Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lemon&Sun czyli Cro-atia w/g Goldena

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 08.11.2014 21:44

te kiero napisał(a):
GOLDEN napisał(a):Wyjazd z Katowic wieczorem z firmą Matuszek przynajmniej taka nazwa widniała na autobusie ....może jeszcze istnieje :?: :roll: Pojazd jak na owe czasy full wypas...nowy,pachnący....piętrowy :!:

istnieje, istnieje, ale już raczej nie jako organizator urlopu, tudzież jako agencja turystyczna; rownież korzystaliśmy :D , mieli jak na tamte czasy naprawdę luxusowe autokary :boss:


Extra :D Naprawdę świetna firma Obrazek


agata26061 napisał(a):Ciekawe przeżycie wrócic do miejsc widzianych 17 lat wcześniej. Zostaję i czekam na dalszy ciąg :D


Na własną odpowiedzialność :mrgreen:
Z poważaniem GOLDEN spólka z.o.o. :mrgreen:
Ostatnio edytowano 08.11.2014 21:46 przez GOLDEN, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.11.2014 21:45

GOLDEN napisał(a):Ktoś to jeszcze ogląda :?: 8O :mrgreen:
:papa:

Oglądam i czytam :lol: :idea:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 08.11.2014 21:50

Właśnie...nawet czyta :mrgreen:
Ta prehistoria nawet...ciekawa :oczko_usmiech:
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 08.11.2014 21:51

2 lata po wojnie to musiało wyglądać. Na pewno taki urlop zapada na długo w pamięci nie tylko ze względu na piękno natury. :|
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4672
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 09.11.2014 00:10

GOLDEN napisał(a): Ktoś to jeszcze ogląda :?: 8O :mrgreen:
:papa:


Pewnie że tak. Ja właśnie zaczęłam oglądać i czytać. Myślę że oglądaczy jest więcej, ale się nie ujawniają.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 09.11.2014 00:29

GOLDEN napisał(a): Ktoś to jeszcze ogląda :?: 8O :mrgreen:
:papa:


No coś Ty :roll: :wink: :lol:


Pozdrawiam
Piotr
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 09.11.2014 00:36

Dawaj dalej ........... 8O
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 09.11.2014 23:58

WYJAZ

Od początku....

-Co tych ludzi tak ciągnie do Chorwacji :?: :?: :?: zapytała mnie M. trzy lata wcześniej :wink:
Pół szkoły tam pojechało 8O 8) (jest nauczycielką Obrazek) Nasza koleżanka do Srimy,inna do Orebiča,mój brat do Omiša itd. 8)
-YYyyyy pogoda :?: czyli sun :D wybrnęłem chyba.... :roll:
- No przecież Taam byłeś :!:.....na południu wszędzie jest pogoda :idea:
-Tak,ale kiedy to było..... :roll:
Polecieliśmy do Turcji....okazja :hut:

Rok póżniej sytuacja znów ta sama :wink:
Koleżanka jedna z drugą jadą do Baśki Vody,kolejne do Orebič znów 8O :mrgreen: a mój brat do Makarskiej 8O :hut:
Jak myślicie o co zapytała mnie M. :?: :mrgreen: :mrgreen:
No właśnie......chyba jej nie spławie pogodą :D
Poddaje się i opowiadam,że jest ładnie aczkolwiek na plaży kamyczki i jak ja byłem leżałem jak fakir na gwożdziach :mrgreen: są też jeżowce i bez butów nie ma mowy o wchodzeniu do wody :idea:
Wszyscy zachwalają,że cudnie,swojsko,niezależni,bo własnym autem...itd.Obrazek
Zawsze preferowaliśmy plaże piaszczyste i w miarę płytkie zatoczki,ponieważ M.doskonale pływa.....ale gdy widzi albo czuje dno... :oczko_usmiech: koleżanka Mysza ma przynajmniej skrzydełka do pływania... dodam,że bardzo gustowne 8) ,ale M. nie chce o nich nawet słyszeć...Obrazek

Polecieliśmy do Egiptu. :hut: ...wątpliwa okazja :?
Pierwszy i ostatni raz....chyba :roll:


Coroczne wakacje spędzaliśmy na południu kontynentu :wink: była Grecja i wyspy,Turcja na rozkładzie znalazł się tez Egipt :hut: Italia zimą,Węgry zawsze w maju i Czechy od czasu do czasu....bo blisko :oczko_usmiech:
Dziwnym trafem Cro zostawało pominięte 8O ....i wreszcie nadszedł luty 2014r :boss:
Koleżanka M.ze szkoły rzuca mi na stół kilka linków do stron gdzie szukała apartamentu ....i zaczynam buszowanie po necie...Obrazek
Znalazłem po tygodniu :!: :mrgreen:
Lśniący....różowy(kobitki lubią ten kolor :smo: ) z basenem (głównie dla M. :wink: 1.50m głęboki :mrgreen: )
apartament w Vodicach :hut:....i wszystko git,ale trzeba wpłacić zaliczkę 8O :wink:
Jak to zrobić :?: :?
I tu ukłony dla całego forum Obrazek
*za wątek przelew do Chorwacji
*za wątek objazd M.L.P.(który dids76rozłożył na czynnki pierwsze)
Można "zawiązać "oczy od zjazdu 226 i zdjąć na moście obwodnicy Ptuja :mrgreen:
*za wątek o ubezpieczeniach :idea:
*za wątek o Relacjach z podróży mój ulubiony Obrazek
* za wątek o LM,MŚ.. :wink:

Dziwne,że wątek o przelewach do Cro,spowodował moje pojawienie się na forum 8O
Najczęściej ludzie tu szukają namiarów na apartamenty chyba :roll: zwłaszcza bliżej lata Obrazek...i tak już tu mnie wessssało,że M.pyta się czasmi:
-Co tam słychać u twoich CHORWANAUTÓW :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dzięki wam przygotowania do wyjazdu naszą cytrynką przebiegały płynnie i bezproblemowo...więc wpisałem się w kalendarz wyjazdowy i pozostał wątek DDW :D

Wyjazd 03.08.14 Niedziela godz 04.00
Trasa Dzierżoniów-Boboszów-Ołomuniec-Brno-Wiedeń-(M.L.P)-Vodice :hut:
1040km
Czas przyjazdu 18.00
Jeden kierowca,drugi(a) jeżdzi.....ale najczęściej na siedzeniu pasażera :oczko_usmiech:
I to właśnie foty przez niego nią robione w czasie podróży

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

C.D.N.
:papa:
Ostatnio edytowano 11.11.2014 20:26 przez GOLDEN, łącznie edytowano 1 raz
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 10.11.2014 00:01

Relacja japkiem pisana? :wink:
Popaczę. :sm:
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 10.11.2014 00:10

I ja poczytam :)
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 10.11.2014 10:26

Witam nowych oglądaczo-czytaczy :D

dhmegi
giba0909
anakin
-Katka-

:papa:

anakin napisał(a):Relacja japkiem pisana? :wink:
Popaczę. :sm:


Palcem anakin...palcem pisana :mrgreen:
Kto by mi póżniej klawiaturę wyczyścił :?: :oczko_usmiech:
Mirkok
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 02.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mirkok » 10.11.2014 11:29

Witam.
- i ja porzysiądę do poczytania...
Dawaj dalej, Krajanko... :D
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 10.11.2014 15:28

Mirkok napisał(a):Witam.
- i ja porzysiądę do poczytania...
Dawaj dalej, Krajanko... :D


Witaj :D

Chyba Krajanie 8O :oczko_usmiech:
Może zapatrzyłeś(aś) się na moją piękniejszą połowę :roll: :wink:
:papa:
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 13.11.2014 12:11

Vodice

Trasa przebiegała płynnie i spokojnie....jak to w niedziele...typowa sielanka :wink: Lemon spisywał się bez zarzutów a M. zaliczyła trzy drzemki :wink: Znalezienie apartamentu to bułka z masłem,navi spisała się na medal.
Tyle się naczytałem o gościności ludu chorwackiego,że byłem przygotowany na różne warianty powitania,łącznie z małymi upominkami dla gospodarzy 8) Wysiadamy z auta....i drzwi wejściowe z zamkiem szyfrowym 8O ....Jest dzwonek...więc dzwonimy....już się domyślam,że chlebem i solą tu nie witają :| Po paru minutach oczekiwania zjawia się człowiek....wyglądem przypomina Mariusza Pudzianowskiego 8) Po chwili jesteśmy w naszym pokoju,wszystko się zgadza ,wygląd taki jak w necie :D Ale szybko czar pryska,gdy "Pudzian" informuję nas,że zaliczka którą zapłaciliśmy w lutym (150E),będzie kaucją za pokój do czasu naszego wyjazdu 8O .....i chce całej kwoty za apartament a zaliczkę odda przy wyjeżdzie :? Podsuwa napisany "cyrograf" po angielsku,gdzie M. czyta że jeśli dotkiemy w niewłaściwy sposób jakiegoś sprzętu swoimi brudnym łapami to czeka nas sąd ,proces pokazowy a póżniej zostaniemi roztrzelani Obrazek....no może nie zupełnie w takiej formie :wink: pewnie chce nas skubnąc na kasę jak mu się coś nie spodoba aboco :roll: Na szczęście mam więcej ojro...wiecie... przezorny itd...chciałem płacić kartą,więc duzo nie brałem...a jednak się przydały...daję całą kwotę panu. Dlaczego nie informują o tym przy mailu z rezrwacją :?: Tego Pudzian nie wiedział,nie on pisał do mnie maile 8O :oczko_usmiech:Jak widzicie przywitał nas chlebem i solą,winem,rakiją i czym tylko mial w spiżarni..... :wink: Może myślał,że ludzie jadą 1000km i zamiast strojów kąpielowych i butów do wody,mają w walizkach podręczny zestaw "Boba budowniczego" i chcą mu wykręcić baterię umywalkową 8O :mrgreen: ....ale o tym opowiem przy wyjeżdzie ..... 8)
Miasto samo w sobie pewnie znajduję sympatyków...i to wielu....te tłumy na plaży...i wieczorem 8O
Betonowy pomnik nie wiem czego na środku miasta kłóci się z dość ładną starówką...ogólnie wrażenia pozytywne,ale znależliśmy w czasie naszego pobytu bardziej urokliwe miejsce :hut:

A teraz foty 8)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Tribunj koło Vodice 8)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeżeli nie umarliście jeszcze z nudów to.... do następnego :hut:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 13.11.2014 12:59

Super piszesz,już czekam na następny odcinek :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lemon&Sun czyli Cro-atia w/g Goldena - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone