Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

LPG - jakie "końcówki" do tankowania w różnych kra

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pako
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 01.06.2006
LPG - jakie "końcówki" do tankowania w różnych kra

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pako » 01.06.2006 22:50

Słyszałem, że bywa, iż w niektórych krajach mają inne te końcówki węża żeby zatankować LPG, trzeba wtedy posiadać jakąś przejściówkę czy coś w tym stylu. Jak to jest w krajach przez które się przejeżdża w drodze do Chorwacji. No i oczywiście jak sprawa wygląda w samej Chorwacji??
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004
Re: LPG - jakie "końcówki" do tankowania w różnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 01.06.2006 23:08

Pako napisał(a):Słyszałem, że bywa, iż w niektórych krajach mają inne te końcówki węża żeby zatankować LPG, trzeba wtedy posiadać jakąś przejściówkę czy coś w tym stylu. Jak to jest w krajach przez które się przejeżdża w drodze do Chorwacji. No i oczywiście jak sprawa wygląda w samej Chorwacji??


W Czechach standard, w Austrii prawie nie ma LPG ale jesli jest to tez standard, w Chorwacji standard :)
Pako
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 01.06.2006
Re: LPG - jakie "końcówki" do tankowania w różnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pako » 02.06.2006 07:56

Przemolo napisał(a):
Pako napisał(a):Słyszałem, że bywa, iż w niektórych krajach mają inne te końcówki węża żeby zatankować LPG, trzeba wtedy posiadać jakąś przejściówkę czy coś w tym stylu. Jak to jest w krajach przez które się przejeżdża w drodze do Chorwacji. No i oczywiście jak sprawa wygląda w samej Chorwacji??


W Czechach standard, w Austrii prawie nie ma LPG ale jesli jest to tez standard, w Chorwacji standard :)


Czyli nie ma się czym przejmować :) Dzięki za info
Aha - a jak to wygląda pod tym względem Słowenia? Też pewnie standard?
Przemolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 18.07.2004
Re: LPG - jakie "końcówki" do tankowania w różnych

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemolo » 02.06.2006 08:06

Pako napisał(a):Czyli nie ma się czym przejmować :) Dzięki za info
Aha - a jak to wygląda pod tym względem Słowenia? Też pewnie standard?


Standard, którego nie ma ;)
W Słoweni praktycznie nie ma stacji z LPG - jedyna, którą widziałem wyglądała tak, jak stacja w Polsce, na którą nigdy bym nie pojechał... a i tak obsługa gdzieś właśnie wyszła (w drodze powrotnej też ich akurat nie było ;) )
RadekS
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 20.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadekS » 02.06.2006 08:33

Słowenia to raptem 1,5h drogi. Tankuj w Czechach, póżniej dolej w Austri za Wiedniem na 105 km autostrady na stacji Agip (cena to 0,7 euro za litr). Na tym przeskoczysz Słowenie i już jesteś w Chorwacji w której z gazem nie ma problemu. Z końcówkami też nie ma żadnych problemów.
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 24.08.2009 09:31

Podnoszę temat do góry, bo ostatni post z dawien dawna :wink: i pytam w ramach upewnienia się jak wygląda spawa z końcówkami do gazu w Chorwacji, na Węgrzech, w Czechach na dzień dzisiejszy?
Loucipher
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loucipher » 24.08.2009 10:04

Nic się przez te trzy lata nie zmieniło. Na Węgrzech tankowałem 2 razy, a w Chorwacji ponad 10 razy - i wszędzie mieli standardowe końcówki.
peligrosa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) peligrosa » 24.08.2009 20:36

Loucipher napisał(a):Nic się przez te trzy lata nie zmieniło. Na Węgrzech tankowałem 2 razy, a w Chorwacji ponad 10 razy - i wszędzie mieli standardowe końcówki.


Cieszy mnie to bardzo, dzięki za odp :)
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 25.08.2009 18:50

W krajach byłego "bloku socjalistycznego" końcówki są w standardzie włoskim czyli takim jak u nas. W krajach "europy zachodniej" niemieckojęzycznych (GE, AU, NL) końcówki są typu holenderskiego, wkręcane, łatwiejsze w obsłudze. Choć i nasze nie potrzebują jakiejś specjalnej wiedzy. Przejściówkę warto mieć, bo nie na każdej stacji w GE czy AU mają dystrybutory z "naszym" wejściem, a obsługa różnie reaguje na prośbę pożyczenia (jedni dają bez problemu inni kręcą że nie mają). W Austrii faktycznie LPG jak na lekarstwo. Kup taka przejściówkę na allegro i już. Koszt ok 20-30 zł a się martwić nie będziesz.
Ostatnio edytowano 25.08.2009 19:29 przez freyu, łącznie edytowano 1 raz
holly
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) holly » 25.08.2009 19:04

a jak jest z kóncówkami wkręcanymi tzn. gdy wlew jest schowany np. przy korku paliwa a końcówka do gazu jest wkręcana ?
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 25.08.2009 19:28

Z tego co wiem to na allegro są i takie dostępne. Zwykle w opisie sprzedający zaznacza że taka końcówka ma możliwości takie jak piszesz.
holly
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) holly » 25.08.2009 19:45

chodziło mi o to, że mam instalacje z korkiem tzw. pod klapką wlewu, tzn. tankując lpg u nas, muszę pierwsze wkręcić przedłużkę. I pytanie czy ta przedłużka sprawdzi się po drodze do Chorwacji ?
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 25.08.2009 21:15

Wiem o co chodzi. Nie wiem jak to jest rozwiązane przy systemie holenderskim ale jak napisałem ludzie sprzedają jakieś końcówki które pasują do twojego systemu.
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 26.08.2009 20:24

Generalnie inne końcówki są w Niemczech - ale to już inny kierunek (jak coś to i tak nie ma obaw , są na stacjach "przelotki")

Większy problem i tu bym rozmyślał - GDZIE TU ZATANKOWAĆ? GDZIE TU ZNALEŚĆ stacje LPG.???

Jeśli chodzi o Slowacje: (trasa Lublin-KRK-Pula-Lbn) to tutaj takiego problemu nie ma na większości stacji jest. Na LUKOIL jest tanio ale za to z uporem maniaka chcą wlać wiecej można :lol:

Węgry: Tu jest masakra , przy autostradzie nie ma stacji z LPG. należy szukać gdzieś po wioskach lub zjeżdzać jakies 10km z autostrady. Gaz jest nędzny.

Chorwacja: Na większych stacjach jest AUTO-PLIN ... na INA, OMV... ale na Tiffonach to już malo.
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 26.08.2009 22:04

Na Słowacji to na każdej stacji walą max. Ciekawe to dość. Ja osobiście większych problemów nie miałem na Chorwacji z gazem choć można zapomnieć o lpg na małych stacyjkach. Raczej większe.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
LPG - jakie "końcówki" do tankowania w różnych kra
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone