Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lotnisko Split - promowisko - Hwar

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sztyga20
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.08.2006
Lotnisko Split - promowisko - Hwar

Nieprzeczytany postnapisał(a) sztyga20 » 19.08.2006 15:22

Jak dostać sie z lotniska w Splicie na prom a nastepnie do miejscowości Hwar?? Chodzi mi przede wszystkim o autobusy z lotniska (numer, linie) ipt.

Leci ktoś z Krakowa 9 września do Splitu?
tozyje
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.08.2006
odp

Nieprzeczytany postnapisał(a) tozyje » 23.08.2006 15:11

wychodzisz z lotniska i idziesz na przysanek w stronę splitu. bilet u kierowcy to ok. 20 kun. jedziesz jakimkolwiek busem na koniec trasy. jest tam pętla. do promu jest z tamtąd kilkadziesiąt minut spacerkiem, w dół. jeśli nie masz ochopty iść, najlepiej spytaj o bus do promu, na pewno stamtąd będzie. promy do miasta Hvar są trzy, bilety tanie. Polecam miejscowość Stary Grad. warto je zobaczyć i spędzić kilka dni, więc w razie chęci - można też wybrać prom do Starego Gradu (też są trzy) i stamtąd pojechać busem do hvaru. to ok.15-20 km, koszt podobny jak autonusy miejskie w Splicie, wrażenia z jazdy 9serpentyny, urwiska) kapitalne... pozdrawiam!
sztyga20
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 19.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) sztyga20 » 28.08.2006 10:23

A w jakich godzinach odpływają promy do Hvaru na wyspie Hvar ze Splitu? Bilety kupuje się na pokładzie? I jest jakiś napis na promie że do Hvaru płynie? Nie chciałbym wsiąść do niewłaściwego, to będzie mój pierwszy raz w Chorwacji, nie chciałbym aby cos poszło nie tak.
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 28.08.2006 13:22

Wydaje mi się, że takiego docelowego promu nie znajdziesz, ponieważ docelowy na wyspę Hvar jest relacji: Split - Stari Grad.
Jeżeli chcesz się dostać do Hvaru to promem Split - Lastovo (prze Hvar i Vela Luka). Bilet Split -Hvar = 22kn.
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 28.08.2006 13:33

sztyga20 napisał(a):A w jakich godzinach odpływają promy do Hvaru na wyspie Hvar ze Splitu? Bilety kupuje się na pokładzie? I jest jakiś napis na promie że do Hvaru płynie? Nie chciałbym wsiąść do niewłaściwego, to będzie mój pierwszy raz w Chorwacji, nie chciałbym aby cos poszło nie tak.


Wybierz sobie z menu głównego "drogi i transport" tam wejdż na promy i na końcu tekstu znajdują się linki, wejdż na Hvar (menu po lewej stronie "how to reach") i masz na dole tej strony link na Jadrolinię lokalną i na innych przewoźników (najlepiej otwórz z lewej strony cennik i połączenia krajowe). Miłego Urlopu!! :papa: :papa:


Możesz jeszcze skorzystać bezpośrednio ze strony www.jadrolinia.hr
Jola L-G
Cromaniak
Posty: 1091
Dołączył(a): 21.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola L-G » 28.08.2006 13:35

Jola L-G napisał(a):Wydaje mi się, że takiego docelowego promu nie znajdziesz, ponieważ docelowy na wyspę Hvar jest relacji: Split - Stari Grad.
Jeżeli chcesz się dostać do Hvaru to promem Split - Lastovo (prze Hvar i Vela Luka). Bilet Split -Hvar = 22kn.



Ja tutaj wzięłam pod uwagę głównie Jadrolinię, ale możliwe, że inny przewoźnik pływa docelowo tylko do Hvaru.
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 28.08.2006 19:56

O 15:00(ale polecam być na miejscu ok.14:20,aby zająć lepsze miejsce) jest katamaran do Vela Luki,przez Hvar.Płynie godzinę,w środku luki na bagaże,bar,dwa pokłady(polecam miejsca z lewej strony,są mniej nasłonecznione).Dokładnej ceny biletów nie pamiętam,ale mniej niż 30 kun(Vela Luka,ceny na Hvar nie znam),biletów jest tyle co miejsc siedzących,więc radzę się pospieszyć z kupnem.Większość ludzi wysiadała w Vela Luce,a na Hvarze wsiadło niewiele osób.Katamarany cumują pomiędzy dokami dla promów a mariną(obok parkingu samochodowego przy starówce),są dwa,drugi płynie na Jelsę,przez Bol.
PS:bilety musisz kupić w kasie w porcie.
tropik
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tropik » 18.09.2006 18:18

Bilet na katamaran kosztuje 38 kun ( na prom Jardolinii tyle samo ), wypływa chyba jeden góra dwa codziennie, z powrotem jest chyba tylko jeden kurs, każdego dnia o innej porze.
Ja wypływałem bodaj o 11.30, powrotny prom wypływał o 19.15, więc po całej masie pięknych widoków z Hvaru ( miasta i wyspy ) miałem jeszcze zachód słońca ( życzę podobnej pogody :P ) oraz Split w nocy, czyli oświetlony port :D
Wyszukiwarka - Jadrolinia - i chyba wszystko będzie jasne jeśli chodzi o połączenia ....

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Lotnisko Split - promowisko - Hwar
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone