Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Między morzem, a górami, czyli Passatem przez Europę ;)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.09.2013 22:54

blackmore2k3 napisał(a):Nam dzisiaj nic innego jak udać się na ferratę Strobel, znajdującą się w grupie Pomagagnon.

Też ją zostawiałem na jakieś wolne pół dnia. Aż przyszły na tyle zimowe warunki, że zrobiłem dwie półdniówki w któryś dzień. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
blackmore2k3
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackmore2k3 » 30.09.2013 22:58

Ruszamy dalej. Las już za Nami, ale zieleni tutaj nie brakuje...

Obrazek

W miarę szybko zwiększamy wysokość. Po drodze mijamy kilkuosobową grupę, która zmierza w tym samym kierunku. Ściana przy której zaczyna się ferrata jest już co raz bliżej...

Obrazek

Obrazek

Tutaj mamy kolejny troszkę wymuszony postój. Szymon, chyba z tego zmęczenia zahaczył sobie lekko głową o skałę, ale na szczęście na guzie się skończyło :D

Obrazek

Obrazek

I jesteśmy już pod główną ścianą. Tak się prezentuje z bliska. Podejście z parkingu długo Nam tutaj nie zajęło...

Obrazek

Zakładamy sprzęt i Kamil robi Nam śmieszne zdjęcie. Miałem go co prawda nie wrzucać, bo się wszyscy ze mnie śmiali, ale z uwagi na to, że mam dzisiaj dobry humor, to proszę bardzo. Pośmiejcie się i Wy, żeby się Wam lepiej spało :lol:

Obrazek
blackmore2k3
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackmore2k3 » 30.09.2013 23:03

plavac napisał(a):To w tym wieku też się męczy ... ? :wink:
Już zapomniałem, jak to było 8)


Jak widać na załączonym zdjęciu, najwyraźniej tak :lol:

Franz napisał(a):Też ją zostawiałem na jakieś wolne pół dnia. Aż przyszły na tyle zimowe warunki, że zrobiłem dwie półdniówki w któryś dzień. :)


Można i tak :)
blackmore2k3
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackmore2k3 » 02.10.2013 00:08

Sprzęt założony, zaczynamy wspinaczkę. Chociaż początek jedynie lekko postraszył, bowiem już po chwili żelazna lina się kończy i trasa biegnie bez ubezpieczeń...

Obrazek

Od samego początku zaczynają się już całkiem ładne widoki. Rzeka która widać w oddali, będzie Naszym końcowym celem. Wszak kiedyś trzeba się wykąpać :lol:

Obrazek

Podchodzimy kawałeczek i ponownie zaczynają się ubezpieczenia i prawie pionowa wspinaczka...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A wrzucę jeszcze 3 uśmieszki ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak króciutko dzisiaj, ale ciężko z czasem ostatnio. Ale przecież się nie spieszy 8)
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 02.10.2013 01:25

Pewniej, że wrzucaj uśmieszki. Dawno nie było ( lub ja nie czytałem :oops: ) tak pogodnej relacji :)
Koledzy łapali jakiś wielki skalny telewizor czy gwiazdę telenowel południowoamerykańskich grającą akurat w jakiejś reklamie ? :wink: Zdjęcie wyreżyserowane wyśmienicie 8)

Co do czasu to chyba każdy Cię tu rozumie. Tym większe chapeau bas za ciągnięcie relacji .

Na trzecim zdjęciu poprzedniego postu widać Col Rosa. Zawarłem z nim bliższą znajomość :) Ale jeszcze trochę wody upłynie, zanim o tym opowiem.

pozdrawiam, dobrej nocy :)
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 02.10.2013 10:20

blackmore2k3 napisał(a):
Tak króciutko dzisiaj, ale ciężko z czasem ostatnio. Ale przecież się nie spieszy 8)

... ale za to z uśmiechem.
Oczywiście, że się nie spieszy.
Widoki z szlaku ekstra, no i przecież coraz bardziej w pionie, to trzeba uważać. :wink: 8)

pozdrawiam.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 02.10.2013 10:31

ale już bez przesady z tym się nie spieszy 8) bo następny odcinek będzie na Boże Narodzenie ;)
mi np. się spieszy 8) , choć wiadomo troszkę poczekam :mrgreen:
uwielbiam takie relacje :roll:
:papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10903
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.10.2013 11:52

plavac napisał(a): Zdjęcie wyreżyserowane wyśmienicie 8)


te z boiskiem świetne, oddając moc i przestrzeń
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.10.2013 13:46

plavac napisał(a):Na trzecim zdjęciu poprzedniego postu widać Col Rosa. Zawarłem z nim bliższą znajomość :)

Zanim polazłem opisywaną ferratą, Col Rosa było u mnie w tamten dzień na pierwsze śniadanie. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
blackmore2k3
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackmore2k3 » 02.10.2013 20:32

plavac napisał(a):Pewniej, że wrzucaj uśmieszki. Dawno nie było ( lub ja nie czytałem :oops: ) tak pogodnej relacji :)


Właśnie w tym rzecz, żeby się czymś wyróżniała. Żeby od razu nie ulotniła się z pamięci. Może te uśmiechy choć trochę w tym pomogą hehe 8)

plavac napisał(a):Koledzy łapali jakiś wielki skalny telewizor czy gwiazdę telenowel południowoamerykańskich grającą akurat w jakiejś reklamie ? :wink: Zdjęcie wyreżyserowane wyśmienicie 8)


Myślę, że po prostu starali się czerpać radość z tego ostatniego dnia Dolomitowej wspinaczki, co doskonale udało im się pokazać :)
Też mi się podobają te zdjęcia, dlatego również je tutaj umieszczam. Tak, żeby było jakieś urozmaicenie.

plavac napisał(a):Co do czasu to chyba każdy Cię tu rozumie. Tym większe chapeau bas za ciągnięcie relacji .


Staram się jak mogę. Ale jeszcze sporo czasu upłynie zanim ukończę tą relację.
A już myślę o tym, żeby później założyć kolejny wątek i opisać jeszcze jedną wycieczkę. Ale zobaczymy co z tych planów wyjdzie. Może przez zimę tego czasu będzie troszkę więcej i się uda.

plavac napisał(a):Na trzecim zdjęciu poprzedniego postu widać Col Rosa. Zawarłem z nim bliższą znajomość :) Ale jeszcze trochę wody upłynie, zanim o tym opowiem.


Już z daleka ładnie się ten szczyt prezentuje, więc tym bardziej chętnie zobaczę go z bliska. Mam nadzieję, że w końcu uda Ci się znaleźć choć trochę czasu i zaczniesz prowadzenie relacji z Waszych górskich wojaży.

mariusz-w napisał(a): Widoki z szlaku ekstra, no i przecież coraz bardziej w pionie, to trzeba uważać. :wink: 8)


Oczywiście, że tak. Bezpieczeństwo to podstawa 8)

ita napisał(a):ale już bez przesady z tym się nie spieszy 8) bo następny odcinek będzie na Boże Narodzenie ;)
mi np. się spieszy 8) , choć wiadomo troszkę poczekam :mrgreen:
uwielbiam takie relacje :roll:
:papa:


Nie nie. Myślę, że aż tak źle nie będzie. Prawie każdego wieczoru staram się tutaj coś wrzucić, także spokojnie 8)

te kiero napisał(a):
te z boiskiem świetne, oddając moc i przestrzeń


Też mi się wyjątkowo podoba to zdjęcie :)

Franz napisał(a):Zanim polazłem opisywaną ferratą, Col Rosa było u mnie w tamten dzień na pierwsze śniadanie. :)


Czyli to był właśnie ten dzień, w którym dwie "półdniówki" udało się pokonać 8)

Pozdrawiam,
Paweł.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 02.10.2013 22:59

blackmore2k3 napisał(a):
Franz napisał(a):Zanim polazłem opisywaną ferratą, Col Rosa było u mnie w tamten dzień na pierwsze śniadanie. :)


Czyli to był właśnie ten dzień, w którym dwie "półdniówki" udało się pokonać 8)


Wojtkowi ferraty jedzą z ręki ... czy on je je przez cały dzień ? :wink: 8)

Pozdrawiam

P.S.
Jak nic nie pokrzyżuje planów, zacznę dolomitową opowieść za 2 tygodnie...
blackmore2k3
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackmore2k3 » 03.10.2013 18:04

plavac napisał(a):Wojtkowi ferraty jedzą z ręki ... czy on je je przez cały dzień ? :wink: 8)


Myślę, że sam zainteresowany najlepiej będzie wiedział 8)

plavac napisał(a):Jak nic nie pokrzyżuje planów, zacznę dolomitową opowieść za 2 tygodnie...


To trzymam w takim razie za to kciuki. Jednego stałego czytelnika już masz 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.10.2013 18:12

blackmore2k3 napisał(a):Myślę, że sam zainteresowany najlepiej będzie wiedział 8)

Konsumpcja obopólna. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
blackmore2k3
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 04.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blackmore2k3 » 03.10.2013 20:21

Chwilka na odsapnięcie. Kamil zastanawia się jak włączyć aparat :P :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Idziemy dalej, wąską ścieżka. Przez całą trasę, towarzyszy Nam w zasadzie dużo zieleni...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz troszkę wspinaczki w górę...

Obrazek

Obrazek

Komuś czekolady ? Łukasz z chęcią z każdym się podzieli 8)

Obrazek

Co chwilę na trasie pojawiają się odcinki, na których nie ma ubezpieczeń. Oczywiście nie są trudne, ale na tej ferracie właśnie taka przeplatanka występuje...

Obrazek

Obrazek

Po chwili wychodzimy na taki bardzo ładny punkt widokowy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spoglądam w dół. Ładna przepaść jest w tym miejscu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To miejsce jest oczywiście tak piękne, że nie obejdzie się bez pamiątkowych zdjęć :)

Obrazek

Obrazek

Kamil i jego akrobacje 8)

Obrazek

Akurat w tym miejscu odpoczynek zrobiła sobie dwójka turystów(chłopak z dziewczyną), którzy również zmierzali w kierunku szczytu. Korzystając z okazji, poprosiliśmy ich o zrobienie Naszego jedynego wspólnego zdjęcia. Panie i Panowie, przed Wami złota piątka w komplecie i w całej okazałości :D

Obrazek

Pozdrawiam,
Paweł.
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 03.10.2013 22:07

Złota piątka robi wrażenie :) Niezbędni sobie jak pięć palców u jednej ręki - tylko kciuk trochę zsiniał, pewnie się gdzieś uderzył, biedaczek :wink:
W ogóle to bardzo klasycznie wyglądacie - tężyzna olimpijska, jak na rzeźbach greckich. Tylko Grupa Laookona jakaś nie tego - cała w uśmiechach. Po czekoladzie pewnie ...

A tło do zdjęcia przepiękne. Mieliście słabość do Laston di Formi :)
Pozdrawiam 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Między morzem, a górami, czyli Passatem przez Europę ;) - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone