Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 30.01.2013 11:13

Ja sobie obiecuje solennie ze w tym roku to juz na pewno powaznie zabiore sie za lowienie ryb z nocną zasiadka wlącznie

Dotychczas konczylo sie na kilku malych rybkach i nocna zasiadka przegrywala z karlovacko i zabawa.

No ale w tym roku na pewno cos w nocy zlowie :wink:

Dotychczas wypatentowalem ze swietna przyneta sa ramiona kalmarow sklepowych i swietnie sie na haczyku trzymaja mimo ze sa permanentnie podgryzane przez ta krwiozercza drobnica
Zakladam taki kawalek o wielkosci takiej jaka chce zlowic rybe i czekam az sie zjawi na tyle duza aby polknela ten kawalek w calosci i to sie generalnie sprawdzalo w dzien, ale wtedy, tak mi sie wydaje, nie ma przy brzegu naprawde duzych ryb

Na pewno nazbieramy troche omolkow :-) z molo o ile te jezowce ich nie pozarly do konca
Leon jak tam sie ksztaltuje populacja omolkow tam niedaleko ciebie ? W tym malym porciku
kaluza32
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 29.01.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaluza32 » 01.02.2013 23:27

daisykf napisał(a):Łowienie węgorzy na wiele WĘDEK. Sposób chorwacki. Wielokrotnie wypróbowany skuteczny. Trafiają się też mureny.


Obrazek


Czesc, moglibyscie przedstawić mi szczegółowo jak stworzyć coś takiego ??
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 04.02.2013 20:32

No chłopaki aktualny cennik połowów z brzegu i ze środka pływającego.

1. Cijene za ribolov:
>
> - učlanjenje u hrvatski ribolovni savez = 50kN (ne plaćate ako ste
> član saveza u Poljskoj - ponesite Vašu iskaznicu)
> - učlanjenje u ribolovno društvo Maslinica + iskaznica = 50kN
> - cijena lova ribe ovisi o broju dana:
> - 1 dan = 110 kN
> - 3 dana = 200kN
> - 7 dana = 350 kN
> - 30 dana = 750kN
:roll:
Troszkę boli. :evil:
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 04.02.2013 20:49

pasażer napisał(a):W tym roku na wędkę efekty marne. Na czerwono-białe kopytko małe drapieżniki atakowały. Niemniej jednak przygoda była. Ja, dwóch starszych Chorwatów, łódź, sieci i chyba 500m linki.

Na "zbiory" ruszamy o 5:00 rano.
Obrazek

Podpływamy do wcześniej zastawionych sieci. Rybacy uderzają jeszcze skrzynkami o ławkę. Razem około 4kg różnej ryby. Jak dla mnie słabo. Później przyszedł czas na wyciągnięcie linki. I tu węgorz za węgorzem. Trafiła się również jedna murena. Jedna osoba wyciąga, druga wyrywa hak. Do osobnego pojemnika węgorze bardziej łapczywe, którym haczyk utknął głębiej. Dwie godziny naprawdę ciężkiej pracy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dwa ok. reszta to sznurowadła.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.02.2013 21:54

slawekewa napisał(a):Dwa ok. reszta to sznurowadła.

To nie cały połów ale dobrze zauważyłeś. Może z 10 sztuk było powiedzmy większych. Reszta to sznurowadła, które powinny jeszcze podrosnąć.
Dla mnie, łowienie na kilkadziesiąt haków to kłusownictwo. Łapią się małe kongery, mureny a nawet rozgwiazdy co mnie zupełnie zdziwiło. Aby wyjąć hak, rozgwiazdę rozpoławia się rękoma. Chrupie ja czerstwa bułka, po czym wywala do wody bez większego wrażenia, ale co kraj to obyczaj. Bardziej humanitarne są już te metalowe klatki (vrš), z których niechcianego "towaru", bez szkody dla każdej strony, można się pozbyć.


slawekewa mała prośba > przytnij cytaty. Hava :wink:
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 05.02.2013 15:31

ok
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.02.2013 18:41

slawekewa napisał(a):No chłopaki aktualny cennik połowów z brzegu i ze środka pływającego.
Troszkę boli. :evil:

A kupujesz pozwolenie?
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 05.02.2013 18:49

Tak , będę w lipcu w Maslinicy i zamierzam kupić.Dotychczas robiłem to na gapę.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.02.2013 19:04

pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.02.2013 19:16

slawekewa napisał(a):Tak , będę w lipcu w Maslinicy i zamierzam kupić.Dotychczas robiłem to na gapę.

Zauważyłeś kontrole czy droższy sprzęt kupiłeś?
Leon kilka razy pisał, że turystycznym łowieniem z brzegu nikt sobie głowy nie zawraca. Kontroluje się łodzie.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.02.2013 19:20

Bocian, ususzyli głowę tej rybki i zawisła w którejś konobie?
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 05.02.2013 19:22

Nie wiem,czy rozumiesz to co zamieściłem dokładnie.
Oni nawet wymagają tak jak w obrębie Maslinicy ,przynależności do związku ichniego lub kopić to trzeba u nich za 50 KN + opłata za dni połowu. Jeżeli jesteś członkiem PZW u nas lub innego towarzystwa w Europie to wystarczy zabrać legitymacje z aktualnymi opłatami i tylko płacić za dni połowu.
Strach o duzy mandat mną kieruje, wiesz wszędzie są ludzie i ludziska. Miałem przypadek na przejściu granicznym w Imotski jak mnie chorwcki pogranicznik opierdzeilił ,że nie stanałem na wysokości bramki tylko połowa auta była wysunięta poza. Rewizja bagaznika i pohukiwania. Inni pogranicznicy zdawało się ,że mają za idiote tego co mnie kontrolował, ale nic nie zrobili.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.02.2013 19:23

pasażer napisał(a):Bocian, ususzyli głowę tej rybki i zawisła w którejś konobie?

Zjedli do cna :)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.02.2013 20:18

slawekewa, w porcie nie łowię, a jak się zdarzy czasem na plaży, to w godzinach wieczornych/nocnych. Także nikogo w pobliżu nie ma aby mu to przeszkadzało, a co za tym idzie nikt nie ma powodu aby zadzwonić po policję. Wędkowanie czysto rekreacyjne, bez nastawiania się na super zdobycz. Trochę na gumkę, trochę na spławik i z gruntu. Zgodnie z zasadą - złap i wypuść.
Nie kupowałem nigdy w cro pozwolenia i nie zamierzam. Raz stawki przesadzone, dwa aż tyle czasu na łowienie nie poświęcam, niemniej jednak każdego wybór.

Leon napisał(a):Prawda jest taka ze znam 80% chorwackih inspektorow rbactwa morskiego. Czesc z nich bili moimi studentamy. Rzeczewiscie pozwolenie trzeba miec. Ale inspektorzi nie sprawdzaja turistow ktorzy lowia z brzegu poniewarz uwarzaja ze i tak nic nie zlowia, lub malo. Policja morze sprawdzic takich co w porcie lowia bo nie wolno.
Najwieksze szkody po wedkarzach turistach sa setki kilogramow olowia ktore w wodzie zostaje na zaczepach.

wedkowanie-t30750-30.html#p657140

Leon napisał(a):...jest zakaz lowienia ryb w portach (na wstale) i na plazach w sezonie...
...trzeba miec pozwolenie....ale wiekszosc tubilcow go niema i 99% turistow. Policja sprawdza czensciej tych na ludkach niz tych na brzegu..
za take wykroczenie nie moga cie aresztowac ale tylko zabrac ci paszport i powiadomic kiedy bendzie rozprawa w sadzie od spraw wikroczenia...
....morzesz wymagac tumacza ale takiego niema w Dubrowniku, z tego co sie orjentuje ja jestem najblizej Dubrownika,
Sprawa zeczewiscie dziwna i podejrzewam ze na czyjesz zgloszenie...paradoks czasamy policja wydzi i niereaguje na wikroczenia bo to ich decizja....ale jezeli jakasz babcia, dziadek czy sfrustrowana nastolatka zazwoni i nawet ononimowy zrobi donos to policja jezeli z gory dostanie zadanie idzie sprawdzac....bo jezeli nie zareaguje ...to donosiciel moze pojsc do dzienikarzi, przelozonego policji i na nich zrobi donos ze nicv nie robia.....itd...itd....

uwaga-wedkarze-t15727.html#p214604
slawekewa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekewa » 05.02.2013 21:05

Ja też łowiłem na uboczu. Leonie znaś plaźa cava Ćiovo. W porcie w Slatine łowił facet horvat na deseczkę z zyłką i został skontrolowany po zachodzie słońca.Aż tak dobrze nie rozumiem szybkiej mowy ale nie było mu do smiechu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone