Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

kupno ziemi w chorwacji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
przemi77
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 14.07.2005
kupno ziemi w chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemi77 » 10.08.2006 23:14

hej!
chcialem zaszczepic nowy watek na forum - mysle powaznie o kupnie ziemi w chorwacji - czy ktos przerabial juz ten temat?
turan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 18.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) turan » 11.08.2006 01:09

Ja przywizłem sobie parę kamyczków z plazy na Hvarze i nie musiałem za nie płacić. Jeżeli wolisz ziemię, zapakuj parę garści do torebki i nie powinno być problemu ;)
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 11.08.2006 02:39

jusz byl ten watek...
Nad morzem ziemia jest droga. Tanie sa dzialki na ktorich nie mozna budowac (pas zielony, itp...)
Opcokrajowiec moze kupic ziemie ale trzeba zalatwiac wiele pozwolen. Najlatwiej i najszibciej jest otworzic firme na miejscu i na chorwackie firme kupic.
Tylko nie wyem na co ci ziemia ? Jezeli chcesz budowac to musisz bic tutaj czensciej niz jak bis posadzil ruze na tej dzialce.
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 11.08.2006 08:50

Leon napisał(a):Najlatwiej i najszibciej jest otworzic firme na miejscu

ha ha ha, napisz prosze jak to zrobic nie badac chorwatem :D
maalena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maalena » 11.08.2006 09:21

Nie trzeba być Chorwatem. Znajomy, Polak oczywiście, który z Chorwacją ma tyle wspólnego że był tam 2 razy na wakacjach, zrobił to właśnie tak jak mówi Leon (oczywiście dysponował kapitałem), założył w Chorwacji Sp.z o.o. i na nią kupił ziemię i dom (na Pagu).
Powodzenia:)
r_s_poland
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 22.07.2006
dokładnie tak

Nieprzeczytany postnapisał(a) r_s_poland » 11.08.2006 10:03

dokładnie tak jak piszesz potrzebna jest społka

w splicie w Pałacu mniej wiecej w połnocno zachodniej części jest taka duża agencja i oni załatwiaja wszystko, jak znajde gdzies namiary to podam

bardzo mili ludzie wszystko mi tłumaczyli jakies 1,5h
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005
Re: dokładnie tak

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 11.08.2006 10:17

r_s_poland napisał(a):dokładnie tak jak piszesz potrzebna jest społka

w splicie w Pałacu mniej wiecej w połnocno zachodniej części jest taka duża agencja i oni załatwiaja wszystko, jak znajde gdzies namiary to podam

bardzo mili ludzie wszystko mi tłumaczyli jakies 1,5h


bardzo prosze o te namiary
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 11.08.2006 10:47

Leon napisał(a):jusz byl ten watek...
Nad morzem ziemia jest droga. Tanie sa dzialki na ktorich nie mozna budowac (pas zielony, itp...)
Opcokrajowiec moze kupic ziemie ale trzeba zalatwiac wiele pozwolen. Najlatwiej i najszibciej jest otworzic firme na miejscu i na chorwackie firme kupic.
Tylko nie wyem na co ci ziemia ? Jezeli chcesz budowac to musisz bic tutaj czensciej niz jak bis posadzil ruze na tej dzialce.



mam pytanie czy w chorwacji przy zakupie mieszkania przez cudzoziemca są takie same obostrzenia jak przy zakupie nieruchomości gruntowej ?
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 11.08.2006 23:55

Czarnogórcy twierdzą, że u nich ziemia jest tańsza, ja tam widziałem wiele domów na sprzedaż . Masowo tereny nad morzem wykupują Rosjanie.
przemi77
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 14.07.2005
ziemia w czarnogorze

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemi77 » 14.08.2006 00:12

krakuscity napisał(a):Czarnogórcy twierdzą, że u nich ziemia jest tańsza, ja tam widziałem wiele domów na sprzedaż . Masowo tereny nad morzem wykupują Rosjanie.

witam mojego ziomka (krakow)
niestety czearnogora mnie nie interesuje-bylem tam i nie podoba mi sie na tyle zeby tam inwestowac a jedyna wyspa jaka widzialem sv stefn nie zrobila na mnie wielkiego wrazenia (nie wiem co Tito w niej widzial)
przemi77
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 14.07.2005
Re: dokładnie tak

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemi77 » 14.08.2006 00:16

r_s_poland napisał(a):dokładnie tak jak piszesz potrzebna jest społka

w splicie w Pałacu mniej wiecej w połnocno zachodniej części jest taka duża agencja i oni załatwiaja wszystko, jak znajde gdzies namiary to podam

bardzo mili ludzie wszystko mi tłumaczyli jakies 1,5h


bardzo prosze o namiary - ja slyszalem ze jak chcesz kupic dom lub ziemie nad morzem w celach turystycznych to nie ma duzych problemow z uzyskaniem pozwolen - gorzej jak chcesz z tego zrobic rezydencje letnia - wowczas moze byc ciezko, ale ja chce tam sie przeprowadzic sooner or later!
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 14.08.2006 00:49

Obok domu, w którym mieszkałem w lipcu w Zavali na Hvarze jest działka do kupienia,jak twierdził mój gospodarz ,za ok.70 tyś euro.A wygląda ona mniej więcej tak:
Obrazek
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 14.08.2006 15:12

m2 ziemi to 80-100 ejro
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.08.2006 15:16

No to ceny wrocławskie. Tylko gdzie we Wrocku znaleźć to morze....

FUX
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 14.08.2006 19:48

wojan napisał(a):Obok domu, w którym mieszkałem w lipcu w Zavali na Hvarze jest działka do kupienia,jak twierdził mój gospodarz ,za ok.70 tyś euro.A wygląda ona mniej więcej tak:
Obrazek


No działeczka niczego sobie ;) Tylko o ile wiem, to od 2 lat obowiązuje przepis, że nie ma zabudowy mieszkalnej w pasie do 100 m od linii brzegowej. Czyli wszelkie nowe budownictwo - min. 100 m od morza. Więc?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone