Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miał być Rzym - był spontan - październik 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2013 00:11

Anai napisał(a):Pamiętasz może nazwę knajpki?

Obrazek...Bistro Francesca :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2013 10:48

zebik napisał(a):Choćby tu trza było zamieszkać piękny hotel no i pod Ciebie robiony bo z basenem. :D :D


Bor wcale nie jest zły jak na październik...pokoje czysta, śniadanie wypas, internet śmiga - po co więcej ?
Tamaris widziałem ale za dużo wołali....
Do Zvonimira w Baśce i tak polotu nie ma... :D
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 05.02.2013 16:18

Fajna wyprawa gdzie oczy poniosą. Lubię takie wyjazdy. :D Jakbyś planował Wenecję to byś wiedział, że ten parking tyle kosztuje. Jedna stawka tylko na dobę. :twisted: Do Wenecji można na parking samochodem, lub przypłynąć stateczkiem lub dojechać autobusem z kempingu, można też pociągiem lub samolotem. Obsługa w knajpach czasami nie wie jakie są jej obowiązki. :twisted:
Ostatnio edytowano 05.02.2013 17:30 przez LRobert, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2013 16:50

LRobert napisał(a):Jakbyś planował Wenecję to byś wiedział, że ten parking tyle kosztuje. Jedna stawka tylko na dobę

Gdybym planował to nic nie zaskoczyłoby mnie...pojechaliśmy na spontana a jedyne co mieliśmy to plan...Rzymu :twisted: :oczko_usmiech:
Ale nie żałuję bo przeżycia bezcenne...jak do tej pory takie spontany miały miejsce tylko w Polsce...od października 2012 jest fanem spontanów europejskich :D
A ciągnie mnie...tylko skąd pieniędzy tyle nabrać ? :evil:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.02.2013 17:43

alessandro1977 napisał(a):Gdybym planował to nic nie zaskoczyłoby mnie...pojechaliśmy na spontana a jedyne co mieliśmy to plan...Rzymu :twisted: :oczko_usmiech:
Ale nie żałuję bo przeżycia bezcenne...jak do tej pory takie spontany miały miejsce tylko w Polsce...od października 2012 jest fanem spontanów europejskich :D

Oh yes, spontan to jest to ... na co mnie nie stać. :( Ale zazdroszczę tym, którzy potrafią zaszaleć. :)
alessandro1977 napisał(a):A ciągnie mnie...tylko skąd pieniędzy tyle nabrać ? :evil:

Ja chyba to tego klubu wstąpię.
Podają takie sposoby, że mógłbym zrealizować swoją podróż marzeń. 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2013 19:47

walp napisał(a):Podają takie sposoby, że mógłbym zrealizować swoją podróż marzeń. 8O

Ja już wstąpiłem...raz - po kilku latach wrzucania było 5 800 zł 8O
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 05.02.2013 23:33

alessandro1977 napisał(a):
Anai napisał(a):Pamiętasz może nazwę knajpki?

Obrazek...Bistro Francesca :D

A weź mi jeszcze powiedz jeśli możesz, ona była może taka bardziej jakby włoska?
Bo coś mi chodzi po głowie, że chyba wiem która to, ale stuprocentowej pewności nie mam... :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2013 00:01

A wiesz, że nie wiem...poszliśmy tam bo najwięcej ludzi tam było więc należało przypuszczać, że mają dobre i świeże potrawy...może w sezonie tym nie zawracałbym sobie głowy ale w październiku zawsze na to patrzę gdziekolwiek jestem - jedzenie było pyszne...nie tylko jedzenie :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2013 21:15

Przedostatni dzień podczas tego urlopu wita nas tak….
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Po śniadaniu ruszamy na poranny spacer….musieliśmy trochę się ubrać bo wiało jak diabli…omal łbów nie powykręcało….Obrazek
Obrazek
Spotykamy germana z miłym pieskiem, który zaczął po nas skakać…Obrazek
German wydziera mi apart z reki i mówi:
- potrzymajcie mojego psa a ja Wam zrobię zdjęcie…
- a dobra, jak Pan chce…
Swoja drogą miły człowiek ale szalony jak jego piesek…dawno nie widziałem tak wyluzowanego i uśmiechniętego germana….Obrazek
Obrazek

Wczoraj zauważyliśmy bardzo ciekawą plażę nudystów…to plaża przy campingu na którym znajdowało się jeszcze kilka kamperów….
Postanowiliśmy, że jeżeli jutro ( czyli dzisiaj ) będzie znowu taka piękna pogoda to idziemy sobie poleżeć na tych leżaczkach….
Obrazek
Mimo, że wiało to pogoda była przepiękna więc swój zamiar zamierzaliśmy zrealizować….poszliśmy więc na tą plażę....
Obrazek
.... na której nie było ani żywego ducha i sobie tak leżeliśmy….było tak błogo, że przysnęliśmy…nawet nie zauważyliśmy, że niedaleko nas jakaś parka na waleta się wygrzewała…Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdyby to było w sezonie to by nas w tych ciuchach pogonili Obrazek
Trochę głód zaczął cisnąć więc zrozumiałem, że trochę tam jednak leżeliśmy….czułem dziwne pieczenie na ryjku bo niczym się nie smarowałem a wiem przecież jakie słońce potrafi być zdradliweObrazek
Dopiero w pokoju zauważyłem w lustrze, że trochę mnie przysmaliło ale póki to nastąpiło – poszliśmy na obiad :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 07.02.2013 21:30 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 07.02.2013 21:25

Wkleił byś jakiś paragon z tej Baśki. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2013 21:31

anakin napisał(a):Wkleił byś jakiś paragon z tej Baśki. :D

Miałem tylko fakturę z hotelu :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2013 21:47

Na obiad - oczywiście, am gdzie wczoraj bo Pani tak ochoczo zachęcała Obrazek
Tym razem piwa nie braliśmy bo Pani zaraz przyleciała znowu ze szklaneczkami – dla mnie rakija a dla żony fioletowe ( tym razem ) coś Obrazek
Naturalnie smakowało więc Pani ponownie przyniosła Obrazek
Trzeciego już nie chciałem Obrazek więc zona tylko wypiła to fioletowe "coś" a ja zamówiłem piwo, które znowu okazało się gratis Obrazek
To ja zdziwiony pytam Panią dlaczego piwo gratis – nie, żeby mi się to nie podobało :oczko_usmiech: ale….tak z czystej ciekawości Obrazek
Pani powiedziała, że szef zadecydował, że do godziny 17.00 jak ktoś zamawia jedzenie – piwo ma gratis….
No dobrze, a ta rakija ? A to kolorowe "coś" 8-O
A…to na zachętę co by Państwo mile nas wspominali i ponownie przyszli Obrazek
Zdziwiło nas to trochę bo restauracja leżąca w ciekawym miejscu, w sezonie pewnie tłumy tutaj przechodzą a jednak mimo niewątpliwego zarobku tak dbają o klientów Obrazek
Przypuszczam, że w sezonie tak kolorowo zapewne nie ma ale w październiku…miły gest i szkoda, że nie wszędzie potrafią tak o klienta zadbać Obrazek
Napiwek oczywiście zostawiłem bo zawsze go zostawiam….jedynym miejscem w którym nie zostawiłem napiwku była restauracja w Krk….musiałbym chyba na głowę upaść aby tam zostawić cokolwiek Obrazek

Następnego dnia musieliśmy wracać Obrazek
To jest środa – pakujemy manatki i schodzimy na śniadanie….po śniadaniu żegnamy się, dziękujemy za sympatyczną obsługę i wyjeżdżamy Obrazek
W Krk zatrzymujemy się w markecie aby kupić wina do domu….biorę siedem butelek ale okazuje się, że jeszcze trochę chorwackich miedziaków mi zostało…wchodzę ponownie i dokupuje jeszcze 4 butelki :)
Sporą winiarnię miałem już w bagażniku, mając na uwadze fakt, że w koszu stały jeszcze butelki kupione w Italii….
Kilka miedziaków zostawiłem na powrotną kawkę a za resztę płacę jak zwykle kartą…

Jazda autostradą tego razu to była czysta przyjemność….pusto, ale tak jakoś smutno :( – to nie to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni Obrazek
Zatrzymujemy się na kawę na przedostatniej stacji w Chorwacji….i tak muszę jeszcze zatankować….na stacji pusto a Pani była bardzo zaskoczona, że ktoś zamawia kawę…no tak – w sezonie ledwo dopchać się można a teraz taki komfort Obrazek
O dziwo dostajemy tackę, podstawki i prawdziwe łyżeczki :D
To w sezonie nie zawsze i nie wszędzie się zdarza….
Jeszcze miesiąc wzdychałem –ten rok szybko minie i znowu będzie cro…
Teraz wzdycham – jeszcze 10 miesięcy i znowu będzie cro…..
Nocleg był w Niemczech bo przez Czechy nie zamierzałem jechać….niektórzy to krytykują ale to ich problem….niech jeżdżą jak im wygodnie…ważne abyśmy wszyscy dotarli do celu :boss:
W Niemczech był nocleg ( w sumie w Czechach bo zjechałem z trasy ) w miejscu poleconym przez jednego z userów w odrębnym wątku….było tak jak pisał czyli ok - więc i ja polecam to miejsce dla tych niespełna rozumu, którzy jeżdżą nie przez Czechy ale przez Niemcy…..

To było wspaniałe 10 dni….wszystko zaczęło się we Włoszech a skończyło w Chorwacji Obrazek
Miał być Rzym a był spontan….dobrze, że nie było więcej urlopu bo nie wiem co by nam jeszcze do głowy przyszło…a nuż w Czarnogórze wylądowalibyśmy Obrazek
Ten spontan okazał się naszym jednym z lepszych urlopów w życiu….nie kąpaliśmy się w ciepłym Jadranie ale przeżyliśmy wiele innych atrakcji Obrazek
Tylko ten rok - 2012 - okazał się niezwykle wietrzny, i to zarówno w sezonie w sierpniu, jak i po sezonie w październiku...
Byłem na meczu Champions League Obrazek
Byłem nad jeziorem Garda….
Byłem w Veronie…
Byłem w Venecji…
Byłem na Istrii…
Byłem na Krk…..
Spontan to jest to – już nabrałem chęć na następny spontaniczny wyjazd…..może pojadę tym razem do Zagrzebia a wyląduję w Rzymie ? Obrazek
Ostatnio edytowano 07.02.2013 22:26 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 2 razy
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3770
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 07.02.2013 22:05

Miło wspomina się Baskę.. Byłem tam 3 razy i mimo, że w sezonie wszyscy psioczą na tłok to mi się zawsze podobało. :) A w październiku to w ogóle ciekawie musiało być. :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 07.02.2013 22:10

alessandro1977 napisał(a):Przedostatni dzień podczas tego urlopu wita nas tak….


kolor wody - niesamowity 8O
:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2013 22:22

razpol napisał(a):Miło wspomina się Baskę..

Tak - bardzo miło i często wracamy do wspomnień :)
BeJur napisał(a):
kolor wody - niesamowity 8O
:)

Rzeczywiście - w sezonie, w tym całym zgiełku ciężko dostrzec takie barwy :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Miał być Rzym - był spontan - październik 2012 - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone