Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkay
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.08.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkay » 17.08.2021 00:42

Dziś zrobiliśmy sobie wycieczkę z Dramalj (obok Crikvenicy) do jaskini Postojna na Słowenii. Google uparcie prowadzi przez Rupę, ale biorąc pod uwagę nasz wcześniejszy bezproblemowy przejazd, ponownie skierowaliśmy się na Novokracine. Wyjazd z Chorwacji, to prawdziwy zator na tym przejściu - przed nami były 4 samochody i straciliśmy ze 3 minuty! powrót wyglądał już lepiej - z naprzeciwka jeden samochód, który był kontrolowany przez Chorwata. Jak skończył poszedł do drugiej budki po Słoweńca pewnie z tekstem "ej stary - wstawaj - ktoś do Ciebie!";)

kontrola to sprawdzanie dowodów (po ~2 sekundy na każdy) + pytanie o paszport covidowy lub testy - mieliśmy, pokazaliśmy, nawet na nie nie spojrzał...

Nie wiem jak dziś wyglądał ruch na Jelsena-Rupa, ale to Novokracine naprawdę jest super. Mapy googla trzeba długo przekonywać, żeby na to poprowadziły, ale jak się uda, to czas podrózy wychodzi identyczny. dodatkowy mini-bonus, że dalej po stronie Chorwackiej prowadzi już po darmowych drogach (można jechać płatną i zaoszczędzić 1-3minuty). Natomiast, żeby tam przejechać trzeba zrobić 3-4 punkty pośrednie. Dziś jak dałem punkt tuż koło przejścia to mapy zasugerowały dojazd do niego po czym... zawrócenie i przejechanie przez Rupę. Ba - jak wjeżdżaliśmy na Słowenię, minęliśmy już granicę i ustawiłem na Postojną, to zasugerował wrócić i przejechać przez Rupę - serio nie rozumiem co tam się dzieje;) Najlepiej ignorować wszystkie znaki na ziemi (drogowe prowadzą na Rupę) i niebie (google maps) i jechać ustaloną trasą... Nawigację w okolicach zjazdu przy Postojnej ustawcie na Zabice i stamtąd cały czas drogą 632. W samym Novokracine jest jeden, jedyny znak na to przejście i tam trzeba skręcić - cała reszta pcha na główne przejście.

EDIT: jeszcze propo tankowania - na Słowenii przy autostradach PB95 średnio ~1.33 euro, tam przy Nowokracine jakieś ~1.27 (uwaga: pierwsza stacja od strony Chorwackiej jakieś 40-50km od granicy). W samej Chorwacji 10.80-11 kun. W Austrii natomiast dramat - czytam forum i wiem, że da się zatankować <1.30 euro, ale ja osobiście nie miałem ochoty zjeżdżać z trasy i szukać tanich stacji, a te przy autostradach to 1.65-1.83 euro za litr!
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 17.08.2021 06:19

Wyjazd z Częstochowy w niedzielę po 17ej.
Granica Cz-A korek, ok 40 min straty. W zasadzię to nie wiadomo, co było przyczyną korka, celnik tylko machał, żeby jechać. Ale punkt do robienia testów zatłoczony.
Granica A-Slo i Slo-HR (Macejl) wystarczyły paszporty w ręce.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 17.08.2021 10:46

Korek na Jadrance przed Splitem w kierunku Zadar. 30 m. Do portu promowego korek na 2 pasach 800 metrów. W radiu info o ograniczeniu ruchu kamperow w okolicy Karlovaca bodajże z powodu wiatru.
xcreatura
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.08.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) xcreatura » 18.08.2021 07:04

Powrót z Vodic 17.08 start godz.9.00: przed Lućko mały zator , bramki puste, granica Letenye - 2 min - kontrola dowodów i w drogę, dalej spokój ( Rajka - Mosty - Cieszyn) ; w sumie szybki bezstresowy powrót :)
Profeta
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 12.07.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Profeta » 19.08.2021 19:30

Dziś start z wyspy Ciovo 0830.
Kierunek przejście ze Słowenią - Gornij Macjeli.
Duży ruch zwiastował trudne przejście przez granicę. 50 km przed Durmancem Google pokazywał 1g 18m na granicy.
Wtedy zapadła decyzja że jedziemy na Cvetlin - strzał w 10! Ominelismy mega korek a samo przekroczenie granicy to moment - przed nami 4 auta.
Potem najgorzej w Wiedniu - godzina 17.
Do Brna dojechaliśmy na 19.
Teraz relax w hotelu a jutro atak na północ PL.
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 392
Dołączył(a): 05.07.2012
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 21.08.2021 10:17

Wracaliśmy wczoraj 20 08 z Tribunj do Oświęcimia.
Start 6 00 przejazd bezproblemowy zawsze idę przez Demerie na Lucko mały koreczek.
Na starym przejściu w Letenye byłem sam.
Tankowanie w Lenti oraz obiadek.
Węgry puste natomiast w Bratysławie wypadek i spowolnienie na 1h20min ,ale wujek wyprowadził nas z opresji
i po 10 min byliśmy na dobrym kursie.
Nistety po kilkunastu km następny wypadek,ale spowolnienie tylko 10min.
Przyjazd do domu 19 00.
Dodam,że mijając Zagrzeb widzieliśmy 5 wypadków w przeciwnym kierunku i wielokilometrowe korki.
mkay
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.08.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkay » 21.08.2021 12:29

Powrót w czwartek 19.08. jak poprzednie 3 przejścia, jechaliśmy przez Novokracine. Na granicy byliśmy jedynym samochodem, a kontrola tym razem chwilę trwała - skanowali nasze dowody i sprawdzali paszporty covidove. Nie wiem czy wynikało to z zaostrzenia przepisów na Słowenii, czy po prostu celnikowi się nudziło:,-)

Reszta drogi totalnie bez korków. Na Słowenii były że 2-3 momenty, kiedy przez duży ruch jechaliśmy autostradą 100-110km/h. W drugą stronę widziałem jeden większy zator, w którym auta stały, ale miał maksymalnie kilkaset metrów. Na reszcie przejść bez czekania i bez kontroli
Pawel-11
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 04.02.2019
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel-11 » 21.08.2021 12:47

Wyjazd w niedzielę 15.08 z okolic Warszawy o 01.40 do Vinišće.
PL/CZ Cieszyn 6.30 pusto brak kontroli.
CZ/SK Mosty koło Jabłonkowa 6.50 brak kontroli - dwóch pograniczników stało i obserwowało samochody.
SK/HU Rajka autostradowe ok. 9.30 brak kontroli.
HU/SLO Redics ok. 12.00 brak kontroli.
SLO/HR Mursko Sredisce ok. 12.10 skanowanie wszystkich dowodów i paszportów cowidowych czas w kolejce 40 min.
Na miejscu 18.20

Na całej trasie, w tym bramkach autostradowych w HR, brak zatorów.
Kuba777
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.03.2006
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuba777 » 21.08.2021 13:00

Korek do Rupy od strony Słowenii zaczyna się w Ilirskiej Bistrice. Google pokazuje 1,5h do granicy.
Chciałem zjechać na Novokračine w Ilirskiej, ale nie ma takiej możliwości - policja stoi na skrzyżowaniach i nie pozwala zjechać na Žabice lub kolejne lokalne drogi aby objechać. Także trzeba stać niestety
Kechebet
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 594
Dołączył(a): 20.12.2015
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kechebet » 21.08.2021 15:05

Bregana tydzien temu sprawdzali wszystkich i wszystko. Wczoraj granica Cro z BiH na drodze do i z Mostaru sprawdzali wszystkich i wszystko.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 21.08.2021 18:37

Przejazd przez BiH od strony Peljesač. Praktycznie bez sprawdzania dokumentów. Tylko zerknięcie na dokumenty.
CroLaguna
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroLaguna » 21.08.2021 19:46

Wyjazd z Krakowa w dniu 16.08 ok godz. 16. Przejście PL-SK w Zwardoniu: bez kontroli byliśmy jedyni na przejściu. W Rajce na granicy SK-HU również bez kontroli i również byliśmy sami. Granica HU-HR na autostradowy przejściu w Letenye byłem sam. Węgier wziął dowody do ręki i jedynie sprawdził ilość osób w aucie - wszystko trwało ok 5 sekund. Chorwatka sprawdziła dowody oraz paszporty COVID-owe - czas jaki na to poświęciła to ok 15 sekund i już byliśmy w Cro :oczko_usmiech: .
bupalus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.06.2009
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) bupalus » 21.08.2021 20:38

Wyjazd dziś po noclegu i zwiedzaniu z Zagrzebia o 4 rano, google mapy pokazują 2 godziny stania w Macelj, oczywiście jedziemy na Cvetlin, o szóstej 4 samochody przed nami. Pierwszego kierowcę trzymali z 5 minut, został cofnięty z powrotem do Chorwacji, powodu nie znam , tyle tylko że był to Niemiec. Dwóch Słoweńców, Czech i my puszczeni bez oglądania dokumentów. Po drodze zaraz za granicą trzy patrole policji w kierunku Ptuj. W Trate Austriak zatrzymał nas, dokumenty, po co gdzie, kto, syna budzić, ale puścił. Dalej już bez przygód, korków, najtańsze tankowanie w Temmel, PB 1.27 euro, starczyło do Częstochowy. To cofnięcie Niemca dziwne było, ale przy przekraczaniu granicy w Neum zawsze patrzyłem żeby nie ustawiać się w kolejce za Niemcami, bo będzie dłużej. Czy to niechęć Chorwatów do nich, nie wiem, mój gospodarz za zło całego świata obwinia Angelę.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 21.08.2021 20:56

Powrót z Chorwacji. Ok 21:00 stare przejście w Letenye. 3 auta przed nami. Kontrola polegała na dotknięciu paszportów.
Jestem już na Węgrzech. Drogi puste.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.08.2021 22:06

Kechebet napisał(a):Bregana tydzien temu sprawdzali wszystkich i wszystko. Wczoraj granica Cro z BiH na drodze do i z Mostaru sprawdzali wszystkich i wszystko.


Wczorajszy wieczór to również istny koszmar. Korek do granicy Croatii w Macelj 5 h, również sprawdzali wszystko i wszystkich. Do hotelu w Wiedniu mieliśmy przyjechać ok. 18, ale cóż, byliśmy 00.30.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 2021 - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone