Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mamma Mia!!! Hippy Vis i Happy Brač :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 19.10.2019 18:35

Prawda,że pięknie :?: :hearts:

zamek Książ + palmiarnia, zamek Czocha, kościół Pokoju w Świdnicy, Ardspach........ niezła wycieczka a i tak pewnie zobaczyłaś zaledwie 10% cudów z tego rejonu :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.10.2019 19:23

maslinka
Ale numer! Adršpach odwiedziłam 2 tygodnie temu, w deszczu... Z Kłodzkiem było trochę lepiej, bo już zaświeciło nam słoneczko.
A w zeszłą niedzielę, wracając z Cromaniackiego spotkania (bazę mieliśmy w czeskim Pecu pod Śnieżką), wstąpiliśmy do Teplickiego Skalnego Miasta :D

Piękne rejony! Baw się dobrze!


Trochę przecieków miałam z cromaniackiego wypadu :D Podreptalam jakimś tam odcinkiem Waszego szlaku :)
W Książu miałam 25 stopni :hearts: W drugiej połowie października to szok, zwłaszcza,że w Trójmieście 15 to max.
A wypad zrobiłam w celu celebrowania urodzin (podwójnych :D ) Te moje były chyba najpiękniejsze dotąd :hearts:


travel
Prawda,że pięknie :?: :hearts:

zamek Książ + palmiarnia, zamek Czocha, kościół Pokoju w Świdnicy, Ardspach........ niezła wycieczka a i tak pewnie zobaczyłaś zaledwie 10% cudów z tego rejonu

Zważywszy na fakt, że byłam tam tylko dwa dni, to mogę być z siebie dumna :D
Cudne perełki (sama Świdnica zrobiła na mnie duże pozytywne wrażenie), a do tego piękna pogoda, boskie towarzystwo i w ogóle...cudne urodziny miałam :hearts:
A droga do Skalnego Miasta była taka jak w pierwszych kadrach tego video :D

Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 19.10.2019 19:25

Katerina zmieniła chyba Avatorek. Do twarzy jej, nie powiem.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.10.2019 19:27

Katerina napisał(a):Trochę przecieków miałam z cromaniackiego wypadu :D Podreptalam jakimś tam odcinkiem Waszego szlaku :)

Ale że info live :?: Od kogo? :D

Masz na myśli odcinek szlaku w Teplickim Skalnym Mieście czy na Śnieżkę? 8)

Skoro urodziny, to spóźnione, ale szczere życzenia - zdrówka, spełnienia marzeń i duuużo podróży! :D :D :D

P.S. Jesteś zodiakalną Wagą! :D Bardzo lubię ten znak i (jako Strzelec) dobrze się z ludźmi spod tego znaku dogaduję :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 19.10.2019 20:24

Urodziny w takich plenerach to cudowny prezent :hearts:

Wszystkiego najlepszego Wago :D
znam 2 wagi i są to super babki :)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 19.10.2019 21:07

Ural
Katerina zmieniła chyba Avatorek. Do twarzy jej, nie powiem.

Dziękuję :D

maslinka
Ale że info live :?: Od kogo?

Wiem, ale nie powiem :D
Nie, no, żartuję, z forum wiem 8)
Nie do końca Waszą trasą, chodziło mi o Skalne...Ale Wy z drugiej strony podeszliście do tematu :D
Skoro urodziny, to spóźnione, ale szczere życzenia - zdrówka, spełnienia marzeń i duuużo podróży! :D :D :D

P.S. Jesteś zodiakalną Wagą! :D Bardzo lubię ten znak i (jako Strzelec) dobrze się z ludźmi spod tego znaku dogaduję

:D Dziękuję Ci bardzo, Agnieszko :hearts:
Co do relacji Waga - Strrzelec...taki mamy układ małżeński... :roll: :D I twierdzę, że kobiety Strzelce to zupełnie inna bajka niż faceci spod tego znaku :wink: :hearts:


travel
Wszystkiego najlepszego Wago :D
znam 2 wagi i są to super babki

Dzięki wielkie, Izo :hearts:
Jestem zadowolona z mojego znaku zodiaku, tylko ...czasem są problemy przy podejmowaniu decyzji :oczko_usmiech:
Na szczęscie nie tych najważniejszych :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.10.2019 12:33

Bardzo lubię Postirę. Miasteczko w którym mógłbym spędzić tydzień bez najmniejszego problemu (ponoć śmierdzi rybami :roll: ).
Uwielbiam Twoje zdjęcia z udziałem ludzi. Jedni czekają na kadry bez nich, a u Ciebie są wartością dodaną.
Masz oko Kasiu :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 20.10.2019 17:32

Habanero napisał(a):Bardzo lubię Postirę. Miasteczko w którym mógłbym spędzić tydzień bez najmniejszego problemu (ponoć śmierdzi rybami :roll: ).
Uwielbiam Twoje zdjęcia z udziałem ludzi. Jedni czekają na kadry bez nich, a u Ciebie są wartością dodaną.
Masz oko Kasiu :D

Dziękuję ,Konradzie, lubię obserwować i fotografować ludzi.
Tak się składa, że następny odcinek będzie ...totalnie "zaludziony" :D :papa:


Fiesta de Sutivan :D


Po sutej kolacji w Dolu i powrocie do Sutivanu mamy ochotę pokręcić się po Rivie.

Wpadamy centralnie na...

IMG_20180917_201604.jpg

IMG_20180917_201730.jpg

IMG_20180917_201819.jpg


Dzień (wieczór) Świstaka, czy co? 8O
Dokładnie te same sceny widziałam dzień wcześniej w Bolu :lol: Dzisiaj edycja Letniego Karnawału w Sutivanie :D

Jednak pomimo dużej - jak na to miasteczko - ilości ludzi jest tu o wiele kameralniej niż w Bolu.

IMG_20180917_210937.jpg

IMG_20180917_211009.jpg


Kupujemy sobie w kafiću " na kantunie" czerwone wino na wynos i suniemy pod scenę ...

Po drodze mijamy tańcującą parę, która ewidentnie nie lubi pląsać w tłumie..



Pod sceną kończą się występy grup przebierańców...



IMG_20180917_215933_2.jpg

IMG_20180917_220609.jpg


...i zaczyna właściwa impreza ... :D

IMG_20180917_220448_2.jpg

IMG_20180917_220031.jpg
IMG_20180917_221430.jpg


Na początku jest patriotycznie i ckliwie...



...potem bardziej euforycznie, choć romantycznie. Dwóch facetów na poniższych filmach totalnie skradło cały show :D 8)




Następnie robi się skocznie i ... nieco sarkastycznie :) Z tego co zrozumiałam piosenka lekko ironicznie kpi z przyłączenia Chorwacji do UE, zdecydowanie napisano ją przed tym historycznym wydarzeniem, mówi o nieuchronnej globalizacji i tym, że np Chorwaci na śniadanie będą odtąd jeść sushi :roll: i inne "europejskie" dziwne dania :mrgreen:



Zespół muzyczny jest bardzo dobry i nieźle rozgrzewa publiczność.
Apogeum osiągnęliśmy tańcząc ognistą, chorwacką salsę :mrgreen:

Po dzikich pląsach odwróciłam się, aby odejść na bok i zaczerpnąć tchu, i wtedy zauważyłam przyglądających nam się i bijących brawo naszych gospodarzy - Juraja z żoną. Spytał skąd mamy tyle energii, więc Małż powiedział, że to po Jurajowym winie, które dostaliśmy w prezencie. Facet się wzruszył i na drugi dzień zostaliśmy obdarowani kolejnym zapasem plus 15-letnim proškiem własnej roboty :D 8)

Idę za scenę, na dziedziniec barokowego dworu poety Jerolima Kavanjina, który to zabytek prezentuje się znacznie lepiej w nocnej odsłonie...W dzień widać jak bardzo jest zaniedbany i popadający w ruinę.
Stąd też można obserwować fiestę :D

IMG_20180917_221956.jpg

IMG_20180917_222000.jpg

IMG_20180917_222033.jpg

IMG_20180917_222331.jpg




Krótki odpoczynek przy stoliku. Wszyscy są happy :D

IMG_20180917_223702.jpg


Po czym zaczyna się taniec integracyjny w kole, który mnie oczarował...



Oczywiście natychmiast postanawiam dołączyć, nie wiedząc, że krok do tego tańca wcale nie jest taki łatwy 8O
Ta postać w szaliku to ja - próbująca złapać wspólny rytm 8) :roll: :oczko_usmiech:



Ta melodia chodziła za mną przez wiele miesięcy, zanim ustaliłam oryginał - to macedońska pieśń ludowa - "Makedonsko devojče", nie znalazłam tłumaczenia tekstu na polski, ale jest wersja angielska tłumaczenia...




Macedońskie dziewczę - kolorowy bukiecie
Czy jest na tym szerokim świecie
dziewczyna piękniejsza, niż Macedonka?
Nie ma, i nigdy się nie urodzi
Piękniejsza dziewczyna niż Macedonka.
Jej oczy piękniejsze od gwiazd na niebie, kiedy śpiewa to lepiej niż słowik,
Gdy rozpuści włosy - jak jedwab,
Jest piękniejsza od wróżki..., gdy zaczyna tańczyć, tańczy również jej serce.

Itd, itp.

Jest wiele wersji tej piosenki, sięgają po nią różni wykonawcy, oto taka wersja w wykonaniu mojej ulubionej ostatnio grupy z Barcelony :D



Zabawa powoli się kończy, uczestnicy odjeżdżają w ciemną noc...

IMG_20180917_224136.jpg


Jeden pan się nie załapał na transport, ciekawe na co czeka :D

IMG_20180917_224541.jpg


Ponieważ końcówka wieczoru była bardzo romantyczna, ze względu na piękną glazbę , postanowiłam podtrzymać ten nastrój i posiedzieć na tarasie z winkiem - prezentem od Tomka :D :hearts: i muzyką z YouTube :D

IMG_20180917_233109.jpg


To był cudny wieczór :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.10.2019 19:15

Katerina napisał(a):maslinka
Ale numer! Adršpach odwiedziłam 2 tygodnie temu, w deszczu... Z Kłodzkiem było trochę lepiej, bo już zaświeciło nam słoneczko.
A w zeszłą niedzielę, wracając z Cromaniackiego spotkania (bazę mieliśmy w czeskim Pecu pod Śnieżką), wstąpiliśmy do Teplickiego Skalnego Miasta :D

Piękne rejony!


Trochę przecieków miałam z cromaniackiego wypadu :D Podreptalam jakimś tam odcinkiem Waszego szlaku :)
W Książu miałam 25 stopni :hearts: W drugiej połowie października to szok, zwłaszcza,że w Trójmieście 15 to max.
A wypad zrobiłam w celu celebrowania urodzin (podwójnych :D ) Te moje były chyba najpiękniejsze dotąd :hearts:


travel
Prawda,że pięknie :?: :hearts:

zamek Książ + palmiarnia, zamek Czocha, kościół Pokoju w Świdnicy, Ardspach........ niezła wycieczka a i tak pewnie zobaczyłaś zaledwie 10% cudów z tego rejonu

Zważywszy na fakt, że byłam tam tylko dwa dni, to mogę być z siebie dumna :D
Cudne perełki (sama Świdnica zrobiła na mnie duże pozytywne wrażenie),
a do tego piękna pogoda, boskie towarzystwo i w ogóle...cudne urodziny miałam :hearts:


Wiem o czym mówisz :hearts:
Do tego romantyczny wieczór,(albo dwa)
Spa,zapach rozmarynu i cytryny,świece,
kostki lodu,szampan etc.etc. :hearts: :coool:

Katerina napisał(a):A droga do Skalnego Miasta była taka jak w pierwszych kadrach tego video :D



Mnie Skalne miasto kojarzy się z tym
teledyskiem (0:58 to ta brama)
Kasia.jpg


Katerina napisał(a):Ponieważ końcówka wieczoru była bardzo romantyczna, ze względu na piękną glazbę , postanowiłam podtrzymać ten nastrój i posiedzieć na tarasie z winkiem - prezentem od Tomka :D :hearts: i muzyką z YouTube :D

To był cudny wieczór :D


Kobiety-Wagi najbardziej romantyczne są :hearts:
Kto by pomyślał,że prezent tak podejdzie :coool:
:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.10.2019 20:14

Katerina napisał(a):Co do relacji Waga - Strrzelec...taki mamy układ małżeński... :roll: :D I twierdzę, że kobiety Strzelce to zupełnie inna bajka niż faceci spod tego znaku :wink: :hearts:

Oczywiście masz na myśli to, że kobiety fajniejsze (?) :mrgreen: :smo:
Coś wiem na ten temat, kiedyś znałam bliżej mężczyznę Strzelca ;)

Świetny wieczór w Sutivanie! Powiedziałabym, że nietypowy, gdyby nie... ten w Bolu :lol:

Katerina napisał(a):Po dzikich pląsach odwróciłam się, aby odejść na bok i zaczerpnąć tchu, i wtedy zauważyłam przyglądających nam się i bijących brawo naszych gospodarzy - Juraja z żoną. Spytał skąd mamy tyle energii, więc Małż powiedział, że to po Jurajowym winie, które dostaliśmy w prezencie. Facet się wzruszył i na drugi dzień zostaliśmy obdarowani kolejnym zapasem plus 15-letnim proškiem własnej roboty :D 8)

Sprytnie rozegrane! :P Za każdym razem czegoś się od Was uczę :mrgreen:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 20.10.2019 21:49

Kapitalna ta fiesta :hearts:
Szkoda ,że mnie tam już nie było :(
Sprawdziłam, 17.09 to było i akurat tego dnia odjechałam w siną dal......
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.10.2019 08:00

Katerina napisał(a):Sprawa z szerszeniami wygląda moim zdaniem tak: jeśli nie drażnione, to są mniej upierdliwe niż osy :x :roll: Te drugie bowiem krążą całymi chmarami nad talerzami i napojami starając się o posiłek na krzywy ryj, w tym głównie mięsko je interesuje :evil:
Szerszenie, choć budzące większą grozę - bo większe i wydające dźwięk odrzutowca - zainteresowane są upijaniem się młodym winem z niezerwanych winnych gron i jeśli przelecą nam koło ucha, to przez przypadek - tranzytem do drugiej pergoli

Myślę, że to bardzo udana charakterystyka/definicja kobiet i mężczyzn ;).
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 21.10.2019 19:03

Piękna jesienna wycieczka (przy okazji również życzę 100 lat) :D .

Katerina napisał(a):
Dzień (wieczór) Świstaka, czy co? 8O
Dokładnie te same sceny widziałam dzień wcześniej w Bolu :lol: Dzisiaj edycja Letniego Karnawału w Sutivanie :D


Mieliście szczęście, dwie takie imprezy dzień po dniu :wink: . My w tym roku mogliśmy się załapać na Festiwal Żywych Posągów w Nowej Wsi Spiskiej. Mogliśmy... ale się nie załapaliśmy, bo w ten dzień zwiedzaliśmy inne miasteczko, a następnego dnia zostały już tylko plakaty :? Sądząc po filmikach w internecie było to piękne widowisko 8) .
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 21.10.2019 21:48

tomekwgurach
Wiem o czym mówisz

Kobiety-Wagi najbardziej romantyczne są

No, ja widzę, że z Ciebie też niezły romantyk, skoro takie wizje (czy też doświadczenia ) co do celebrowania urodzin masz :D :hearts:
Mnie Skalne miasto kojarzy się z tym
teledyskiem (0:58 to ta brama)

8O Wow 8) :devil: :lool:


maslinka
Katerina napisał(a):
Co do relacji Waga - Strrzelec...taki mamy układ małżeński... :roll: :D I twierdzę, że kobiety Strzelce to zupełnie inna bajka niż faceci spod tego znaku :wink: :hearts:


Oczywiście masz na myśli to, że kobiety fajniejsze (?) :mrgreen: :smo:
Coś wiem na ten temat, kiedyś znałam bliżej mężczyznę Strzelca

Oczywiście, tak myślę :D :wink: :hearts:
Świetny wieczór w Sutivanie! Powiedziałabym, że nietypowy, gdyby nie... ten w Bolu

Eh, Sutvański wieczór przebił ten w Bolu o kilkaset procent :hearts:
Nigdy się tak nie wytańczyłam w Cro...do września tego roku na pewnym festiwalu w Komiży :wink: :nice:
Sprytnie rozegrane! :P Za każdym razem czegoś się od Was uczę

:D No, ja też ...z każdym kolejnym wyjazdem :) :papa:


travel
Kapitalna ta fiesta :hearts:
Szkoda ,że mnie tam już nie było :(
Sprawdziłam, 17.09 to było i akurat tego dnia odjechałam w siną dal......

A weź, nic nie mów :roll: Mogłyśmy spędzić co najmniej dwa fajne wieczory przed Twoim wyjazdem :( :x


Trajgul
Myślę, że to bardzo udana charakterystyka/definicja kobiet i mężczyzn ;).

Jasne :roll: :D Babki to krwiożercze modliszki nastawione na łatwy łup, asertywne i bezwzględne, a faceci to spolegliwe baranki, wrażliwe takie, że muszą się odurzyć i łagodnie orbitować przy swoich kobietach, ewentualnie czasem odlecieć na inną pergolę, tudzież pobieżyć na inne pastwisko :wink: :papa:


pomorzanka zachodnia
Piękna jesienna wycieczka (przy okazji również życzę 100 lat) :D .

Dziękuję, mam nadzieję,że 100 ponad to, co mam teraz :D
Mieliście szczęście, dwie takie imprezy dzień po dniu :wink: .

Ta druga zdecydowanie lepsza :D
. My w tym roku mogliśmy się załapać na Festiwal Żywych Posągów w Nowej Wsi Spiskiej. Mogliśmy... ale się nie załapaliśmy

Czasem trzeba wybierać, a to trudne :( Zaraz sobie sprawdzę co to za impreza :)
:papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.10.2019 19:16

tomekwgurach napisał(a): ... Mnie Skalne miasto kojarzy się z tym
teledyskiem ...
A mniej z pewnym spotkaniem :mrgreen:

Super ta imprezka w Sutivanie :)

Katerina, ale Ci się szwendaczka włączyła i to tuż po powrocie z urlopu :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Mamma Mia!!! Hippy Vis i Happy Brač :) - strona 60
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone