Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na światłach w dzień po Europie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 14.06.2006 08:01

Tak miałem w Accordzie, zanim nie założyłem xenonów.


Dokładałeś do auta xenony :?: :!: Przecież to pół auta trzeba wydłubać - zawieszenie tył, moduł wysokiego napięcia , reflektory...
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 14.06.2006 12:52

rich72 napisał(a):
Tak miałem w Accordzie, zanim nie założyłem xenonów.


Dokładałeś do auta xenony :?: :!: Przecież to pół auta trzeba wydłubać - zawieszenie tył, moduł wysokiego napięcia , reflektory...


Polak nie takie numery potrafi :lol:
jurekg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekg » 14.06.2006 13:36

Szanowni forumowicze!!!!
Czytając niektóre posty to aż mi się płakać chcę. Gdybyście byli choć raz na zdarzeniu drogowym (wypadku drogowym) gdzie są osoby ranne lub zabite na miejscu zdarzenia (wypadku) to na pewno ta tak zwana „demokracja w ruchu drogowym” zmieniła by Wam poglądy. Co gorsze przyjeżdżając na miejsce gdzie policjant często jest pierwszy przed zespołem ratowniczym (karetka, straż pożarna) i podejmuje akcję ratowniczą to na pewno zmienili byście Państwo swoje opinie. Nie będę tu opisywał szczegółów bo są one drastyczne nie tylko dla uczestników ale dla tych ludzi, którzy taką akcję podejmują. Statystyki są to tylko liczby, a ile w tym tragedii!!!! Więc po co ta dyskusja nie tylko o światłach ale o przekraczaniu prędkości itp. Polecam stronę z najnowszymi danymi KGP http://www.policja.pl/index.php?dzial=1&id=1772
Niech każdy to sobie przemyśli, nie tylko ja uważam że życie jest najważniejsze. Zawsze zacznijmy od siebie, a potem popatrzmy na innych. Nie jestem ideałem ale pracując na drodze (tak jako policjant RD przez kilkanaście lat czego się nie wstydzę, a od 2 lat w innym wydziale). Niektórych tu demagogie na temat przepisów, policjantów (nie tylko polskich) przerażają mnie i sądzę, że nie tylko mnie. Więcej Pokory i zrozumienia dla siebie i innych.
Czwarty wyjazd do CRO 30 lipca br. Szerokiej drogi i tak jak się mówi w lotnictwie (tak byłem pilotem) „Ile startów tyle lądowań”. U kierowców „Ile wyjazdów tyle powrotów”.
Pozdrawiam Jurek G.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 14.06.2006 13:57

Polak nie takie numery potrafi
no właśnie widzę :lool:
FUX zawieszenie z tyłu zrobione czy ludziskom z naprzeciwka oczy wypalasz :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.06.2006 15:17

Bez złośliwości proszę. Założone oryginały.

FUX
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 14.06.2006 15:42

jurekg napisał(a):Szanowni forumowicze!!!!
Czytając niektóre posty to aż mi się płakać chcę. Gdybyście byli choć raz na zdarzeniu drogowym (wypadku drogowym) gdzie są osoby ranne lub zabite na miejscu zdarzenia (wypadku) to na pewno ta tak zwana „demokracja w ruchu drogowym” zmieniła by Wam poglądy. Co gorsze przyjeżdżając na miejsce gdzie policjant często jest pierwszy przed zespołem ratowniczym (karetka, straż pożarna) i podejmuje akcję ratowniczą to na pewno zmienili byście Państwo swoje opinie. Nie będę tu opisywał szczegółów bo są one drastyczne nie tylko dla uczestników ale dla tych ludzi, którzy taką akcję podejmują. Statystyki są to tylko liczby, a ile w tym tragedii!!!! Więc po co ta dyskusja nie tylko o światłach ale o przekraczaniu prędkości itp. Polecam stronę z najnowszymi danymi KGP http://www.policja.pl/index.php?dzial=1&id=1772
Niech każdy to sobie przemyśli, nie tylko ja uważam że życie jest najważniejsze. Zawsze zacznijmy od siebie, a potem popatrzmy na innych. Nie jestem ideałem ale pracując na drodze (tak jako policjant RD przez kilkanaście lat czego się nie wstydzę, a od 2 lat w innym wydziale). Niektórych tu demagogie na temat przepisów, policjantów (nie tylko polskich) przerażają mnie i sądzę, że nie tylko mnie. Więcej Pokory i zrozumienia dla siebie i innych.
Czwarty wyjazd do CRO 30 lipca br. Szerokiej drogi i tak jak się mówi w lotnictwie (tak byłem pilotem) „Ile startów tyle lądowań”. U kierowców „Ile wyjazdów tyle powrotów”.
Pozdrawiam Jurek G.


Policjant - zawód pożyteczny jak każdy. Tylko nie bardzo widzę związek twojego posta z całym tematem... :wink: Może jakieś rozwinięcie i happy end?
jurekg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekg » 14.06.2006 18:22

Kolego Niezawodny!!!!
Przykro mi, że nie widzisz związku mojego posta do tematu (tematów o hakach, światłach, prędkościach jazdy, kategoriach prawa jazdy, DMC pojazdu i przyczepy i wielu innych) w których sam wielokrotnie się wypowiadałaś. Tak prosto z mostu dla Ciebie przestańmy filozofować na forum o przepisach obowiązujących, a respektujmy je i oto mi chodzi.
Pozdrawiam JurekG
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.06.2006 18:31

jurekg napisał(a): Szerokiej drogi i tak jak się mówi w lotnictwie (tak byłem pilotem). Ile startów tyle lądowań. U kierowców, ile wyjazdów tyle powrotów.
Pozdrawiam Jurek G.


Nic dodać, nic ująć..........

TYLKO WŁĄCZYĆ ŚWIATŁA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Pozdrawiam

FUX
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 14.06.2006 18:58

FUX napisał(a):
jurekg napisał(a): Szerokiej drogi i tak jak się mówi w lotnictwie (tak byłem pilotem). Ile startów tyle lądowań. U kierowców, ile wyjazdów tyle powrotów.
Pozdrawiam Jurek G.


Nic dodać, nic ująć..........

TYLKO WŁĄCZYĆ ŚWIATŁA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Pozdrawiam

FUX

i włączyć autobyłegopilota :wink:
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 14.06.2006 19:08

rich72 napisał(a):
Tak miałem w Accordzie, zanim nie założyłem xenonów.


Dokładałeś do auta xenony :?: :!: Przecież to pół auta trzeba wydłubać - zawieszenie tył, moduł wysokiego napięcia , reflektory...

po kiego ruszac tylko zawieszenie :?:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 14.06.2006 19:18

jurekg napisał(a):Kolego Niezawodny!!!!
Przykro mi, że nie widzisz związku mojego posta do tematu (tematów o hakach, światłach, prędkościach jazdy, kategoriach prawa jazdy, DMC pojazdu i przyczepy i wielu innych) w których sam wielokrotnie się wypowiadałaś. Tak prosto z mostu dla Ciebie przestańmy filozofować na forum o przepisach obowiązujących, a respektujmy je i oto mi chodzi.
Pozdrawiam JurekG


W kwestii oświetlenia popieram "władzę ludową" w całej rozciągłości - nie oszczędzam prądu na drodze nawet za dnia :wink:
jurekg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekg » 14.06.2006 19:55

niezawodny napisał(a):
jurekg napisał(a):Kolego Niezawodny!!!!
Przykro mi, że nie widzisz związku mojego posta do tematu (tematów o hakach, światłach, prędkościach jazdy, kategoriach prawa jazdy, DMC pojazdu i przyczepy i wielu innych) w których sam wielokrotnie się wypowiadałaś. Tak prosto z mostu dla Ciebie przestańmy filozofować na forum o przepisach obowiązujących, a respektujmy je i oto mi chodzi.
Pozdrawiam JurekG


W kwestii oświetlenia popieram "władzę ludową" w całej rozciągłości - nie oszczędzam prądu na drodze nawet za dnia :wink:


Kolego Niezawodny!!!
Pozwolę Tobie przypomnieć, że "władza ludowa" skończyła się w 1989 roku, a teraz mamy Rzeczpospolitą Polską dla Kolegi wiadomości (złośliwości) podaję link dla edukacji w tym temacie http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska.
Miłej lektury.
Pozdrawiam JurekG
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 14.06.2006 23:39

jurekg napisał(a):
niezawodny napisał(a):
jurekg napisał(a):Kolego Niezawodny!!!!
Przykro mi, że nie widzisz związku mojego posta do tematu (tematów o hakach, światłach, prędkościach jazdy, kategoriach prawa jazdy, DMC pojazdu i przyczepy i wielu innych) w których sam wielokrotnie się wypowiadałaś. Tak prosto z mostu dla Ciebie przestańmy filozofować na forum o przepisach obowiązujących, a respektujmy je i oto mi chodzi.
Pozdrawiam JurekG


W kwestii oświetlenia popieram "władzę ludową" w całej rozciągłości - nie oszczędzam prądu na drodze nawet za dnia :wink:


Kolego Niezawodny!!!
Pozwolę Tobie przypomnieć, że "władza ludowa" skończyła się w 1989 roku, a teraz mamy Rzeczpospolitą Polską dla Kolegi wiadomości (złośliwości) podaję link dla edukacji w tym temacie http://pl.wikipedia.org/wiki/Polska.
Miłej lektury.
Pozdrawiam JurekG


Panie władzo! A cudzysłów ze szkoły kojarzycie? :lol:
Jeśli nie to tu jest mała powtórka: http://pl.wikipedia.org/wiki/Cudzys%C5%82%C3%B3w

P.S.
Więcej luzu kolego, jesteśmy tu po służbie :wink:
realista2
Cromaniak
Posty: 2238
Dołączył(a): 13.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista2 » 15.06.2006 00:54

Szanowny Jurekg mnie tez się chce płakać, ale wtedy gdy czytam takie posty jak twój. Czy naprawdę wierzysz, że można zadekretować i wyegzekwować bezpieczeństwo na drodze?
Wracając do konkretów czyli włączonych świateł mijania w dzień to pamiętajmy że:
-Lepiej widoczne samochody to gorzej widoczni piesi, rowerzyści, motocykliści i zwierzęta.
Przecież już teraz po zmroku giną piesi na poboczach dróg, rowerzyści bez świateł. Oni doskonale widzą oświetlone samochody to ich nie widać. Już teraz rozsądni motocykliści żeby być bardziej widocznymi używają za dnia świateł długich. Czy taki rozjechany rowerzysta to nie jest przykry widok? Nieprawdaż Jurekg?
- Światła stop i światła pozycyjne używają tej samej dwuwłókowej żarówki, a więc jeśli światła pozycyjne są włączone to zapalenie się stopu może zostać niezauważone i wypadek gotowy.
- Włączone światła to sto kilkadziesiąt watów. Biorąc pod uwagę fakt, ż sprawność silnika samochodu nie przekracza 30 %, a sprawność prądnicy nie może równać się ze sprawnością elektrowni. Można przyjąć , że odpowiada to trzem lub czterem żarówkom 80 lub jak kto woli 10 do15 żarówkom energooszczędnym. To jest tak jak byśmy nie gasili w ciągu dnia świateł w całym domu. Zważywszy na obecną sytuację na rynku paliwowym to jest sabotaż. Jak wytłumaczymy naszym dzieciom, ze ropa się skończyła bo paliliśmy światła w dzień?
- Nie ma żadnych wiarygodnych badań uzasadniających jazdę na włączonych światłach w dzień. Skandynawowie wprowadzili ten nakaz z uwagi na to, że słońce świeci tam bardzo nisko, ale nigdy nie dowiedli, ze to cokolwiek zmieniło.
- Nakaz jazdy na światłach w dzień rzeczywiście jak dżuma rozpowszechnia się po Europie bo jest idealnym alibi dla urzędników , że coś robią. Po wprowadzeniu takiego „cudownego” pomysłu wystarczy tylko naciągnąć statystyki i wypiąć pierś do orderów lub raczej nastawić kieszeń.
Nie dajmy się zwariować
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 15.06.2006 07:04

po kiego ruszac tylko zawieszenie

ponieważ w przypadku ksenonów na tylnej osi musi być założony czujnik pozycjonowania zawieszenia i w przypadku jego ugięcia xsenony samoczynnie ustawiają się do odpowiedniej pozycji - nie ma ręcznej regulacji (pokrętełko w kabinie) świateł tak jak to jest w przypadku H4 czy H7
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Na światłach w dzień po Europie - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone