Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże bałkańskie podróże :-)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 08.11.2010 11:15

mariusz-w napisał(a):Rzeczywiście świetne "dzikie" miejsce.

Bunkry jednak ciągle wam towarzyszą.

:)

Fajne te pocięte światłami zbocza i niebo takie gwiaździste !

Pozdrawiam


Bunkry nie dają zapomnieć, że wciąż jesteśmy w Albanii :wink:

Troszkę mały ruch panował na tej górskiej drodze i trudno było zrobić rozświetloną całą trasę. Ale oglądanie tego spektaklu było świetną wieczorną atrakcją.

No i te gwiazdy - można je zobaczyć w takich ilościach tylko z dala od wszelkich ludzkich osad. Aż wierzyć się nie chce że bez lunety tyle ich jest.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 08.11.2010 11:47

Rewelacyjna, pokręcona droga :wink: o plaży nie wspomnę 8O :!:
W pracy, tradycyjnie Explorer większości zdjęć nie otwiera... :? , ale za to w domu Opera zawsze daje radę :)

pozdr
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.11.2010 13:10

kulka53 napisał(a):
Obrazek



Brawo pentax k-x ,

i jego właściciele

też :wink: :wink: :wink:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 08.11.2010 13:54

longtom napisał(a):Brawo pentax k-x




To było bardzo trudne zadanie, iso 1600, czas 30 sek (a przydałby się znacznie dłuższy czas 2 minuty i spust migawki z pilota), ciemności egipskie, nie widziałam aparatu (wieczór bez księżyca) i nie widziałam w wizjerze co widać, bo i droga była niewidoczna bo rzadko coś jechało. A i lekki wiaterek - to chyba z tego powodu gwiazdki się poruszyły. Ale może się przesunęły na nieboskłonie. :? :wink:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 08.11.2010 14:07

Lidia K napisał(a):
iso 1600,


Pewnie błogosławiłaś decyzję, żeby kupić jednak lustrzankę a nie kompakt
:wink:

Lidia K napisał(a):
ciemności egipskie, nie widziałam aparatu (wieczór bez księżyca)


ale dzięki temu było tyle gwiazd widać :wink:

Lidia K napisał(a):
A i lekki wiaterek - to chyba z tego powodu gwiazdki się poruszyły. Ale może się przesunęły na nieboskłonie. :? :wink:


Szkoda, że na nieboskłonie nie było gwiazdy polarnej, ona powinna być nieruchoma :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.11.2010 14:21

kulka53 napisał(a):Obrazek

Jakaś violacja?..

A zdjęcie pod adresem http://img502.imageshack.us/img502/7236/aalgr0903.jpg mówi, ze nikto ne je doma.

Trasa piękna... :)

Pozdrawiam,
Wojtek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.11.2010 15:10

Franz napisał(a):......


Zdjęcia powinny być już widoczne :roll:
To "wiolacyjne" już raz rano wymieniałem :?

A trasa...... polecam :cool: , i nie tylko zjazd z przełęczy, cd również :D

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 08.11.2010 15:25

kulka53 napisał(a):A trasa...... polecam :cool: , i nie tylko zjazd z przełęczy, cd również :D

W moim przypadku ta dodatkow rekomendacja i tak niczego nie zmieni. :P
Śledzę z dużym zainteresowaniem.

Pozdrawiam,
Wojtek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 08.11.2010 17:47

Trochę trudno było - ale się udało !
Wszedłem przez monitor na Waszą plażę, zanurzyłem znużone pracą somę i psyche w morskich jońskich falach , cudownie odprężony wróciłem na fotel przy biurku ...

Cudnie było 8)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 08.11.2010 21:35

longtom napisał(a):
Lidia K napisał(a):
iso 1600,


Pewnie błogosławiłaś decyzję, żeby kupić jednak lustrzankę a nie kompakt
:wink:



Do lustrzanki przymierzaliśmy się od co najmniej roku, rozważaliśmy też kompakt, ale ostatecznie decyzję podjęliśmy po jednym dniu z kupionym w maju canonem sx20. Może gdybym trafiła ze swoim wyborem na fuji (finepix hx10) mielibyśmy drugiego kompakta. Postawiłam nowej cyfrówce pewne wymagania i się okazało, że sx20 nie spełnił moich oczekiwań.
Padła ostateczna decyzja - pentax k-x. Trzeba przyznać, że naczytaliśmy się sporo, pentax k-x miał bardzo dobre opinie i miał mieć też jeden z lepszych obiektywów kitowych. To dawało szansę posiadania lustrzanki marzeń za tylko paręset złotych więcej niż kosztował kompakt.

Ha, ha, ha.

Na kolejne w tym roku rozczarowanie nie trzeba było długo czekać. Wyjazd latem do Rumunii był poligonem doświadczalnym. Wszystkie zdjęcia miały różowy zafarb. Były bardzo nieostre. Kitowy obiektyw okazał się do kitu. A dodając do tego fakt, że znacznie więcej uwagi trzeba poświęcić na zrobienie zdjęcia, że nie można aparatu trzymać w kieszeni, że taki jakiś ciężki i w plecaku miejsca było tylko na aparat i że się jakieś plamki na zdjęciach pokazały i do tego ciągle się obiektyw zaśmiecał kurzem i miał zaledwie 3 krotny zoom do czarnej rozpaczy było już bardzo blisko.

Podjęliśmy kolejne decyzje i zakupy, większy plecak i nowy obiektyw.
Jeszcze kilka zakupów -wspomniany pilot pozwoliłby zrobić zdjęcia na czas B- i mogę robić zdjęcia wszystkim gwiazdom na niebie. :wink:
Jest trudniej, często popełniam błędy, nie bardzo wiem co ustawić w balansie bieli gdy żadne ustawienia nie pasują. Szczególnie we wnętrzach, pod wieczór i przy zmiennym oświetleniu słonecznym. Ustawienie auto nie sprawdza się też w takich przypadkach.

Wymiana obiektywu okazała się zbawieniem, lustrzanka moją ulubioną zabaweczką a robienie zdjęć wielką przyjemnością. Iso 1600 bardzo się przydało.

Ale się rozpisałam :lol:
Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 08.11.2010 21:50

Lidia K napisał(a): [No i te gwiazdy - można je zobaczyć w takich ilościach tylko z dala od wszelkich ludzkich osad. Aż wierzyć się nie chce że bez lunety tyle ich jest.


Takim mnóstwem gwiazd rozkoszuję się co roku na łące na kaszubskim jeziorkiem. Tyle, że na żadnym zdjęciu nie udało mi się ich uwiecznić :( . No i woda w jeziorze nie jest tak ciepła, jak w Morzu Jońskim, nad którym nocowaliście...
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 08.11.2010 23:08

Lidia K napisał(a):
Ale się rozpisałam :lol:
Pozdrawiam


Wiadomo ... w tym temacie !

Rozumiem ! ... :)






cyt: "przestań ćwiczyć z tym aparatem..."

;)
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 08.11.2010 23:13

mariusz-w napisał(a):
Lidia K napisał(a):
Ale się rozpisałam :lol:
Pozdrawiam



cyt: "przestań ćwiczyć z tym aparatem..."

;)


"No ale jak mam nabrać wprawy :? :wink: " A jak się uda ładne zrobić zdjęcia to się razem cieszymy :D :D :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 08.11.2010 23:15

janusz.w. napisał(a):Rewelacyjna, pokręcona droga :wink: o plaży nie wspomnę 8O :!:

Jak to zwykle bywa, i droga, i widoki z niej, a także i plaża dużo lepiej wyglądały na żywo niż na zdjęciach.... :roll:

janusz.w. napisał(a):....Explorer.....Opera......

Jak to dobrze, że mamy do wyboru tyle przeglądarek :wink: :lol:

Franz napisał(a):W moim przypadku ta dodatkow rekomendacja i tak niczego nie zmieni.

W Twoim przypadku nie spodziewałbym się niczego innego :wink: :D

plavac napisał(a):Cudnie było :cool:

:D :D :D

dangol napisał(a):Tyle, że na żadnym zdjęciu nie udało mi się ich uwiecznić :(

Ważne że ten widok i wrażenie pozostaje w pamięci.... a poza tym co roku można go sobie odświeżyć :D
dangol napisał(a):No i woda w jeziorze nie jest tak ciepła, jak w Morzu Jońskim, nad którym nocowaliście...

Woda w Morzu Jońskim w połowie września na pewno nie była tak ciepła jak w Czarnym w sierpniu :wink: , ale narzekać faktycznie byłoby grzechem...... w Chorwacji o tej porze roku bywała jednak chłodniejsza, albo sporo chłodniejsza :roll:

A dzikie plażowe noclegi to, nie da się ukryć, ostatnio jedno z naszych ulubionych urlopowych zajęć :wink:

Pozdrawiam :D
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 09.11.2010 00:20

Lidia K napisał(a):No i te gwiazdy - można je zobaczyć w takich ilościach tylko z dala od wszelkich ludzkich osad. Aż wierzyć się nie chce że bez lunety tyle ich jest.

Taaak... Takie widoki zostają w pamięci. :D

Kilka lat temu też miałam tę okazję. Suwalszczyzna, drewniana chałupa w szczerym polu, jedyne odgłosy to bociani klekot nad ranem, świateł wokół zero, kompletna dzicz. I te gwiazdy na sierpniowym niebie... Coś pięknego! :D :hearts:

Podobnie w tym roku. Powrót z wakacyjnego wypadu. Podlasie. Dom prawie w lesie, kompletna dzicz. I znowu miliardy gwiazd na sierpniowym niebie... :D :hearts:

Nad Morzem Jońskim pewnie świeciły podobnie, z tym, że okolica zdecydowanie bardziej atrakcyjna. I ta kąpiel w morzu pod gwiazdami... Pozytywnie zazdroszczę. :D

Chociaż przyznaję, że największe wrażenie robi na mnie noc pod gwiazdami w górach. Wokół czarne postrzępione szczyty i miliardy gwiazd na niebie. :hearts: Nie miałam okazji tego doświadczyć, bo zawsze na noc ściągaliśmy w doliny, ale jak to sobie wyobrażę, to... achhhh. :D


Oczywiście jak zwykle z przyjemnością podróżuję wraz z Wami. :)

Serdecznie pozdrawiam
Jola
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Małe i duże bałkańskie podróże :-) - strona 75
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone