Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Madziarskie bajdurzenia przy gulaszu i nie tylko

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.05.2013 21:22

Kenik napisał(a):Oj, jak dobrze Maslinko, że znalazłam Twoją madziarską relację ... może w te wakacje uda mi się synalka wyciągnąć, a póki co podczytuję. :)

W takim razie życzę powodzenia w realizacji planów :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13771
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.06.2013 10:22

"W sumie na Węgrzech z powodu nawałnic zamknięto 44 drogi. Tym samym od świata odcięto trzy wioski, Pilismarot, Domos and Kisoroszi. Lokalne władze dostarczają im zapasy wody pitnej i jedzenia specjalnymi łodziami. Ponadto w 24 miastach i wsiach nie ma prądu - podaje agencja AFP."

Maslinka

Pilismarot i Domos to nasza traska (niedaleko Visegradu i Szentendre), Ty byłaś tam niedawno i kilka lat temu, ja w 2005... zobacz co tam się dzieje :(
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.06.2013 19:52

tony montana napisał(a):Pilismarot i Domos to nasza traska (niedaleko Visegradu i Szentendre), Ty byłaś tam niedawno i kilka lat temu, ja w 2005... zobacz co tam się dzieje :(

:(

Takie piękne tereny... Ale tam już jest lepiej. Całe szczęście, że udało się uratować Budapeszt. Niestety teraz zagrożone są tereny na południe od Budapesztu.
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 14.03.2015 13:15

Jako,że coroczny łikend majowy spędzamy u Madziarów,pozwoliłem sobie poczytac tą wspaniałą relację i znależć miejscówkę na ten rok.... 8)
Myślę,że ten labirynt w Budapeszcie idzie na pierwszy strzał.... :hut:
Co do Esztergoma nie jestem do końca przekonany.... :roll: może niepotrzebnie... :wink:
Tu dowód,że takie relację naprawdę się przydają... :D... Za to serdeczne dzięki. :D
:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.03.2015 13:49

Witaj, GOLDEN :D

GOLDEN napisał(a):Myślę,że ten labirynt w Budapeszcie idzie na pierwszy strzał.... :hut:

W labiryncie pewnie będzie zupełnie inaczej, coś tam ciągle zmieniają. Tutaj - Buber w swojej relacji pokazuje jakieś operowe klimaty 8O Też fajnie!

GOLDEN napisał(a):Co do Esztergoma nie jestem do końca przekonany.... :roll: może niepotrzebnie... :wink:

Wiesz, to jest miejsce na naprawdę leniwy wypoczynek. My tam byliśmy dwa razy w sierpniu - głównie po to, żeby pomoczyć się w basenach, poleżeć i odpocząć po bardzo męczących wakacjach w Chorwacji ;) Jeśli głównie chcecie zwiedzać, może Wam się tam trochę nudzić 8)


GOLDEN napisał(a):Tu dowód,że takie relację naprawdę się przydają... :D

Cieszę się :D
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 14.03.2015 14:55

Moim zdaniem Esztergom na 3 dni jest bardzo przyjemnym miasteczkiem. Okolice naddunajskie są b. ładne. W pobliżu też ciekawe Szent Endre i Visehrad. Baseny w Esztergom z częścią pod dachem na początek maja to też dobry wybór.
Pozdrwiam
Tomek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.03.2015 15:02

TJL napisał(a):Moim zdaniem Esztergom na 3 dni jest bardzo przyjemnym miasteczkiem. Okolice naddunajskie są b. ładne. W pobliżu też ciekawe Szent Endre i Visehrad. Baseny w Esztergom z częścią pod dachem na początek maja to też dobry wybór.
Pozdrwiam
Tomek

No jasne, że to dobry pomysł :) W końcu gdyby tam nie było fajnie, nie wrócilibyśmy w te rejony rok później 8)

Zależy kto, co lubi. Czy odpoczynek połączony ze zwiedzaniem urokliwych naddunajskich miejscowości, czy mniej relaksacyjnie - tętniący życiem Budapeszt ze wszystkimi fascynującymi zabytkami i atrakcjami :)

Jedna i druga opcja jest ciekawa i warta rozważenia :D
TJL
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 04.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 14.03.2015 23:41

Właśnie o to chodzi. Na Węgrzech jest dużo możliwości dla turysty. Zawsze się znajdzie coś ciekawego. Tylko morza jak w Chorwacji nie ma. Kiedyś było...
Pozdrawiam,
Tomek
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 15.03.2015 12:15

TJL napisał(a):Właśnie o to chodzi. Na Węgrzech jest dużo możliwości dla turysty. Zawsze się znajdzie coś ciekawego. Tylko morza jak w Chorwacji nie ma. Kiedyś było...
Pozdrawiam,
Tomek

Bratanki o tym pamiętają.
Kárpátia - Délvidéki Szél :)

Nemhain
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 19.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nemhain » 28.02.2016 18:18

Cudowna relacja! Planujemy w tym roku wracać z CRO przez Budapeszt i zatrzymać się na 2 dni, dzięki Twoim opisom wiem co chcę zobaczyć ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.02.2016 19:55

Nemhain napisał(a):Cudowna relacja! Planujemy w tym roku wracać z CRO przez Budapeszt i zatrzymać się na 2 dni, dzięki Twoim opisom wiem co chcę zobaczyć ;)

Witaj!
Ale odgrzebałaś ;) Dzięki za miłe słowa :) Mam nadzieję, że coś z tej relacji się Wam przyda.

Pozdrawiam :papa:
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 29.02.2016 09:42

Interesująca relacja :D zwłaszcza, że przed nami weekend majowy Egerze i 1 dzień w Budapeszcie.
Fajnie przecierasz szlaki. :wink:
Pozdrawiam
Monika
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.02.2016 15:46

21monika napisał(a):Interesująca relacja :D zwłaszcza, że przed nami weekend majowy Egerze i 1 dzień w Budapeszcie.
Fajnie przecierasz szlaki. :wink:
Pozdrawiam
Monika

Węgierski majowy weekend - fajnie :D Będę pamiętać, żeby wypatrywać relacji :mrgreen:
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 02.03.2016 12:11

Jeśli to będzie któryś z długich weekendów majowych to spodziewają się tłumów z Polski :P W Budapeszcie to oczywiste, ale Eger też cały zapchany wycieczkami autokarowymi, praktycznie w każdej knajpie...
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 03.03.2016 09:09

Pudelek napisał(a):Jeśli to będzie któryś z długich weekendów majowych to spodziewają się tłumów z Polski :P W Budapeszcie to oczywiste, ale Eger też cały zapchany wycieczkami autokarowymi, praktycznie w każdej knajpie...


Ale to będzie przedłużony weekend majowy. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Węgry - Magyarország



cron
Madziarskie bajdurzenia przy gulaszu i nie tylko - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone