Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mijamy Wiedeń czy jedziemy obwodnicą - jak uważacie?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
TomaszFa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 04.05.2005
Mijamy Wiedeń czy jedziemy obwodnicą - jak uważacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomaszFa » 26.06.2005 21:47

Od trzech lat jeździłem na wakacje do Lido Jesolo k. Wenecji z okolic Bielska - Białej. Za najlepsza trasę uznałem drogę - Bratyslawa - Vien - Graz - itd.
W tym roku jade do Podgory k. Makarsiej (wyjazd 30. 06 16.00). W postach spotkałem się z propozycja trasy która omija Vien. Mam pytanie czy taki objazd ma sens, ja będe w okolicach Wiednia około 22.00 . Czy warto się tłuc drogami lokalnymi, czy lepiej jechać sprawdzona droga przez obwodnicę Wiednia. Pozdrawiam Tomek. :lol:
archie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 19.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) archie » 26.06.2005 22:29

Nad północny adriatyk (WŁochy) jeździłem chyba ze 100 raz i nie znam innej drogi (najbardziej optymalnej) poza Wiedniem
Pozdro
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 27.06.2005 09:26

Wiele zależy od przyzwyczajeń.
Ja jadąc do HR poprostu jadę przez Wiedeń. Nigdy nie miałam problemów z przejazdem choć ruch jest spory nawet późnym wieczorem, droga jest prosta, dobrze oznakowana. Jadę zawsze od strony Znojmo lub Mikulova.
archie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 19.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) archie » 27.06.2005 09:30

ally napisał(a):Wiele zależy od przyzwyczajeń.
Ja jadąc do HR poprostu jadę przez Wiedeń. Nigdy nie miałam problemów z przejazdem choć ruch jest spory nawet późnym wieczorem, droga jest prosta, dobrze oznakowana. Jadę zawsze od strony Znojmo lub Mikulova.


Jadąc no Znojmo wjeżdżasz sie na płatną autostradę???
frome
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 09.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) frome » 27.06.2005 12:10

Witam, z Bielska nie ma lepszej drogi niż na Cieszyn, Brno, Mikulov. Niestety potrzebna jest czeska winieta (odcinek od Lipnika n. Becvou do Pohorelic) na 15 dni za 200 CZK, kupno na stacji benzynowej lub na poczcie w Czechach. A przejazd przez Wiedeń od strony Mikulova jest prosty...... na jednym skrzyżowaniu skręcisz wprawo, po ok. kilometrze jeszcze raz trochę wprawo no i potem po ok. 3 km wprawo na górę nad Dunaj i to tyle. Droga na GRAZ jest bardzo dobrze oznakowana, tylko trzeba omijać Wiedeń rano ok. 7 i po południu ok. 16.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 27.06.2005 12:19

Ostatnimi czasy wybierałam opcję przez Mikulov .... a o jakiej płatnej autostradzie mówisz.
Jadąc przez Mikulov tak jak mówi Frome droga jest prosta i dobrze oznakowana.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 27.06.2005 12:49

TomaszFa napisał(a):Od trzech lat jeździłem na wakacje do Lido Jesolo k. Wenecji z okolic Bielska - Białej. Za najlepsza trasę uznałem drogę - Bratyslawa - Vien - Graz - itd.
W tym roku jade do Podgory k. Makarsiej (wyjazd 30. 06 16.00). W postach spotkałem się z propozycja trasy która omija Vien. Mam pytanie czy taki objazd ma sens, ja będe w okolicach Wiednia około 22.00 . Czy warto się tłuc drogami lokalnymi, czy lepiej jechać sprawdzona droga przez obwodnicę Wiednia. Pozdrawiam Tomek. :lol:


Ma sens, gdyż w Wiedniu zawsze jest większe natężenie ruchu, a do tego są też ograniczenia prędkości. Dodatkowo omijając Wiedeń lokalną drogą "tłuczesz" się tylko ok. 50 km, dalej, od Eisenstadt, jest już droga szybkiego ruchu. Ogólnie trasa jest krótsza, a wieczorem prawie pusto.
Pzdr
archie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 19.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) archie » 27.06.2005 14:03

frome napisał(a):Witam, z Bielska nie ma lepszej drogi niż na Cieszyn, Brno, Mikulov. Niestety potrzebna jest czeska winieta (odcinek od Lipnika n. Becvou do Pohorelic) na 15 dni za 200 CZK, kupno na stacji benzynowej lub na poczcie w Czechach. A przejazd przez Wiedeń od strony Mikulova jest prosty...... na jednym skrzyżowaniu skręcisz wprawo, po ok. kilometrze jeszcze raz trochę wprawo no i potem po ok. 3 km wprawo na górę nad Dunaj i to tyle. Droga na GRAZ jest bardzo dobrze oznakowana, tylko trzeba omijać Wiedeń rano ok. 7 i po południu ok. 16.


I właśnie o to mi chodziło.
Wielkie dzięki Frome i Ally
pozdr
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 27.06.2005 19:32

O tej porze to już nie ma żadnych wątpliwości:przez Wiedeń.
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 27.06.2005 22:40

M. napisał(a):O tej porze to już nie ma żadnych wątpliwości:przez Wiedeń.

Generalnie może i bym się zgodził ale we Wiedniu trwa przebudowa - oznaczenie przejazdu na Graz jest fatalne !!! Straciłem blisko godzinę kierując się standardowymi znakami - trafiłem prosto do centrum mimo że był to mój czwarty przejazd tą trasą...

Pzdr
Tomek
szunaj11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) szunaj11 » 28.06.2005 09:58

Tomek napisał(a):Generalnie może i bym się zgodził ale we Wiedniu trwa przebudowa - oznaczenie przejazdu na Graz jest fatalne !!! Straciłem blisko godzinę kierując się standardowymi znakami - trafiłem prosto do centrum mimo że był to mój czwarty przejazd tą trasą...

Pzdr
Tomek


W Wiedniu trwa obecnie przebudowa ( z kierunku Brno) wjazdu na droge szybkiego ruchu "A22" , na tym odcinku zostały zdemontowane standartowe niebieskie znaki kierunku a na ich miejsce pojawiły sie znaki koloru żółtego choć mniejsze napewno czytelne przy zachowaniu rozsądnej predkosci na tym placu budowy.
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 28.06.2005 11:21

TomaszFa napisał(a):Od trzech lat jeździłem na wakacje do Lido Jesolo k. Wenecji z okolic Bielska - Białej. Za najlepsza trasę uznałem drogę - Bratyslawa - Vien - Graz - itd.
W tym roku jade do Podgory k. Makarsiej (wyjazd 30. 06 16.00). W postach spotkałem się z propozycja trasy która omija Vien. Mam pytanie czy taki objazd ma sens, ja będe w okolicach Wiednia około 22.00 . Czy warto się tłuc drogami lokalnymi, czy lepiej jechać sprawdzona droga przez obwodnicę Wiednia. Pozdrawiam Tomek. :lol:

Lepiej przenocować np. na kempingu w Bratysławie i rano ruszyć obwodnicą. Droga jest naprawdę dobra ja tak jeżdżę przez Eisenstadt i Wiener Neustadt. Pozdrawiam :!:
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 28.06.2005 11:22

TomaszFa napisał(a):Od trzech lat jeździłem na wakacje do Lido Jesolo k. Wenecji z okolic Bielska - Białej. Za najlepsza trasę uznałem drogę - Bratyslawa - Vien - Graz - itd.
W tym roku jade do Podgory k. Makarsiej (wyjazd 30. 06 16.00). W postach spotkałem się z propozycja trasy która omija Vien. Mam pytanie czy taki objazd ma sens, ja będe w okolicach Wiednia około 22.00 . Czy warto się tłuc drogami lokalnymi, czy lepiej jechać sprawdzona droga przez obwodnicę Wiednia. Pozdrawiam Tomek. :lol:

Lepiej przenocować np. na kempingu w Bratysławie i rano ruszyć obwodnicą. Droga jest naprawdę dobra ja tak jeżdżę przez Eisenstadt i Wiener Neustadt. Pozdrawiam :!:
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 28.06.2005 11:25

Krystek ma 100% racji, jedź objazem, nie przez Wiedeń :!:
Jacek Grocvhowalski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 07.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek Grocvhowalski » 28.06.2005 11:26

Krystek ma 100% racji, jedź objazem, nie przez Wiedeń :!:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mijamy Wiedeń czy jedziemy obwodnicą - jak uważacie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone