Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Asiaa90
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 19.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiaa90 » 23.07.2016 10:17

Orientujesz się może jakie są mniej więcej ceny atrakcji wodnych ? skutery, parasailing itp ? :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4719
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 23.07.2016 14:49

W czerwcu przy plaży Buba Beach ceny na parasailing były takie:

IMG_0239.2.jpg
Andzik
Croentuzjasta
Posty: 243
Dołączył(a): 28.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andzik » 23.07.2016 16:24

Również w czerwcu (2016) i przy Buba Beach, cena skuterów Yamaha (chyba ponad 110 KM) - 250kun/15min
Zabawa przednia :)
Alvaroo
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 22.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alvaroo » 23.07.2016 18:37

Polecam zobaczenie wodospadow kravica w okolicy makarskiej :)
samul
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 07.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) samul » 26.07.2016 09:40

Może dziwne pytanie, ale wie ktoś gdzie w Makarskiej albo okolicy mógłbym znaleźć sklep, w ktorym kupię śrubki? :)
nawe
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nawe » 26.07.2016 16:48

Podjedź do Breli, mam w bagażniku tylko że wkręty, nie śrubki :) W Makarskiej po lewej na wylocie do Tučepi jest centrum handlowe, może tam coś znajdziesz. Przejedź się tą obwodnicą (Vukovarska, Dubrovačka), zdaje się że widziałem tam jakieś sklepy z art. budowlanymi. Pozwiedzaj żółtym ludzikiem na google maps :)

A co ptrzebujesz przymocować?
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 02.08.2016 18:03

A ja wyjeżdżam 30.08 do Makarskiej i już odliczam dni! :)
Polecicie drodzy forumowicze jakieś ciekawe, przystępne cenowo konoby, lodziarnie itd? :)
Czytałam, że lody w Bounty Bar i Kavana Romana są świetne - a jak z daniami obiadowymi?
No i jak jest w tym okresie w Makarskiej? Mam nadzieję, że życie nie zamiera :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2016 18:37

Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 03.08.2016 15:51

Dziękuję za link odsyłający i gwarantuję, że przed zadaniem pytania przeczytałam kompendium :)
Chciałabym uzyskać informację od ludzi z tego, poprzedniego roku - po prostu nowsze, takie które mogły się po prostu zaktualizować.
Elena
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.08.2015
Veliko brdo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elena » 03.08.2016 22:28

witam Cromaniaków,
dwa lata temu wraz z rodziną dołączyłam do grona "zackochanych w Chorwacji" . najpierw bylismy na istrii potem w Splicie, ale od kiedy zobaczylam riwierę makarską to juz nic mi się nie podoba. W tym roku wybór padł na Makarską a konkretnie Veliko Brdo, które obecnie jest dzielnicą Makarską. Czy ktoś był tam moze? nie przeraża mnie odległość do plaży, wszak jesteśmy zmotoryzowani ale martwię się czy podjazd nie jest zbyt stromy? nocujemy konkretnie w apartamencie Panorama. Czy ktoś zna rejony, był tam może i zechce się podzielić opinią?
Pozdrawiam
MączeK
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 15.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MączeK » 05.08.2016 15:48

Kochani nigdy nie byłem po za przejazdem na Riwierze Makarskiej lub przed np: Brela zawsze jeździłem do Plat, Mlimi wybieramy się ze znajomymi od 15 Września na dwa tygodnie oczywiście w kierunku Dubrovnika lecz zastanawiamy się czy nie wrócić po dwóch dniach gdzieś do Makarskiej lub okolic ze względu na to że w Plat może być trochę nudnawo, czy jesteście coś w stanie polecić? Brela?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.08.2016 17:07

MączeK napisał(a):Kochani nigdy nie byłem po za przejazdem na Riwierze Makarskiej lub przed np: Brela zawsze jeździłem do Plat, Mlimi wybieramy się ze znajomymi od 15 Września na dwa tygodnie oczywiście w kierunku Dubrovnika lecz zastanawiamy się czy nie wrócić po dwóch dniach gdzieś do Makarskiej lub okolic ze względu na to że w Plat może być trochę nudnawo, czy jesteście coś w stanie polecić? Brela?

Już polecałem w innym wątku. :wink:
Brela warto :idea:
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015
Re: Veliko brdo

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 05.08.2016 22:18

Elena napisał(a):witam Cromaniaków,
dwa lata temu wraz z rodziną dołączyłam do grona "zackochanych w Chorwacji" . najpierw bylismy na istrii potem w Splicie, ale od kiedy zobaczylam riwierę makarską to juz nic mi się nie podoba. W tym roku wybór padł na Makarską a konkretnie Veliko Brdo, które obecnie jest dzielnicą Makarską. Czy ktoś był tam moze? nie przeraża mnie odległość do plaży, wszak jesteśmy zmotoryzowani ale martwię się czy podjazd nie jest zbyt stromy? nocujemy konkretnie w apartamencie Panorama. Czy ktoś zna rejony, był tam może i zechce się podzielić opinią?
Pozdrawiam

Apartamentu Panorama nie znam, za to znam restaurację Panorama w Veliko Brdo, być może chodzi o ten sam obiekt, pamiętam, że widok z góry jest super, stromo troszkę jest, ale autem bez problemu wyjedziecie, tylko troszkę wąskie uliczki do samej Panoramy. Do Panoramy jeździliśmy skuterami kilka razy i w dodatku 50 cm w dwie osoby i daliśmy radę, więc autem tym bardziej.
sain1
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sain1 » 08.08.2016 10:34

witam, czy moglibyście mi pomoc przy wybobrze miejscowosci docelowej na makarskiej/dalmacji? W zeszlym roku byłem w Rovinj i jest to miasteczko w ktorym sie zakochalem, zadne inne na polwyspie istria nie zrobilo na mnie takiego wrazenia. Czy na makarskiej sa podobne? z waskimi uliczkami, nad brzegiem morza itd Zastanawiam sie nad Szybenikiem lub Trogirem,primosten moze Wy polecicie mi coś wiecej, jednym slowem szukam drugiego Rovinj tylko w rejonach Splitu :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15684
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: MAKARSKA -wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.08.2016 20:26

Proszę o informację, jak wygląda zagęszczenie we wrześniu (pierwszy tydzień) w Makarskiej? Czy można już liczyć na jakiś względny spokój w okolicy ul. Abruzzi (północ Makarskiej)? Czy plaża tam będzie już pustawa?
Czy we wrześniu jest szansa na app 2+1 (13 lat) w cenie 30-35 eur? Jazda w ciemno. I ewentualnie w którym regionie Makarskiej szukać?

Jak normalnie Makarska by mi nie odpowiadała, to we wrześniu będzie jeszcze żyła, wieczorami będzie gdzie się ruszyć, a na plaże zapewne będziemy podjeżdżać autem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone