Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kupno aparatu pomóżcie.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marek.pl3
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 28.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek.pl3 » 29.03.2017 23:37

ana89 napisał(a):
sdolas napisał(a):
ana89 napisał(a):No właśnie mam półrocznego LENOVO K5 i niestety ale zdjęcia robi nie najlepsze. Parametry w miarę ok jednak ciężko mu chwycić ostrość zwłaszcza jak synu ciągle w ruchu dlatego myślałam nad kompaktem . W takim razie temat do przemyślenia trochę czasu jeszcze zostało do wyjazdu.

Jeśli kolejnym kryterium jest szybkość AF, bo chcesz nadążyć za dzieckiem to pstrykacz też odpada :roll:
Pstrykacze mają AF coraz to szybszy, jednak szybkość i celność nadal daleka jest od lustrzanek, niestety :(



W takim razie chyba będę musiała przygotować męża na kolejny rok z moją cegiełką bo to głównie On robi za tragarza :twisted: W każdym razie dzięki za rady :papa:


A może poszukaj niedużego aparatu z jasnym szkłem i większą matrycą, np. Olympus XZ-2, Olympus Stylus 1, Panasonic LX-7 lub LX-100, Sony RX-100 od I do IV, Canon G7X, G9X lub Nikony z serii DL. Pewnie coś pominąłem, ale te mi od razu przyszły do głowy.
Sam, w tamtym roku kupiłem używanego Olympusa XZ-2 i robię nim więcej fotek niż lustrzanką, dobrze ostrzy, jasne szkło, nieduży zoom, w sam raz na chorwackie wąskie uliczki nocą i typowe zdjęcia krajobrazowe i portretowe. Ponadto mnóstwo ustawień, mógłbym go określić jako profesjonalna cyfrówka. Rzeczywiście są niewiele większe i cięższe niż zwykłe małpki, ale dużo mniejsze i lżejsze niż lustrzanki i na pewno robią dużo lepsze zdjęcia niż małpki, a nie bardzo odbiegające od lustrzanek.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.06.2017 12:17

walp napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):No i co ostatecznie kupiłeś :?: czy dalej macasz :smo:

sdolas napisał(a):A nam tu powiedz co wyszło na prowadzenie albo co nabyłeś.

Yas napisał(a):walp, kupiles ten aparat, pochwal sie? jaki ;)

Bardzo dziękuję za zainteresowanie. Jestem wzruszony :mrgreen:
Zakupu nie dokonałem, ale na prowadzeniu jest Nikon Coolpix B500, od którego zacząłem rozważania. :wink:

No to akcesoria do jakiego aparatu zakupiłeś :?: :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 06.06.2017 19:56

Podczas porządków w piwnicy, znalazłem po dziadku takie cudo :) ... ale akcesoria nie pasują. :?

DSCN0195_DxO.jpg

DSCN0197_DxO.jpg

DSCN0198_DxO.jpg
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 06.06.2017 20:00

Fajne tylko masz do tego pdf z manualem ?:). Ciekawe ile to warte ale mniemam że więcej niż nie jedno aktualne lustro ?:).
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.06.2017 23:27

yzedef napisał(a):Fajne tylko masz do tego pdf z manualem ?:).

Niestety nie, ale szukam. :wink:
yzedef napisał(a):Ciekawe ile to warte ale mniemam że więcej niż nie jedno aktualne lustro ?:).

Nawet nie sprawdzałem. Nie jestem zainteresowany sprzedażą.

Odkopałem jeszcze Zenita
DSCN0189.JPG
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 19.06.2017 06:41

Sam korpus jest wart niewiele.
Ale tego Heliosa to trzymaj mocno :wink:
Coraz to mniej tego na rynku i ceny za ostre egzemplarze rosną.
Jak masz jakieś lustro to podpinaj, a lustro dopiero pokaże pazurka :oczko_usmiech:
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 23.06.2017 23:02

Wiecie co....kupiłam sobie telefon....Huawei p 9 i robi rewelacyjne zdjęcia...sama jestem w szoku, bo do tej pory używałam sony a 700 , ale jak mnie zjechali na forum fotograficznym...że niby teraz telefony mają większą rozdzielczość i tp itd...a telefon miałam starej generacji więc a kupię sobie nowy bo mogę....robi fajne fotki...można od razu je przerobić (ale to trochę zachodu ) ale nie dajmy się zwariować...nigdy telefon nie dorówna porządnemu aparatowi foto...!
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 23.06.2017 23:06

Adnotacja...przecież aparat nie robi zdjęć....tylko fotograf....
Irek.Be
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 12.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irek.Be » 19.08.2017 16:34

A cos takiego warto kupic jako wakacyjne "pstrykadlo" ?
Panasonic FZ82, 60x zoom, 4K, bridge camera za ok 1500 zeta (380eur)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.08.2017 12:28

Ma sporo funkcji, jednak mimo wszystko dość duży jak na pstrykacz wakacyjny :wink:
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 20.01.2018 12:00

Podczepię się pod temat, może jest tu ktoś kto ma doświadczenie w temacie.
Chodzi mi o kupno dodatkowego obiektywu do podstawowego zestawu body +kit.
Obiekty jakie głównie będą fotografowane to dzieci i krajobrazy podczas wyjazdów letnich i zimowych. Dodam , że nie zamierzam wydawać majątku na ten zakup. Megazoomy też nie są potrzebne . Sprzęt to Canon .
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 20.01.2018 20:50

Dobry wieczór.
No cóż złotego środka to nie ma szczególnie jak ( przeważnie) są ograniczenia finansowe. Jak piszesz nie chcesz wydawać majątku, ale trzeba przyjąć jakąś kwotę jako maksymalną do wydania i z grubsza określić czy starczy obiektyw np. 17-50 czy musi być większy uniwersalny zoom np.24-105 czy na przykład 18-135. Jest duży rynek obiektywów używanych ale to często loteria za to ceny bywają bardziej przyjazne i tutaj też kwestia podejścia np. musi być nowy. W sumie głównie brane pod uwagę są obiektywy Canon , Sigma i Tamron ( mogą być inne) ale raz jeszcze powtarzam ile chcesz wydać ....A przy okazji aparat jaki to model Canona?
Serdecznie Pozdrawiam.
Roman
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 20.01.2018 21:19

To ja raz jeszcze. Ponieważ często można się zamęczyć dyskusją na temat obiektywów warto po określeniu parametrów ( cena , zakres obiektywu) w wyszukiwarce w Googlach wpisać - ranking obiektywów . Prowadzi je portal Optyczne.pl i są tam różne kategorie i dla Ciebie dwie interesujące a mianowicie -
uniwersalny zoom i teleobiektyw zoom. W sumie jest to ranking kilkuset obiektywów podparty dziesiątkami opinii użytkowników a cenę po ewentualnym wyborze sprawdzisz w sieciówkach i sklepach internetowych. Wracając do kwestii używanych obiektywów to pewnym ryzykiem jest ich kupowanie ot tak sobie od przypadkowych sprzedawców , warto tylko od takich co zajmują się tym na co dzień. Oczywiście idealnie by było jeżeli chodzi o używany by była możliwość go obejrzeć i podpiąć do swojego aparatu. Jest jeszcze sprawa ewent. dodatkowych kosztów bo nie wszystkie obiektywy maja osłony przeciwsłoneczne a to jest niezbędne no i filtry - co najmniej UV do ochrony szkła obiektywu , no i polaryzacyjny a dalej nie piszę bo wydatki i tak rosną. Sam jestem canonowcem i miałem podobny problem .....
Pozdrowienia .
Roman
Ostatnio edytowano 20.01.2018 22:26 przez iwc1, łącznie edytowano 1 raz
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 20.01.2018 22:24

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Budżet to 1000zł. Nie wiedziałem o tym rankingu. Superzoom mnie nie interesuje, bo 99 proc ujęć robi się z ręki , a te superzoomy wymagają raczej statywu.
Staram się wybrać obiektyw z najlepszym światłem , lecz te z przesłoną 2.8 bywają za kilka tys zł , dlatego będę szukał kompromisu pomiędzy jakością a ceną.
iwc1
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 18.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwc1 » 20.01.2018 22:56

W poprzedniej wiadomości zrobiłem dopisek o osłonie przeciwsłonecznej i filtrach . W cenie do 1000 pln będzie ciężko bo np.Sigma i Tamron 17- 50 f 2,8 to parę setek więcej. Można ( ja tak zrobiłem - emeryt ) kupić na raty są te akcje 0 % i jest to zero% bo kupiłem Canona 70-200 L f4 i raty wyniosły dokładnie tylko cenę zakupu która w Media Markt w danej chwili była niższa niż w sklepach internetowych?( oczywiście nie skorzystałem z opcji przedłużonej gwarancji i i ubezpieczenia bo to nabija dodatkowe koszty). Napisałem o Tamronie 17-50 f2,8 bo akurat go mam i jestem zadowolony - inni wolą Sigmę ale tak zawsze będzie. To był mój pierwszy obiektyw bo kupiłem body Canon 50 D i mimo że aparat mam 8 lat a obiektyw 12 lat na pewno ich nie wymienię - bez sensu przy fotografii jaką uprawiam. Trzeci mój obiektyw to Tokina 24-70 f 2,8 pro i ten obiektyw kupiłem za nawet nie 50% wartości ceny polskiej ( c.4500,- pln cena w Polsce), a przywieziony z Dalekiego Wschodu oczywiście bez gwarancji i tylko dlatego go mam.... ( na pewno oryginał). Rozważ spokojnie kupno obiektywu by potem nie żałować bo to on w dużej mierze decyduje o jakości zdjęcia ( nic nie ujmując aparatowi i robiącym zdjęcia)
Powodzenia w myśleniu i zakupie.
Serdecznie Pozdrawiam.
Roman
Ostatnio edytowano 09.02.2018 19:15 przez iwc1, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Kupno aparatu pomóżcie. - strona 66
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone