Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mój Brač w koronie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.11.2020 12:42

Epepa napisał(a):Łazienka w stylu chorwackim. :lol: Znam te klimaty i też mi to nie przeszkadza. :wink: Kiedyś na wyspie Losinj wylądowaliśmy w apartamencie w stylu Ikea. Niby na zdjęciach wszystko super, ale odetchnęłam z ulgą, gdy przenieśliśmy się do zwykłego wiejskiego domu z "chorwacką łazienką", kuchnią wyposażoną we wszystko co potrzeba, łóżkiem podobnym do tego na Twoich zdjęciach, normalną poduszką zamiast worka wypełnionego wacianymi gałganami, zwykłymi szafkami zamiast "designerskiej" metalowej klatki z dwoma wieszakami i... można by tak jeszcze długo wymieniać. :D :lol:

Designerskie elementy też mnie denerwują. Może i dobrze wyglądają, ale często są po prostu niepraktyczne.
Nie ma to jak zwykła szafa - z półkami z jednej i z wieszakami z drugiej strony :D

Epepa napisał(a):Wyspa Brac wydaje się być bardzo ciekawa i różnorodna. Mam z nią jednak problem: trudno mi wybrać miejsce, w którym chciałabym się zatrzymać na dłużej. Gdyby tak połączyć plaże Murvicy z architekturą miasteczek na północy... :mrgreen:

Zawsze możesz podzielić urlop na dwie części i pobyć trochę zarówno na północy, jak i na południu. My tak robiliśmy przy dwóch poprzednich urlopach na Braču 8)

Nefer napisał(a):Wizyta w Skripie, jak i wieczór w Supetarze były chyba przyjemne - przynajmniej tak wynika z opisów i zdjęć :) .
A zimny Paulaner w takich okolicznościach wakacyjno-wieczornych musiał smakować wybornie :) .

Wszystko się zgadza :D
Ostatni raz w Chorwacji piliśmy lanego Paulanera w Komižy. Same miłe wspomnienia... 8)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 29.11.2020 21:43

Mieliście bardzo sympatyczny balkonik. Jeżeli chodzi o zasłonki to w zasadzie nie przeszkadzały mi, do czasu gdy trafiliśmy na prysznic (w Solinie), w którym podczas kąpieli zasłonka "wciągała się" do środka :wink:zabierając całą przestrzeń . Odtąd staram się wybierać prysznice z drzwiami. Jednak luksusy też nie są mi niezbędne.

Z przyjemnością obejrzę Zadar :D :D . Stęskniłam się.
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 29.11.2020 23:43

pomorzanka zachodnia napisał(a):Mieliście bardzo sympatyczny balkonik. Jeżeli chodzi o zasłonki to w zasadzie nie przeszkadzały mi, do czasu gdy trafiliśmy na prysznic (w Solinie), w którym podczas kąpieli zasłonka "wciągała się" do środka :wink:zabierając całą przestrzeń . Odtąd staram się wybierać prysznice z drzwiami. Jednak luksusy też nie są mi niezbędne.

Z przyjemnością obejrzę Zadar :D :D . Stęskniłam się.

Luksusy może faktycznie nie są potrzebne, ale czystość już tak, a w takich "wiekowych" toaletach nie da się doczyścić wszystkich śladów "użytkowania" , w zakamarkach czają się różne niespodzianki, a za szczyt "oszczędności" można uznać deskę sedesową malowaną na olejno 8O , zasłonki powinny być zmieniane po każdym gościu, drzwi od prysznica można umyć, ale zasłonki już nie... :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.11.2020 17:20

pomorzanka zachodnia napisał(a):Mieliście bardzo sympatyczny balkonik. Jeżeli chodzi o zasłonki to w zasadzie nie przeszkadzały mi, do czasu gdy trafiliśmy na prysznic (w Solinie), w którym podczas kąpieli zasłonka "wciągała się" do środka :wink:zabierając całą przestrzeń . Odtąd staram się wybierać prysznice z drzwiami. Jednak luksusy też nie są mi niezbędne.

Na kwaterze nie było kabiny prysznicowej, tylko wanna z zasłonką. Zawsze podczas kąpieli trzymałam tę zasłonkę na zewnątrz wanny (ze względów higienicznych), co niestety skutkowało częściowym zalewaniem łazienki :roll:
Jednak podłoga szybko wysychała ;)

ZytaS napisał(a):zasłonki powinny być zmieniane po każdym gościu, drzwi od prysznica można umyć, ale zasłonki już nie... :wink:

Myślę, że zasłonkę dałoby się umyć/wyprać, ale podejrzewam, że nikt tego nie robi :?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 30.11.2020 17:53

maslinka napisał(a):Okazuje się, że jeden żółw ma prawie 30 lat, a drugi - 10:
Obrazek


Żółwie są fajowe :mrgreen:
Apartman też fajowo-luksusowy, ze zmywarką :oczko_usmiech:
U nas na wakacjach zawsze jest problem kto zmywa po śniadaniu :roll:
Zazwyczaj pada na mnie, bo Zuzia wybiera pranie wszystkich kostiumów po plażowaniu :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 30.11.2020 18:11

Sympatyczny wieczór, rozpędziłaś smutek zwiazany z wyjazdem z wyspy :D
Zazdroszcze Wam tej zmywarki z apartmana - to jest urządzenie za którym najbardziej tęsknię na wszystkich wakacjach. Najchętniej zapakowałabym jakąś do bagażnika i woziła ze sobą :mrgreen:
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 30.11.2020 19:17

No jak zobaczyłem Śkrip na Twoich zdjęciach, to od razu buźka mi się śmieje. Tym bardziej, że to właśnie tam w ichnim markecie za mostkiem w kierunku muzeum zaopatruję się regularnie w rakije. Oczywiście domowej produkcji. Pamiętam jak pierwszy raz zapytałem tam o ten szlachetny trunek, to odpowiedzieli mi, że każdy tu produkuje ten produkt co to po spożyciu pysk wykrzywia :D.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 30.11.2020 21:16

maslinka napisał(a):Na kwaterze nie było kabiny prysznicowej, tylko wanna z zasłonką. Zawsze podczas kąpieli trzymałam tę zasłonkę na zewnątrz wanny (ze względów higienicznych), co niestety skutkowało częściowym zalewaniem łazienki :roll:
Jednak podłoga szybko wysychała ;)
Myślę, że zasłonkę dałoby się umyć/wyprać, ale podejrzewam, że nikt tego nie robi :?


Taka zasłonka pod prysznicem fajnie przykleja się do .... :mrgreen: :lool: :lool:
Bardzo tego nie lubię , zaraz wyobrażam sobie pod tym prysznicem faceta z włochatą ..... :roll:
Ale jak dotąd niczego jeszcze nie złapałam :mrgreen: :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.11.2020 21:17

Aga, zapomniałam zadedykować Ci zdjęcie z żółwiami :mrgreen:

mysza73 napisał(a):Apartman też fajowo-luksusowy, ze zmywarką :oczko_usmiech:
U nas na wakacjach zawsze jest problem kto zmywa po śniadaniu :roll:
Zazwyczaj pada na mnie, bo Zuzia wybiera pranie wszystkich kostiumów po plażowaniu :wink:

U nas każdy pierze swój "strój kąpielowy" :lol:

Ze zmywarki korzystaliśmy tak naprawdę może pięć-sześć razy ;), jeśli akurat jedliśmy obiad w apartmanie albo kolację przygotowaną przez Jelicę :) Po samym śniadaniu czy kolacji było za mało naczyń, żeby je myć w zmywarce.

Kapitańska Baba napisał(a):Sympatyczny wieczór, rozpędziłaś smutek zwiazany z wyjazdem z wyspy :D

Tak, zupełnie :D Z dużą pomocą przesympatycznego kelnera 8)

Kapitańska Baba napisał(a):Zazdroszcze Wam tej zmywarki z apartmana - to jest urządzenie za którym najbardziej tęsknię na wszystkich wakacjach. Najchętniej zapakowałabym jakąś do bagażnika i woziła ze sobą :mrgreen:

Tak, jak napisałam wyżej, my rzadko gotujemy na wakacjach, więc zmywarka nie jest aż tak niezbędna. Wam by się bardzo przydała na rejsie :D

Bratwojciech napisał(a):No jak zobaczyłem Śkrip na Twoich zdjęciach, to od razu buźka mi się śmieje. Tym bardziej, że to właśnie tam w ichnim markecie za mostkiem w kierunku muzeum zaopatruję się regularnie w rakije. Oczywiście domowej produkcji. Pamiętam jak pierwszy raz zapytałem tam o ten szlachetny trunek, to odpowiedzieli mi, że każdy tu produkuje ten produkt co to po spożyciu pysk wykrzywia :D.

Rakiję trudno mi ocenić i docenić tę dobrą ;), ale Škrip jest niewątpliwie uroczy :D

travel napisał(a):Taka zasłonka pod prysznicem fajnie przykleja się do .... :mrgreen: :lool: :lool:
Bardzo tego nie lubię , zaraz wyobrażam sobie pod tym prysznicem faceta z włochatą ..... :roll:

OMG, Iza, litości :lol: :mrgreen:
Już nigdy nie wybiorę apartmana z zasłonką :lol: Przez Ciebie :mrgreen: :oczko_usmiech:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 30.11.2020 21:27

maslinka napisał(a):OMG, Iza, litości :lol: :mrgreen:
Już nigdy nie wybiorę apartmana z zasłonką :lol: Przez Ciebie :mrgreen: :oczko_usmiech:


Spokojnie , przecież pisałam ,że nic nie złapałam :mrgreen:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.11.2020 21:29

travel napisał(a):
maslinka napisał(a):OMG, Iza, litości :lol: :mrgreen:
Już nigdy nie wybiorę apartmana z zasłonką :lol: Przez Ciebie :mrgreen: :oczko_usmiech:


Spokojnie , przecież pisałam ,że nic nie złapałam :mrgreen:

Ja też nie, ale mnie się nigdy nie przykleja, bo robię tak, żeby mieć zasłonkę poza wanną lub schodkiem (wiecie, taka niby kabina prysznicowa, wnęka), o co Małż jest zawsze na mnie zły :roll: :oczko_usmiech:
Bo po mojej kąpieli cała łazienka zalana :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.11.2020 21:31

OMG, Iza, litości :lol: :mrgreen:
Już nigdy nie wybiorę apartmana z zasłonką :lol: Przez Ciebie :mrgreen:

:mrgreen:
To i prom Ujević made my evening :wink: :oczko_usmiech:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.11.2020 21:38

Katerina napisał(a):
OMG, Iza, litości :lol: :mrgreen:
Już nigdy nie wybiorę apartmana z zasłonką :lol: Przez Ciebie :mrgreen:

:mrgreen:
To i prom Ujević made my evening :wink: :oczko_usmiech:

:mrgreen:

Nieładnie śmiać się z Tina Ujevića ;), chociaż... śmiech to zdrowie 8) Może jeszcze poprawi Ci się humor, jak napiszę, że jego imieniem (Ujevića) nazwano nagrodę literacką przyznawaną od 1981 roku.
(Z Wikipedii)
:mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 30.11.2020 21:49

maslinka napisał(a):
travel napisał(a):
maslinka napisał(a):OMG, Iza, litości :lol: :mrgreen:
Już nigdy nie wybiorę apartmana z zasłonką :lol: Przez Ciebie :mrgreen: :oczko_usmiech:


Spokojnie , przecież pisałam ,że nic nie złapałam :mrgreen:

Ja też nie, ale mnie się nigdy nie przykleja, bo robię tak, żeby mieć zasłonkę poza wanną lub schodkiem (wiecie, taka niby kabina prysznicowa, wnęka), o co Małż jest zawsze na mnie zły :roll: :oczko_usmiech:
Bo po mojej kąpieli cała łazienka zalana :mrgreen:

Ja też nigdy nie korzystam z "dobrodziejstwa" zasłonki i potem cała łaźnia pływa ... :oczko_usmiech:
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 30.11.2020 22:32

Nie pamiętam, czy akurat w Chorwacji trafiła mi się zasłonka, ale gdzie indziej bywało i tak. Z dwojga złego też wolę powódź niż bliższy z nią kontrakt. :lol: Co do czystości samych apartamentów, to w przypadku tych skromniejszych, z nieco wiekowymi sprzętami, jakoś nigdy nie miałam żadnych zastrzeżeń. O tych nowoczesnych i designerskich niestety nie mogę tego samego powiedzieć. Może to przypadek i tak mi się po prostu trafiło. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mój Brač w koronie - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone