Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój Vis na ziemi

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 31.07.2017 23:29

Płynęliśmy wokół wyspy 9 lipca i nasza rezydentka powiedziała że właśnie dzień wcześniej wprowadzono opłaty....bidulka była w błędzie...

Maslinko pozdrawiam....i wiosłuj dalej bo relacja....jak to mówią malolaty zarąbi......a
:-)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 31.07.2017 23:31

karin74 napisał(a):Płynęliśmy wokół wyspy 9 lipca i nasza rezydentka powiedziała że właśnie dzień wcześniej wprowadzono opłaty....bidulka była w błędzie...

Może pomyliła się tylko o jeden dzień, bo całkiem możliwe, ze trafiliśmy na pierwszy dzień pobierania opłat ;)

karin74 napisał(a):Maslinko pozdrawiam....i wiosłuj dalej bo relacja....jak to mówią malolaty zarąbi......a
:-)

Dzięki :D
Jutro popłyniemy dalej 8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.08.2017 13:19

7 lipca (piątek): Srebrna i Ruda

Odpływamy z otoka Ravnik, sprzed Zelenej špilji. Wracamy w okolice Rukavca, a konkretnie uvali Bili bok:

2017-07-07-12h34m11.jpg


Mała Zielona Grota ;):

2017-07-07-12h36m36.jpg


Gratisowa :mrgreen:, a kolor wody ładniejszy :D

Na Bili boku w ogóle nie ma ludzi 8O:

2017-07-07-12h45m45.jpg


Opływamy go i zmierzamy w stronę plaży Srebrna (na naszej mapce, kupionej w informacji turystycznej w Komižy, nazywa się ona Srebrena 8O):

2017-07-07-12h48m38.jpg


My jednak wybieramy bardziej kameralną plażę w bezpośrednim sąsiedztwie Srebrnej, nazwaną przez Marsallaha Małą Srebrną - widać ją w lewej części kadru:

2017-07-07-12h48m42.jpg


Tę nazwę również sobie pożyczyliśmy :mrgreen:

Odpoczywamy chwilę, kąpiemy się, czytamy książki, czysty relaks 8):

2017-07-07-13h33m34.jpg

2017-07-07-13h02m29.jpg


Po jakimś czasie płyniemy dalej, ale niedaleko - do sąsiedniej uvali Ruda:

2017-07-07-14h07m30.jpg


Jest tu kilka domów i spora plaża:

2017-07-07-14h13m59.jpg


My jednak wybieramy pobliskie skałki, żeby poplażować choć w częściowym odosobnieniu (Cumują tu jachty, więc nie jesteśmy całkiem sami.):

2017-07-07-14h19m29.jpg

2017-07-07-14h20m13.jpg


Cudny kolor wody :?::

2017-07-07-14h20m42.jpg


Pod wodą też dosyć ciekawie, chociaż na zdjęciach tego niestety nie widać :(:

2017-07-07-14h28m55.jpg


Tak to jest, jak robi się zdjęcia kamerką bez wizjera i wyświetlacza :roll:

W każdym razie, te zielonkawe rybki widoczne (lub nie ;)) na zdjęciu towarzyszyły nam podczas niemal wszystkich snurkowań u wybrzeży Visu; jest ich tam bardzo dużo.

Miło się snurkuje i leniuchuje, ale w końcu trzeba wracać:

2017-07-07-15h23m13.jpg


Fajny jachcik :D:

2017-07-07-15h26m06.jpg


Przypływamy z powrotem na plażę Tepluš:

2017-07-07-15h48m58.jpg

2017-07-07-16h00m25.jpg


2017-07-07-16h01m00.jpg


Ta mnogość ręczników na skałkach wygląda na "rezerwacje" ;), ale generalnie ci ludzie siedzieli w barze albo w wodzie :D

Po południu jest tu znacznie więcej plażowiczów niż rano:

2017-07-07-16h16m28.jpg


Jednak my się już "wyplażowaliśmy". Teraz pora coś zjeść, więc udajemy się do beach baru o nazwie Diamond Beach :mrgreen::

2017-07-07-16h00m30.jpg


Nie mają tu niestety lanego piwa, ale wśród butelkowych są czeskie Krušovice :) Zamawiamy čevaby u somunu, czyli w bułce a'la pita:

2017-07-07-16h48m23.jpg


Smakują wybornie, szczególnie w takich okolicznościach przyrody:

2017-07-07-16h30m04.jpg


Po pysznym obiadku krótka drzemka na ręczniku, potem jakaś kąpiel i możemy powoli się zbierać 8) Jesteśmy bardzo najedzeni, więc nie pójdziemy dzisiaj do Komižy na kolację, ale (w następnym odcinku :D) wpadniemy tam chociaż na chwilę, m.in. na zakupy. A że nawet na zakupy w Cro chodzę z aparatem, jakieś zdjęcia się znajdą 8)
Ostatnio edytowano 19.01.2019 13:14 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 01.08.2017 13:58

Maslinka pokazujesz naszą ulubioną plażę :D My tylko kawkę piliśmy i młodzież frytki zajadała,bo po kąpieli zgłodnieli.
Ja też wszędzie z aparatem biegam :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2017 14:39

Dosiadam się, będę czytał z brzegu przez lornetkę bo jak to Hanys, spóźnił się na tratwę :) Sposób zapakowania się do Mazdy 6 (?) dowodzi na to, że obojętnie jak wielkie ma się auto, zawsze jest za mało miejsca (mówi to facet, który jeździł minivanem) :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.08.2017 15:14

loverosa napisał(a):Maslinka pokazujesz naszą ulubioną plażę :D

To też moja ulubiona na Visie w kategorii: plaża publiczna ;) Chociaż miała mocną konkurentkę w postaci plaży Kamenice w Komižy 8)

loverosa napisał(a):Ja też wszędzie z aparatem biegam :lol:

Na tym wyjeździe pobiliśmy wszelkie rekordy i zrobiliśmy prawie 9 tysięcy zdjęć 8O Musiałam się zmusić do obejrzenia tego wszystkiego :lol:

Pääkäyttäjä napisał(a):Sposób zapakowania się do Mazdy 6 (?) dowodzi na to, że obojętnie jak wielkie ma się auto, zawsze jest za mało miejsca (mówi to facet, który jeździł minivanem) :mrgreen:

Zgadza się, Mazda 6 :)
Dokładnie tak to wygląda w naszym przypadku. Wypełnimy bagażami każdą możliwą przestrzeń :D
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 01.08.2017 18:28

Dokładnie tak to wygląda w naszym przypadku. Wypełnimy bagażami każdą możliwą przestrzeń 




U nas z koleji wygląda to zupełnie inaczej.
Pomimo dwóch kajaków ( Hudson i Colorado)i składu rodzinki 2 plus 1 (córka 12 lat) pakujemy się do Mondeo kombi .
Roleta w bagażniku zaciągnięta i jedna walizka ląduje na podłodze za siedzeniem.
...no ale nie szykowalismy się na ewentualny kamping.

...a tak w ogóle to lukam tu z cichacza bo mało Visu na forum , zwlaszcza kajakowego

Pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.08.2017 19:15

Rafał78 napisał(a):Pomimo dwóch kajaków ( Hudson i Colorado)i składu rodzinki 2 plus 1 (córka 12 lat) pakujemy się do Mondeo kombi .
Roleta w bagażniku zaciągnięta i jedna walizka ląduje na podłodze za siedzeniem.
...no ale nie szykowalismy się na ewentualny kamping.

Pakowanie na camping to zupełnie inna bajka... Przez pół Europy przewieźliśmy duży namiot, 2 krzesła, stolik, parasol, butle do gotowania, garnki... To jednak zajmuje sporo miejsca :roll:

Rafał78 napisał(a):...a tak w ogóle to lukam tu z cichacza bo mało Visu na forum , zwlaszcza kajakowego

Pozdrawiam

Miło mi :)
Pozdrawiam :papa:
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 01.08.2017 20:15

Hej!

Na kilku zdjęciach kajak jest puszczony samopas. :)
Nie cumowaliście Plavca chwilowo do zdjęcia? Nie widać akurat bojki? Czy też macie jakiś podwodny patent?

Aha! Czy na wyspie nadal nie ma samodzielnego kempingu?

Pozdrawiam.
Interseal.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2017 20:29

Czeskie piwo - i to akurat to nic moc... byle jakie jest to piwo, smak papieru :roll:
Sorry za piwny wtręt ale wybór czeskich jasnych w Cro jest, ekhm - słaby 8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.08.2017 20:34

Interseal. napisał(a):Hej!

Na kilku zdjęciach kajak jest puszczony samopas. :)
Nie cumowaliście Plavca chwilowo do zdjęcia? Nie widać akurat bojki? Czy też macie jakiś podwodny patent?

Hej!
Nie, nie nigdy nie puszczaliśmy go samopas :) Nie znasz naszego patentu na kotwicę? :mrgreen:

Wozimy ze sobą siatkę do wędkarskiej podrywki przywiązaną do kajaka. Przybijając do brzegu, szukamy ze dwóch dużych kamieni, które wrzucamy do siatki i w ten sposób kajak stoi na kotwicy 8) Przećwiczone przez kilka sezonów. Mogę sprzedać patent, nema problema 8) Zresztą właśnie sprzedałam :mrgreen:

Tak to wygląda - siatka tutaj leżąca na kajaku:

Obrazek

Interseal. napisał(a):Aha! Czy na wyspie nadal nie ma samodzielnego kempingu?

Ano nie ma :( Jest coś w rodzaju dzikiego pola namiotowego, na skarpie nad plażą Kamenice w Komižy. Jak się przyjrzysz, można wypatrzeć namiot między drzewami:

Obrazek

Namiotów było w sumie ze cztery. Na plaży jest beach bar i toaleta, z której zapewne korzystają obozowicze.

Pääkäyttäjä napisał(a):Czeskie piwo - i to akurat to nic moc... byle jakie jest to piwo, smak papieru :roll:
Sorry za piwny wtręt ale wybór czeskich jasnych w Cro jest, ekhm - słaby 8)

No wiadomo, że Krušovice to nie jest szczyt (piwnych) marzeń. Tak samo jak popularny w Cro Staropramen. Ale dla mnie każde czeskie piwo jest lepsze od chorwackiego ;), bo mimo że Chorwację uwielbiam, to chorwackie piwa są takie sobie :roll: W upalne dni dobrze smakują, ale do domu już Ožujska (ani tym bardziej Karlovačka) nie przywozimy 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2017 20:40

...toteż ja tam piję radlera (generalnie źle znoszę połączenie alko i wysokich temperatur). Karlovačko ma całkiem dobry Amber ale to wszystko. Jeszcze Laško ale to nie chorwackie :mrgreen: Reszta równa do Krušovic i Staropramena. Chociaż znajomi z plaży Czesi, to byli w siódmym niebie - nie musieli wozić ze sobą Starobrno (co do butelkowanego to też uważam, że jest takie se i lepiej jest napić się świeżego z browaru a najlepiej to iść do Pegasa) :)
Max Power
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Max Power » 01.08.2017 20:50

Ja też wszędzie z aparatem biegam :lol:[/quote]
Na tym wyjeździe pobiliśmy wszelkie rekordy i zrobiliśmy prawie 9 tysięcy zdjęć 8O Musiałam się zmusić do obejrzenia tego wszystkiego :lol:

Policzyłem szybko, że gdybyście mieli stary aparat na rolki filmowe potrzebowalibyście ich aż 250 sztuka na tę ilość zdjęć ;) Doszłaby kolejna torba i to spora :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2017 20:57

Ja mam dwie karty po 2 GB i jedną xD 512 (aparat ma dwa sloty, jeden na CF, drugi xD). To mocno ogranicza ilość zrobionych fot ;)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 01.08.2017 20:59

Pääkäyttäjä napisał(a):...toteż ja tam piję radlera (generalnie źle znoszę połączenie alko i wysokich temperatur). Karlovačko ma całkiem dobry Amber ale to wszystko. Jeszcze Laško ale to nie chorwackie :mrgreen: Reszta równa do Krušovic i Staropramena. Chociaż znajomi z plaży Czesi, to byli w siódmym niebie - nie musieli wozić ze sobą Starobrno (co do butelkowanego to też uważam, że jest takie se i lepiej jest napić się świeżego z browaru a najlepiej to iść do Pegasa) :)


Krušovice nie są takie złe :wink: Staropramen bardzo lubię. Karlovačko i Ožujsko pijam jedynie w wersjach owocowych. Ale wszystkie piwa czy czeskie, chorwackie, słowackie i słoweńskie są lepsze niż wszystkie Żywce, Tyskie, Lechy i Okocimy(bleee :!: )

Btw. Bardzo ładne plaże w ostatnim odcinku :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mój Vis na ziemi - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone