Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MLOPC (Mały Leksykon Osobisty Płyt Chorwackich)

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 12.12.2003 23:56

Jeśli posiadacie program Kazaa, proponuje ściągnąć naprawdę bardzo fajne kawałki. Dużo popu, rocku, muzyki dyskotekowej. Moimi faworytami są Oliver Dragojević, Gibonni, Prljavo kazaliste, Parni valjak,E.T.
Jeżeli natomiast ktoś uvielbia klimat dalmatyński proponuje "DALMATINSKE KLAPE".
Bardzo chętnie osobom które nie posiadają takiego programu odeśle jako załącznik E-mailem. Czekam na zgłoszenia.Proszę pisać na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl podając autora lub nazwę piosenki.
Pozdrawiam!!!
VaaldC4R
Re: a muzyczka svira

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 13.12.2003 00:10

zoohha napisał(a):Jak wchodzę na forum, to już jestem w Letenye.......... . )

Zamknij oczy i słuchaj.Jeśli w powietrzu brzmi na przykład Adam Good i jego "Rajkos" lub Márta Sebestyén i"Fúvom az énekem" jesteś w Letenye.A jeśli jest to Marko Perkovic i przepiękne " Reci, brate moj" jesteś już napewno w Gorican.Lecz jeśli słyszysz "Dithesio" Alkistis Protopsalti ,na Boga wracaj.Właśnie wjechałaś do Grecji ,a Ty jedziesz przecież do Cro.
I na dobranoc.
Oj Zagoro, lijepa li si
Slavonijo, zlatna ti si
Herceg-Bosno, srce ponosno
Dalmacijo, more moje
Jedna dusa a nas dvoje
Pozdrav Liko, Velebita diko
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003
Dla fanów hajduka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 13.12.2003 00:20

La-la-la la-la-la-la-la la-la-la-la-la la-la-la-la-la
La-la-la la-la-la-la-la la-la-la-la-la la-la-la-la-la


Bili su bili vrhovi planina
Bila je košulja Hajdučkoga sina

Ruke ćemo skupa za bile diči
K'o jedno srce za Hajduk ćemo biti

Bila i plava skladna je boja
To je simbol majstora s mora

Ruke ćemo skupa za bile diči
K'o jedno srce za Hajduk ćemo biti

Ponos je grada poznat po svitu
I uvik vjeran svom rodnom Splitu


Dobranoc. Hajduk żivi vjecno!!!
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003
svira,svira))))

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 13.12.2003 19:18

UPS.Vald :oops: faktycznie . Kraje pomyliły m się . Istotnie śpiewac zaczynam jak koła "na" Gorican wjeżdżają . :D
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 13.12.2003 19:43

:D a jak, tralala Ja nie mogę, zwłaszcza ja LUBIĘ???. Wjazd_czerwco/lipiec_GORICAN :D
i chórem:
........"Govore mi mnogi ljudi
Da sam rano osario
A ne pitaju me kako
Ja sam zivot provodilio".........

A ponieważ w Grecji się nie obudzę ( chyba ) to George Dalaras mi nie zaspiewa. Tam. Z pozdrowieniami)))))))) [/i]
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 13.12.2003 19:44

ile błędów narobiłam . Ojojoj :?
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 13.12.2003 20:37

Nie tak duzo.
Poprawnie powino to brzmieć:

Govore mi mnogi ljudi
Da sam rano ostario
A ne pitaju me kako
Ja sam żivot provodijo
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 15.12.2003 01:25

Waald podziwiam twa wiedze o muzice Chorwacji...sam sie czytajanc twe posti wiele nauczyle
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 15.12.2003 08:54

dziękuje Boguslav. Na przyszłość także proszę o korekty.))))Miłego dnia
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 15.12.2003 08:55

:oops: żle. Bogusław
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 15.12.2003 14:01

Vaald

Bedac w Cafe u naszego od lat znajomego chorwata Antuna uslyszelismy "Ti si more". Tak nam wpadla w ucho ta piosenka, ze postanowilismy za wszelka cene miec te plyte. I nie pomylilismy sie po uslyszeniu jednej piosenki. Pozostale tez sa wspaniale, w podobnym klimacie, az przyjemnie sie ich slucha. Niestety, to tylko jedna plyta z muzyka chorwacka. W przyszlym sezonie mam nadzieje nadrobic zaleglosci i kupic wiecej plyt.

Pozdrawiam
Arek
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 15.12.2003 14:09

Niestety moja nieobecnosc na CRO spowodowana byla wersja Windows - mialem wowczas Win95, i po kazdym wejsciu na forum wywalalo mnie. Na szczescie mam nowego kompa, z nowsza wersja Windowsa i zadnych klopotow z wejsciem na cro.pl :D
Mysle, ze teraz juz regularnie bede odwiedzal Was.
Pozdro
Arek
VaaldC4R
Suplement do płyty pierwszej

Nieprzeczytany postnapisał(a) VaaldC4R » 15.12.2003 15:17

Ufam że podobała się płyta DALMATINO.Ten link jest tak gorący jak chorwackie słońce ,kliknij więc dyskretnie :D tutaj (zakładka Croatian Songs).
Jako ciekawostka:jest tu nowa wersja utworu "Dođi noćas u moj san" z prezentownej powyżej płyty Olivera.

Leonie ,cóż mogę powiedzieć?to najlepsza recenzja mojego leksykonu jakiej mogłem się spodziewać.Dziękuję.
Arku ,jak wiele znaczy przypadek.Gdyby młoda barmanka nie puściła "Zaustavi se vjetre" ,gdyby na odwrocie rachunku nie napisała Marko Perkovic ,być może nie byłoby mojej przygody z chorwacką muzyką?Historia podobna do Twojej ,dziękujmy więc roli przypadku.
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 15.12.2003 20:32

Witam :( Dużo kłopotów Vaald z Twoimi linkami. Posłuchać chciałoby się, a tu wejść się nie da, albo się nie umie. I co teraz?? Niewątpliwie zakręceni, nieświadomie siedzimy w domu z naszą kolekcją 200 cudownych pioseneczek croatiańskich_ 8O. A podzielić nie ma sie z kim i nie ma jak. :( Pozdrawiam wszystkich
zoohha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1195
Dołączył(a): 07.12.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zoohha » 15.12.2003 20:34

:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
MLOPC (Mały Leksykon Osobisty Płyt Chorwackich) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone