Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Labin/Rabac/Okolice - Informacje

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kejter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 26.07.2009
Labin/Rabac/Okolice - Informacje

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 14.07.2011 15:09

Wybieram się we wrześniu do Rabaca. Chciałbym wiedzieć czy znajdzie się w okolicy jakiś market gdzie można zrobić sobie zaopatrzenie w postaci wszelakiej od jedzenia po piwo oraz jeżeli ktoś był i może podać jakieś fajne namiary na zabytki w okolicy do 60km, oraz restauracje w Rabacu z lokalnymi specjałami ?

Tak teoretycznie interesuje mnie wszystko :) czym więcej będę wiedział tym więcej czasu na odpoczynek 8)
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 14.07.2011 15:49

Kejter napisał(a):Wybieram się we wrześniu do Rabaca. Chciałbym wiedzieć czy znajdzie się w okolicy jakiś market gdzie można zrobić sobie zaopatrzenie w postaci wszelakiej od jedzenia po piwo oraz jeżeli ktoś był i może podać jakieś fajne namiary na zabytki w okolicy do 60km, oraz restauracje w Rabacu z lokalnymi specjałami ?

Tak teoretycznie interesuje mnie wszystko :) czym więcej będę wiedział tym więcej czasu na odpoczynek 8)


W Labinie jest stare miasto na wzgórzu (jedna z najładniejszych starówek jakie w Chorwacji widzialem, ze wzgórza panorama na Rabać) i blokowisko współczesne, gdzie sklepów i marketów nie brakuje.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 14.07.2011 18:10

Witaj
W Rabac byliśmy w pierwszej połowie czerwca. zakwaterowani byliśmy w części hotelowej (za miasteczkiem) Sama miejscowość dosyć duża, w centrum nie ma problemu z zakupami, podobnie zresztą w części hotelowej. W centrum Rabaca a także przy nabrzeżu spokojnie znajdziesz restauracje jak i kawiarnie. Jeśli chodzi o Labin, jest większy od Rabaca. Sami zakupy robiliśmy w Lidlu i markecie Mercator (takie nieduże centrum handlowe ze sklepem spożywczym i małym pasażem).
Jeśli chodzi o zwiedzanie. Uważam, że zakwaterowanie w Rabac jest optymalne i tak na dobrą sprawę cała Istria jest w zasięgu ręki - pobliski Labin Pula, rewelacyjny Rovinj (jak na mój gust jedno z najładniejszych miast w całej Chorwacji), ładny Porec i cała masa starych miasteczek na wzgórzach, warto kilka z nich zwiedzić, a odległości nie większe niż 70km Dodatkowo całkiem blisko jest do Słoweni. Więcej możesz znależć w mojej relacji forum/viewtopic.php?t=32929 właśnie z tegorocznego pobytu na Istrii.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 14.07.2011 18:23

Optymalnie jest na Prtlogu lub Sv. Marinie :D
Kejter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 15.07.2011 15:16

_Piotrek_ napisał(a):Witaj
W Rabac byliśmy w pierwszej połowie czerwca. zakwaterowani byliśmy w części hotelowej (za miasteczkiem) Sama miejscowość dosyć duża, w centrum nie ma problemu z zakupami, podobnie zresztą w części hotelowej. W centrum Rabaca a także przy nabrzeżu spokojnie znajdziesz restauracje jak i kawiarnie. Jeśli chodzi o Labin, jest większy od Rabaca. Sami zakupy robiliśmy w Lidlu i markecie Mercator (takie nieduże centrum handlowe ze sklepem spożywczym i małym pasażem).
Jeśli chodzi o zwiedzanie. Uważam, że zakwaterowanie w Rabac jest optymalne i tak na dobrą sprawę cała Istria jest w zasięgu ręki - pobliski Labin Pula, rewelacyjny Rovinj (jak na mój gust jedno z najładniejszych miast w całej Chorwacji), ładny Porec i cała masa starych miasteczek na wzgórzach, warto kilka z nich zwiedzić, a odległości nie większe niż 70km Dodatkowo całkiem blisko jest do Słoweni. Więcej możesz znależć w mojej relacji forum/viewtopic.php?t=32929 właśnie z tegorocznego pobytu na Istrii.


Właśnie chyba tam zmierzamy, link usunięty na życzenie włściciela strony docelowej się nazywa ten cały zbiór campingów i hoteli. Znajomy mówił że jest tam coś w stylu sklepu Społem i nie mam się martwić bo nawet nie wyjeżdżając samochodem zrobię dobre zakupy. Lidl pamiętam kiedyś przypadkiem się tam pojawiliśmy jadąc z Puli, Mercator również taki nasz Piotr i Paweł, pamiętam że było tam tanie whisky Grant's. Wrócę we wrześniu to zdam całą relację i będę mądrzejszy o bagaż doświadczeń :)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 994
Dołączył(a): 27.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 15.07.2011 18:10

My z hotelu Albona mieliśmy do tego sklepu "społem":) kilka minut na piechotę. Sklep dosyć duży, jednak jeśli chodzi o ceny (dosyć wysokie w porównwniu z sieciami) i zaopatrzenie, to traktowałbym go, jako "pomoc doraźną". Generalnie jest wszystko, chemia, artykuły spożywcze i "plażowe" :) (kremy do opalania, piłki i takie tam), ale szczególnie dużego wyboru nie ma i dlatego chyba wydaje sie taki trochę pusty. Jeśli chodzi o warzywa i owoce to też raczej nie ma ich za wiele, inna rzecz, że my zaglądaliśmy tam głównie wieczorem, więc może większość była sprzedana (ale raczej wątpię). Nie wiem jak wyglądała sprawa pieczywa (nie zwróciłem na to uwagi) bo nie musieliśmy kupować. Generalnie sklep czynny codziennie do 20, nie pamiętam od której.
Kejter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 15.07.2011 18:59

To elegancko. ciekawe czy w ogóle odwiedzę wodę, nie wiem jak tam pogoda będzie płatać figle.
Daniellos76
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniellos76 » 15.07.2011 21:09

Przy wjezdzie do LAbina od strony północy z kierunku Opatiji jest bardzo dobrze zaopatrzony Lidl i obok jeszcze inny market (nie pamietam nazwy), kupisz dosłownie wszystko w naprawde rozsadnych cenach.
śliweczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 05.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) śliweczka » 19.07.2011 08:07

Daniellos76 napisał(a):Przy wjezdzie do LAbina od strony północy z kierunku Opatiji jest bardzo dobrze zaopatrzony Lidl i obok jeszcze inny market (nie pamietam nazwy), kupisz dosłownie wszystko w naprawde rozsadnych cenach.


hej :)
ten drugi market to Plodine.
no i jest jeszcze coś w rodzaju hali targowej z owocami,warzywami, rybami,mięsem.
pozdrawiam
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 19.07.2011 08:17

W promieniu 60 km to masz praktycznie cały półwysep - jest co zwiedzać.
Kiedy już pojedziesz zwiedzać, to możesz robić zakupy.
W każdym średnio większym mieście jest sporo sieciowych sklepów.
Osobiście preferuję Kaufland.
Kejter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 19.07.2011 10:23

śliweczka napisał(a):no i jest jeszcze coś w rodzaju hali targowej z owocami,warzywami, rybami,mięsem.
pozdrawiam


Czytałem u kogoś relacje z podróży i pisał o tym targu że za śmieszne pieniądze można rybkę kupić. wiesz może chociaż na oko gdzie to było ? daleko od lidla ?
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 19.07.2011 10:29

Kawałek.
Z tym, że hala jest bliżej zjazdu w kierunku Rabaca.
Ale Labin nie jest metropolią, więc w ciągu jednego dnia chyba dasz radę oblecieć :twisted:
śliweczka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 05.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) śliweczka » 19.07.2011 13:09

Dudek2222 napisał(a):Kawałek.
Z tym, że hala jest bliżej zjazdu w kierunku Rabaca.
Ale Labin nie jest metropolią, więc w ciągu jednego dnia chyba dasz radę oblecieć :twisted:


dokładnie!
hala jest bliżej "starówki". z pewnością ktoś Was na miejscu pokieruje :)
pozdrawiam
Kejter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kejter » 19.07.2011 13:11

Będę szukał na pewno :)
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 19.07.2011 13:38

Mając takiego avatara...
Kieruj się węchem !
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Labin/Rabac/Okolice - Informacje
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone