Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 11.06.2018 15:34

tomekkulach
Mnie,a zwłaszcza żonę tak urzekłaś swoją historią kiciusia z Sutivańskiej wieży,że postanowiliśmy naocznie sprawdzić,czy nadal kot tam jest

Super :) Dzięki za " zbliżenie " kotka :P Mam nadzieję,że Sutivan spodobał się?
Cieszę się,że relacja przydała się Wam i dziękuję za miłe słowa. :)
Bawcie się dobrze - Uživajte 8) , wielu słonecznych dni życzę :papa:

dids76
Niestety zdjęć żadnych nie mam. Brat wtedy miał aparat ale nie mam pojęcia co się ze zdjęciami stało

A to szkoda :( Szukałam jakichś starych zdjęć i filmów w necie, ale nie trafiłam na ten obiekt...
Sutivan się wiele nie zmienił

:lol: Oprócz tego, że pół miasteczka przerobili na kompleks hotelowy , a po uliczkach jeżdżą tylko hotelowe meleksy, to pewnie reszta wygląda tak samo jak z czasu Twoich wakacji - sądząc po podupadłych zabytkowych budynkach przy rivie, które pokazałam kilka odcinków temu... :wink:

ruzica
miałam poczucie, że ten dzień "przeprowadzkowy" jest trochę zmarnowany :roll:

gusia-s
Ja właśnie z tego powodu marnowania dnia na przeprowadzkę też jednak wybieram opcję 12-14 dni w jednym miejscu i latanie w koło komina ;)

Malvka
Ja zawsze dzień zmiany miejsca traktuję jako wycieczkę. Zawsze po drodze występujemy do jakiegoś miasteczka, na nową plażę po drodze Sprawdzamy czy chcielibyśmy przyjechać na wakacje w to miejsce itp. Zawsze jest to ciekawy dzień :)

Mam tak samo jak Malvka. Lubię przeprowadzki, bo zawsze po drodze coś niespodziewanego się zobaczy i wydarzy, a gdy do tego trzeba przemieścić się promem, to jest to dodatkowa atrakcja... :) Niestety, przeprowadzki oznaczają dodatkowe koszty... :?

gusia-s
Zapomniałam wspomnieć, że Katerino miałaś pogled z apartmana centralnie na te wzgórze, które płonęło podczas naszego pobytu na Brac.
Widać po zdjęciach jakich rozmiarów był ten pożar

8O Kurczę, a ja się nie dopatrzyłam, zaraz obejrzę ponownie...Wiem, że najbardziej ucierpiała miejscowość Žrnovica po drugiej stronie na lądzie...Przyjechała nawet do Sutivanu klapa Žrnovica i dała koncert w wieczór przed naszym wyjazdem - wspominali o pożarach, a turyści hojnie wydawali na ich płytę, którą można było brać z koszyczka za "co łaska".

piotrf
Jestem przekonany , że znajdziesz odpowiednią dla siebie formę i pływadło będzie używane - tego życzę :mrgreen:
Jeżeli Brać musi dojrzewać :wink: to u mnie już dojrzał ( dzięki Twojej relacji również ) i gdy tylko będzie to możliwe - będą zbiory

Pływadło musi się znaleźć, może w Bolu coś tam znajdę :wink:
Super, że dzięki również i mojej relacji wybierzesz się na Brač. Będzie Pan zadowolony :wink: :lol:
Dzisiaj wieczorem postaram się pokazać Supetar jako kolejną zachętę :papa:
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 11.06.2018 22:19

Wieczór to chyba już :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 11.06.2018 22:34

Roksana.concept napisał(a):Wieczór to chyba już :)

:papa: :oops: :oops: :oops:
Staram się, ale przeciwności losowe w postaci zapalenia krtani zmusiły mnie do "marnowania" czasu u lekarza, w aptece i na zażywanie medykamentów :evil: Już wybieram foty... :P
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.06.2018 22:55

Wieczór jeszcze młody , mamy czas . . . :wink:

Kasiu , zapalenie krtani - współczuję i życzę szybkiego powrotu do zdrowia - wskazuje to jednak na konieczność zmiany morza na zdecydowanie cieplejsze :oczko_usmiech:


Pozdrawiam
Piotr
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 11.06.2018 23:19

piotrf napisał(a):
Jeżeli Brać musi dojrzewać :wink: to u mnie już dojrzał ( dzięki Twojej relacji również ) i gdy tylko będzie to możliwe - będą zbiory :oczko_usmiech:


No to kiedy te zbiory Piotrze :roll: , my już w lipcu sprawdzimy co na Braću piszczy :wink: :oczko_usmiech:
pozdrawiam
Renata

Kasiu zdrówka życzę :smo:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.06.2018 23:35

renatalato napisał(a):
No to kiedy te zbiory Piotrze :roll: , my już w lipcu sprawdzimy co na Braću piszczy :wink: :oczko_usmiech:


W tym roku byłyby zaskoczeniem nawet dla mnie :lol: bo w tym roku do końca października już wszystko zarezerwowane , ustalone , a ekipa się rozrosła :wink:

Reniu , mam nadzieję że dasz znać o tym , co na tej wyspie wg Was piszczało najciekawiej :mrgreen:
Bawcie się dobrze :papa:

Kasiu , może przyda Ci się ta stronka w poszukiwaniu pływadełka


Pozdrawiam
Piotr
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.06.2018 00:35

Katerina napisał(a):
Roksana.concept napisał(a):Wieczór to chyba już :)

:papa: :oops: :oops: :oops:
Staram się, ale przeciwności losowe w postaci zapalenia krtani zmusiły mnie do "marnowania" czasu u lekarza, w aptece i na zażywanie medykamentów :evil: Już wybieram foty... :P
Łączę sie w bólu po 2 dniowej wirusówce żołądkowej (ostatnio miałam 7 lat temu) :| na domiar dziś mnie pszczoła użądliła palec u nogi i obcasy nie wchodzą w grę ;)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.06.2018 10:45

piotrf, renatalato, gusia-s Dziękuję za życzenia , chyba będe żyć :oczko_usmiech:

Piotr, przejrzałam pływadła, niektóre z górnej półki, ale coś tam dla mnie z motorkiem i wiosłami by się znalazło...Namawiam męża na zakup takiego czegoś , co ma np. Roxi, ale to ciężkie do zwodowania, i trzeba by faktycznie na campie, albo na samej plaży stacjonować. W mojej miejscówce w Komiży na Visie byłoby to możliwe, ale w innych , zwłaszcza gdy często jedziemy w ciemno, mógłby być problem z rozpakowywaniem i składaniem jednostki :roll:

Wiemy,że Renata w lipcu na Brač, Piotr w tym roku jeszcze nie, a Gusia dokąd zdecydowała? A obcasy możesz włożyć - otwarte sandały na koturnie będą w sam raz na spuchnięty paluch :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.06.2018 18:17

Kasia paczam na Hvar ale wiesz jak to u nas ... okaże się gdy wjedziemy już na prom ;)

Pobolało i przestało ;) dziś już mogę nawet w szpilach latać :)

Przy planowaniu zakupu pływadła weź pod uwagę, dodatkowy, ciężki bagaż (ponton, silnik i inne szpeje konieczne do pontonowania), ciężko to upchać w osobówce, no i sprawy formalne jak rejestracja u nas, uprawnienia, bez których nie wykupisz tam tzw. winiety. Uprawnienia są wymagane na każdą skorupę z silnikiem, winieta o ile pamietam dla jednostek od 2,5m dł i silnikiem 5 kW.
Jak się u nich wynajmuje to nie przestrzegają za bardzo tych uprawnień ale ryzyko i tak po stronie tego co korzysta.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.06.2018 18:51

Gusia słusznie prawi :) : ponton - około 30 kg , silnik - około 20 kg i nie jest to wygodny do ekonomicznego załadowania bagaż :wink:

gusia-s napisał(a):Pobolało i przestało ;) dziś już mogę nawet w szpilach latać :)


. . . i to jest dobra wiadomość :D

gusia-s napisał(a):Jak się u nich wynajmuje to nie przestrzegają za bardzo tych uprawnień ale ryzyko i tak po stronie tego co korzysta.


Dlatego wybrałem stronkę z wynajmem


Pozdrawiam
Piotr
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.06.2018 20:15

Gusia, Piotr
Dzięki za rady :) Tak właśnie myślałam, że za różowo nie będzie z kupnem pływadła...( no chyba, że dmuchanego różowiutkiego flaminga ostatecznie kupię :oczko_usmiech: )
Ok, zasiadam do odcinka :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.06.2018 21:35

Piszę odcinek relacji, ale nie widzę moich zdjęć na podglądzie, tylko numery załączników..
Czy ktoś mógłby wyjaśnić przyczynę? Może Moderator, lub Admin, please :o

Wrzucam jedno zdjęcie - ćwiczebnie, żeby zobaczyć czy się otworzy...

P8209195.JPG
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.06.2018 21:51

Katerina napisał(a):Piszę odcinek relacji, ale nie widzę moich zdjęć na podglądzie, tylko numery załączników..
Czy ktoś mógłby wyjaśnić przyczynę? Może Moderator, lub Admin, please :o

Wrzucam jedno zdjęcie - ćwiczebnie, żeby zobaczyć czy się otworzy...

Załącznik P8209195.JPG nie jest już dostępny

P8209195.JPG

Ôtworzyłô sié :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.06.2018 22:02

tomekkulach
Ôtworzyłô sié :D

Tak , ja też widzę, ale nie widzę na podglądzie, co znacznie utrudnia pisanie, bo nie wiem, czy załączniki nie obrócone, co się często zdarza... :(
Dobra, jadę "na czuja"... :?
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.06.2018 23:19

Musiałam troszkę nadrobić, ale już jestem. Komp mi nawalił :? A wiadomo, że na urządzeniach mobilnych, to nie to samo...
Cieszę się, że udało Wam się poplażować na Braču. Ja teraz sprawdzałam pogodę na mój hvarski urlop i niby ciepło, niby słońce, ale jakieś chmurki się pokazują i nawet jednego dnia burze, więc nie wiem co to będzie. Mam nadzieję, że na najbardziej nasłonecznionej wyspie w Chorwacji będzie gorąco... :D Życzę Wam tego samego we wrześniu :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 110
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone