Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Morze Śródziemne na gigancie - czerwiec 2018

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.01.2019 22:43

beatabm napisał(a):
A wokoło tylko morze i morze........... i woda.........raj.....mój raj......moje niebo......

Ach popłynąłbym z Wami. :wink: Też jestem ciekaw dokąd zmierzacie. :)
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 11.01.2019 10:12

walp napisał(a):Dla ok. 1000 brakuje miejsc?
Nie znam się na tym (do tej pory największy "pasażer", jakim płynąłem, to prom na Pag), ale czy oprócz twardych szalup nie ma na pokładzie również tych automatycznych, samodmuchających się tratw?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.01.2019 10:25

walp napisał(a):
beatabm napisał(a):
A wokoło tylko morze i morze........... i woda.........raj.....mój raj......moje niebo......

Ach popłynąłbym z Wami. :wink: Też jestem ciekaw dokąd zmierzacie. :)

Jeszcze chwilka cierpliwości i wszystko się wyjaśni :smo: W każdym razie....znowu będziemy zwiedzać 8O :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.01.2019 10:26

boboo napisał(a):
walp napisał(a):Dla ok. 1000 brakuje miejsc?
Nie znam się na tym (do tej pory największy "pasażer", jakim płynąłem, to prom na Pag), ale czy oprócz twardych szalup nie ma na pokładzie również tych automatycznych, samodmuchających się tratw?

Na zdrowy rozsadek powinne być. Ale nie sprawdzałam, nie szukałam i nie bardzo mam jak sie dowiedzieć niestety :cry:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.01.2019 10:31

Wracamy na swój deck 10 – hortensja.

DSC_2224.JPG


Jeszcze zerkamy w dół.

DSC_2226.JPG


I korytarzem maszerujemy do kajuty.

DSC_2229.JPG


DSC_2230.JPG


DSC_2231.JPG


DSC_2233.JPG


DSC_2234.JPG


Wszak robi się późno – pora przebrać się i zejść na kolację.

20180610_211103.jpg


20180610_211129.jpg


Przed restauracją wpadam w sidła fotografa – ot taka krótka sesja zdjęciowa, mogę poczuć się jak celebrytka na ściance.

20180610_211324.jpg


20180610_211330.jpg


Nasz stolik już czeka.

Od dziś pełny – jest nas sześcioro, będzie weselej.

Nasz kelner Edwin podaje menu.

20180610_212104.jpg


No to wybieramy.

Na przystawkę proszę o smażone panzerotto faszerowane kiełbasą i brokułami z sosem pomidorowym i parmezanem.

20180610_214252.jpg


Kapitan – małże a’la Marinara.

20180610_214706.jpg


Pierwsze danie – spaghetti all’Amalfitana z krewetkami w sosie cytrynowym.

20180610_220646.jpg


Drugie danie – Kapitan pieczony okoń morski nadziewany małżami i gulaszem z krewetek.

20180610_223321.jpg


Ja – parmigiana z pieczonego bakłażana z pomidorami, bazylią i mozarellą domowej roboty.

20180610_223415.jpg


Deser – nie pamiętam, coś jadłam ale co?

Na pewno było słodkie :mrgreen: .

Jest 23:15 – koniec kolacji.

Pora opuścić restaurację.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.01.2019 10:47

Śniadania z kolacją jeszcze nie jadłem. 8O

Ale kolacja ze śniadaniem kiedyś była :oczko_usmiech: :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.01.2019 10:49

Janusz Bajcer napisał(a):Śniadania z kolacją jeszcze nie jadłem. 8O

Ale kolacja ze śniadaniem kiedyś była :oczko_usmiech: :lol:

Ha, udało mi się czymś Cię zaskoczyć :smo:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.01.2019 11:22

beatabm napisał(a):
boboo napisał(a):
walp napisał(a):Dla ok. 1000 brakuje miejsc?
Nie znam się na tym (do tej pory największy "pasażer", jakim płynąłem, to prom na Pag), ale czy oprócz twardych szalup nie ma na pokładzie również tych automatycznych, samodmuchających się tratw?

Na zdrowy rozsadek powinne być. Ale nie sprawdzałam, nie szukałam i nie bardzo mam jak sie dowiedzieć niestety :cry:

Już wszystko wiem, ale napiszę wieczorem, bo bez myszki, w dodatku na smartfonie, nie radzę sobie z takimi postami. :oczko_usmiech:

Pięknie się bawicie na tym kolosie. Jak trafi mi się okazja na taki rejs, to skorzystam bez zastanawiania.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.01.2019 11:50

beatabm napisał(a): ... Jeszcze zerkamy w dół...
Niby nie mam lęku wysokości ale jakoś tak mi zawirowało :roll:

beatabm napisał(a): ...Nasz kelner Edwin podaje menu...
Oooo i jadłospis gotowy na tydzień :mrgreen: nie cierpię wymyślać co tu ugotować :evil:

beatabm napisał(a): ... Na przystawkę proszę o smażone panzerotto faszerowane kiełbasą i brokułami z sosem pomidorowym i parmezanem...
A tak z polskiego na nasze? to będzie coś jak smażony pieróg?

beatabm napisał(a): ... Pierwsze danie – spaghetti all’Amalfitana z krewetkami w sosie cytrynowym....
Kluchy to zawsze i wszędzie :P choć trochę zabawy jest z przeszkadzajkami tego typu, co to trzeba w nich grzebać ;)

beatabm napisał(a): ... Ja – parmigiana z pieczonego bakłażana z pomidorami, bazylią i mozarellą domowej roboty....
Czyli :?: wszystkie składniki dostępne przecież u nas choć tak dobrej bazylii jak we Włoszech to u nas nie spotkałam :?

Mimo, że przed 11 to narobiłaś mi smaku i już mogę coś zjeść ... tylko o wiele skromniej :(
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.01.2019 12:09

walp napisał(a):Już wszystko wiem, ale napiszę wieczorem, bo bez myszki, w dodatku na smartfonie, nie radzę sobie z takimi postami. :oczko_usmiech:

Pięknie się bawicie na tym kolosie. Jak trafi mi się okazja na taki rejs, to skorzystam bez zastanawiania.


Ciekawa jestem niezmiernie tego co napiszesz bo przyznam ze w zaden sposób nie zgłebiłam tematu, a powinnam :oops:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.01.2019 12:15

"gusia-s"] Niby nie mam lęku wysokości ale jakoś tak mi zawirowało :roll:

Cycnij sobie to strachy znikną :mrgreen:

Oooo i jadłospis gotowy na tydzień :mrgreen: nie cierpię wymyślać co tu ugotować :evil:

to dokłądnie jak ja - mogą gotować ale jak mi ktoś powie co :roll:

A tak z polskiego na nasze? to będzie coś jak smażony pieróg?

Tak to wyglądało, taki pierożek nadziewany :wink:

Kluchy to zawsze i wszędzie :P choć trochę zabawy jest z przeszkadzajkami tego typu, co to trzeba w nich grzebać ;)

To danie niestety mnie bardzo zawiodło - było....powiedzmy nie w moim guście :mrgreen:

Czyli :?: wszystkie składniki dostępne przecież u nas choć tak dobrej bazylii jak we Włoszech to u nas nie spotkałam :?

najprosciej powiedzieć - taka zapiekanka, w miarę smaczna :wink:

Mimo, że przed 11 to narobiłaś mi smaku i już mogę coś zjeść ... tylko o wiele skromniej :(


Wiesz co Gusiu? Zdecydowanie bardziej wolałabym zjeść kolacje u Ciebie niż tamtą, jestem wiecej niz pewna ze byłoby....smaczniej :hearts:
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 11.01.2019 12:54

beatabm napisał(a):
walp napisał(a):Już wszystko wiem, ale napiszę wieczorem, bo bez myszki, w dodatku na smartfonie, nie radzę sobie z takimi postami. :oczko_usmiech:
Pięknie się bawicie na tym kolosie. Jak trafi mi się okazja na taki rejs, to skorzystam bez zastanawiania.
Ciekawa jestem niezmiernie tego co napiszesz bo przyznam ze w zaden sposób nie zgłebiłam tematu, a powinnam :oops:
Wydaje mi się, że walp zaszyfrował w swoim poście wiadomość :wink:
Jeśli skorzysta bez zastanawiania, to chyba wystarczy miejsc ratunkowych dla wszystkich :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 11.01.2019 15:33

beatabm napisał(a): Wiesz co Gusiu? Zdecydowanie bardziej wolałabym zjeść kolacje u Ciebie niż tamtą, jestem wiecej niz pewna ze byłoby....smaczniej :hearts:
Zapraszam :) tylko uprzedź, kiedy ruszycie z domu abym zdążyła Toma do kuchni zagonić :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.01.2019 16:48

boboo napisał(a):
beatabm napisał(a):
walp napisał(a):Już wszystko wiem, ale napiszę wieczorem, bo bez myszki, w dodatku na smartfonie, nie radzę sobie z takimi postami. :oczko_usmiech:
Pięknie się bawicie na tym kolosie. Jak trafi mi się okazja na taki rejs, to skorzystam bez zastanawiania.
Ciekawa jestem niezmiernie tego co napiszesz bo przyznam ze w zaden sposób nie zgłebiłam tematu, a powinnam :oops:
Wydaje mi się, że walp zaszyfrował w swoim poście wiadomość :wink:
Jeśli skorzysta bez zastanawiania, to chyba wystarczy miejsc ratunkowych dla wszystkich :wink:


Wygląda na to że masz absolutną rację - chyba że wybiera się na statek z własną tratwą 8O :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.01.2019 16:48

gusia-s napisał(a):Zapraszam :) tylko uprzedź, kiedy ruszycie z domu abym zdążyła Toma do kuchni zagonić :mrgreen:

Dzięki ale że tak sie przypomnę nieśmiało - kto kogo miał teraz odwiedzić??? :roll: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Morze Śródziemne na gigancie - czerwiec 2018 - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone