Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aliali22b
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 24.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) aliali22b » 14.08.2017 16:04

Cześć!

Czy w pierwszej połowie września są w Makarskiej otwarte jakieś kluby?

Pzdr!
BrilliantCherry
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 07.08.2014
Makarska 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) BrilliantCherry » 14.08.2017 17:23

Dzień Dobry Wszystkim! ;)
Z góry pragnę przeprosić i prosić o wyrozumiałość administratorów/moderatorów forum, jednak jestem w tym tamcie komlpetnie zielona :< Próbowałam umiescić wątek w najodpowiedniejszym dla niego miesjcu, jeśli jest coś nie tak, proszę o przeniesienie go (czy co to się tam robi :D)
Wracając do mojej prośby/porady.. W Makarskiej byłam już niejednokrotnie, niestety kilka lat wstecz.. Chciałabym udać się i tym razem ok. 20 sierpnia, jednak dochodzą mnie słuchy o tym, że ceny poszły znacznie w górę, z kwaterami w tym okresie już gorzej a co najważniejsze ciężko o miejsce na plaży, a deptak wieczorem wygląda jak mrowisko.. Niech mnie ktoś pocieszy i powie, że tak nie jest :(( Nie zniosę tego, jeśli będę musiała z tego zrezygnować.. Czekam na odpowiedzi, jestem otwarta na wszystkie pytania, jeśli nie napisałam wystarczająco informacji... :)

Pozdrawia!! :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Makarska 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.08.2017 10:51

BrilliantCherry napisał(a):W Makarskiej byłam już niejednokrotnie, niestety kilka lat wstecz.. Chciałabym udać się i tym razem ok. 20 sierpnia, jednak dochodzą mnie słuchy o tym, że ceny poszły znacznie w górę,

przez kilka lat to i w PL ceny poszły w górę, w Chorwacji jest również inflacja, więc wszystko drożeje mniej lub więcej, więc trudno spodziewać sie poziomu cen sprzed kilku lat, w dodatku to sezon, więc Chorwaci chcą zarobić, normalne w kurortach; jestem jednak pewien, że znalazłbym kwaterę za 12e/os (nie piszę o standardzie i położeniu)
BrilliantCherry napisał(a):z kwaterami w tym okresie już gorzej a co najważniejsze ciężko o miejsce na plaży, a deptak wieczorem wygląda jak mrowisko..

poogladaj sobie kamery na żywo o różnych porach dnia i sama wywnioskuj:
http://www.livecamcroatia.com/gradovi-h ... era-uzivo/
http://www.livecamcroatia.com/najljepse ... va-uzivo/#
http://www2.hak.hr/rmt/?l=17

wybierasz się do miasta, które liczy ok. 20tyś mieszkańców, do tego w sezonie dochodzi ~kilkadziesiąt tyś turystów, więc musi być tłoczno, takie miejsce wybierasz, więc się nie dziw; plaże wybierałbym te oddalone od centrum
saat
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) saat » 15.08.2017 16:44

ten miedzy portem a jarmarkiem napewno :) ktos wie jak dziala targ rybny ? oraz gdzie wypozycze motorowke lub cos podobnego ?
carolin7
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2016
Re: Makarska 2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) carolin7 » 17.08.2017 21:54

BrilliantCherry napisał(a):Dzień Dobry Wszystkim! ;)
Z góry pragnę przeprosić i prosić o wyrozumiałość administratorów/moderatorów forum, jednak jestem w tym tamcie komlpetnie zielona :< Próbowałam umiescić wątek w najodpowiedniejszym dla niego miesjcu, jeśli jest coś nie tak, proszę o przeniesienie go (czy co to się tam robi :D)
Wracając do mojej prośby/porady.. W Makarskiej byłam już niejednokrotnie, niestety kilka lat wstecz.. Chciałabym udać się i tym razem ok. 20 sierpnia, jednak dochodzą mnie słuchy o tym, że ceny poszły znacznie w górę, z kwaterami w tym okresie już gorzej a co najważniejsze ciężko o miejsce na plaży, a deptak wieczorem wygląda jak mrowisko.. Niech mnie ktoś pocieszy i powie, że tak nie jest :(( Nie zniosę tego, jeśli będę musiała z tego zrezygnować.. Czekam na odpowiedzi, jestem otwarta na wszystkie pytania, jeśli nie napisałam wystarczająco informacji... :)

Pozdrawia!! :)



W sezonie w Makarskiej zwykle jest od zatrzęsienia ludzi, na plaży ciężko gdzieś wcisnąć ręcznik, a na pewno już blisko plaży. Nie ma co też liczyć na spokojne spacery wieczorem, przynajmniej na rivie, ostatnio byłam bodajże przedwczoraj i była masakra niestety. Po tym weekendzie będzie już nieco lepiej. Jeśli chodzi o kwatery, to na pewno da się coś znaleźć, nawet na ostatnią chwilę, ostatnio znajomi jechali totalnie na spontana i spokojnie znaleźli nocleg w Makarskiej. Jednak jeśli chciałabyś uniknąć takich tłumów to zdecydowanie polecam jakąś inną miejscowość. :)
carolin7
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) carolin7 » 22.08.2017 16:41

aliali22b napisał(a):Cześć!

Czy w pierwszej połowie września są w Makarskiej otwarte jakieś kluby?

Pzdr!


Z klubów "dla turystów" na pewno otwarty będzie Deep, z klubów "dla miejscowych" Bebić i pewnie te okoliczne też :)
Dodomano12
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dodomano12 » 27.08.2017 11:26

Cześć, chciałbym zapytać czy gdzieś blisko Makarskiej są jakieś skałki z których można poskakać, miejsca gdzie będzie trochę mniej ludzi ? Kolejne pytanie jak wygląda sprawa z łowieniem ryb ? Można łowić, czy są jakieś zezwolenia lub coś innego ?
saat
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) saat » 29.08.2017 10:57

co do miejsca na plazy to racja ale idac na plaze do godziny 10 mozna znalesc spoko miejscowke, trzeba patrzec w ktorych godzinach gdzie jest cien a gdzie slonce poniewaz plaza jest pod drzewami , Makarska polecam zdecydowanie od polowy sierpnia bo jest spokoj na plazy w lipcu jak bylem nie mozna bylo przejsc , w tym roku bylem od 20.08 do 26.08 pogoda ok tylko od 19 do polnocy byl lekki wiatr
Kat Niss
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 07.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kat Niss » 08.09.2017 09:40

Czy ktoś może przytoczyć aktualne ceny owoców i warzyw na targu? :)
Czy dzikie tłumy już się nieco przerzedziły?

Pozdrawiam :)
saat
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) saat » 08.09.2017 10:19

co do dzikich tlumow raz bylem na przelomie lipca i sierpnia i byly tlumy jak na woodstoku , w tym roku bylem po 20 sierpnia i spokojnie mozna bylo znalesc miejsce na plazy czy w knajpie , ogolnie spokoj byl :)
Kat Niss
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 07.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kat Niss » 08.09.2017 10:38

saat napisał(a):co do dzikich tlumow raz bylem na przelomie lipca i sierpnia i byly tlumy jak na woodstoku , w tym roku bylem po 20 sierpnia i spokojnie mozna bylo znalesc miejsce na plazy czy w knajpie , ogolnie spokoj byl :)


Dzięki za odzew :)
protrek1989
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 22.05.2017
Porady Dalmacja Makarska co robić w trakcie słabej podody

Nieprzeczytany postnapisał(a) protrek1989 » 09.09.2017 09:02

Witam między 16 - 29 września bedę w Dubrowniku 3dni, Mostarze 1 dzień no i reszta to juz Makarska .
Chce przygotowac sobie plan działania
Jak bedzie pogoda to wiadomo ide na plaże 200m od Apartamentu
Prosze was o porady gdzie pojechac co zwiedzic jak bedzie pochmurno i deszczowo .
Takie wypady 1 dniowe
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 09.09.2017 11:37

Cześć 8)
Podzielę się info nt. Makarskiej w której byłem w tym roku w dniach 11-18 sierpnia.

Tłumy, szczerze ? pierwszy raz byłem w Chorwacji i po przeczytaniu chyba wszystkiego nt. Makarskiej spodziewałem się większych tłumów na plażach. Koło 10-11 (kiedy udało nam się stoczyć z Veliko Brdo) bez problemu można było znaleźć miejsce na plaży. Warto zaznaczyć, że plażowaliśmy w rejonach Buby (koło bungee) bliżej centrum, było ciaśniej ale znowu bez przesady. Na promenadzie do późnych godzin nocnych ludzi jak na Floriańskiej w Krakowie (tudzież- Krupówkach w Zakopanem) ale mimo to udało nam się pojeździć nawet jakoś na rowerach (wyszło nas ok 30 kun za 3 godziny :wink: ) :D Ciekawostka- Jak szliśmy do portu ok 6.30 rano, niektórzy....już leżeli na materacach i czekali tym samym rezerwując sobie najlepsze miejscówki :roll: bliżej centrum dużo ręczników na plaży, które miały chyba charakter "rezerwatorów" miejsca a i nawet jakaś parka spała pod śpiworem. Ja rozumiem, miejsce z cieniem itp. itd ale od 6.30 pilnować sobie miejsca to trochę nieporozumienie (chyba że to jakaś sytuacja losowa była).

Skoro wspomniałem o porcie, to wybraliśmy się na całodniowy rejs na Korculę Makarskim Jadranem. Płatność: 300 kun od osoby. Nie było wyboru dania, jak ktoś wspominał ale w zamian można było dostać dokładkę makreli z grilla. 7.30 statek wyruszył, my na górnym pokładzie (dzięki Sanis, czy jak Ci tam było) najpierw podali kawę potem wodę i zaczęło się.... z głośników "jej piękne czarne oczy" a na stolik kubeczki i pierwsza porcja Rakiji, potem wina (można było brać ile się chciało). Z Rakiją często gonili, z winem również. Na wyspie zwiedzanie z przewodniczką mówiącą po Polsku. W drodze powrotnej mimo, że alkohol miał już nie być serwowany to znalazła się Rakija i wino i skończyło się jak łatwo się domyślić :lol: Atmosfera miazga, górny pokład opanowany przez Polaków. Ogólnie polecam bardzo, fajna zabawa.

Biokovo. Plan był taki, że wypożyczamy skutery (300 kun za cały dzień) ale ostatecznie zdecydowaliśmy się jechać zorganizowaną wycieczką. 180 kun od osoby kosztowała taka przyjemność. W cenie mieliśmy transport busem, (dobrze, bo w wydychanym po Korculi było jeszcze pewnie sporo :twisted: ) wejście do Parku, i potem jeszcze w jedno miejsce nas kierowca zawiózł, ale tam z racji "zmęczenia" nie udaliśmy się (był tam na górze taki domek z flagą Chorwacji) a dzisiaj żałuje bo widok tam musiał być wspaniały i za rok na bank muszę tam wyjść.

Co do jedzenia, zbyt dużo nie jedliśmy na mieście ale mogę polecić pizzerię Amadeusz (niedaleko bungee). Świetna pizza cena ok 48 kun (zależy jaka) ale warto polecam. Zakupy ogólnie robiliśmy w Kauflandzie (nie zauważyłem dużej różnicy w porównaniu do pl) a wszędzie gdzie się dało płaciłem kartą (kurs w Pekao ok 0,57-0,58 groszy) dziwne było natomiast, że w niektórych bankomatach zagrebacka kurs był 0,61 a w niektórych 0,58. Czemu tak było ? nie wiem. Mimo wszystko ten sposób płatności był najkorzystniejszy.

Taxi raz gość za odcinek ok 500 metrów wziął 50 kun a drugi raz za ok 3,5 km- 90 kun. Tak, że jak się da to zalecam z buta przemieszczać się. Acha z racji tego, że do plaży mieliśmy ok 2km (veliko brdo) to często zjeżdżaliśmy autem i zostawialiśmy go na parkingu przy plaży (za cały dzień 30 kun).

Z takich ciekawszych rzeczy to chyba tyle. Byłem pierwszy raz w Makarskiej i zdecydowanie to miejsce przypadło mi do gustu. Wiem, że za rok znowu tam będę (ale przynajmniej na 10 dni). Pozostało odliczać dni do wyjazdu :papa:
sklawin86
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sklawin86 » 10.09.2017 13:34

Kat Niss napisał(a):Czy ktoś może przytoczyć aktualne ceny owoców i warzyw na targu? :)

Wyjechałem z Makarskiej 7 września, ale niewiele pamiętam. Na pewno widziałem maliny po 10 kun, winogrona 10 - 15 kun, brzoskwinie, nektarynki - 20 kun. Piszę oczywiście o cenach na targu w centrum.

Kat Niss napisał(a):Czy dzikie tłumy już się nieco przerzedziły?

Pozdrawiam :)


Wieczorami na deptaku ludzi nie brakuje, ale tłumów nie ma. W sam raz żeby poczuć klimat Makarskiej...
Kat Niss
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 07.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kat Niss » 11.09.2017 07:11

Bardzo dziękuje za info sklawin86 i ApropoDefacto. Wasze informację bardzo mi pomogły :)
Pozdrawiam serdecznie!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 62
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone