Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Milos u schyłku sezonu 2014

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 08.10.2014 15:47

jolcix napisał(a): chętnie poczytam

Witam :) i zapraszam do dalszej lektury.

Vjetar napisał(a): I tego Wam, południowcom zazdroszczę

A ja Tobie Jacku zazdroszczę :idea: bliskości Gochów...

janusz.w. napisał(a): szybka jesteś :D
Ciekaw jestem Waszych wrażeń...

Fakt, start mam szybki, w przeciwieństwie :mrgreen: do Ciebie. A też jestem ciekawa WASZYCH wrażeń! Mam madzieję, że lada dzień również :idea: rozpoczniesz swoje greckie opowieści, „gościnny występ” u Krzysztofa to przecież trochę za mało :) ! Wrześniowy odpoczynek w Cro za Tobą, nabrałeś sił, więc do dzieła :) !

wawerek napisał(a): Szykuje się świetna lektura na październikowe dni.

W październiku to będzie jedynie preludium :wink: .

longtom napisał(a): Choć mam nadzieję, że relacja trochę jednak potrwa

Przy moim „tasiemcowym" podejściu do relacji, zima nas przy niej zastanie :lol: . Zwłaszcza, że tempo spadnie mniej więcej od połowy listopada, kiedy zostanę babcią :D i Wnusia będzie miała priorytet 8) .

Fraz napisał(a): Mam analogiczne zdjęcia naszych noclegów, tylko w bardziej dzikich okolicznościach.

Bardziej dzikie u nas też były :) , chociaż nie aż takie, jak Wasze.

kataryniarz napisał(a): Zdjęcie bagażnika dodaje mi wiary w nasze plany na 2015 :D ...ale jeszcze nie testowaliśmy więc głowa pełna wątpliwości

Sekcja „mikro-kamperów” się rozrasta :D !

Po przetestowaniu, wątpliwości się rozwieją 8) .
Na początek może zróbcie wypad weekendowy, może jeszcze tej jesieni? Zapowiadają się przecież jeszcze słonecznie i dość ciepłe dni…
Przed dłuższym wyjazdem wskazane jest sprawdzenie przepakowalności :wink: bagażnika na (i pod) przednie siedzenia, żeby potem nie było niespodzianki, że :roll: nie wszystko się mieści i trzeba trochę zostawić w „sypialni”. Po kilku wyprawach niezbędny zestaw sam się narzuca :) , a szybkość wieczornego rozgracania łóżka wzrasta :D .
Wygodnym rozwiązaniem jest „trumna” na dachu, zwłaszcza dla garkuchni, sprzętu plażpwego i tym podobnych klamotów. My wprawdzie jesteśmy posiadaczami takiej skrytki na bagaże, ale jakoś :? nie leży nam jazda z "trumną" na dachu, chyba że byłaby znacznie niższa i nie stawiała takiego oporu…

tiwa napisał(a): Dlaczego przez Boboszów, a nie Głuchołazy ?

W sumie to :roll: trudno powiedzieć, dlaczego. Po prostu – tym razem Kierowca chciał pojechać tamtędy :) . Mamy przećwiczone wszelakie warianty, przez Głuchołazy jeździliśmy wielokrotnie. Szczególnie wtedy, gdy podążaliśmy na rejsy do Chorwacji i zahaczaliśmy o dom naszego Kapitana pod Nysą. A także wówczas, gdy celem było majowe rowerowanie na południowomorawskich winiarskich ścieżkach. Od Głuchołaz były różne trasy – przez Zlaté Hory i Brutál, przez Jesenik i Šumperk, nawet przez Hanušovice, gdy szosa przez Červenohorské sedno była w remoncie... Przez Boboszów czasem także jeździliśmy, droga ta nam pasuje :) , czasowo zresztą różne warianty wychodzą podobnie.

Co do unikania słowackiej winiety… „Traktorowy” skrót od granicy wymyśliliśmy, gdyż pierwotnie zamierzaliśmy przespać się na parkingu przy granicy. Wygodniej zapewne (a czasowo podobnie) byłoby zjechać z czeskiej autostrady na Břeclav, stamtąd drogą przez Lanžhot osiągamy słowackie Kúty i bezwinietową drogę nr 2. Nocą jedzie się nią niewiele dłużej niż autostradą, w dzień też różnica w czasie nie jest niebotyczna.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 08.10.2014 15:59

Witam
zapowiada się ciekawie a ze i Grecja jest w naszych planach to z chęcią wielką zasiadam :)
Pozdrawiam Jacek :hut:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.10.2014 16:03

Witaj Danusiu :D

Start błyskawiczny , jeszcze dobrze nie wystartowaliśmy , a już jesteśmy w Grecji i zapowiada się świetna ( jak zwykle w Twoim wykonaniu ) relacja na długie , jesienne wieczory 8)

dangol napisał(a):Sekcja „mikro-kamperów” się rozrasta :D !


Też mnie to cieszy , a po Twjej relacji zapewne dołączą kolejni :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 08.10.2014 16:17

Będę tu zaglądał, w przyszłym roku planujemy Grecję.
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 08.10.2014 16:34

Miło znowu Was czytać i oglądać.

Pozdrawiam :papa:


P.S.
Jak zobaczyłem tak odważnych ludzi to :::::
:::::Planuję Grecję po raz TRZECI! :oczko_usmiech:
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21052
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 08.10.2014 16:54

No to jestem i ja

Serdecznie pozdrawiam
ArliJ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 705
Dołączył(a): 31.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ArliJ » 08.10.2014 21:24

i ja z ogromną przyjemnością potowarzyszę:). Milos to dość poważny typ na lato 2015 więc chętnie zobaczę wyspę Waszymi oczami:)
Ostatnio edytowano 08.10.2014 22:05 przez ArliJ, łącznie edytowano 1 raz
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 08.10.2014 21:29

jacek73, piotrf, mireks, Darkos, ajdadi , ArliJ :arrow: Fajnie, że tu jesteście :D
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1615
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 08.10.2014 22:03

Ja też postaram się zaglądać.

Widać klub grekomaniaków rośnie w siłę. U nas w tym roku była Kreta. Pierwsze wakacje juniora więc trochę lajtowo podeszliśmy do sprawy a i tak zrobiliśmy 1300 km. Można więc powiedzieć, że junior przeszedł turystyczny chrzest bojowy i pewnie w przyszłym roku poszalejemy bardziej.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 08.10.2014 23:04

dangol napisał(a):
janusz.w. napisał(a): szybka jesteś :D
Ciekaw jestem Waszych wrażeń...

Fakt, start mam szybki, w przeciwieństwie :mrgreen: do Ciebie. A też jestem ciekawa WASZYCH wrażeń! Mam madzieję, że lada dzień również :idea: rozpoczniesz swoje greckie opowieści, „gościnny występ” u Krzysztofa to przecież trochę za mało :) ! Wrześniowy odpoczynek w Cro za Tobą, nabrałeś sił, więc do dzieła :) !


Oj zdecydownie... mój start jest zawsze mocno opóźniony :lol:
I poza ewidentnym lenistwem :twisted: to znudził mi się już mój sposób relacjonowania :!: Myślę nad jakimiś zmianami, a jak nic nie wymyślę to może być kiepsko :wink:
Zdjęcia u Krzysztofa pokazałem :wink: - czyli zaliczone :lol:
Wrażania - 'dla mnie bomba' :D

pozdr
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 08.10.2014 23:14

Zawsze sądziłem ,że na tym forum strasznie tępi się ludzi jeżdżących na dziko i jest to tutaj temat tabu. Ale im bardziej ,,wgryzam się" w to forum tym bardziej dochodzę do wniosku ,że nie jestem sam w moich planach. Ja brałem z kilku powodów poważnie spanie na dziko w Chorwacji (może nei cały pobyt kilak dni powiedzmy na początku i na końcu i powiedzmy tydzień grzecznie na apartamencie) .Z tym ,że jak na razie byłyby to samotne wakacje ( nie wiem czy kumpel by jechał zresztą jakby to wyglądało dwóch facetów w samochodzie na ,,dziko" :D" a spanie samemu na dziko i igranie z losem jest prawdziwą fanaberia bo w ogólnym rozrachunku niewiele się oszczędza a wiele ryzykuje .Ale wspomnienia za to jakie :D Do tej pory odbyłem kilka wypraw na ryby i spałem tak i jak dla mnie super. Uwielbiam takie klimaty Grunt to wybrać duże auto z pojemnym bagażnikiem, w którym tylne oparcia z bagażnikiem składają się na płasko. Miałem do niedawna pomysł na nierzucające się w oczy auto dostawcze przerobione na campera , zdradzać mogłyby tylko tablice rejestracyjne. W sumie można by było założyć osobny temat gdzie osoby mogłyby się wypowiadać o spędzaniu tka urlopu.
Mam nadzieje ,że nie zdenerwują moje pytania V70 to jedno z niewielu samochodów , w których się zakochałem powiedz mnie jak z komfortem z spaniem. Cos więcej o tym Volvie macie może automatyczna skrzynię ,4x4 , diesla? Benzynę? Pytam bo tka jak pisze bardzo mnie to auto chodzi po głowie an równi z C5 ew. Mercedesem Okularem. Druga sprawa coś więcej o tych zasłonkach montujesz je od wewnątrz czy od zewnątrz? Ja myślałem o przyciemnieniu tylnych szyb .
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 08.10.2014 23:24

Kolejna Grecja - super będę zaglądać .
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.10.2014 15:43

-Katka- napisał(a): będę zaglądać


Fajnie. :D

Aglaia napisał(a): więc powiedzieć, że junior przeszedł turystyczny chrzest bojowy i pewnie w przyszłym roku poszalejemy bardziej.


Pamiętając Wasze poprzednie wojaże, nie wątpię że tak będzie 8) . Junior przecież ma w genach zamiłowanie do podróżowania :D !

Co do kreteńskich 1300 km… My 4 lata temu przejechaliśmy :roll: ciut mniej. Ponieważ za rok na 80% będzie powtórnie Kreta, to chętnie zagłębiłabym się w lekturę relacji z Waszej tegorocznej podróży :) , aby sobie co nieco odświeżyć, a zapewne także poznać inne ciekawe miejsca warte zobaczenia :) .


janusz.w. napisał(a): Myślę nad jakimiś zmianami, a jak nic nie wymyślę to może być kiepsko


Wierzę w Twoje dobre pomysły :) i cierpliwie czekam!

janusz.w. napisał(a): 'dla mnie bomba'


To jesteśmy zgodni. :D

Roland90 napisał(a):
Zawsze sądziłem ,że na tym forum strasznie tępi się ludzi jeżdżących na dziko i jest to tutaj temat tabu. Ale im bardziej ,,wgryzam się" w to forum tym bardziej dochodzę do wniosku ,że nie jestem sam w moich planach.


Fakt, są tu liczni przeciwnicy noclegów na dziko, w pewnym sensie nawet ich rozumiem :wink: . Czasem zresztą też wybieram spanie „grzecznie na apartamentach”, szczególnie odwiedzając Chorwację - chociaż w ubiegłym roku na Iżu pierwszą noc przespaliśmy w aucie :) .
Pomimo tego, że nasz sposób podróżowania nie wszystkim się podoba, osobiście z tego powodu nie zostałam na Cropli potępiona, chociaż w przynajmniej dwóch moich relacjach takie noclegi przeważały :) . Co najwyżej „przeciwnicy” ignorują moje opowieści…
Wbrew powszechnemu mniemaniu tych, co nigdy na dziko nie spali, nie ma większego problemu z zachowaniem czystości własnej oraz :roll: okolicy. Bo raczej o to ostatnie głównie się marwią, a nie o ewentualne mandaty dla nas?

Roland90 napisał(a): jak z komfortem ze spaniem


Pełen komfort :D ! V70 po złożeniu tylnych siedzeń dale naprawdę dużą, płaską przestrzeń na podróżne łóżko. Śpi się wygodnie, nawet z moimi problemami z kręgosłupem. W domu czasem budzę się z bólem w krzyżach, w naszym aucie nigdy mi się to jeszcze nie przytrafiło.
Z tego powodu, nie łatwo zdecydować nam się na zmianę auta, chociaż minusy są, na Milosie czasem nam one doskwierały. Nie ma 4*4, a niskie zawieszenie wykluczało dotarcie do wielu miejsc, w których chciałam być.
Oprócz wygodnej „sypialni”, plusem jest jeszcze niezbyt duże, jak na dość spore przecież auto, zużycie paliwka. Mamy diesla, średnie spalanie na całej trasie wyniosło chyba około 5,7l, na samym Milosie nieco więcej – niecałe 8.

Roland90 napisał(a): coś więcej o tych zasłonkach montujesz je od wewnątrz czy od zewnątrz ? Ja myślałem o przyciemnieniu tylnych szyb


Przyciemniane tylne szyby to faktycznie super rozwiązanie (miało tak Vito, które nam niestety kilka lat temu ukradli), ale :roll: samodzielne wykonanie nie udało nam się – wraz z folią, na szybie było mnóstwo bąbli. Zapewne :mrgreen: zabraliśmy się do dzieła nieumiejętnie, ale na kolejne eksperymenty czasu nie było, dzień wyruszania w trasę był tuż tuż.
Przyciemnianie szyb w serwisie to (jak dla nas) trochę za duży wydatek, zwłaszcza w starym aucie, które być może (mimo jego plusów) jednak za jakiś czas wymienimy…
Własnoręcznie wykonane mobilne zasłonki to koszt niewielki :) , na dokładkę dość szybko pojawia się pożądany efekt. Najpierw zrobiliśmy sobie papierowe szablony, żeby rozmiar był idealny dla każdej szyby. Potem wg szablonu wycięliśmy właściwy kształt na sreberkach (takich do zasłaniania przedniej szyby) i obszyliśmy tasiemką. Następnie nabiliśmy metalowe oczka (takie jak na plandekach) i zainstalowaliśmy w nich akwariowe przyssawki, za pomocą których szybko przykleja się zasłonki od wewnątrz do bocznych szyb.
W zależności od potrzeb, zakładamy wszystkie zasłonki, lub tylko niektóre.
Na Milosie sprawdziły się idealnie :) , nie tylko dla zwiększenia intymności podczas noclegu, ale także jako osłona przed słońcem podczas postojów w ciągu dnia.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 09.10.2014 15:50

dangol napisał(a):... szyby ...


A ja jeszcze jestem ciekaw, czy śpicie z zamkniętymi oknami, czy też macie uchylone. A jeśli uchylone to czy komary wam nie dokuczają.

pzdr :wink:

A folię samoprzylepną i okno trzeba spryskać rozpylaczem (woda +Ludwik), nałożyć folię i ewentualne bąble "powyduszać". 8O
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 09.10.2014 15:57

Na trasach tranzytowych mamy uchylone tylne szybki albo szyberdach, w Grecji natomiast ZAWSZE śpimy z otwartą klapą, czasem tylko zawieszamy "w przejściu" kapielowy ręcznik. W zamkniętym aucie chyba byśmy się udusili, na Milosie nawet w wichurę klapa była otwarta!
A co do komarów... Jak sobie z nimi radzimy :wink: , będzie w jednym z kolejnych odcinków. Na Miosie nasz nowy patent nie był przydatny, bo komary wiatrzyska nie lubiły :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Milos u schyłku sezonu 2014 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone