Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mlini za Dubrovnikiem

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 19.03.2014 23:28

Baribal_76 jest ponoć wydłużony odcinek autostrady ale do Dubrownika raczej w tym wieku autostradą nie dojedziesz zresztą od Ploce czy Opuzen jest całkiem fajna droga i trzeba jechać te kilkanaście km przez Bośnie bo most który chcą wybudować musi ktoś sfinansować a kryzys jest wszędzie a unia nie jest skora do dotacji.W każdym bądż razie napewno w porównaniu z zeszłorocznymi wakacjami zaoszczędzi się czasu dzięki przedłużeniu nitki A1.
Magda75
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda75 » 20.03.2014 00:07

Witam,
Baribal_76 uścislij "bliską okolicę". Ostatnie dwa wyjazdy spędziliśmy w Cavtacie i trochę pokręciliśmy się po bliższej i dalszej okolicy. Tak do 30 km to jest twierdza Sokol Kula, młyny wodne w Ljuta (jest tam rewelacyjna restauracja Konavoski Dvori), Konavoske stjene, za Dubrownikiem arboretum w Trsteno. Mozna i dalej zrobić całodniową wycieczkę np. przez Brgat do Trebinje, później zwiedzić Monastyr Tvrdos, stecki w Radimlji i jaskinię Vjetrenicę.Albo do Czarnogóry: Herceg Novi, Kotor itd.
Yans
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 05.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yans » 20.03.2014 10:28

Podłączam się do pytania Baribala odnośnie atrakcji wartych przetestowania. Myślę, że bliska okolica, to tak ok. 100 km.
Gdzie jest dokładnie ta Sokol Kula ? I co Twoim zdaniem warto zwiedzić tak, żeby to było też jakąś atrakcją dla 6-latka ? :) Oczywiście Dubrovnik i wjazd na Srd są punktami obowiązkowymi :)
andy_n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 06.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy_n » 20.03.2014 11:05

A mi nikt nie pomoże?

Na którą plażę najlepiej chodzić i aby było ona odpowiednia do 8-10 letnich chłopców? Operując numeracją z mojego zdjęcia: 1, 2 czy 3?
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 20.03.2014 12:21

Wszystkie te plaże są przy brzegu płytkie tak że dzieci spokojnie mogą się pluskać bez obaw.
Baribal_76
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baribal_76 » 20.03.2014 21:22

Magda75: bliska okolica to tak promień z 50km od Mlini, żeby nie jeździć więcej niż można zwiedzać. Nie chcemy spędzać dużo czasu w samochodzie lecz zwiedzić wszystkie pobliskie fajne miejsca. Dziękuje za te miejsca które już poleciłaś, na pewno wezdmiemy je pod uwagę w naszych planach.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.03.2014 21:25

Baribal_76 napisał(a):Magda75: bliska okolica to tak promień z 50km od Mlini, żeby nie jeździć więcej niż można zwiedzać. Nie chcemy spędzać dużo czasu w samochodzie lecz zwiedzić wszystkie pobliskie fajne miejsca. Dziękuje za te miejsca które już poleciłaś, na pewno wezdmiemy je pod uwagę w naszych planach.

To po prawdzie tam nie ma co zwiedzać.
Baribal_76
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baribal_76 » 20.03.2014 21:59

W takim razie gdzie jest wg Ciebie FUX?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.03.2014 22:07

Fajnie jest na południe, ale tam więcej, niż 50 km
Trsteno byliśmy-szału nie ma; namiastka włoskich willi i parków. Dubrovnik to bardziej miejsce, gdzie trzeba być. Można nawet kilkakrotnie w tym wieczorem. Góra Srd. Pół godziny.
W Cavtacie w knajpkach od strony portu można siedzieć cały dzień, jeżeli ktoś lubi. Pokąpać się warto na cypelku po północnej stronie.
Można pojechać na dół na koniec Chorwacji zwiedzić byłą bazę wojenną. Zabierzcie jedzenie i picie.

Do Czarnogóry na cały dzień trochę mało + stanie na granicy. Warto zakupy po drodze zrobić. Dużo lepszy towar i taniej.
Nie przesadźcie z alkoholem. Na powrocie sprawdzają na wyrywki.
Koniecznie Herceg Novi, Bar można, Kotor koniecznie, Budva jak chcecie.
Magda75
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda75 » 21.03.2014 01:37

Yans- oczywiście, że Sokol Kula jest ok dla 6 latka. Mój 5 latek był zachwycony, ale on zaprawiony w zwiedzaniu. Trzeba jechać w kierunku Czarnogóry, w miejscowości Gruda skręcić w lewo i dalej o ile się nie mylę na Dubravkę. W każdej informacji turystycznej maja prospekty. Trsteno-dla mnie średnia atrakcja, ale syn był zachwycony rybkami w fontannie, no i te platany przy jadrance. Będąc na miejscu staraliśmy się pokręcić po okolicy, każdego dnia gdzieś jechaliśmy. Dla małolata atrakcją był tez wyjazd wieczorem do Dubrovnika.Wróciliśmy koło północy, dopiero w aucie zasnął.
Na plażę jeździliśmy do Kupari, do "upiornych hoteli". Łagodne zejście, piach i żwir. Nie wiem jak w sezonie, ale we wrześniu spokój na plaży.
I tak jak pisał Fux- ciekawsze miejsca są trochę dalej. Szczególnie polecam wejście na mury w Kotorze i jaskinie Vjetrenica. Ale to wycieczka na cały dzień.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 21.03.2014 09:32

Ja w tym roku zdecydowałem się na Baską Vodę ale przyznaje że mam wielką ochotę w przyszłości zakotwiczyć w Mlini lub Srebreno i pozwiedzać tamte okolice. Duże wrażenie wywarła na mnie plaża Pasjaca w Konavoskich Stijenach- myślę że to miejsce warte jest zobaczenia.
Yans
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 05.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yans » 21.03.2014 10:56

Magda & FUX ====> Dzięki za wskazówki. Sokol Kula i Kotor na pewno będę chciał zaliczyć :) Jaskinie wyglądają też ciekawie. A co do "upiornych hoteli" to jestem ciekaw, bo mój syn też teraz jest na etapie Scooby-Doo ;)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 21.03.2014 21:55

Yans napisał(a): A co do "upiornych hoteli" to jestem ciekaw, bo mój syn też teraz jest na etapie Scooby-Doo ;)



Dla zaspokojenia ciekawości :D :papa:
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 22.03.2014 08:13

Dla zaspokojenia ciekawości[/url] :D :papa:

Andrzejku pięknie to pokazałeś :D
Kto chce to ma okazję zobaczyć ogrom zniszczeń do jakiego doszło w wydawało by się bezpiecznej wtedy Europie . Za kilka lat po tych ruinach nie będzie śladu .Już w zeszłym sezonie z krajobrazu zniknął jeden potężny hotel w Srebreno po którym 2 lata temu udało mi się popstrykać fajne fotki z dachu.A Chorwaci ogłosili przetarg na zagospodarowanie tych terenów i chętnych na nie było wielu.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 22.03.2014 22:09

czekor68 napisał(a):Już w zeszłym sezonie z krajobrazu zniknął jeden potężny hotel w Srebreno po którym 2 lata temu udało mi się popstrykać fajne fotki z dachu.


To dawaj Czesiu te foty ... :D :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Mlini za Dubrovnikiem - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone