał japoński chodzi w outlanderze już siódmy rok i nawet nie jęknie.

A próbowałeś go odpalać? :mrgreen: :mrgreen:
beci37
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 31.05.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) beci37 » 07.10.2014 18:40

exec napisał(a):
edekxp napisał(a):W Makarskiej obok szpitala ( nie pamiętam ulicy) jest elektryk samochodowy.Pomógł mi bo skończyły się szczotki w rozruszniku.
Naprawia też alternatory itp.
Jeżeli ktoś bedzie szukał to trzeba wjechać do szpitala i ulicą do końca, mały warsztacik.


Hej. Ja dzisiaj skorzystałem z usług tego elektryka.
Ciężko było trafić bo to wygląda jak prywatna brama....
Szybko zdiagnozowal padnięty akumulator w moim saab ie.
Tylko cena nowego prawie dwa razy taka jak w PL . Zapłaciłem u niego za nowy aku autoPower 74ah 680cca 90 euro + 5 euro za sprawdzenie i wymianę.
W Polsce można taki sam dostac juz od 210 zł z tego co widze.
Także może lepiej podjechać do sklepu motoryzacyjnego jeśli ktoś nie chce przepłacać?



my szukaliśmy tego mechanika dzień wcześniej ale było pozamykane wszystko, właściwie to i tak nie trafilismy :(
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 10.10.2014 14:46

ilona2626 napisał(a):Witam wszystkich,
więc chłopcy rozkręcili co się zepsuło a był to intercooler

Cześć,
też mieliśmy w tym roku niespodziankę w Chorwacji-w pewien piątek w nocy wróciliśmy z Pagu i okazało się że moja szyba nie chce się podnieść. A w poniedziałek rano wyjazd do Polski.
Co było zrobić-wszystko wskazywało na padnięcie silnika. Próbowałem zdjąć boczek w drzwiach, ale chyba prędzej bym urwał drzwi niż zdjął ten fragment tapicerki. Lokalni mechanicy słysząc o innym samochodzie niż VW/BMW/Mercedes i z szybami elektrycznymi zaczynali się bać ;)
Ostatecznie po ~1.5h czekania udało mi się wpłynąć na majstrów, aby mi podnieśli szybę i podparli ją kawałkiem deski.
Potem, w Polsce już umiałem zdjąć boczek i reanimować silnik-na jak długo-nie wiem.
Mechanik urzęduje na końcu tej bocznej uliczki

A odnośnie Twojego opisu-dziwi mnie, że bez IC nie działała turbosprężarka. Musiała działać, tylo brak IC powodował, że silnik nie pracował tak, jak powinien-miał mniej mocy, ale i tak więcej niż wolnossący.
A poza tym-skoro z IC wylał się olej to znaczy, że turbosprężarka może wymagać remontu...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 10.10.2014 14:56

zależy ile tego oleju auto łyka dajmy na to na 10.000 km...
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 10.10.2014 15:47

Sol-Wagon napisał(a):zależy ile tego oleju auto łyka dajmy na to na 10.000 km...

Oczywiście, dlatego napisałem, że może być taka potrzeba.
A poza tym-zapomnialem napisać, że chodziło o mechanika w Vrsi.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 13.02.2015 22:44

Janusz Bajcer napisał(a):Może to pomoże :arrow: http://www.eporec.info/katalog/auto-servis-porec/1048
Pozdrav
Janusz, a masz taką magiczną stronę na okolice Gradaca, Ploce? :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.02.2015 23:42

Wpisz w google:
autoservis ploce
autoservis gradac

Coś znajdziesz :oczko_usmiech:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 20.02.2015 21:35

ruwado Daj spokój :!: :mrgreen:
Nie zaprzątaj sobie tym głowy :!:
W nowym aucie nic się nie popsuje :idea: :papa:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 20.02.2015 23:40

Problem jest w tym, że każde się może popsuć :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Namiary na mechaników samochodowych w Cro - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone