Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.06.2018 16:01

Katerina napisał(a):


Żeby zobrazować lokalizację - mieści się ona nieopodal tego opuszczonego obiektu, który musiał być w czasach swej chwały jakimś przybytkiem gastronomicznym...Obok jest dużo miejsca do parkowania.




Pisałem trochę o tym obiekcie w mojej relacji :wink: Są to pozostałości po stołówce która mieściła się w kompleksie hotelowym.
W osiemdziesiątych latach, jako dziecko wraz z rodzicami byłem na wczasach na wyspie Brač i w tej stołówce mieliśmy posiłki. Była w kształcie koła z przeszklonymi ścianami i widokiem na morze, chociaż od tego czasu minęło ponad 30 at do dzisiaj to pamiętam :mrgreen:
Ps. Oczywiście my nie nocowaliśmy w tym kompleksie hotelowym tylko na prywatnych kwaterach i na posiłki musieliśmy chodzić ponad 1km :wink:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 09.06.2018 21:41

Igłą pinii napisał(a):Kasiu, pięknie pokazujesz Sutivan. Teraz wiem, co straciliśmy, bo niestety zabrakło nam czasu, podczas naszego pobytu na wyspie, aby tam pospacerować. Weszłam na stronę hotelu - no bajka! Jestem zauroczona roślinnością wokół. Fajnie, że wygospodarowaliście te parę dni na Brač.

Trochę maniakalnie pokazuję ten hotel :lol: , ale on naprawdę jest wyjątkowy i wpływa na obraz całego Sutivanu. Do tej pory nie wyobrażałam sobie wakacji w jakimkolwiek hotelu, ale ten jest przeuroczy i nawet napomknęłam mężowi, żeby pomyślał o którejśtam kiedyś rocznicy ślubu :oczko_usmiech: Oczywiście, trzeba byłoby namierzyć jakąś promocję, bo te regularne ceny porażają :wink: Dwa wieczory w tych rajskich ogrodach...marzenie :roll:

maslinka
Ale niesamowite palmy mają w tym hotelu! Duże bogactwo 8O

Do tej pory duże ilości palm kojarzyłam głównie z Visem, teraz doszedł Sutivan :)
Teraz jestem ciekawa wrażeń z Supetaru w słoneczku 8)

Będzie słoneczko i przeprosiny dla Supetaru :D Ale Św. Jan (Sutivan) nadal wygrywa :P

pomorzanka zachodnia
Dobrze , że nie zakończyliście tych wakacji zimowym akcentem,

Nastąpiła znaczna poprawa, a gdy wyjeżdżaliśmy był płacz i zgrzytanie zębów, bo zapowiadali jeszcze tydzień takiej pogody :( :)

dids76
Pisałem trochę o tym obiekcie w mojej relacji :wink: Są to pozostałości po stołówce która mieściła się w kompleksie hotelowym.
W osiemdziesiątych latach, jako dziecko wraz z rodzicami byłem na wczasach na wyspie Brač i w tej stołówce mieliśmy posiłki. Była w kształcie koła z przeszklonymi ścianami i widokiem na morze, chociaż od tego czasu minęło ponad 30 at do dzisiaj to pamiętam

Cześć Mariusz :papa: Pamiętam , jak w relacji...chyba Habanero, wspominałeś o tym budynku, ale gdy już byłam w Sutivanie nie mogłam sobie przypomnieć kto i gdzie o tym pisał :oops:
A może masz zdjęcia z tamtych wakacji w dzieciństwie, fajnie byłoby odszukać jak wyglądała wtedy ta stołówka??
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 09.06.2018 21:45

Katerina napisał(a):Nastąpiła znaczna poprawa, a gdy wyjeżdżaliśmy był płacz i zgrzytanie zębów, bo zapowiadali jeszcze tydzień takiej pogody :( :)



I się pomylili, bo były 2 tygodnie takiej pogody- my akurat wtedy przyjechaliśmy :mrgreen:

Podoba mi się ten Sutivan. Może się kiedyś do tego Brača przekonam :?: :roll: Tylko czy tam jest co robić przez 2 tygodnie :?:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.06.2018 21:56

ruzica napisał(a):Podoba mi się ten Sutivan. Może się kiedyś do tego Brača przekonam :?: :roll: Tylko czy tam jest co robić przez 2 tygodnie :?:

8O

No pewnie! Ja tam byłam dwa razy po dwa tygodnie i nie widziałam wszystkiego 8)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 09.06.2018 21:58

maslinka napisał(a):
ruzica napisał(a):Podoba mi się ten Sutivan. Może się kiedyś do tego Brača przekonam :?: :roll: Tylko czy tam jest co robić przez 2 tygodnie :?:

8O

No pewnie! Ja tam byłam dwa razy po dwa tygodnie i nie widziałam wszystkiego 8)


Ale Ty masz kajak :P :wink:

Jakoś mnie ten Brač nigdy nie pociągał, ale chyba zaczynam do niego dojrzewać :oczko_usmiech:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 09.06.2018 22:04

ruzica napisał(a):
maslinka napisał(a):
ruzica napisał(a):Podoba mi się ten Sutivan. Może się kiedyś do tego Brača przekonam :?: :roll: Tylko czy tam jest co robić przez 2 tygodnie :?:

8O

No pewnie! Ja tam byłam dwa razy po dwa tygodnie i nie widziałam wszystkiego 8)


Ale Ty masz kajak :P :wink:

Jakoś mnie ten Brač nigdy nie pociągał, ale chyba zaczynam do niego dojrzewać :oczko_usmiech:

Ja też myślałam, że mnie nie pociąga, nadal mam wątpliwości, stąd ponowny pobyt zaplanowany na wrzesień..I mam zamiar namierzyć jakieś możliwości "wodniackie", nie wiem, czy kajak, ale ...może jakiś rejsik fishpiknikowy chociaż :roll: :wink:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9102
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 09.06.2018 22:04

ruzica napisał(a): Tylko czy tam jest co robić przez 2 tygodnie
Ja ostatnio swój wyjazd dzielę na dwa miejsca pobytu. Tak było w zeszłym roku, i tak będzie i w tym. Pierwszy tydzień Metajna na Pagu, drugi tydzień właśnie Sutivan.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 09.06.2018 22:07

elka21 napisał(a):
ruzica napisał(a): Tylko czy tam jest co robić przez 2 tygodnie
Ja ostatnio swój wyjazd dzielę na dwa miejsca pobytu. Tak było w zeszłym roku, i tak będzie i w tym. Pierwszy tydzień Metajna na Pagu, drugi tydzień właśnie Sutivan.

Ja ostatnio podzieliłam na 3 :oczko_usmiech:
Nie obawiajcie się , będzie co robić, ja w 4 dni zobaczyłam sporo, ale zabrakło mi jakichś...10ciu :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2018 06:00

Katerina napisał(a):Nie obawiajcie się , będzie co robić, ja w 4 dni zobaczyłam sporo, ale zabrakło mi jakichś...10ciu :wink:

...
Dobro jutro iz Bola :lol:

Zgadza się,zawsze znajdzie się powód do rewizyty...

Mnie,a zwłaszcza żonę tak urzekłaś swoją historią kiciusia z Sutivańskiej wieży,że postanowiliśmy naocznie sprawdzić,czy nadal kot tam jest :roll:
FB_IMG_1528601564934.jpg

Wcześniej wogóle nie planowałem Tego miasta jako cel wizyty,
Trochę to niepokoi Kingę,bo w pewnym sensie przejęłaś władzę nad naszym pobytem na Braču...:lol:
Tak,że warto pisać relacje
Warto je czytać
I podążać przetartymi już wcześniej szlakami :hut:
Dziękujemy
Obrazek
Ostatnio edytowano 10.06.2018 15:54 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.06.2018 10:15

Katerina napisał(a):dids76
Pisałem trochę o tym obiekcie w mojej relacji :wink: Są to pozostałości po stołówce która mieściła się w kompleksie hotelowym.
W osiemdziesiątych latach, jako dziecko wraz z rodzicami byłem na wczasach na wyspie Brač i w tej stołówce mieliśmy posiłki. Była w kształcie koła z przeszklonymi ścianami i widokiem na morze, chociaż od tego czasu minęło ponad 30 at do dzisiaj to pamiętam

Cześć Mariusz :papa: Pamiętam , jak w relacji...chyba Habanero, wspominałeś o tym budynku, ale gdy już byłam w Sutivanie nie mogłam sobie przypomnieć kto i gdzie o tym pisał :oops:
A może masz zdjęcia z tamtych wakacji w dzieciństwie, fajnie byłoby odszukać jak wyglądała wtedy ta stołówka??


Niestety zdjęć żadnych nie mam. Brat wtedy miał aparat ale nie mam pojęcia co się ze zdjęciami stało :cry:
Dla kilkuletniego dzieciaka stołówka wyglądała jak z bajki, stoliki poustawiane dookoła z cudowny widokiem na Jadran :D
Ps. Miałem wtedy 11lat i wydaje mi się że pamiętam z tego wyjazdu więcej niż mój młody z wszystkich naszych czterech pobytów na Brač :oczko_usmiech: Pamiętam tylko Sutivan i Supetar, bo te miasta tylko zwiedziliśmy. Pamiętam je za to dokładnie i powiem wam że Sutivan się wiele nie zmienił :oczko_usmiech:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 10.06.2018 10:34

Katerina napisał(a):
elka21 napisał(a):
ruzica napisał(a): Tylko czy tam jest co robić przez 2 tygodnie
Ja ostatnio swój wyjazd dzielę na dwa miejsca pobytu. Tak było w zeszłym roku, i tak będzie i w tym. Pierwszy tydzień Metajna na Pagu, drugi tydzień właśnie Sutivan.

Ja ostatnio podzieliłam na 3 :oczko_usmiech:
Nie obawiajcie się , będzie co robić, ja w 4 dni zobaczyłam sporo, ale zabrakło mi jakichś...10ciu :wink:


Ja już też korzystałam z tej metody, ale miałam poczucie, że ten dzień "przeprowadzkowy" jest trochę zmarnowany :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.06.2018 12:29

Ja właśnie z tego powodu marnowania dnia na przeprowadzkę też jednak wybieram opcję 12-14 dni w jednym miejscu i latanie w koło komina ;) W ten sposób co roku po prostu jedziemy w inne miejsce i dopiero po wyczerpaniu pomysłów będziemy wracać :)

Wyjątkiem była ostatnia majówka gdzie najpierw pojechaliśmy w najdalsze miejsce i wracając zatrzymywaliśmy się na 2 dni w następnych.
Malvka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 11.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malvka » 10.06.2018 14:30

gusia-s napisał(a):Ja właśnie z tego powodu marnowania dnia na przeprowadzkę też jednak wybieram opcję 12-14 dni w jednym miejscu i latanie w koło komina ;) W ten sposób co roku po prostu jedziemy w inne miejsce i dopiero po wyczerpaniu pomysłów będziemy wracać :)

Wyjątkiem była ostatnia majówka gdzie najpierw pojechaliśmy w najdalsze miejsce i wracając zatrzymywaliśmy się na 2 dni w następnych.


Ja zawsze dzień zmiany miejsca traktuję jako wycieczkę. Zawsze po drodze występujemy do jakiegoś miasteczka, na nową plażę po drodze Sprawdzamy czy chcielibyśmy przyjechać na wakacje w to miejsce itp. Zawsze jest to ciekawy dzień :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 10.06.2018 16:29

Ano nam nie tak łatwo z budą gdzieś przyparkować po trasie a i dużo wolniej jedziemy, więc nawet autostradą w trzeba liczyć 80km/h ... takie małe niedogodności ;)

Zapomniałam wspomnieć, że Katerino miałaś pogled z apartmana centralnie na te wzgórze, które płonęło podczas naszego pobytu na Brac.
Widać po zdjęciach jakich rozmiarów był ten pożar :?
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.06.2018 21:41

Katerina napisał(a):
ruzica napisał(a):
maslinka napisał(a):
ruzica napisał(a):Podoba mi się ten Sutivan. Może się kiedyś do tego Brača przekonam :?: :roll: Tylko czy tam jest co robić przez 2 tygodnie :?:

8O

No pewnie! Ja tam byłam dwa razy po dwa tygodnie i nie widziałam wszystkiego 8)


Ale Ty masz kajak :P :wink:

Jakoś mnie ten Brač nigdy nie pociągał, ale chyba zaczynam do niego dojrzewać :oczko_usmiech:

Ja też myślałam, że mnie nie pociąga, nadal mam wątpliwości, stąd ponowny pobyt zaplanowany na wrzesień..I mam zamiar namierzyć jakieś możliwości "wodniackie", nie wiem, czy kajak, ale ...może jakiś rejsik fishpiknikowy chociaż :roll: :wink:


Jestem przekonany , że znajdziesz odpowiednią dla siebie formę i pływadło będzie używane - tego życzę :mrgreen:
Jeżeli Brać musi dojrzewać :wink: to u mnie już dojrzał ( dzięki Twojej relacji również ) i gdy tylko będzie to możliwe - będą zbiory :oczko_usmiech:


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
NA OBCASACH przez Vis Pelješac i Brač - strona 109
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone