Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Miał być Rzym - był spontan - październik 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.01.2013 23:50

anakin napisał(a):
A nad Como byłeś?

Zdecydowaliśmy się na RDG z wielu względów, które opisałem...jadąc przez Lombardię nie chciałem już zbaczać nad Como mimo, że opcja była kusząca... :(
BeJur napisał(a):
i .. wiesz, jakby Ci to powiedzieć ... coś Ci się z twarzą stało od tej włoskiej wody .. :roll:
:)

Nie mam pojęcia co się stało...to był moment :cry:
mervik napisał(a):myślę że to nie od wody, tylko od dużej ilości zjedzonej pizzy :D

Zapewniam, że pizzę zjadłem tylko jedną :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2013 00:02

Pobudka następnego dnia nastąpiła bardzo wcześnie ponieważ szkoda było czasu…o 7.00 byliśmy na śniadaniu a po śniadaniu postanowiliśmy iść jeszcze na spacer nad jezioro po którym miał być wyjazd w dalszą drogę…ostatni spacer... :|
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z przyjacielsko nastawionymi ptaszkami także trzeba było się pożegnać :(
Obrazek
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2013 00:15

To miejsce tak bardzo przypadło nam do gustu, że nie chciało się jechać ale cóż – postanowiliśmy trochę zobaczyć, a co…na pewno zamierzaliśmy tym razem pojechać wzdłuż wschodniego brzegu jeziora, który jest nie mniej urokliwy niż zachodni brzeg…i po tej stronie można było zauważyć mnóstwo hoteli oraz kwater prywatnych…był październik więc można było także zauważyć karteczki zachęcające do noclegu w cenie 20 E za apartament…
Z Riva Del Garda niedaleko jest do Verony, więc pozdrawiam tym razem z Verony :D
Obrazek
Obrazek
Kiedy wjeżdżaliśmy do Verony, wiedziałem, że to miasto przypadnie mi do gustu…faktycznie tak było ale szczerze powiedziawszy – nie wiem czy jest jakieś miasto w Italii, które nie podobałoby mnie się...każde miasto i miasteczko w Italii ma swój specyficzny urok…w Veronie – jak się później okazało czułem się jak u siebie w domu mimo, że to przecież tak daleko…to tak jak w Polsce z Krakowem – ile razy nie byłbym w Krakowie to zawsze mam wrażenie, że jestem u siebie…Obrazek
No to idziemy... :)
Obrazek
Po drodze zaczepiał jeszcze Charlie ale na wyciągnięcie ręki jest przecież Coloseum...
Obrazek
Zanim mogłem zobaczyć dzieło Rzymian od środka, musiałem stoczyć walkę :evil: ...walka była nierówna, nie miałem najmniejszych szans...Obrazek
Obrazek
A ten wojak, tak o żywo przypomina mi jednego typka z forum :oczko_usmiech: ObrazekObrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2013 00:39

Colosum w Veronie obecnie pełni rolę estrady...szczerze powiedziawszy nie bardzo mi się to podoba ale rozumiem, że taki obiekt powinien na siebie zarabiać...jeżeli chodzi o bilet wstępu - kosztuje 6 E...
Obrazek
Obrazek
Panorama miasta...
Obrazek
W pewnym momencie usłyszałem głośny śmiech :lol: ...tutaj nie było nic śmiesznego...nie było też rechotających ludzi...to dochodziło z dołu :oczko_usmiech:
Na dole się wszystko wyjaśniło...jak się wrzuciło monetę to wyglądał brodaty i wąsaty kolo...to z tego była taka polewka, sam omal się nie przewróciłem he he...Obrazek
Jak chciałem zrobić focię to kolo zwiał :D
Obrazek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 22.01.2013 11:41

alessandro1977 napisał(a): Sirmione ..... jest to na pewno miejsce, które po tym co zobaczyliśmy jeszcze nas zainteresuje podczas następnego wypadu w te rejony...

... bez dwóch zdań ... sympatyczne miejsce, aczkolwiek mocno oblegane.

alessandro1977 napisał(a):Pośpiesznie wsiadamy w samochód i wzdłuż zachodniego brzegu jeziora przemieszczamy się w stronę RDG podziwiając przepiękne widoki...podróż wzdłuż jeziora polecany jest zarówno w artykule Voyage jak przez innych forumowiczów, którzy odwiedzili to miejsce. Wcale się nie dziwię, bo nie ma w tym żadnej przesady – będąc w Italii, trzeba sobie zarezerwować trochę czasu na taką podróż, która wcale długo nie zajmuje.

... taaa ... trasa piękna, widokowa, z wieloma ciekawymi miejscami i miejscowościami.

alessandro1977 napisał(a):Riva Del Garda to bardzo urokliwe i czyste miasteczko, życzliwie nastawione do turystów...

... praktycznie jak wszystkie w okolicach Gardy.
Te po zachodniej stronie (ciut wyżej) mają dodatkowo bardzo kameralny, wprost średniowieczny klimat.

alessandro1977 napisał(a):Na wzgórzu znajduje się podświetlona kapliczka do której droga w jedną stronę zajmuje trzy godziny... nie było na to czasu a szkoda - z tego miejsca podobno są nieziemskie widoki...

To prawda ... ale i z Tremosine ; Tignale widoki niesamowite. (zachodni brzeg i też wyżej).
Przepiękna droga na górę do Tremosine (wjazd miedzy Limone a Rivą) prowadzi super serpentynami i ciekawym kanionem.
Warto również poświęcić trochę czasu po stronie wschodniej.
Widoki z Monte Baldo, a także północnego Arco ... niezapomniane.

Nad Gardą byliśmy razy kilka, ostatnia relacja tutaj ... może "się nada" na przyszłość.

pozdrawiam. 8)
Ostatnio edytowano 23.01.2013 09:46 przez mariusz-w, łącznie edytowano 1 raz
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.01.2013 12:03

Fajna ta Garda. :D

Ale poziomicę byś se mógł kupić :oczko_usmiech: .
alessandro1977 napisał(a):A ten wojak, tak o żywo przypomina mi jednego typka z forum :oczko_usmiech:

Zdradź tajemnice. :mrgreen:
Ostatnio edytowano 22.01.2013 12:07 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.01.2013 12:05

mariusz-w napisał(a):Nad Gardą byliśmy razy kilka, ostatnia relacja tutaj ... może "się nada" na przyszłość.

Dzięki.
"Sie nada" na pewno. :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 22.01.2013 12:09

anakin napisał(a):Ale poziomicę byś se mógł kupić :oczko_usmiech: .


Ani ... ale to dobry pomysł na biznes ... sprzedawać poziomice ;)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.01.2013 13:30

BeJur napisał(a):
anakin napisał(a):Ale poziomicę byś se mógł kupić :oczko_usmiech: .


Ani ... ale to dobry pomysł na biznes ... sprzedawać poziomice ;)



Proponowałbym przeforsowanie projektu sprzedaży aparatów fotograficznych z wmontowanymi poziomicami :idea:
albo w pakietach :?: :wink:


Pozdrawiam
Piotr
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 22.01.2013 13:44

i jeszcze jedną na zapas :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2013 15:04

mariusz-w napisał(a):może "się nada" na przyszłość.

Z pewnością...następnym razem przestudiuję wszelkie pisemne dobrodziejstwa na temat Gardy, dzięki :wink:
anakin napisał(a):
Ale poziomicę byś se mógł kupić :oczko_usmiech: .

Cały czas to powtarzam mojej lepszej połówce :oczko_usmiech:
anakin napisał(a):Zdradź tajemnice. :mrgreen:

Na priv... :oczko_usmiech:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.01.2013 15:15

alessandro1977 napisał(a):Na priv... :oczko_usmiech:

Tak myślałem. :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2013 18:42

anakin napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Na priv... :oczko_usmiech:

Tak myślałem. :oczko_usmiech:

To teraz już wiesz :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2013 18:57

alessandro1977 napisał(a):
anakin napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Na priv... :oczko_usmiech:

Tak myślałem. :oczko_usmiech:

To teraz już wiesz :oczko_usmiech:


Plotkary :evil: :evil: :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.01.2013 19:00

Czas na spacer po Veronie a raczej po jej części :D
Miasto od razu przypadło mi do gustu...do tego pogoda w dalszym ciągu dopisywała a ja zastanawiałem się, kiedy się - odpukać popsuje :?
Przed tym drugim urlopem jeszcze chcieliśmy zakosztować słońca i jak już wcześniej wspominałem - takowe kierunki ( czytaj: bardzo słoneczne ) były brane pod uwagę 8)
Wygrała w końcu wyprawa samochodem do ciepłego kraju latem ale nie przypuszczałem, że w październiku może tak grzać...
Idziemy więc uliczka w której usytuowane są najbardziej luksusowe sklepy...w Italii, na każdym kroku widać miłość Włochów do mody :D
Obrazek
Następnie dochodzimy do miejsca gdzie każdy croplowiec strzela focie...i ja nie będę gorszy :D
Obrazek
Najwięcej tutaj było Japończyków, którzy co chwilę wrzucali jakieś miedziaki ale Pani ubrana na biało pozostawała niewzruszona...
Tutaj - jakaś łysinka mi się przypałętała :P
Obrazek
Jesień to oczywiście odpowiednia pora na wszelkiego rodzaju remonty i udoskonalenia...
Obrazek
Następnie idziemy w miejsce, w które każdy przybysz udać się powinien...miejsce znane z książek, filmów opowieści...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Biedna Julia...te cycunie ma już takie wytargane... :(
Obrazek
Ostatnio edytowano 22.01.2013 19:05 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Miał być Rzym - był spontan - październik 2012 - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone