Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MLOPC (Mały Leksykon Osobisty Płyt Chorwackich)

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VaaldC4R
Płyta piąta

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 03.11.2003 22:18

liwan napisał(a):kameralny ciepły męski głos i spokojna gitara.

Witam.Twój post ,choć faktycznie bardzo mało danych ,spowodował przyspieszenie w umieszczeniu płyty piątej.
Ale nawet jeśli nie jest to ten wykonawca (a mam jakieś takie wewnętrzne przekonanie ,że jest),myślę że spełnia warunki "ciepły męski głos i spokojna gitara".

Obrazek
OLIVER DRAGOJEVIC "Trag u beskraju"
Nie byłem specjalnym zwolennikiem Olivera(hmmm... gościa Sopotu w 1977)ale jego nowa(2002 Croatia Records)płyta jest nadspodziewanie "nowoczesna".To oczywiście w dalszym ciągu spokojne ,nastrojowe ballady.Podane jednak w nieco innej oprawie,nagranie zrealizowano w mediolańskim "METROPOLIS STUDIO".
Moi faworyci:"Jos ovaj put".

Zobacz i posłuchaj.
Strona Olivera
demo albumu
Jos ovaj put.Choć tylko fragment ,bardzo polecam.
natasza26
Re: Płyta trzecia

Nieprzeczytany postnapisał(a) natasza26 » 04.11.2003 16:07

[quote="VaaldC4R"]Obrazek
GIBONNI "Mirakul"
To piękna płyta ,refleksyjna i nostalgiczna.Doskonale zaaranżowana i zagrana (m.in. muzycy sesyjni Claptona i Stinga).W 2001 zdobyła prawie wszystkie chorwackie nagrody muzyczne ,moim zdaniem absolutmie zasłużenie.
Jeśli raz usłyszałeś "Libar" czy "Oprosti" będziesz wracał do tej muzyki jeszcze wielokrotnie.
Moi faworyci:wszystko

Gibonni wydał wcześniej jeszcze jedną płytę w 1998 lub 99 - jest najlepsza a szczególnie " Dogodi se cudo" i " Tajna" a, wcześniej składankę 1991-97 rok.
Jeśli ktość lubi muzykę klubową polecam zespół Jinx z Zagrzebia oraz pop-funky Divas, a jeśli lubicie etniczny pop Severina, no a z super dziewczyn z Zagrzebia Ninę Badric. Ale warto też wrócić do starych przebojów lat 80

lijep pozdrav
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
VaaldC4R

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 04.11.2003 22:14

To bardzo dobrze Nataszo (Witam) że przedstawiasz również wykonawców z kręgów powiedzmy nieco innych niż moje zainteresowania ,wszak różnorodność daje większe pole do poszukiwań.
A teraz co do płyt Zlatana Stipisica.Płyta o której piszesz to szósta w jego dyskografi "Judi, zviri i beštimje" (Dallas Records/s.i.n., 1999),czy najlepsza?trudno polemizować ,moim zdaniem słychać w niej zalążki tego co tak wspaniale rozwinęło się w "Mirakul".I dla ścisłości ,dla tych którzy w oparciu o nasze informacje będą szukali tej muzyki w sieci.
Twoje ulubione utwory to "Činim pravu stvar"(Dogodi se cudo) i "Nije tajna" (Tajna).Od siebie dołożyłbym "Judi,zviri i besstimje"
Natomiast druga płyta to GIBONNI - "24 KARATA/18 VELIKIH" (Croatia Records 1999)
typowa kompilacja ,hmmm... bez specjalnych zachwytów.
PS Tnijmy cytaty do niezbędnego minimum jeśli tylko nie wypacza to sensu wypowiedzi.
pop3
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 10.11.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) pop3 » 09.11.2003 02:34

Witam jak milo posluchac chorwackiej muzyki w listopadowe wieczory.mam juz sporo utworow,zgrac je tylko na plytke i w daleka podroz..... Fajnie ze sa ludzie ktorym podoba sie ta muzyka.Dzieki
pop3
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 10.11.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) pop3 » 09.11.2003 02:36

A moze ktos odnalazl strone z tekstami? mozna by pospiewac :)))
:lol:
VaaldC4R
Teksty i akordy

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 09.11.2003 09:02

Powolutku ,powolutku rozszerza się krąg fanów chorwackiej muzyki.
Cieszę się :D
Ja korzystam z trzech podstawowych żródeł:
2akordi ,Svastara i CroMusic
W zasadzie wystarcza a jeśli nie ,zawsze pozostaje Google
i chorwackie Fora muzyczne (czasami nieocenione źródło wiadomości).
mam juz sporo utworow
Brzmi ładnie ,a co tam u Ciebie na TOP-ie? zawsze jestem otwarty na wymianę........ poglądów również :lol:
pop3
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 10.11.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) pop3 » 09.11.2003 15:09

Witam!

Ach ta muzyka.. czesto slucham spokojnego BOrisa Novkovica z piosenka ' U dobru i zlu ' ale tez wspomnienia z wakacji czyli Severina i 'Ajde Ajde zlato moje', ' Ante ', Colonia ' Kisa vjetar oluja' , ' Oduzimas mi dah' . lubie jeszcze arabska muzyke .....ale to juz inne forum :lool:
VaaldC4R
Płyta szósta

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 15.11.2003 05:50

Jeśli w swoich wspomnieniach z Chorwacji oprócz plaży ,grilla i rakiji masz jeszcze
romantyczny spacer pod gwiazdami ,ta płyta pomoże Ci odnaleźć ten nastrój.

Obrazek
GORAN KARAN "Dalmatinske Suze"

Pochodzący ze Splitu Karan ,nazywany jest często "dalmatyńskim romantykiem" i ta płyta (trzecia w dyskografi ,kompilacja największych przebojów z dwu poprzednich) w pełni potwierdza ten przydomek.
To muzyka "środka" ,bez specjalnych fajerwerków ale też i bez znaczących wpadek.
Ma wprowadzać w taki ciepły chorwacko-romantyczny nastrój.I wprowadza.
Moi faworyci: "Uvelo lisce" (tą piosenkę rozpoznaje nawet moja córka ,na codzień zwolenniczka raczej
klimatów w stylu "Apocalyptica") :)

Zobacz i posłuchaj.
Audio (m.in."Uvelo lisce" ,video i teksty
Docent
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 02.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Docent » 18.11.2003 10:38

slapol napisał(a):I jeszcze jedno, jadąc na wakacje lubię słuchać muzyki kraju, w którym aktualnie jestem, tzn. jadąc przez Czechy włączam radio na knedliki, z Austrii słucham muzyki austriackiej, w Słowenii - słoweńskich stacji i wreszcie w HR - muzyki Chorwackiej. To stwarza wg mnie odpowiedni klimat danego kraju. A czego Wy słuchacie jadąc na wakacje?


Ja robię dokładnie tak samo :)

Pozdr.
Przemek/Docent620SDi
VaaldC4R
Płyta siódma

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 29.11.2003 07:36

Ako volite brodice i more, dobru ribu,'Ararita' će vam biti baš po volji.(cytat z recenzji)
Obrazek
LVKY "Ararita"
Dragan Lukić, producent takich gwiazd jak Oliver ,Dino Dvornik ,Damir Urban czy The Beat Fleet(tej grupy sam jest członkiem),nagrał solowy album(Menart 2002) ,sygnując go imieniem LVKY.Piękna ,gitarowa muzyka z mnóstwem "smaczków".Ilekroć szukałem jednego słowa na jej określenie ,zawsze przychodziło mi na myśl "inteligentna".Jeśli podobał Ci się album Gibonnia ,"Ararita" jest dla Ciebie.
Gościnnie wystąpili Oliver Dragojevic i klapa Iskon (miałem przyjemność posłuchać tych ostatnich "live" we wrześniu w Baska Voda).
Moi faworyci:"Provaj"

Zobacz i posłuchaj.
Ararita świetna strona albumu.Tu znajdziesz utwory ,videoclipy ,teksty i wiele ,wiele innych.
A tu jest (ponieważ bardzo mi się podoba) tapeta(1024*768)z okładki płyty.Ta dziewczynka to właśnie Ararita.
VaaldC4R
Prezent Mikołajowy

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 06.12.2003 09:44

To jest najlepszy prezent mikołajowy jaki mogłem ,jaki mogliśmy my ,zwolennicy chorwackiej muzyki ,dostać!
Po długiej przerwie powróciło CROPLANET a to oznacza że...... :D
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003
Teksty

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 09.12.2003 18:40

Witam_____-dla zainteresowanych strona z tekstami http://crolinks.homeip.net/cromusic/
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 12.12.2003 10:52

Vaald to jest swietna plyta, kupilem ja w sierpniu w Vodicach. Bardzo chetnie z zona jej zawsze sluchamy ilekroc przyjdzie nam wspominac nasze pobyty w Chorwacji. Dzieki stronie www.ararita.com muzyke LVKY mam na codzien w pracy.
Pozdro
Arek
VaaldC4R

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 12.12.2003 16:54

Cieszę się bardzo ,zwłaszcza że po ponadrocznej przerwie odezwałeś się właśnie w temacie muzycznym :D
To naprawdę świetna płyta ,no ale o tym pisałem już powyżej.A skoro "klimaty" muzyczne mamy jakby nieco zbliżone ,może napiszesz coś jeszcze o innych chorwacko-muzycznych zakupach a może dlaczego sięgnąłeś właśnie po "Araritę".Każde nowe spojrzenie sprawia mi autentyczną satysfakcję.
A teraz posłuchajmy sobie "Provaj" :lol:
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003
a muzyczka svira

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 12.12.2003 22:33

8O Jesteście Skarbicą informacji> Jak wchodzę na forum, to już jestem w Letenye.......... . Mówcie, mówcie dalej, ja posłucham.Pozdrowienia :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
MLOPC (Mały Leksykon Osobisty Płyt Chorwackich) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone