Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Francja

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Cromaniak
Re: Mały kraj: Francja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.08.2012 14:37

weldon napisał(a):
Ścieżka i figurka wskazują, że patrzymy na rewers nagrobków - a z drugiej strony były napisy?
Z jakiego to jest okresu? W sumie to wygląda na całkiem nowe i, tak jakby, prefabrykowane.

To wszystko nówki, bez wątpienia.

Więcej pstryknąłem rewersów niż awersów z uwagi na światlo. Co było na awersach? Chyba też podobne płaskorzeżbienia. Pogrzebię w fotkach i się upewnię.
Tę przykładową fotkę zamieściłem z uwagi na charakterystyczny krzyż baskijski, niewiele odbigający od swastyki.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Cromaniak
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.08.2012 14:45

Roxi napisał(a):Jestem, bo pewnie będzie masa pięknych zdjęć.

Bienvenue en France, Roxi. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 27.08.2012 14:55

Franz napisał(a):Tę przykładową fotkę zamieściłem z uwagi na charakterystyczny krzyż baskijski, niewiele odbigający od swastyki.

Już czytam ...

Ciekawa sprawa.
Zazwyczaj kojarzyłem swastykę z hinduizmem, a tu, jak się okazuje, symbol słońca łączy te dwie,
wydawało by się tak odległe w przestrzeni, społeczności.

A jeszcze bardziej niesamowite jest przypuszczenie, że Baskowie mogli wymyśleć identyczny znak,
symbolizujący tak samo słońce, bez jakichkolwiek kontaktów z Azją.

Wiem, znów się jakimiś duperelami zajmuję, zamiast całością, ale, musisz przyznać, niesamowita jest ta zbieżność mitologii, która istniała tu na długo przed przybyciem Indoeuropejczyków :D

Pozdrawiam
artur77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 27.08.2012 15:06

witam
Piękna Francja jest..lecz niestety chyba na razie nie na moją kieszeń. Zdjęcia super.
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.08.2012 15:12

weldon napisał(a):A jeszcze bardziej niesamowite jest przypuszczenie, że Baskowie mogli wymyśleć identyczny znak,
symbolizujący tak samo słońce, bez jakichkolwiek kontaktów z Azją.

Wiem, znów się jakimiś duperelami zajmuję, zamiast całością, ale, musisz przyznać, niesamowita jest ta zbieżność mitologii, która istniała tu na długo przed przybyciem Indoeuropejczyków :D

Kiedyś próbowałem zgłębić zagadnienie Basków, ich pochodzenia - ale teorie są różne i wzajemnie sprzeczne, więc nie mam wyrobionego zdania.
Mitologią też się odrobinę interesuję, ale przyznaję - do baskijskiej jeszcze dotąd nie dotarłem.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.08.2012 15:27

artur77 napisał(a):Piękna Francja jest..lecz niestety chyba na razie nie na moją kieszeń. Zdjęcia super.

Witam Cię i tutaj. :)

Co do kosztów - to wszystko jest względne. Podróżowaliśmy we dwójkę, a że wymagania mamy raczej skromne, to i koszty wyjazdu były niewielkie. Dla przykładu: koszt wszystkich noclegów razem wyniósł równe... zero. Niezależnie, czy liczyć w euro, czy w złotówkach. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.08.2012 16:21

Aguha napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):A mnie pierwsze w pierwszej serii.

Gdzie to ?

Mnie też, matko jak ładnie w tej Francji, a wszystko dzięki Asterixowi :lol:

To macie na myśli?

Obrazek

To małe miasteczko Ribeauville w Alzacji.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 27.08.2012 18:29

Fatamorgana napisał(a):La Rochelle też zaliczone?

Ano. Na przedostatniej z zamieszczonych fotek jest dowód. :)

Fatamorgana napisał(a):Wiesz Wojtek...mnie ta Francja zawsze trochę przerażała.
Właśnie przez tą gigantyczną ilość pięknych i ciekawych miejsc.
Nie wiadomo od czego zacząć. Dlatego swego czasu zrobiłem próbę objazdu, ale i tak tylko "szarpnąłem temat" pod kątem największych atrakcji kraju.

To już była moja szósta wizyta we Francji (nie licząc tranzytów - czy to do Hiszpanii i Portugalii, czy to na wyspy). Za każdym razem widzę wiele miejsc dotąd mi jeszcze nieznanych.

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.08.2012 22:34

Franz napisał(a):
piotrf napisał(a):
Obrazek

Którą z nich miałeś na myśli?

Witaj Wojtku :D
Cieszę się , że kolejna górska wyprawa się udała ( obiło mi się gdzieś o uszy ;) ) i ruszymy dalej w relacjach 8)

Miałem na myśli tą zacytowaną powyżej , bo plątając się po wyspach spotkałem podobne budowle porośnięte mchem i trawą , ale w znacznie gorszej kondycji :?

Pozdrawiam
Piotr
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.08.2012 15:30

piotrf napisał(a):Cieszę się , że kolejna górska wyprawa się udała ( obiło mi się gdzieś o uszy ;) ) i ruszymy dalej w relacjach 8)

Udała się częściowo.

piotrf napisał(a):Miałem na myśli tą zacytowaną powyżej , bo plątając się po wyspach spotkałem podobne budowle porośnięte mchem i trawą , ale w znacznie gorszej kondycji :?

To Cabanes du Breuil. Ponoć Benedyktyni zamieszkiwali je do połowy XV stulecia. Ale te dziś istniejące są wiele, wiele młodsze - pochodzą z przełomu XIX i XX wieku. Oryginalne, wiekowe cabany (tzw. bories) pokazałem kiedyś tutaj.

Pozdrawiam,
Wojtek
andy.pl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy.pl » 28.08.2012 22:24

Oglądam zdjęcia i oczy mi się okrągłe robią z zachwytu!!!
Czy to tylko mistrzostwo fotografa, uchwycona chwila umiejętnie umieszczona w kadrze,
czy też natura i architektura tak cudownie w rzeczywistości się wdzięczy...
Rewelacja, Wojtek, coś fantastycznego!!!
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.08.2012 10:49

andy.pl napisał(a):Oglądam zdjęcia i oczy mi się okrągłe robią z zachwytu!!!
Czy to tylko mistrzostwo fotografa, uchwycona chwila umiejętnie umieszczona w kadrze,
czy też natura i architektura tak cudownie w rzeczywistości się wdzięczy...
Rewelacja, Wojtek, coś fantastycznego!!!

Bardzo mnie cieszy Twój odbiór tych fotek. To przede wszystkim zasługa przepięknej architektury, często wspaniale wkomponowanej w naturę. Ja tylko staram się w miarę możliwości wiernie oddać urodę tych miejsc.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.08.2012 14:41

Co było na awersach? Chyba też podobne płaskorzeżbienia.

Jeden z awersów:

P2180955.JPG
CROberto
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 29.08.2012 23:19

Pięknie..... 8)

Mam pytanko....skorzystałeś.... :?: wody nie lubisz :!: a miałeś okazję poserfować na sucho.... :?: :!: :wink:

Pozdrawiam.
Robert.
Franz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.08.2012 10:55

CROberto napisał(a):Mam pytanko....skorzystałeś.... :?: wody nie lubisz :!: a miałeś okazję poserfować na sucho.... :?: :!: :wink:

Zapewne to masz na myśli:

Obrazek

Nie miałem ze sobą deski. ;) Chociaż niektórym brak deski nie przeszkadzał - koziołkowali z góry na dół.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019