Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mijamy Wiedeń czy jedziemy obwodnicą - jak uważacie?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 28.06.2005 13:34

szunaj11 napisał(a):W Wiedniu trwa obecnie przebudowa ( z kierunku Brno) wjazdu na droge szybkiego ruchu "A22" , na tym odcinku zostały zdemontowane standartowe niebieskie znaki kierunku a na ich miejsce pojawiły sie znaki koloru żółtego choć mniejsze napewno czytelne przy zachowaniu rozsądnej predkosci na tym placu budowy.


Jeśli się o tym wie to można szukać żółtych tabliczek...

Co do rozsądnej prędkości na placu budowy to jechaliśmy w sznurku aut z prędkościami rzędu 60-80 km/h.

Pzdr
Tomek
miro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 28.06.2005 13:52

Jacek Grocvhowalski napisał(a):Krystek ma 100% racji, jedź objazem, nie przez Wiedeń :!:
Dobre....100% racji...Jak chcesz to jedz przez te wszystkie wiochy,a o 22 i tak najlepszym rozwiazaniem jest jazda przez Wieden. Oznakowanie tez jest b.dobre,trzeba tylko jechac zgodnie z przepisami i nie sposob zabladzic. Jechalem tak dwa razy w tym roku,do Cro bylem w wiedniu o 24,z powrotem o 23 i zero problemow!!!
mertinq
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 28.06.2005
A może ominąć Wiedeń

Nieprzeczytany postnapisał(a) mertinq » 28.06.2005 18:44

Hej,

Ja mogę polecić trasę: Zwardoń - Bratysława - i tutaj kierujemy się przez śliczne austriackie miejscowości(superrrrr) omijając Wiedeń i zaoszczędzając przynajmniej 2 godziny, a wię do rzeczy: Zaraz za granicą skręcamy na Kittsee - Gattendorf - Eisenstadt(gdzie wskakujemy na autostradę) -Winer-Neustadt, dlaej juz n ormalnie - Grac - Maribor - Zagrzeb.


Przez Węgry w sezonie są straszne korki i ichnia autostrade caly czas naprawiaja- do bani.

Na mojej trasie(w Austrii nigdy nie bylo ciasno:)



Pozdrawiam,

mertinq
newoytek
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) newoytek » 28.06.2005 22:15

Dziś wróciłem z Cro.W tamtą stronę jechałem przez Wieden ze Znojma i nawet nie wiedziałem kiedy miasto miałem juz za sobą,dzis jechałem na Mikulow i też nie było problemów.W tamtą stronę Wiedeń robiłem ok.23-ej z powrotem ok.12-ej.
TomaszFa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) TomaszFa » 29.06.2005 06:39

Dzięki za rady, jadę w czwartek popołudniu, trasę jeszcze sobie przemyślę. :D
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 06.07.2005 22:17

Jacek Grocvhowalski napisał(a):
TomaszFa napisał(a):Od trzech lat jeździłem na wakacje do Lido Jesolo k. Wenecji z okolic Bielska - Białej. Za najlepsza trasę uznałem drogę - Bratyslawa - Vien - Graz - itd.
W tym roku jade do Podgory k. Makarsiej (wyjazd 30. 06 16.00). W postach spotkałem się z propozycja trasy która omija Vien. Mam pytanie czy taki objazd ma sens, ja będe w okolicach Wiednia około 22.00 . Czy warto się tłuc drogami lokalnymi, czy lepiej jechać sprawdzona droga przez obwodnicę Wiednia. Pozdrawiam Tomek. :lol:

Lepiej przenocować np. na kempingu w Bratysławie i rano ruszyć obwodnicą. Droga jest naprawdę dobra ja tak jeżdżę przez Eisenstadt i Wiener Neustadt. Pozdrawiam :!:

Zastanawiam się przez które przejście jechać Petrzalka-Berg czy Jarovce-Kittsee chodzi mi o dojazd do granicy, który bardziej bezproblemowy, za granicą kierunek Gattendorf dalej jw.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 06.07.2005 22:27

Alek70 napisał(a):Zastanawiam się przez które przejście jechać Petrzalka-Berg czy Jarovce-Kittsee chodzi mi o dojazd do granicy, który bardziej bezproblemowy, za granicą kierunek Gattendorf dalej jw.

Jarovce-Kittsee jest przy trasie D2, dojazd bez problemów. Przez Bratysławę trzeba jechać na Wiedeń-Gyor.
Pzdr
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 06.07.2005 22:50

Czyli Jarovce, a dojazd rozumiem że taki:w Bratysławie kieruję się na Wiedeń, potem(gdzieś na forum czytałem)że jest rozjazd na wiedeń i Budapeszt - trzeba kierować się na Budapeszt, później kawałek dalej będzie zjazd na Kitsee.Tak?
Jeśli coś nie tak proszę o sprostowanie.Pozdrówka
szunaj11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) szunaj11 » 07.07.2005 10:24

Alek70 napisał(a):Czyli Jarovce, a dojazd rozumiem że taki:w Bratysławie kieruję się na Wiedeń, potem(gdzieś na forum czytałem)że jest rozjazd na wiedeń i Budapeszt - trzeba kierować się na Budapeszt, później kawałek dalej będzie zjazd na Kitsee.Tak?
Jeśli coś nie tak proszę o sprostowanie.Pozdrówka

W Bratyslavie zapomnij o jakimś Budapeszcie
Jezeli przekraczasz granice w Jarovcach
Obrazek
to za granica kierujesz sie na Eisenstadt
Obrazek
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 07.07.2005 15:10

I wszystko jasne-WIELKIE DZIĘKI! :papa:
arten
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 08.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) arten » 07.07.2005 15:47

No niezupełnie wszystko jasne...Jak trafić akurat na TO przejście Jarowce.Bo jak dobrze zrozumiałem w Bratysławie i najblizszej okolicy są 2 przejścia
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 07.07.2005 17:19

Przecież kilka postów wyżej napisałem:"Jarovce-Kittsee jest przy trasie D2, dojazd bez problemów. Przez Bratysławę trzeba jechać na Wiedeń-Gyor. " I dołoże jeszcze mapkę.
Pzdr
arten
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 08.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) arten » 07.07.2005 17:29

Fajna mapka...Z niej wynika niezbicie że należy w Bratysławie kierować się na Budapeszt i z tej trasy w prawo na przejscie Jarowce a nie jak pewnie drogowskazy w Bratysławie pokazują kierunek Wiedeń bo wtedy wylądujesz na przejściu Petrzalka-Berg
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 07.07.2005 22:48

No No "szunaj11" jestem pełny uznania to jest informacja teraz to już nie zabłądzę :lol:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mijamy Wiedeń czy jedziemy obwodnicą - jak uważacie? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone