Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MLOPC (Mały Leksykon Osobisty Płyt Chorwackich)

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VaaldC4R

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 15.12.2003 21:28

zoohha napisał(a):I co teraz??

Teraz bardzo proszę szczegółowiej opisać problem.Które linki?jak objawia się to "wejść się nie da"?postaram się pomóc krok po kroku.
Z szacunku dla swych czytelników wszystkie podawane linki wielokrotnie sprawdzam (sam przecież też z nich korzystam ) zarówno pod IE jak i Operą.Zaprawdę powiadam:zakładając ten wątek ,nie było moim celem sprawianie kłopotów z linkami :lol:
Boguslaw Marinkovic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Boguslaw Marinkovic » 15.12.2003 23:59

Teraz moja ulubiona piosenka Olivera Dragojevića:
CESARICA

Zlatni konci litnje zore
dosli su u njene dvore
da bi moju jubav budili
Svitlo nek joj ljubi lice
lipo ka u cesarice
kad je ja ne mogu jubiti

Zlatna mriza njenog tila
dusu mi je uvatila
da je baci nazad u more
Svake noci prije zore
dolazin u njene dvore
bile dvore moje pokore

Cilega zivota ja san tija samo nju
da do njenog srca nadjem put
cilega zivota moje tilo je bez nje
ka cvice bez vode

Zlatna mriza njenog tila...

Cilega zivota ja san tija samo nju...


8) 8) 8)
VaaldC4R

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 16.12.2003 14:25

A może dałoby się z Dragojevićem tak jak Dominika z Thompsonem ,tutaj?
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 16.12.2003 16:26

CESARICA
CESARZOWA




Zlatni konci litnje zore
Złote nici letniej zorzy

dosli su u njene dvore
wstąpiły na jej podwórze

da bi moju jubav budili
aby moją miłość obudziły

Svitlo nek joj ljubi lice
Światłość niech jej całuje twarz

lipo ka u cesarice
piękne jak u cesarzowej

kad je ja ne mogu jubiti
bo ja jej nie mogę pocałować

Zlatna mriza njenog tila
złota sieć jej ciała

dusu mi je uvatila
duszę mi złapała

da je baci nazad u more
aby ją spowrotem rzucić do morza

Svake noci prije zore
Każdej nocy przed zorzą

dolazin u njene dvore
przychodzę na jej podwórze

bile dvore moje pokore
białe podwórko mojej pokóty

Cilega zivota ja san tija samo nju
przez całe życie pragnąłem tylko jej

da do njenog srca nadjem put
aby do jej serca znaleźć drogę

cilega zivota moje tilo je bez nje
całe życie moje ciało jest bez niej

ka cvice bez vode
jak kwiaty bez wody


Zlatna mriza njenog tila...
złota sieć jej ciała


Cilega zivota ja san tija samo nju...
przez całe życie pragnąłem tylko jej…


Mam nadzieję że jakoś to wyszło ponieważ jest bardzo trudno tłumaczyć piosenki aby w miarę jakoś brzmiały.
VaaldC4R

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 16.12.2003 17:27

Czekałem rok ,by ktoś zechciał podjąć temat.Tym bardziej dziękuję.Mam nadzięję iż w miarę możliwości nie będzie to ostatni taki post.Tłumaczenie właśnie takie ,jakie (no cóż ,dość egoistycznie-przyznaję) uważam za najlepsze ,by poznawać nowe słowa i ich związki.Gdzieś tak po cichu marzy mi się stworzenie takiego chorwacko-polskiego śpiewnika gitarowego z moimi ulubionymi utworami.Teraz moje nadzieje jakby nieco wzrosły :D .Jeszcze raz dziękuję.
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 16.12.2003 18:21

Witam)))))Vaald zechciej wysłuchać laika. Zacznę od np. Twego postu z 15 grudnia . Piszesz, że pod linkiem "tutaj" powinna być możłiwość wysłuchania "DALMATINO" . Na owym "tutaj" i owszem łapa się objawia, ale nic ponadto. Nie otwiera się nic. Odwołania pn"tu" lub "posłuchajcie" podobnie. Pewno coś nie tak my klikamy, zapewne.
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 16.12.2003 18:23

Bogusławie_______poczekaj poszukamy muzyczki do tego tekstu, i pospiewamy)))))))cierpliwości :D
VaaldC4R

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 16.12.2003 19:40

zoohha napisał(a):Nie otwiera się nic.

No to krok po kroku.
1.Kliknij tutaj
2.Otwarła się strona HRMP3 ,widzisz zakładkę (albo nazwij to button ,przycik ,może być napis) "Croatia songs? - kliknij w nią.
3.Strona zmieniła wygląd ,na górze napis "CRO SONGS".Odpuść teraz sobie link "Adult funny" (później sobie klikniesz :lol: ) ,przewiń okno nieco w dół.
4.Pod krótkim tekstem po angielsku traktującym o płycie znajdziesz 10 niebieskich tytułów utworów z nowej płyty Dalmatino.To linki.
5.Kliknij na jednym z nich PRAWYM przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz "Zapisz element docelowy jako.."(lub "Save target as.." nie wiem co masz zainstalowane) ,pokaż ścieżkę docelową i ZAPISZ.
6.Powtarzaj pkt 5 w stosunku do wszystkich plików które chcesz zapisać.
7.Zapisany plik odsłuchaj w playerze z którego na codzień korzystasz.
Niestety nie mogę pod każdym linkiem pisać instrukcji obsługi ,zakładam że słuchacz posiada podstawową wiedzę o systemie.Niektóre pliki mogą wymagać posiadania odpowiednich programów ,playerów (np.RealPlayer,QuickTime itp.) lub kodeków.Ich posiadanie i aktualizowanie jest niezbędne do pełnego "czerpania" z Sieci.
Ale oczywiście w każdej chwili postaram się pomóc ,płyta DALMATINO jest tego zdecydowanie warta.
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 16.12.2003 19:47

pomalutku Vaald _skopiuję Twój tekst i na bieżąco odbędzie się konsultacja. Jeśli będzie jak mówisz, Na całe forum krzyknę "TAK jest ON :oops: miał rację . Jest ok" :D
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 16.12.2003 20:00

:D dzięki.Trwa zapisywanie "Dalmatino-Dobro Jutro" ale to chyba 1 piosenka . 5,32 MB :) A teraz spoglądaj na zapis ogólny. U mnie "słowo droższe piniędzy"))))))
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 16.12.2003 20:13

Istotnie. Płyta warta słuchania . Więc spokojnie posłuchamy my domowi cro muzyczni maniacy. Pozdrawiam
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 16.12.2003 22:42

Weryfikuję swoją opinię Vaald____nie wszystkie utwory odpowiadają mi . Niejaki Karma nie bardzo mi odpowiada. Jednak wolę chorwacką narodną muzyczkę. Ale pozostałych, zaproponowanych przez Ciebie zestawów także uważnie wysłuchamy.
VaaldC4R

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 17.12.2003 15:54

"Łoooops ,bang ,brzdęk!!! - to onomatopeje.Mają odzwierciedlić odgłos uderzenia czołem w monitor.Odgłosu załamania rąk i rozpaczy w oczach nie potrafię opisać.ZOOHHA DROGA! CZY TY NAPRAWDĘ CZYTASZ TO CO JA PISZĘ!
zoohha napisał(a):Trwa zapisywanie "Dalmatino-Dobro Jutro" ale to chyba 1 piosenka . 5,32 MB :)

Nie "chyba".To napewno jest jedna piosenka.A "Jematva" to druga."Molitva za ribara" to trzecia.A wszystkie dziesięć składają się na LP "Dobro Jutro" Dalmatino.Czy ja napisałem coś innego?
Weryfikuję swoją opinię Vaald____nie wszystkie utwory odpowiadają mi . Niejaki Karma nie bardzo mi odpowiada.

I bardzo dobrze.Bo to remixy (moim zdaniem dość marne) utworów innych wykonawców.I całkiem inna płyta!
JA NIGDZIE NIE POLECAŁEM KARMY BO TO ABSOLUTNIE NIE MÓJ STYL.
Spojrz na zestaw płyt w tym leksykonie:Dalmatino ,Gibonni ,Karan ,Berekini.I miałbym tu wstawić Karme?
Ostatnie krople Rogaca wysączone.A szkoda ,bo powinienem sobie teraz strzelić porządnego kielicha.
Jareksz.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz. » 17.12.2003 16:15

Oh Vald wielkie dzięki

Dzisiaj przepisałem świąteczne życzenia po chorwacku z Twego postu na ładną pocztówkę.Dołożyłem do tego dwa zdjęcia.Jedno z synową wraz z wnukiem, a drugie z obiadu ,którym nas uraczyli chrwccy gospodarze (och jak on mnie męczył na statku płynącym na Bol).Gdy wspomnę z jaką dumą,pokazywali nam notesik, a w nim adres polaków z namalowanym czerwonym serduszkiem....Mogę sobie tylko wyobrazić jaką frajdę sprawię tym ludziom i już się z tego cieszę ....A sprawił to Twój post z przykładami życzeń po chorwacku,jednym słowem Twoja zasługa Vald.

Dalmatino-Dobro jutro już się kręci na moim dysku i dołączyło do zestawu kojąco działających na mnie utworów , nie wiem czy to przypadek, ale wszystkie są chorwackie.Nasz syn określa mnie z żoną jednym słowem "maniacy".

Pozdrowienia dla wszystkich maniaków
Jareksz

Nie rozwal monitora ...gdzie znajdę następne linki np.do kolęd
.....
Jareksz.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz. » 17.12.2003 16:21

Przepraszam Vaald że zgubiłem jedno a w twym nicu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
MLOPC (Mały Leksykon Osobisty Płyt Chorwackich) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone