Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czeskie zamki

Czesi byli trzecim narodem po Amerykanach i Rosjanach w kosmosie. Czescy badacze Otto Wichterle i Drahoslav Lim opatentowali w 1963 roku metodę produkcji miękkich soczewek kontaktowych i Czesi uważani są za wynalazców soczewek kontaktowych. Kostka cukru została wynaleziona w czeskiej miejscowości Dačice.
Anja_R
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 21.07.2013
Re: Lednice i Valtice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anja_R » 02.08.2013 23:59

Akurat w wieczór, kiedy zawitaliśmy do Lednic, na zamku odbywało się nocne zwiedzanie komnat. Cały zamek był podświetlony, a w salach świeciło się światło. Coś niesamowitego. Oczywiście chcieliśmy wejść, niestety rezerwacje były niezbędne. Nie wiem czy to jednorazowa akcja, czy wakacyjna atrakcja, ale skoro za dnia komnaty robią wrażenie, to jak tam musi być nocą 8O
W Lednicach zaopatrzyłam się w 5 butelek wina sygnowanych etykietą z lednickim zamkiem. Wydałam niecałe 20 euro za wszystko. Takie ceny to ja rozumiem :)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Lednice i Valtice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.08.2013 03:07

Cześć Tadziu.
Widzę że w moich ulubionych zamkach i miejscowościach sporo wypiękniało od 1999r.
8O :)
Byłem tam wtedy w maju, gdy wszędzie na polach kwitł pięknie rzepak. I była świeża zieleń, która jeszcze ledwo się rozwinęła po dłuższej zimie- to wszystko wraz z ciepłym dniem baaardzo ubarwiło pobyt.
Trzeba znowu tam wpaść. Lubię te okolice za ich urozmaicenie. :)

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty
Re: Lednice i Valtice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2013 10:26

Ja tam byłem pierwszy raz nie z 15 la temu, tylko wcześniej. Teraz nad tym rozmyślam kiedy :wink:
Chyba w 1994
Zamek w Lednicach był jeszcze częściowo w dość kiepskim stanie, część fasady była odrapana.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Lednice i Valtice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 03.08.2013 11:33

Czyli przez te 5 lat niewiele wtedy zrobili. :lol: :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Lednice i Valtice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2013 12:08

Nie to miałem na myśli. Byłem tam pierwszy raz chyba w 1994 i teraz , w tym roku, po raz drugi.

Z 15 lat temu to ja byłem w innym czeskim zamku neogotyckim, Hluboka koło Czeskich Budziejowic:
Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Lednice i Valtice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.08.2013 13:42

Lednice napisał(a):Hluboka koło Czeskich Budziejowic

Dla niektórych może nieco kiczowaty, ale mnie się podoba takie urozmaicenie w formie. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Lednice i Valtice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2013 15:50

Wygląda trochę jak dekoracja filmowa :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Lednice i Valtice

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.08.2013 19:47

Lednice napisał(a): Morawy kojarzą nam się z Brnem i granicą z Austrią w Mikulovie .
Mało kto z jadących tranzytem nad Jadran robi sobie przerwę w trasie w Lednicach oraz Valticach


Jdąc nad Jadran, faktycznie nigdy jakoś nie zatrzymałam się ani w Lednicach, ani w Valticach, co najwyżej w Znojmo... Morawy Południowe poznałam jednakże znacznie szerzej :D , zwłaszcza przy okazji rowerowych długich majowych weekendów. Co nieco o tych moich wypadach pisałam na cropelce, udało się podczas nich odwiedzić także Lednice i Valtice.
Z przyjemnością wróciłam teraz w te miejsca wirtualnie, Twoim okiem :) .

:papa:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Lednice i Valtice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.08.2013 21:28

Dangol, właśnie Twoje opisy zaraz sobie przypomniałem, gdy Lednice napisał o...Lednicach. :) :lol: :wink:
Tam jest taki spokój...sielskie strony. :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Lednice i Valtice

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 13.08.2013 21:56

Spokój to jest na Lastovie :) . Już się nie mogę doczekać fotek z tej części Twoich tegorocznych wakacji, chociaż te z Mljetu też są przecudne i kuszą do ponownych odwiedzin Cro...
Użytkownik usunięty
Re: Lednice i Valtice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2013 22:22

dangol napisał(a):
Lednice napisał(a): Morawy kojarzą nam się z Brnem i granicą z Austrią w Mikulovie .
Mało kto z jadących tranzytem nad Jadran robi sobie przerwę w trasie w Lednicach oraz Valticach


Jdąc nad Jadran, faktycznie nigdy jakoś nie zatrzymałam się ani w Lednicach, ani w Valticach, co najwyżej w Znojmo... Morawy Południowe poznałam jednakże znacznie szerzej :D , zwłaszcza przy okazji rowerowych długich majowych weekendów. Co nieco o tych moich wypadach pisałam na cropelce, udało się podczas nich odwiedzić także Lednice i Valtice.
Z przyjemnością wróciłam teraz w te miejsca wirtualnie, Twoim okiem :) .

:papa:


Ekstra, bardzo fajne fotki :wink:
Czechy to ciekawy kraj, a dla rowerzystów raj ( rymnęło się :D )
Użytkownik usunięty
Re: Lednice i Valtice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2013 22:26

Fatamorgana napisał(a):Dangol, właśnie Twoje opisy zaraz sobie przypomniałem, gdy Lednice napisał o...Lednicach. :) :lol: :wink:
Tam jest taki spokój...sielskie strony. :)



W samych miasteczkach jest sporo ludzi.
Sielsko i anielsko jest w okolicach Lednic i Valtic :wink:

No i właśnie teraz Fatamorgano strzelam mój post nr 1000 na forum :!:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Lednice i Valtice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 13.08.2013 22:28

dangol napisał(a):Spokój to jest na Lastovie :) . Już się nie mogę doczekać fotek z tej części Twoich tegorocznych wakacji, chociaż te z Mljetu też są przecudne i kuszą do ponownych odwiedzin Cro...

8O
Kurde, ale jak mam po ten spokój jechać i płynąć aż na Lastovo to chyba wolę te Lednice... :lol: :wink:
Parę razy w roku można bo blisko.
Oczywiście miałem na myśli nie centrum miasteczek - choć jak ja w nich byłem na 1.05 wtedy to mało ludzi było- lecz te polno- leśne okolice, faliste wzgórza i stawy.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: Lednice i Valtice

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 12.11.2013 11:05

Dziękuję za zwrócenie uwagi na te ciekawe miejsca po drodze :hut:
Użytkownik usunięty
Re: Lednice i Valtice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.11.2013 23:42

Warto zjechać z trasy nad Jadran, choćby po to, żeby zobaczyć choćby jeden zamek z parkiem z zewnątrz :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Czechy - Česko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Czeskie zamki - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone