Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mlini za Dubrovnikiem

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 19.03.2014 11:26

Chciałbym zapytać znawców Mlini jaką wybrać kwaterę (apartament) w Mlini.

1. Strzałka NIEBIESKA, 65 EUR/doba, warunki lokalowe OK, choć bardzo kiepska kuchnia i łazienka, (36m2), odległość do plaży ok 500m,
2. Strzałka CZERWONA, 50 EUR/doba, warunki lokalowe chyba lepsze - choć mniejsza powierzchnia (25m2), odległość do plaży ok 400m, aby dość do plaży musimy przejść przez Kamp Kate

Co prawda druga opcja jest tańsza aż o 15 EUR, ale nie wiem czy nie będzie problemu z przechodzeniem przez Kamp Kate?

Na różowo zaznaczyłem przewidywane najkrótsze drogi do plaży. Odległość ma znaczenie, bo zwykle targamy sporo sprzętu plażowego :|
Jakie plaże polecacie, a które lepiej omijać z daleka?
Czy jest prawdą, że do plaży nr 3 wpada górska rzeczka, która bardzo ochładza morską wodę?

Ogólnie, która kwatera ma ciekawsze położenie?
Proszę o pilne wypowiedzi. Jeszcze dzisiaj muszę dać odpowiedź jednemu z właścicieli.
Załączniki:
mlini.jpg
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 19.03.2014 12:14

Z chęcią odpowiem możesz pytać o zakupy i sklepy które nie są daleko ale tuż obok Vlaha jest sklep ze świeżym pieczywem i mini markiet gdzie są przystępne ceny i można płacić kartą a walutę opłaca sie wymienić na poczcie.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 19.03.2014 12:31

andy_n wszystko zależy kiedy jedziesz niebieska strzałka masz kwaterę powyżej tej od Vlaha o której się tu rozpisujemy plaża nr3 w tym miejscu jest duży hotel i nowe bungalowy z basenem my tam nie chodziliśmy plażować więc nie mam orientacji ,całkiem możliwe że jeszcze coś dobudowano bo my nie mogliśmy sie poznać jak przez rok z tego parku powstał basen z tymi nowoczesnymi bungalowami..Idąc od plaży nr1 (to jest plaża w Srebreno) patrząc na zdjęcie w lewo mijasz tamtejszy porcik i dochodzisz do Kupari i są fajne kameralne plaże w skałkach z małą ilością ludzi a nawet z nietekstylnymi plażowiczami potem dochodzi się do plaży wymarłych hoteli tam jest w tych terenach krystaliczna woda jedynie że trzeba troszeczkę iść od strony Kupari można dojechać ale nie wiem czy nie trzeba za przejazd płacić bo w Srebreno napewno stoi strażnik i sprzedaje bilety na parking.Te plaże w Kupari warto jeszcze zaliczyć puki można bo z tego co wyczytałem ogłoszono przetargi na te tereny by je zagospodarować i zgłosiły sie dosyć prężne sieci hoteli oraz rosjanie chętni by tam zainwestować.
Yans
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 05.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yans » 19.03.2014 12:42

Ze sklepików na pewno będziemy korzystać. Fajnie, ze można płacić też kartą. A co do karty, to właśnie muszę się zorientować czy mój bank BGŻ będzie mnie bardzo łupił jakimiś prowizjami lub mało korzystnymi przelicznikami. Przy okazji pytanie o wymianę PLN na Kuny - warto to zrobić w Polsce czy lepiej już na miejscu ?
Cenne info o plażach, która z nich lepsza do snurkowania (dla mnie), a która dla 6-latka ?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.03.2014 12:55

Na miejscu € lub pln na kuny.
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 19.03.2014 12:58

Dzięki czekor za odpowiedź.
U Vlaha praktycznie wszystko już zajęte. Proponuje nam jedynie apart w swoim domu rodzinnym na parterze, ale zdjęcia wskazują na dość kiepski standard. Łazienka i kuchnia to wczesny Gierek. Mielibyśmy jednak mieszkać tam 11 dni i minimum komfortu jest przez nas wymagane.
Zaintrygowałeś mnie natomiast ta plażą w Kupari z krystaliczną wodą. Chętnie to sprawdzę :-)

A może słyszałeś coś o tym kempingu KATE? Da się przejść przez jego teren bez problemu?
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 19.03.2014 13:01

Tak jak FUX napisał na pewno w Polsce nie opłaca się kupować kun ciekawy przelicznik był w kantorze tuż za przejściem SLo/HR w Mursko Średiśce, a co do nurkowania to raczej w okolicach tych skałek bo pozostałe to tylko piasek .
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.03.2014 13:05

Dobre kursy były w Dubrovniku. Tak bankach jak i kantorach.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 19.03.2014 13:08



A może słyszałeś coś o tym kempingu KATE? Da się przejść przez jego teren bez problemu?

Myślę że da się przejść może zapytaj tych właścicieli.Plaża nr1 dla nas była najbliższa i jak w dniu przyjazdu rozłożyliśmy materace to dopiero w ostatnim dniu na wieczór zabraliśmy wszystko z powrotem do auta jedynie większymi kamieniami zabezpieczaliśmy by nam ich nie wywiało i nic ni zginęło przez 2 tygodnie.No te starsze apartamenty mimo że tańsze odbiegają standardem chociaż te od strony drogi są jeszcze ciekawe ja parę lat temu płaciłem za podobne 60€ bez klimy i WIFI w okolicy Trogiru i Paklenicy.
Yans
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 05.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yans » 19.03.2014 13:22

FUX ====> Sorry może za głupie pytanie ale zabrać PLN w gotówce na wymianę czy zapłacić kartą płatniczą ?

czekor ====> A jeździliście może do Dubrovnika autobusem, który zatrzymuje się podobno blisko Vlaha ? Ponieważ lecimy samolotem, to na część pobytu będę chciał wypożyczyć samochód ale jeśli dojazd i powrót autobusem do Dubrovnika jest bezproblemowy, to wtedy na pewno wypożyczę samochód na krótszy okres.
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 19.03.2014 13:30

Oczywiście autobus jest najlepszym rozwiązaniem nie martwisz się że auto stoi na parkingu i kasa leci a im bliżej starego miasta to ceny wzrastają my auto zostawialiśmy przy jadrance za darmo lub przy dolnej stacji kolejki na górę Srd jest podziemny parking i ok 10 min spacer w dół gorzej się wraca bo schody cały czas.
Dobra idę spać bo jestem po nocnej zmianie którą mam na 2 w nocy i już mi się oczy kleją.
Pozdrawiam Czesiek ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.03.2014 13:33

Najczęściej biorę € kupione w RP i jakieś 2-3 kpln
Pare kun zostawiam z poprzednich lat na bramki lub w kantorze na granicy wymieniam 50-100 € właśnie w tym celu. Kurs nie jest zły, a kilka kun +/- różnicy nie robi.
Karty używam mało, gdyż często są z nimi problemy. Wielokrotnie, gdyby nie gotówka, to musiałbym szyby na stacjach paliw czyścić lub podłogi w sklepach szorować. Kartę traktuję jako dodatek.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 19.03.2014 21:30

Yans napisał(a):

czekor ====> A jeździliście może do Dubrovnika autobusem, który zatrzymuje się podobno blisko Vlaha ? Ponieważ lecimy samolotem, to na część pobytu będę chciał wypożyczyć samochód ale jeśli dojazd i powrót autobusem do Dubrovnika jest bezproblemowy, to wtedy na pewno wypożyczę samochód na krótszy okres.


Jest jeszcze opcja morska :D - z Mlini do Dubrovnika pływają kilka razy dziennie wodne taxi.Płynie się ok. 30 min. Widoki przefajne, morska bryza itd itp ... Pozdrav

Mlini.jpg
Baribal_76
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baribal_76 » 19.03.2014 22:24

Czy w samym Mlini lub najbliższej okolicy są jakieś miejsce godne zwiedzenia i pstrykania fotek?
Nie mówię o Dubrowniku, lecz o lokalnym jakimś miejscu.
Może polecicie od razu która knajpa jest najlepsza jeśli chodzi o jedzenie i obsługę?
Będziemy u Vlaho we wrześniu, od 7 września.
Jeszcze jedno czy już jest gotowa do końca autostrada do Dubrownika? Jak z tym dojazdem przez BiH?
Czytałem na forum w niektórych wątkach że wcześniej nie było do Dubrownika szybkiej trasy.
Wcześniej jeździliśmy tylko w okolicach Splitu a potem drogami lokalnymi.
Yans
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 05.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yans » 19.03.2014 23:06

Wojan ====> Dzięki za pomysł ! Na pewno skorzystamy, żeby młodemu zrobić frajdę :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Mlini za Dubrovnikiem - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone