Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kuchnia

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sylwia
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwia » 19.07.2002 15:19

Witam!
Jadę pierwszy raz do Chorwacji i mam pytanie, jak jest z objadami. Czy warto gotować sobie samemu, czy lepiej jadać w restauracjach? Biorąc pod uwagę oczywiście to, żeby jak najmniej wydać pieniędzy, jak też czas spędzony w kuchni. Czy warto poświęcic trochę czasu na gotowanie? Czy wyjdzie dużo taniej?Jakie są ceny warzyw i podstawowych składników,mięso podobno jest drogie, a jak jest z rybami?I jeszcze jedno, Wasze przepisy są świetne, i jak macie jeszcze jakieś to proszę piszcie!
pop3
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 10.11.2002
jedzonko

Nieprzeczytany postnapisał(a) pop3 » 17.11.2002 18:51

Witam wszystkich!

Tak czytam o tych pysznosciach mmmmm .Zblizaja sie swieta a ja wyjezdzam do Zagrzebia ,nie mam pojecia jakie potrawy jada sie tam podczas Wigilii i ogolnie w czasie swiat (a chcialabym zablysnac:)) Moze ktos mi pomoze :lol: Pozdrawiam pop3
dominika
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 06.10.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominika » 17.11.2002 20:57

na swieta wszyscy kupuja rybe- bakalar i to jest glowne danie. to jest suszona ryba.
niestety nie wiem co sie przygotowuje w zagrzebiu, ja robie wigilie po polsku a rodzine mamy tylko w slawonii.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 18.11.2002 12:08

Ryba bakalar to jest nic innego jak dorsz tylko ze suszoni na kosc na skalach i suchich zymnich wiatrach Norwegii. Kiedisz dawno dawno to bil jedini sposob na transport dorsza na poudnie Europi. Taka rybe sie moczi w wodzie kilka dni (woda sie zmienia) i potem sie gotuje. Pozdrawiam
Na polnoci karp tez jest swianteczna potrawa Leon
pop3
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 10.11.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) pop3 » 19.11.2002 20:58

dzieki

a co z zupkami?a jakas kapustka+grzybki?a kiedy prezenty i czy tez 12 potraw?
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 19.11.2002 22:25

Wigilija, u mnie w domu calkiem inna niz w Polsce. Kolacja skromna postna rybka i blitva (bocwina). Na stole zyto i trzi swiece ktore sie pala na poczantku kolacji z modlitwa a potem gasza chlebem wmoczonim w wynie czerwonim. Po kolacji na pasterke sie idzie. Przed kolacja sie ubiera chojinka. Pierwszi dzien Swiant obiad jest konkretni. U mnie w domu czensto sarma sa ta galobki w liszciach kiszonej kapusti a na okolo duzo wendzonego miensa wiepszowego itp. Grzibkow brak, pierogow barszczu tez. Tylko ze teras mi od kilka lat dla mojej najbliszej rodzinki robimi Polske Swienta. Prezenti sa pod choinka. Niestey niema oplatka.
W sumie podobne zwiczaje bo ta sama wiara. Pozdrawiam Leon
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 19.04.2003 23:43

My spotkaliśmy wspaniałą mieszankę:Mussolini i Gambrinus- mieszanka mniej więcej 50/50 ichniejszego wina i fanty lub coli. Naprawdę orzeźwiające i wypić trochę można.Polacemy
aga717
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.06.2009
mussolini

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga717 » 03.08.2009 21:19

Witam czy zna ktoś dokladny przepis na drink Mussolini
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone