Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ludziska jak wy się zamykacie w kwocie 2-3 tys. zł... ?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
korfu01
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 01.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) korfu01 » 05.09.2008 21:27

Ja napisze tak. Pełne 12 dni bo od 8 rano do 22 czyli pełne 12 dni w Chorwacji i 4 osoby -2 dorosłe + 2 dzieci 5200zł. Tak się zamkneły moje wczasy. W to wliczam noclegi, paliwo,600km po Chorwacji, winietki i przyjemności (3 godziny skuter wodny- płaciłem tylko za paliwo i olej), wodospady Krka i rejs statkiem ten dodatkowy, zwiedzanie Splitu, Trogiru, 6 obiadów w knajpkach lub gospodarzy ale ( to było składkowe, czyli tyle osób ile brało udział w uczcie potem dzielone na osoby), przynajmniej 4 piwa dzienie ja i 2 żona a dzieci po 3 lody dziennie nie mówiąc na plaży o frytkach czy sandwiczach, co 2-3 dzień 5 litrów wina i jak to moja żona, policzyła nawet to co wzielismy do Chorwacji. A było to jedzenie na śniadania, kolacje, 6 obiadów i picie. I tak kwota ta zamknęła się w 5200zł
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 10.09.2008 17:53

korfu01 napisał(a):Ja napisze tak. Pełne 12 dni bo od 8 rano do 22 czyli pełne 12 dni w Chorwacji i 4 osoby -2 dorosłe + 2 dzieci 5200zł. Tak się zamkneły moje wczasy. W to wliczam noclegi, paliwo,600km po Chorwacji, winietki i przyjemności (3 godziny skuter wodny- płaciłem tylko za paliwo i olej), wodospady Krka i rejs statkiem ten dodatkowy, zwiedzanie Splitu, Trogiru, 6 obiadów w knajpkach lub gospodarzy ale ( to było składkowe, czyli tyle osób ile brało udział w uczcie potem dzielone na osoby), przynajmniej 4 piwa dzienie ja i 2 żona a dzieci po 3 lody dziennie nie mówiąc na plaży o frytkach czy sandwiczach, co 2-3 dzień 5 litrów wina i jak to moja żona, policzyła nawet to co wzielismy do Chorwacji. A było to jedzenie na śniadania, kolacje, 6 obiadów i picie. I tak kwota ta zamknęła się w 5200zł



No kolego 4 piwa dziennie i co drugi dzień baniaczek 5 litrów wina. No, No nie marnowałeś czasu. A i zdrowie koledze dopisuje. Przez 12 dni wypić 60 litrów wina, 48 butelek piwa. Zapomniał pewnie kolega o rakiji - pewnie ze 3 litry. No, no , ma kolega wyrozumiałą żonę. Gratuluję koledze wytrwałości.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.09.2008 18:22

waldeq napisał(a):...W skrócie - nie sknerzyłem a wydałem "prawie" jak sknera:)

I to jest właśnie to :D Brawo za spostrzeżenie, a i pogoda pewniejsza ;)
molzes
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 07.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) molzes » 10.09.2008 20:09

14 dni dla dwóch dorosłych osób + 2 dzieci w wieku 9 i 11 lat - to wydatek na miejscu ok. 3 500 zł ( w tym paliwo, prowiant przygotowany w kraju, rejsy, zwiedzanie, czasami obiad w knajpce). Do tego należy dołożyć koszt poniesionych wcześniej noclegów - 2 200zł i 200zł ubezpieczenia. Daje nam łączną kwotę 5 900zł.
Wczsy spędzone w drugiej połowie sierpnia na Istrii.
Przewidywałam ciut wyższe wydatki. Jak widać zmieściłam sie w planach bez oszczędzania (wszystkie zachciewajki :twisted: dzieci i dorosłych były spełniane). Tak powinno być na wczasach , bo to czas relaksu i odpoczynku. :D
hardcop
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hardcop » 11.09.2008 09:19

Ja jestem obecnie w Tucepi i powiem wam, że ceny mają z kosmosu. Dobrze, że się przygotowałem i zabrałem dużo prowiantu. Nasza trzyosobowa rodzina wyda skromnie licząc i przy dużym oszczędzaniu około 6000 zł za 13 noclegów w Cro. Drożyzna, drożyzna i jeszcze raz drożyzna. Zdzierają na czym się da. Mała Coca-cola w knajpie około 7 zł ( w przeliczeniu ofcours ) mały sok jabłkowy 0,2 ml też 7 zł ( 14 kun ). Zdzierstwo. Co roku Chorwacja dużo, dużo droższa.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.09.2008 09:51

hardcop napisał(a):Ja jestem obecnie w Tucepi i powiem wam, że ceny mają z kosmosu. Dobrze, że się przygotowałem i zabrałem dużo prowiantu. Nasza trzyosobowa rodzina wyda skromnie licząc i przy dużym oszczędzaniu około 6000 zł za 13 noclegów w Cro. Drożyzna, drożyzna i jeszcze raz drożyzna. Zdzierają na czym się da. Mała Coca-cola w knajpie około 7 zł ( w przeliczeniu ofcours ) mały sok jabłkowy 0,2 ml też 7 zł ( 14 kun ). Zdzierstwo. Co roku Chorwacja dużo, dużo droższa.

Rodzina 2+1, auto na gaz, przejechane jakieś 4600 km w 19 dni, posiłki we własnym zakresie ale podstawowe produkty kupowane na miejscu+czasem pizza, knajpa, jakieś owoce ciastka i lody były codziennie. Zwiedzanie w każdym mieście (bilety). Same kampy. Suma sumarum jakieś 3500+-200 PLN. Wróciło prawie 100 euro.
Pozdrawiam
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 11.09.2008 11:08

hardcop napisał(a):Ja jestem obecnie w Tucepi i powiem wam, że ceny mają z kosmosu. Dobrze, że się przygotowałem i zabrałem dużo prowiantu. Nasza trzyosobowa rodzina wyda skromnie licząc i przy dużym oszczędzaniu około 6000 zł za 13 noclegów w Cro. Drożyzna, drożyzna i jeszcze raz drożyzna. Zdzierają na czym się da. Mała Coca-cola w knajpie około 7 zł ( w przeliczeniu ofcours ) mały sok jabłkowy 0,2 ml też 7 zł ( 14 kun ). Zdzierstwo. Co roku Chorwacja dużo, dużo droższa.

Cholera!
Faktycznie drogo.
Ale coś mi się wydaje, że to czcza dyskusja, bo każdy ma inne zapotrzebowania i priorytety.. :lol:
Myśmy wydali znacznie mniej na 3 tygodnie, będąc w tym na kilka dni na Węgrzech, potem w Chorwacji i jeszcze w Czarnogórze i, jak na nas, to nie oszczędzaliśmy wogóle.. he he.. ale być może to co my uważamy za "rozpustę" i totalny brak oszczędzania dla innych byłoby żałosnym sknerstwem i życiem w ubóstwie..
w każdym razie każdy musi wydać tyle, żeby poczuć się wypoczętym i usatysfakcjonowanym, bo po cóż w takim razie jechać na wczasy i się męczyć... 8O
pozdorek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.09.2008 12:31

janniko napisał(a):ale być może to co my uważamy za "rozpustę" i totalny brak oszczędzania dla innych byłoby żałosnym sknerstwem i życiem w ubóstwie..
w każdym razie każdy musi wydać tyle, żeby poczuć się wypoczętym i usatysfakcjonowanym


AMEN
Sus crofa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.10.2008
Wyjazd do Chorwacji wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sus crofa » 06.10.2008 08:33

Witam
własnie wróciłem z Chorwcji przed tygodniem - koszt dla 4 os (2 dorosłe + 2 dzieci) - to ok. 5500pln - 14 dni
nocleg 400E - ca. 1400
paliwo (1,9 diesel) 1200pln - (ca 3500km podróż Polska Cro Polska + zwiedzanie Cro BiH)
reszta to czysty wypoczynek bez ograniczeń - obiado kolacje w konoba do tego piwko ...
wrażenia odpoczynek bezcenne
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2008 08:47

Użytkownik usunięty
Re: Wyjazd do Chorwacji wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2008 08:50

Sus crofa napisał(a):Witam
własnie wróciłem z Chorwcji przed tygodniem - koszt dla 4 os (2 dorosłe + 2 dzieci) - to ok. 5500pln - 14 dni
nocleg 400E - ca. 1400
paliwo (1,9 diesel) 1200pln - (ca 3500km podróż Polska Cro Polska + zwiedzanie Cro BiH)
reszta to czysty wypoczynek bez ograniczeń - obiado kolacje w konoba do tego piwko ...
wrażenia odpoczynek bezcenne


Zgadzam sie z tymi wyliczeniami, myślę jednak iż trzeba jeszcze dodać
cenę winet autostradowych i ubezpieczenie (+-) 1000,00zł.
waldy
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 16.10.2008
Re: Wyjazd do Chorwacji wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldy » 26.11.2008 09:01

Sus crofa napisał(a):Witam
własnie wróciłem z Chorwcji przed tygodniem - koszt dla 4 os (2 dorosłe + 2 dzieci) - to ok. 5500pln - 14 dni
nocleg 400E - ca. 1400 [b]

Zalogowałem się na cro.pl aby zdobyć niezbędną wiedzę przed przyszłorocznymi wakacjami i ze szczególną uwagą traktuję ten wątek dający subiektywny wgląd w koszty każdego z opisujących swój pobyt .
Pytanie, jaki standard ma apartament (pokój) dla 4 osób na 14(?) dni za 400E, bo podejrzewam że to chyba cenowa okazja.
pozdrawiam
stola1
Croentuzjasta
Posty: 223
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stola1 » 26.11.2008 09:29

Pytanie, jaki standard ma apartament (pokój) dla 4 osób na 14(?) dni za 400E, bo podejrzewam że to chyba cenowa okazja.

Zauważ, że to cena poza sezonem, pisane z datą październikową,a przed tygodniem powrót.
Więc nie sugeruj się nią. Jeżeli wybierasz się w sezonie to licz przynajmniej 40e-50e/doba dla 4 osób.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 26.11.2008 10:09

Z tego co czytam wychodzi że średni koszt wczasów naszych forumowiczów w tym roku wyszedł ok 5000-6000zł za dwa tygodnie dla rodzin 2+1 czy 2+2 , dla tych co w apartamentach i troche mniej dla tych co preferuja campingi i myśle ze to jest miarodajne przy braku jakiś cenowych ektrawagancji ale tez bez sknerstwa ....
Ja w zasadzie myślę że mieszczę sie w tym przedziale z grubsza, co prawda wydałem ok 9000zł. ale :
1) w sumie było 19 noclegów , dwa w Slunju , siedem na Makarskiej riwierze , jeden w Żuljanie , siedem w Gradacu , i w drodze - Jajce w Bosni i Eger na Węgrzech ,
2) jeden tydzien z rozmysłem wziąłem dośc drogi apartament gdzie serwowano śniadania , koszt dla mojej rodziny (2+1) 65+12=77Eu ,równiez w gradacu był dośc drogi apartament - 60Eu
3) przejechałem ok.4500km co daje koszt z winetkami itp. ok. 1500-1600zł. (benzyna średnie spalanie na trasie ok 7-6,5 l/100km) ,
4) obiadki , chyba ok. 5 swoje zrobilismy reszta restauracje , oczywiscie piwo (ja lubie i żona też ) , czasem wino , pare kaw dziennie i lody
5) obiady w knajpie głównie owoce morza ( zona jest fanką tego typu jedzonka) i cevapici ( szczególnie ulubione przez synka ), w Bosni obowiązkowa jagnięcina bodaj raz była pizza , więc najtaniej nie było , najdroższe potrawy to biesiada z ostrygami i wszelkimi muszelkowatymi z trarawicą , piwem i winem w Stonie koszt na nas ok.450kun , oraz co jakis czas półmisek rybny za ok 200-300kun ,
6) wycieczki - Plitwice , rafting na Cetyni , fish-picnic na wyspe Brac , oraz własne "krajoznawcze" Dubrownik , Togir, Split, Mostar , Jajce ,
7) duża częśc zakupów na miejscu robiona w Bośni - papierosy , piwo, tankowanie , słodycze , owoce i cos na ząb na śniadania ,
8) na miejscu zakupy przemysłowe i do domu - strój kapielowy dla żony (bo spodobał się ) , slipy dla syna , 6 l. rakiji , 6l. wina , 3l. oliwy , z 15l. piwa, pare gadżetów pamiątkowych z Mostaru i Chorwacji ...

Podsumowując myślę że bez większej szkody dla jakości naszego pobytu mógłbym wydac ok 1000-1500zł. mniej np. wybierając apartamenty za mniejszą cenę , no ale poprzedni rok był rokiem prosperity więc nie przejmowałem się za bradzo wydatkami , byc może w nadchodzące wakacje trzeba będzie podejśc do tematu w sposób bardziej przemyślany ....
A co do cen w Chorwacji tak naprawde to najbardziej denerwowały mnie ceny napoi dla dziecka w knajpie ( o czym wielu tu wspominało , faktycznie przegięcie ) oraz wysokośc kaucji za butelki za piwo !! Np. w Slunju życzono sobie 6 KUN za butelkę przy cenie piwa ok 4-5KUN . 8O
Oczywiście mozna było kupowac w plastiku piwko , robiłem i tak aczkolwiek uważam to za profanacje tego szlachetnego trunku ....
Reszta cen owszem drogo , ale jak dla mnie do przełknięcia na wakacjach w otoczeniu tak pięknych widoków i przy tak wspaniałym morzu .... Miejmy nadzieję że w nadchodzącym roku nie będzie drożej :D
stola1
Croentuzjasta
Posty: 223
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stola1 » 26.11.2008 10:19

Pięknie napisane, bo każdy wydaje tyle na ile może sobie pozwolić. :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Ludziska jak wy się zamykacie w kwocie 2-3 tys. zł... ? - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone