Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ludziska jak wy się zamykacie w kwocie 2-3 tys. zł... ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 23.04.2009 12:16

Wyjazd na początku Września 2008:

3osoby, samochód-benzyna.

11noclegów na chorwacji:
- 4 Baska Voda
-7 Ciovo

(baska jednak droższa -blędy negocjacyjne)

+ciagle dojazdy samochodem (np: wypad do Dubrownika z Baski itp, z Ciovo wypad na Sibenik) -"roadtripy"
+Wyzyżywienie:
- 2/3 to zapasy z PL: zupki, konserwy, makarony, Sosy knorrów itp
- zapas piwa slowackiego
-pieczywo hr, piwo hr (min. 2L/wieczór-na os. , oraz inne artykuly spożywcze (bo te z PL się skonczyly )
- 3obiadki w eleganckich (i drogich :? ) restauracjach: Dubrownik, Baśka, Trogir (raz sie zyje :twisted: )
+pamiątki:
Rijeka, duże ilości Prosieka ( niestety mala ilość ujrzala granice PL 8), pocztówki
+Winiety:
- Slowacja
-Węgry
-Chorwacja

+DODATKOWO WYPAD na 1dzien podrodze na chorwacje: HAJDUSZLOBOSZLO ....
-wejsciówka na baseny
-piwo +obiad
- nocleg ( tu przeplacilismy za nędzną spelunę -barak - taniej mielismy elegancką wille na Ciovo :cry: )


laczny koszt na osobę: 1217,83PLN

(nie wliczam dodatkowych pomniejszych wydatkow: lody, napoje ,i inne drobiazgi) - jak coś to moze dodać +/- jescze z 25pln
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.04.2009 13:35

Ciekawe wyliczenie...co do grosza :) No i zanim Janusz Cie uprzedzi to zwracam uwagę, że: do Chorwacji, do Szybenik, duże ilości Prošku (jeśli inaczej proszę poprawić).
nie wliczam dodatkowych pomniejszych wydatkow: lody, napoje ,i inne drobiazgi) - jak coś to moze dodać +/- jescze z 25pln

Jeśli nie wliczasz to raczej tylko opcja +
Pozdrav.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 23.04.2009 13:48

W tym roku już nie zmieścimy się w 2 tyś, ani w 3.. ani raczej w 4 tyś... he he..
A co tam... składamy. Najwyżej nie kupię sobie nowych butów, stara kurtka też niczego sobie, drugie miejskie autko nie dostanie zupełnie nowych opon, lecz używki (w końcu po mieście się tylko nim jeździ) itp.. i jakoś się doturlamy tak do sierpnia z w miarę przyzwoitą sumką wakacyjną..
pozdro
zauroczona
Croentuzjasta
Posty: 227
Dołączył(a): 20.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zauroczona » 01.05.2009 11:23

hexapus napisał(a):
zauroczona napisał(a):Po kalkulacji na ten rok, z tym, że pobyt 12-dniowy + po 2 dni na drogę z noclegami z podobnym harmonogramem jak w ub.roku szacujemy na 8 tyś.


u mnie 2+1 -14 dni - całość wydatków 7 tys.


Oj, widze, że chyba jestem za bardzo rozrzutna :) Muszę jeszcze raz zweryfikowac przede wszystkim cenę kwatery - bo to główny koszt.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 01.05.2009 11:45

Wyjazd Clio benzyna, 9-16.08.08 Makarska
Na 2 osoby jakieś 4tys zł (nie więcej) z wszystkim (dojazd, spanie, jedzenie, jeżdżenie na miejscu).
A nie bidowalismy ;) bo i skutery wodne były i parasailing ;)
Odpadła opłata za autostradę w Chorwacji, jechaliśmy starą trasą, bo chcieliśmy ją zobaczyć.
W tym roku wyspa Pag - jakieś małe miasteczko i we wrześniu, to coś się też znajdzie ;)
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 01.05.2009 12:16

Zauroczona nie jesteś rozrzutna,po prostu stać Cię ja tam też chciałabym tyle wydać,ale tak krawiec kraje jak materii staje
:)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.05.2009 13:05

I jak zwykle w tym i innych rankingach, "zapomina się" o rzeczach zabranych z Kraju... :mrgreen"
.... które wypaczają rzeczone kwoty... :wink:
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 01.05.2009 14:51

Ten rok będzie wyglądał następująco ( 10 dni w podróży, 4 osoby):

1. Apartament Makarska - 2000 zł
2. Hotele po drodze - 500 zl
3. Autostrady winietki - 350zł
4. Paliwo - 1200 zł
5. Życie + atrakcje - minimum 500 euro - 2250

Razem nie chce mi wyjść mniej tylko - 6300 i to tak nie za bogato...

czyli na osobę 1575

kurcze gdybym nie kochał te klimaty, tej jazdy autem przez Europę, poznawania nowych miejsc , ludzi to był poleciał samolotem do Egiptu... :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.05.2009 19:13

Bahama
i to jest w miarę rozsądne podliczenie...
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 01.05.2009 19:27

Czytając podliczenia innych sam zmusiłem się, żeby podliczyć swoje wydatki. Mieszkam blisko granicy z Czechami więc mam trochę bliżej (odpada mi nocleg po drodze bo jadę "na raz"). Przy obecnym kursie euro koszt na 14 dni dla 2+2 wychodzi u mnie wcale nie tak najgorzej:
winiety - 315 (w Słowenii nie płacę!)
paliwo - ok 550 zł (1200 km w jedną stronę, diesel)
kwatery - 2600 (42 Eu )
a więc koszty "obowiązkowe to 3465 PLZ. Biorąc pod uwagę ile wydałem w tamtym roku to spodziewam się, że w tym nie wydam więcej niż 3000zł.Wychodzi mi ok 6500zł na cztery osoby i pełne dwa tygodnie. Nie wliczam tego co biorę ze sobą bo nie są to znaczące wydatki.
Ufff, jak sobie podliczyłem to się uspokoiłem, że nie jest źle:))
andy123
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy123 » 04.05.2009 12:22

Brela ,
połowa lipca ,
70,- EUR / doba
2+1
Dwa pokoje, kuchnia, dwie łazienki , balkon
do morza 150 m

Byłem w tym samym apartamencie w zeszłym roku 45 EUR / doba ale w połowie czerwca.

Krótkie pytanie:

Czy te 70 EUR w lipcu to rozsądna cena ?

:roll:

Próbuje porównać z ofertami na adriatic.hr i wydaje mi się troche dużo.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 04.05.2009 13:07

andy123 napisał(a):
Krótkie pytanie:

Czy te 70 EUR w lipcu to rozsądna cena ?

:roll:

Próbuje porównać z ofertami na adriatic.hr i wydaje mi się troche dużo.


Pewnie jak na Brelę, to tak heh Jak dla mnie za daleko od morza, no ale full wypas apartman 2 łazienki, 2 sypialnie. Pewnie to jest czwórka lub piątka. Przy 3 osobach sporo wychodzi - 23 juro na łebka. A klima i taksa w cenie? Przypuszczam, że można znaleźć coś tańszego.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 04.05.2009 13:32

andy123 napisał(a): ... Czy te 70 EUR w lipcu to rozsądna cena ? ...

Andy, zależy jak na to spojrzeć...
Dla nas to zupełnie nierozsądna cena! Na maxa nie rozsądna!

Ale skoro cię stać - to chyba rozsądna.. ? 8O

My tam wolimy wydawać na lody, picie, full-max owoców i takie tam popierduszki wakacyjne, niż na wygodne spanie i mieszkania, bo i tak większość czasu spędzamy na plaży (rano opalanie, popołudnie i wieczór widoczki i integracja społeczna z innymi plażowiczami.. ).
My wygodę bardzo sobie cenimy, ale wystarcza jej nam przez cały okrągły rok we własnym domciu.. :D
A te 3 tygodnie to lubimy potraperować, poczuć wiew młodzieńczych klimatów i lejemy na wygodny..

acz sprawa jest wielce subiektywna; znam takich, co to jeśli na wakacjach nie mają super wypasionych wygód, all inclusive i basenów, to takie wakacje nie są dla nich wypoczynkiem, lecz masakrą. A na samą myśl o traperstwie, namiotach, czy innych "rozkoszach" to ich ciarki obrzydzenia przechodzą..

pozdro
andy123
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy123 » 04.05.2009 20:56

Plumek napisał(a):
andy123 napisał(a):
Krótkie pytanie:

Czy te 70 EUR w lipcu to rozsądna cena ?

:roll:

Próbuje porównać z ofertami na adriatic.hr i wydaje mi się troche dużo.


Pewnie jak na Brelę, to tak heh Jak dla mnie za daleko od morza, no ale full wypas apartman 2 łazienki, 2 sypialnie. Pewnie to jest czwórka lub piątka. Przy 3 osobach sporo wychodzi - 23 juro na łebka. A klima i taksa w cenie? Przypuszczam, że można znaleźć coś tańszego.



No właśnie wydaje mi się że jak pojade bez rezerwacji to znalazłbym coś tańszego, ale to jest połowa lipca i może być troche problem ze znalezieniem miejsca jadąc w ciemno do Breli w tym czasie.
Jak byliśmy w czerwcu w zeszłym roku to nie było żadnego problemu. Można było się targować i przebierać......

Nie chodzi mi o jakieś specjalne wygody. Opisałem jak wygląda ten apartament, bo tam po prostu się nam podobało i za 45 EUR było do przyjęcia. Teraz właściciel chce 70,- EUR za ten sam lokal i już robi się troche drogo.
Będziemy tam 2 tygodnie później niż w zeszłym roku i taka różnica.
No cóż - sezon !
Spróbuje go jeszcze wypytać o jakąś zniżke dla "stałych" klientów ale w maillu już zaznaczył że ta cena jest z rabatem. Nie wiem więc czy warto o to pytać .

Dylemat pozostaje nadal - rezerwować czy zaryzykować.
Ostatecznie można przejechać do jakieś innej sąsiedniej wioski jakby nie było co wybrać, ale w Breli bardzo nam się podobało.

Wydaje mi się jednak że szczyt sezonu to chyba druga połowa lipca i pierwsza sierpnia. Chociaż jak wyjeżdżaliśmy z Breli pod koniec czerwca w zeszłym roku to już robiło się troche tłoczno.




:roll:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 04.05.2009 22:51

andy123 napisał(a):Brela ,
połowa lipca ,
70,- EUR / doba
2+1
Dwa pokoje, kuchnia, dwie łazienki , balkon
do morza 150 m

Byłem w tym samym apartamencie w zeszłym roku 45 EUR / doba ale w połowie czerwca.

Krótkie pytanie:

Czy te 70 EUR w lipcu to rozsądna cena ?

:roll:

Próbuje porównać z ofertami na adriatic.hr i wydaje mi się troche dużo.


Moim zdanie drogo , nawet jak na Brelę.
W 2008 na przełomie 07/08 płaciliśmy tyle samo co w końcu czerwca w 2007 u tej samej gospodyni. Chyba rozpoczęła dla nas program lojalnościowy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Ludziska jak wy się zamykacie w kwocie 2-3 tys. zł... ? - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone