Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) )

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
moniolla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 14.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniolla » 22.07.2015 17:53

Lepsze od husteczek nawilżanych - dodatkowa butelka kranówki.i do picia i do przemywania twarzy i rąk.
Zemczi
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.06.2015
Chorwacja - Makarska. Wakacje z biurem OSKAR

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zemczi » 24.07.2015 13:57

Dzień dobry,
za tydzień wyjeżdżam na wakacje z biurem Oskar do Makarskiej. Chciałem przygotować sobie podręczny "poradnik" z dojściem do takich sklepów jak LIDL, Konzum, itp itd. Jednakże kiedy zadzwoniłem do biura dowiedziałem się tylko, że apartamenty umieszczone są w dzielnicy Zelenka, która na mapie wygląda na dosyć sporą dzielnicę. Moje pytania kieruje przede wszystkim do osób, które podróżowały w najbliższym czasie z Oskarem:
- czy apartamenty są w miarę dobrym "standardzie"?,
- zna ktoś dokładne adresy apartamentów? (czy mogę dostać apartament, z którego będę miał ponad 1 km na plażę?),
- na jakiej zasadzie polega "wybór" apartamentów - przyjeżdżając na miejsce jest wyścig szczurów - 'kto pierwszy ten lepszy', czy po prostu rezydent rozdziela ludzi?
- na jaką plaże z dzielnicy Zelenka?
- jak jest z wycieczkami fakultatywnymi? Zawsze sa organizowane? (np. Jeziora Plitwickie, Dubrownik).

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
Zdaje sobie sprawę, że wątek umieściłem w złym dziale - jeśli tak, przepraszam - człowiekiem jestem.

//Edit - dzięki za przeniesienie do odpowiedniego działu :)
moniolla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 14.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniolla » 25.07.2015 11:50

Zelenka jest powyżej miejsca gdxie bylismy.....przygotuj się na wchodzenie dosyc wysoko i stromo z plaży.jest tam duży konzum,tommy i 2 piekarnie czynne 24 h na dobe.w jednej z piekarni jest pyszna pizza.lepsza niz w knajpkach taka swojska i olbrzymia;-)
do lidla masz kawal.jest w drodze do tucepi za makarską.
w kwestii apartamentow nie pomoge bo jechalismy z biura podrozy do hotelu rivijera...
domyslam sie ze skoro jedziesz z biurem to masz przypisany apartament.to tak jak z hotelem -przyjezdzasz i pokoj juz czeka.
pozdrawiam .....z bólem serca wracająca z chorwacji do domu .... ale opalona i szczęśliwa..... :-D
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4663
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 25.07.2015 11:54

moniolla napisał(a):...2 piekarnie czynne 24 h na dobe.w jednej z piekarni jest pyszna pizza.lepsza niz w knajpkach taka swojska i olbrzymia;-)

Proszę o podanie bliższych namiarów na piekarnię z tą pyszną pizzą.
moniolla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 14.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniolla » 25.07.2015 17:36

Przy głównej ulicy w dzielnicy zelanka.jakis kilometr od centrum makarskiej stoją 2 budki.na jednej napis "pekara "na drugiej- mniejszej "lipo & frisko".i właśnie w tej mniejszej robią pizze na wynos. Mała 15 kun,srednia 30 a duża 50.... z tym że średnia to wg mnie większa niż duża w naszej tele pizzy.pyszne ciasto, obfite dodatki (pieczarki,szynka,ser i sos).spokojnie najadłabym się małą....
oprócz tego dobre drożdzówki pączki i ogólnie pieczywo.
wzięliśmy wczoraj na 3 osoby 2 srednie i 1małą i przeraziliśmy się ilością.jedna została spakowana i pożarta w nocy na jakimś węgierskim parkingu.....
ale mi dziwnie w domu wiedząc że wczoraj jeszcze byliśmy na chorwackiej ziemii.....
pozdrawiam wszystkich wypoczywających......
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4663
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 25.07.2015 17:47

moniolla napisał(a):Przy głównej ulicy w dzielnicy zelanka.jakis kilometr od centrum makarskiej stoją 2 budki.na jednej napis "pekara "na drugiej- mniejszej "lipo & frisko".i właśnie w tej mniejszej robią pizze na wynos. Mała 15 kun,srednia 30 a duża 50.... z tym że średnia to wg mnie większa niż duża w naszej tele pizzy.pyszne ciasto, obfite dodatki (pieczarki,szynka,ser i sos).spokojnie najadłabym się małą....
oprócz tego dobre drożdzówki pączki i ogólnie pieczywo.

Wygląda na to, że to jest tutaj
https://www.google.pl/maps/@43.305869,17.008129,3a,75y,70.89h,78.12t/data=!3m6!1e1!3m4!1sHldjC-OFMJMa116vrAWU9w!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1
moniolla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 14.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniolla » 25.07.2015 19:03

dokładnie to te 2 piekarnie o których pisałam :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4663
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 25.07.2015 21:12

moniolla napisał(a):dokładnie to te 2 piekarnie o których pisałam :)

Według map Google z mojego hotelu do tych piekarni jest 1,1 km (ok. 15 minut marszu), ale skoro tak zachwalasz tę pizzę, to się tam wybiorę.
moniolla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 14.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniolla » 26.07.2015 17:42

może są też bliżej jakieś inne godne uwagi ..... ja mam porównanie pizzy na promenadzie i tej z budki i ta pierwsza wypadła blado i dużo drożej :)
1 km to sympatyczny spacerek :)
Zemczi
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zemczi » 26.07.2015 20:12

moniolla napisał(a):Zelenka jest powyżej miejsca gdxie bylismy.....przygotuj się na wchodzenie dosyc wysoko i stromo z plaży.jest tam duży konzum,tommy i 2 piekarnie czynne 24 h na dobe.w jednej z piekarni jest pyszna pizza.lepsza niz w knajpkach taka swojska i olbrzymia;-)
do lidla masz kawal.jest w drodze do tucepi za makarską.
w kwestii apartamentow nie pomoge bo jechalismy z biura podrozy do hotelu rivijera...
domyslam sie ze skoro jedziesz z biurem to masz przypisany apartament.to tak jak z hotelem -przyjezdzasz i pokoj juz czeka.
pozdrawiam .....z bólem serca wracająca z chorwacji do domu .... ale opalona i szczęśliwa..... :-D


Dzięki wielkie za odpowiedź - ale mam jeszcze pare pytań!

A mniej więcej ile wchodzi się pod tą górę? Nie należę do osób ze słabą kondycją, uwielbiam chodzić po górach - ale oczywiście bez przesady jeśli jadę na plażę. 20 minut? 30? A do tego Konzuma jest daleko? Dzięki za polecenie piekarni z bardzo dobrą pizzą :). A na jaką plaże najlepiej sie wybrać? Słyszałem, że ta główna jest strasznie zaludniona ale znajdują się jakieś poboczne. Fajnie byłoby być obeznany, a nie szukać na "chybił trafił" :). Współczuję zakończonych wakacji, niemniej - najważniejsze, że szczęśliwa. To będzie mój debiut w Chorwacji, 4 lata pod rząd jeździłem do Włoszech. Szczerze to nie wiem jak to będzie; we Włoszech miałem zamówione już leżaczki na dwa tygodnie, wszystko odbywało się bezstresowo, a Tutaj jednak trzeba karimatę i samemu znaleźć miejsce. I w ogóle co to "promenada"? Pozdrawiam serdecznie.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4663
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 26.07.2015 20:49

Zemczi napisał(a):A na jaką plaże najlepiej sie wybrać? Słyszałem, że ta główna jest strasznie zaludniona ale znajdują się jakieś poboczne. Fajnie byłoby być obeznany, a nie szukać na "chybił trafił" :)
I w ogóle co to "promenada"? Pozdrawiam serdecznie.

Jak zejdziesz ze swojej kwatery w dół do morza, to dojdziesz do plaży. Wtedy zdecydujesz, czy zostać w tym miejscu, czy też szukać gdzie indziej. Jeśli pójdziesz w lewo, to dojdziesz do głównej plaży Donja Luka. Plaża w Makarskiej jest długa, miejscami szersza, gdzie indziej bardzo wąska, ale nie licz na plażę o szerokości polskiej plaży nad Bałtykiem.
Jeśli chodzi o promenadę, to jest to deptak ciągnący się wzdłuż plaży, przy którym usytuowane są restauracje, budki z lodami i pamiątkami itp.
Tutaj masz mój filmik ze spaceru promenadą, ale to było przed sezonem (w maju), więc tłumów jeszcze nie było. Z promenady widać plażę.
Zemczi
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zemczi » 26.07.2015 20:56

dhmegi napisał(a):
Zemczi napisał(a):A na jaką plaże najlepiej sie wybrać? Słyszałem, że ta główna jest strasznie zaludniona ale znajdują się jakieś poboczne. Fajnie byłoby być obeznany, a nie szukać na "chybił trafił" :)
I w ogóle co to "promenada"? Pozdrawiam serdecznie.

Jak zejdziesz ze swojej kwatery w dół do morza, to dojdziesz do plaży. Wtedy zdecydujesz, czy zostać w tym miejscu, czy też szukać gdzie indziej. Jeśli pójdziesz w lewo, to dojdziesz do głównej plaży Donja Luka. Plaża w Makarskiej jest długa, miejscami szersza, gdzie indziej bardzo wąska, ale nie licz na plażę o szerokości polskiej plaży nad Bałtykiem.
Jeśli chodzi o promenadę, to jest to deptak ciągnący się wzdłuż plaży, przy którym usytuowane są restauracje, budki z lodami i pamiątkami itp.
Tutaj masz mój filmik ze spaceru promenadą, ale to było przed sezonem (w maju), więc tłumów jeszcze nie było. Z promenady widać plażę.


Super, dzięki za odpowiedź :) A wiesz może jak to jest z tymi leżakami? Bo słyszałem, że można wynająć jakiś leżak na dzień, ale czy to gra warta świeczki? I czy w każdym miejscu na plaży takie coś można wynająć :D?

P.S.
To ja Pani napisałem ostatnio maila z prosbą o pomoc :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4663
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 26.07.2015 21:07

Zemczi napisał(a):Super, dzięki za odpowiedź :) A wiesz może jak to jest z tymi leżakami? Bo słyszałem, że można wynająć jakiś leżak na dzień, ale czy to gra warta świeczki? I czy w każdym miejscu na plaży takie coś można wynająć :D?
P.S.
To ja Pani napisałem ostatnio maila z prosbą o pomoc :)

Nie wiem, jak to jest w sezonie, ale przed sezonem już były leżaki do wynajęcia.
Tutaj można je zobaczyć na moim filmiku (0:54 minuta filmu).

Przychodzisz, zajmujesz leżaczek i za chwilę zjawia się facio i kasuje forsę za leżaczek. Niestety nie wiem, jaką kwotę, bo nie korzystałam z leżaków. Nie mam cierpliwości do leżenia, ja ciągle w ruchu, więc to w moim przypadku wyrzucenie pieniędzy. Ponadto żwirek w Makarskiej nie jest straszny, jak dla mnie wystarczał ręcznik, ale jak się ma karimatę, to już będzie OK. Leżaki widziałam tylko w obrębie głównej plaży Donja Luka, ale zaznaczam, że ja byłam pod koniec maja, więc to grubo przed sezonem.
Zemczi
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zemczi » 26.07.2015 21:19

dhmegi napisał(a):
Zemczi napisał(a):Super, dzięki za odpowiedź :) A wiesz może jak to jest z tymi leżakami? Bo słyszałem, że można wynająć jakiś leżak na dzień, ale czy to gra warta świeczki? I czy w każdym miejscu na plaży takie coś można wynająć :D?
P.S.
To ja Pani napisałem ostatnio maila z prosbą o pomoc :)

Nie wiem, jak to jest w sezonie, ale przed sezonem już były leżaki do wynajęcia.
Tutaj można je zobaczyć na moim filmiku (0:54 minuta filmu).

Przychodzisz, zajmujesz leżaczek i za chwilę zjawia się facio i kasuje forsę za leżaczek. Niestety nie wiem, jaką kwotę, bo nie korzystałam z leżaków. Nie mam cierpliwości do leżenia, ja ciągle w ruchu, więc to w moim przypadku wyrzucenie pieniędzy. Ponadto żwirek w Makarskiej nie jest straszny, jak dla mnie wystarczał ręcznik, ale jak się ma karimatę, to już będzie OK. Leżaki widziałam tylko w obrębie głównej plaży Donja Luka, ale zaznaczam, że ja byłam pod koniec maja, więc to grubo przed sezonem.


Super :) Dziekuje! A czy mogla by Pani zajrzec na maila? Pozdrawiam!
arek93
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 12.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek93 » 26.07.2015 21:31

Którego masz wyjazd z Oskarem ? 1 sierpień :p ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
MAKARSKA - KOMPENDIUM WIEDZY (subiektywne ;-) ) - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone